A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hálisten nem voltam irányzó.
Csak párszor bemásztam megmutatták a telephelyen mi micsoda, ha egyszer valamiért hirtelen nekem kellene használnom.
Az egész gép egy katasztrófa. Nem értem a ruszkikat miért hondolták hogy jó
Gondolom náluk az alap 160 cm és 50 kg os ember volt. Védőfelszerelés nélkül. Nem 170-180 as 70-90 kg os magyar emberek :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A legegyszerűbb atgm inkább. Pl modernebb optikai/rádióvezérléses maljutkával. Lehet hogy vicc. De ha vannak hozzá modernebb fejek és kellő mennyiségben területvédelemhez, kiséretekhez stb bőven elég.
Spike és egyébb modern atgm inkább maradjon meg csak az aktívaknak.
Egyébként nem is lenne hülyeség. Egy ilyen felszerelt pick up. Viszonylag olcsón lehetne felszerelni. Egyszerű géppuskáktól az egyszerű atgm ig. (Maljutka) Ha van hozzá megfelelő létszám,emberanyag.
Szerintem még a szomszédok se néznék le. Számolnának vele. Lehet még komolyabban is. Mint azt gondolnánk.
Plusz 60milis aknavető,meg valami könnyű és könnyen kezelhető sorozatvető.Pl a Type63 v alamelyik modernizált változata,mint a török TR107.Esetleg HSN löveg.Egyszerüen kezelhető,mozgékony gerillahadviselésre alkalmas,olcsó eszközök.De elég hatékonyak
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Te ezt már szándékosan csinálod velem :D Tehát: arról volt szó, hogy a BTR-ek mennének a tarcsisoknak egy felújítás után. Erre hoztam ezt a koncepciót, hogy a felújítás árából ezzel lehetne őket ellátni, mint egy valamivel jobb harcértékű alternatíva. (Mert a BTR páncélzata nem véd szinte semmitől, akkor inkább hagyjuk a páncélt és legyünk mozgékonyak, kicsik és vezessünk hatékonyabban tüzet.) Remélem így már érted, hogy elsősorban nem ezzel szerelném fel őket.... és ez az egész tök független attól, hogy amúgy mit gondolok a tartalékos rendszerről, prioritásokról, stb.

Értem én a viccet csak nem szeretem.:p
Erre mondtam, hogy A BTR mennyen innen a francba. Kár rájuk 1 Forintot is költeni.
A képből és az átalakításból én tényleg arra gondoltam, hogy FAV-val akarod felszerelni a tartalékosokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Miert tart hetekig egy kepzett szerelo brigadnak rendbe hozni 4 db gyakorlatilag egy 30 eves Kamaz vagy traktor szintjen allo jarmuvet? Ha a btr eddig tart nekik akkor komolyabb uj technika kozelebe se menjenek inkabb.
Amikor prt-ban voltam kb 10 db volt kint. Mivel kb egyik sem működött itthonról hoztak ki szerelőket. Hetek alatt rendbehoztak 4db-ot.
Mivel a szdpkm úgy gondolkodott mint te elindultak velük a salang hágóhoz.
Vissza 2 vontatta a másik 2t. Többet nem mentek ki velük max a tábor melletti hegyre.

De volt olyan viziátkelés ahol 6 indult a dunára. 2már nem ért oda. Pedig tata és neszmély pár km-er.

Az hogy sokszor pöccre indulnak amibe új aksi kerül, az annak köszönhető ,hogy sokban pár ezer km van bennük. Még jó, hogy motorikusan nincsenek elhasználódva.

Ez a jármű minden szempontból szar.
Aki mást mond az hazudik.;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 686
113
Miert tart hetekig egy kepzett szerelo brigadnak rendbe hozni 4 db gyakorlatilag egy 30 eves Kamaz vagy traktor szintjen allo jarmuvet? Ha a btr eddig tart nekik akkor komolyabb uj technika kozelebe se menjenek inkabb.

