A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
"hobbinemzetőr" a ... Nálunk aki megmaradt, mindenki komolyan veszi a dolgát és nagyon lelkes. Sportolunk és sokan polgári lőtérre is kijárunk saját költségen. Több tiszteletet!
Azt tőlük ne várj. Próbálná meg az usa-ban a national guardra elsütni...pár tockos fizikálisan is kiutalásra kerülne.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Pedig ott is megy a weekend soldier-ezés, főleg az aktív állomány részéről :D
Hivatásos vagy szerződéses katonától elfogadja az ember az ilyen csipkelődést, de aki civilként csak köpködi azt aki tesz valamit, az avalóban irritáló. És itt nem számít, hogy milyen komoly a képzés vagy a felszerelés. Az elv a lényeg.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Hivatásos vagy szerződéses katonától elfogadja az ember az ilyen csipkelődést, de aki civilként csak köpködi azt aki tesz valamit, az avalóban irritáló. És itt nem számít, hogy milyen komoly a képzés vagy a felszerelés. Az elv a lényeg.
Pont ez jutott az eszembe. 1-2. Vh-ban is volt precedens arra, h a hivatásos megfutott, az önkéntes meg népfölkelő helytállt.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
61267855_302726673999202_6883617335966433280_n.png


További képek itt:


Úgy néz ki valamiért nem engedi beilleszteni simán a drive linket. Nem tudom miért :/
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Ugye az csak valami hülye vicc hogy Tiger helikoptert akarunk venni? Állítólag Németországban lehozta a tv meg újság! Inkább akkor még 10 db H145M és 10 db h225m vegyünk!
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Ugye az csak valami hülye vicc hogy Tiger helikoptert akarunk venni? Állítólag Németországban lehozta a tv meg újság! Inkább akkor még 10 db H145M és 10 db h225m vegyünk!
Melyik TV meg újság hozta le? o_O Jelenleg sztem egyáltalán nem aktuális kérdés a Tiger, bár én nem tartanám akkora hülye viccnek amúgy. Miért ne lehetne Magyarországnak pár modern harci helikoptere? A cseheknek meg AH-1Z Vipere lesz ha valami idióta szenátor persze nem akadájozza ezt meg.
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Az ARD a Bild meg a Spiegel is írt róla! (?) állítólag! A tigerekről sajnos nem hallottam sok jót! Akkor lehet nekünk inkább vagy A129 vagy T-129 lenne jó helyettük! Bár az A129 se mondanak sok pozitívumokat
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Az ARD a Bild meg a Spiegel is írt róla! (?) állítólag! A tigerekről sajnos nem hallottam sok jót! Akkor lehet nekünk inkább vagy A129 vagy T-129 lenne jó helyettük! Bár az A129 se mondanak sok pozitívumokat

Linket sajnos nem tudok adni! Sry
holnap utána kérdezek , de én nem találok semmit egyik online német felületen sem
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Az ARD a Bild meg a Spiegel is írt róla! (?) állítólag! A tigerekről sajnos nem hallottam sok jót! Akkor lehet nekünk inkább vagy A129 vagy T-129 lenne jó helyettük! Bár az A129 se mondanak sok pozitívumokat
+kieg.
1.) tény hogy a Tiger nem nagy siker
2.)nem kell már ide harci heli , se A129 se T-129 (bár sok kül. nincs köztük) , még a mihuk felújítása is kb felesleges volt ...