A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Van a cikkben egy videó, azt szerintem érdemes végignézni. ;)
Tárgyalnak amerikai lérakról, de nem tart még ott
BTR kuka, még keresik az utódját (ez meglepett én már tutira vettem a német cuccot), pályázat és tendereztetésről beszél (nagyon megharagudtunk a németekre?)
Szállító gép KC390 szóba került, de úgy hallottam ki a szavaiból, hogy nem az lesz.
NATO-n belül nem elvárás, hogy tőlük vásároljunk (lesz naton-n kívüli cuccos?)
Mindjárt jön celebra, hogy 3:40-nél BH-ból való deszantolást látunk (de később letöri a szarvát az uh1 és bh párosnak), btw ahogy halottam azért kilincseltek ezerrel az amik (szárazföld, légierő és logisztika terén)
81mm aknavetőről még mindig nincs eredmény
pct képesség CG befutó, de közepes és nagy hatótávolságú is lesz
különlegeseknél minden amerikai
Hát kb ennyi a gyors lényeg
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Anti

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Nem NATO tagországból nagyobb beszerzés szerintem a Patria meg persze a CV90 lehetne.
 
K

kamm

Guest
Nem NATO tagországból nagyobb beszerzés szerintem a Patria meg persze a CV90 lehetne.

Well, a finnek minden letezo programban reszt vesznek es minden NATO misszioba kuldenek eroket... de legyen ugy, az en kedvencem is a Patria ha 8x8 kerekes MRAVrol beszelunk. A CV90 oregecske, azt hanyagoljuk. :)
 
K

kamm

Guest
Mindjárt jön celebra, hogy 3:40-nél BH-ból való deszantolást látunk (de később letöri a szarvát az uh1 és bh párosnak), btw ahogy halottam azért kilincseltek ezerrel az amik (szárazföld, légierő és logisztika terén)

Anno sokaig az volt az egyetlen normalis ill hamar-hamar elerheto opcio, de vegul az orosz felujitassal ugyesen idot nyertek a HM-ben es nem kellett elkapkodni (es jobbat is vettek az Airbustol.)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and rappali_

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Nem NATO tagországból nagyobb beszerzés szerintem a Patria meg persze a CV90 lehetne.
Patria Samson MKII toronnyal tökéletes választás lenne. De én még mindig inkább a Pumára fogadnék.Nagyon erős a német vonal, és inkább a láncos irányzat az erősebb.
 
K

kamm

Guest
Patria Samson MKII toronnyal tökéletes választás lenne. De én még mindig inkább a Pumára fogadnék.Nagyon erős a német vonal, és inkább a láncos irányzat az erősebb.

Sok ertelme nem lenne, hogy egy finn avagy lengyel jarmure amerikai-izraeli torony menjen, mikozben a Kongsberg Protector meg tubbet is tud, ugy remlik, mellette mar amugy is beszallitok, raadasul europaiak.