Nem volt alkatrész,nem olyan baja volt amit meg lehetett tábori körülmények közt javítani,nem volt jogosultsága a szerelőknek az elromlott dolgokat javítani.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 609
14 946
113
Miert tart hetekig egy kepzett szerelo brigadnak rendbe hozni 4 db gyakorlatilag egy 30 eves Kamaz vagy traktor szintjen allo jarmuvet? Ha a btr eddig tart nekik akkor komolyabb uj technika kozelebe se menjenek inkabb.

Civilek voltak. Nem tudom, hogy volt megállapodás pénzügyileg a hm és köztük.
Tudod a C betüs cég.

A szomorú, hogy rendesen szétborították őket és mégis az lett az eredménye ami.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
DzsihádJohni féle megoldások koránt sem olyan nagy hüleség,csak az alkalmazott harcászatot és fegyverzetet is hozzá kell igazitani.Nyilvánvalóan ilyen járművekkel felszerelt területvédelmi egységekkel nem tankhadosztályokkal való nyilt csatározásra való.De falkataktikát alkalmazó üsd és fuss,elsősorban tüzrajtaütésekkel operáló,helogetó gerillahadviselést nagyon is lehet velük vivni.Olcsó és olcsón fenttartható jármű kell hozzá,aminek megvan a kellő teherbiró és terepjáró képesége.Lehetöleg legyen több változata,hogy hadtáp és fegyverhordozó funkciőnak is eleget tehessen.Van ilyen jelöltem,az IVECO VM90
Iveco_VM_90.jpg

626.jpg

21201355032_7930a94b10.jpg

gnr-800x556.jpg

Egyszervolt régmúltban volt hasonló tervezet,az osztrák Noriken alapjain állo Rába H4
BIG_0000445975.jpg

BIG_0000445797.jpg

Persze sorozatgyártás nuku.Nyitott rajszállitó és fegyverhordozó változata prototipusig sem jutottak,páncélozott változata meg csak vázlattervig se.
Laplandert gyartottunk ha jol remlik. Tulajdonkepp az is ez a kategoria es a pinzgauer is.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 609
14 946
113
Miert tart hetekig egy kepzett szerelo brigadnak rendbe hozni 4 db gyakorlatilag egy 30 eves Kamaz vagy traktor szintjen allo jarmuvet? Ha a btr eddig tart nekik akkor komolyabb uj technika kozelebe se menjenek inkabb.


Szerintem a currus akkor is ott lessz tűzközelben hamár űrsiklók lesznek hadrendbe állítva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Civilek voltak. Nem tudom, hogy volt megállapodás pénzügyileg a hm és köztük.
Tudod a C betüs cég.

A szomorú, hogy rendesen szétborították őket és mégis az lett az eredménye ami.
Faxa, akkor javitasi teren a helyzet valtozatlan mint 20-10 eve tobb helyen is. Eloszor akkor szembesultem ezzel mikor jo 20 eve 6 honap alatt nem sikerult egy kerekcsapagyat kicserelni es a kereket visszatenni Tatan egy Uralon. Utoljarameg mikor sikerult ferden behegeszteni a bontott ulest a Nivaba.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
A tartalékosokat nem lehetne felszerelni mondjuk Komondor járművekkel? Páncélozottak, terepen is elmennek.Csinálhatnának belőle csapatszállító verziót, vagy olyat amilyenre az MH-nak is igénye lenne akár! Gondolom háborúban a szerepük úgy is az utánpótlás biztosítása, hátországi/megszállt területek védelme. arra szerintem ideális lehetne a Komondor család (akár áttervezett változatban).
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 005
12 842
113
A Lynx IFV akár licensz gyártása még ugye akár nálunk is szóba jöhet..... Erre egy jó példa itt ez a szerény 3500 db tervezett licensz gyártás az USA-ban!!!!! A Us Armynak....

https://www.armyrecognition.com/mar...ction_location_for_kf41_lynx_for_us_army.html

Lehet jó politikai húzás lenne hogy ne csak a bajorok kapják az összes megrendelést hanem a németek is, bár a Rheinmetall-nak van részesedése a KMW-ben úgyhogy ez lehet annyira nem is szempont.