Tekintve, hogy a ketto nem ugyanazt tudja, egyertelmu, hogy Puma biztosan jon, plusz melle kerekes 8x8 is. A Patria max a csumpi BTR flottat valthatja le, a Pumaval nemigen versenyezhet - de nem is kell, nem arra valo, inkabb kiegesziti, no meg a Patriabol kb 2x annyi kijon, tud uszni is, ha kell, airborne is stb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tárgyalnak amerikai lérakról, de nem tart még ott
BTR kuka, még keresik az utódját (ez meglepett én már tutira vettem a német cuccot), pályázat és tendereztetésről beszél (nagyon megharagudtunk a németekre?)
Szállító gép KC390 szóba került, de úgy hallottam ki a szavaiból, hogy nem az lesz.
NATO-n belül nem elvárás, hogy tőlük vásároljunk (lesz naton-n kívüli cuccos?)
Mindjárt jön celebra, hogy 3:40-nél BH-ból való deszantolást látunk (de később letöri a szarvát az uh1 és bh párosnak), btw ahogy halottam azért kilincseltek ezerrel az amik (szárazföld, légierő és logisztika terén)
81mm aknavetőről még mindig nincs eredmény
pct képesség CG befutó, de közepes és nagy hatótávolságú is lesz
különlegeseknél minden amerikai
Hát kb ennyi a gyors lényeg
Nem jövök,mert a BHt kizárólag AH változatban pártolom.Szállitóként nagyon elszállt az ára.H225M mellé meg minek mégegy szállitó tipus azonos kategóriában?CH47Fnek még volna értelme,de az meg már sok nekünk.
Bocsánat! Csak gondoltam egy olyan posztra rá lehetne kötni, ahol bent vannak a költségvetési keretek.
Csak hogy gyorsan lezárjam a témát: a megfejtés kb.1375 Mrd forint.
Nagyon fontos, hogy mindig elmondjam: Szerintem a F-35 egy "cool" gép. Nincs bajom vele!
Ausztrál üzlet mit tartalmaz?
Csak arra tudok alapozni,amit olvasok a nyilvános hirekben.LM 85-100Mra igéri az F35öt,Saab meg 100-120Mre a Gripen Et.De ere való a tender.Hogy le lehessen tisztázni,és tán szoritani is,a rendszeresités rezsijét:cool::)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Eddig kb. mennyi lett belőle elköltve?
Számolgattam. Német nehéztechnika: kb.: 565M dollár, Airbus helikopterek kb.: 490M dollár. CZ Kézifegyverek 123M dollár, 55M CG M4, Mi-24 felújítás: 50M dollár , Mi8-17 felújítás: 18M dollár,
A-319esek: csak félreérthető számokat találtam. Kb.: 70-80M, Falconok: nagyon kb.: 30-40M, MRZR-ek kb. 0,5M dollár, Vitarák: kb.: 8,5M dollár, + a 100 busz (fingom sincs mennyiért)
+az apró ;).
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Számolgattam. Német nehéztechnika: kb.: 565M dollár, Airbus helikopterek kb.: 490M dollár. CZ Kézifegyverek 123M dollár, 55M CG M4, Mi-24 felújítás: 50M dollár , Mi8-17 felújítás: 18M dollár,
A-319esek: csak félreérthető számokat találtam. Kb.: 70-80M, Falconok: nagyon kb.: 30-40M, MRZR-ek kb. 0,5M dollár, Vitarák: kb.: 8,5M dollár, + a 100 busz (fingom sincs mennyiért)
+az apró ;).
Német nehéztechnika 565M dollár?? Nem túl kevés lehet ez a szám?
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Sok ertelme nem lenne, hogy egy finn avagy lengyel jarmure amerikai-izraeli torony menjen, mikozben a Kongsberg Protector meg tubbet is tud, ugy remlik, mellette mar amugy is beszallitok, raadasul europaiak.

Igazából pont, hogy nem tud többet, mint a második generációs izraeliek (Samson Mk2, UT-30 Mk2), mert az utóbbiak rejtve, viszonylagos védelem alatt a toronyban tudnak hordozni 2 Spike-ot egy felugró indítóban. A Protectornál, vagy a torony tetején egy különálló CROWS rcws-re aggatnak fel egy Javelint, vagy csak a torony oldalán "lóg" ugyan az a rakéta... Mindhárom védelemben max level 4-et tud (sőt, lehet, hogy a Kongsberg el se éri a körkörös level 4 védelmet, legalábbis az ausztrál tenderrel kapcsolatban azt írták róla) és ABM képes Bushmaster II-el szerelik. Biztosan nem véletlenül sokkal sikeresebbek a piacon az izraeliek. De nyilván egy tendereztetés után lennénk csak okosabbak.

Olyan összefonódások vannak a nyugati fegyvergyártásban, hogy nem nagyon tudod az amcsikat kikerülni, a Kongsberg toronyban is biztos van, mondjuk teszem azt Moog által gyártott alkatrész, a löveg alapból egy Bushmaster stb...

Szvsz költségek és üzemeltetés szempontjából a legértelmesebb megoldás az lenne, ha ugyan azt a tornyot -vagy legalábbis 2 közeli rokonságban állót- használná a kerekes és láncos, ha már mindkettő platformot kb egyidőben cseréljük le. Pl. Puma<->Boxer Lance/CV90-35<->AMV35. Itt meg már utána kell számolni a költségeknek, tömegnek, védelemnek, szállítható személyeknek, úszóképesség meglétének a kerekesnél, legyen-e személyzet a toronyban stb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
1410
Számolgattam. Német nehéztechnika: kb.: 565M dollár, Airbus helikopterek kb.: 490M dollár. CZ Kézifegyverek 123M dollár, 55M CG M4, Mi-24 felújítás: 50M dollár , Mi8-17 felújítás: 18M dollár,
A-319esek: csak félreérthető számokat találtam. Kb.: 70-80M, Falconok: nagyon kb.: 30-40M, MRZR-ek kb. 0,5M dollár, Vitarák: kb.: 8,5M dollár, + a 100 busz (fingom sincs mennyiért)
+az apró ;).
1410? Jól számoltam? Összevetve a 3500mrd Ft-al akkor hogy állunk? Kéne egy marekos!!!!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Mintha egy maganyos Blackhawkot latnek a Duna felett eszaknak repulni a 3. kerulet kornyeken...