A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 806
6 869
113
Hogy az ISIS elől menekülők otthon érezzék magukat? :D
De gondolom nagyobb gebasz esetén mennének a Btr-ek is.
nem megy semmi , igen közeli ismerősöm van lent a felderítőktől ( ne kérdezzétek miért vezényelték őket le , egyszer csak jött az utasítás hogy csomagolás) és mondta hogy bámulják a semmit egész nap , viszont szép élelmiszer csomagokat kapnak :D ha gebasz is lenne , amit nagyon kétlek , mi a halálnak kéne oda btr? nem lőnek lent a srácokra... felderítő technika kell meg gyors járművek , jó hogy nem küldjük oda a T72-eseket ....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 806
6 869
113
A BTR-t sajnos kukázni kéne, mechanikailag teljesen megbízhatatlan és többe kerülne rendbe tenni (új fékrendszert kéne tervezni, erősebb motort, erősebb futóművet) mintha vennél egy értelmes gépet.
remélem most ezzel nem indítottál el egy olyan háború mint ami anno kialakult a BTR-ek miatt :D ( amúgy egyetértünk , régen még védtem a BTR-t ugyan de szívem mélyén pontosan tudtam hogy kuka már elég régen)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
remélem most ezzel nem indítottál el egy olyan háború mint ami anno kialakult a BTR-ek miatt :D ( amúgy egyetértünk , régen még védtem a BTR-t ugyan de szívem mélyén pontosan tudtam hogy kuka már elég régen)
Aki ebben összeveszik velem annak csak annyit mondok, hogy évente kell teljes fékrendszer felújítást és cserét csinálni az összes gépen. Egy kibaszott vagyon az alkatrész, és kb 2 havonta meg lehetne csinálni amilyen gyorsan újra tönkremegy. Jók a szerelők, megcsinálják, de ennek semmi értelme, egy rakat szar az egész.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
És mégis milyen háborús cselekményt vársz a menekültektől/migránsoktól (vérmérséklettől függően), ami igényelné a BTR-t?
-Légvonalban a Bosznia hegyek 150-200 km re vannak. Koszovot hergelik plusz ráadásképpen pár éven belül ott lesz Nagy Albánia. Kész puskaporos hordó az egész katyvasz. Szerintem ebből a határnál semmit nem lehet érezni még. Max koválygó menekülteket. Ha robban az már gebasz lenne mert a lökéshullámot a nyugodt határnál is megfogjuk érezni. Sajnos igen nagy esély van rá hogy előbb vagy utóbb robbanni fog valami délen. Ha ez netán bekövetkezne szerintem rajtunk nemhogy segíteni fognak,inkább hátráltatni fognak minket a "rendteremtésben".
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Aki ebben összeveszik velem annak csak annyit mondok, hogy évente kell teljes fékrendszer felújítást és cserét csinálni az összes gépen. Egy kibaszott vagyon az alkatrész, és kb 2 havonta meg lehetne csinálni amilyen gyorsan újra tönkremegy. Jók a szerelők, megcsinálják, de ennek semmi értelme, egy rakat szar az egész.
Akkor ettől még az Ejder Yalcinok is többet érnének.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 806
6 869
113
-Légvonalban a Bosznia hegyek 150-200 km re vannak. Koszovot hergelik plusz ráadásképpen pár éven belül ott lesz Nagy Albánia. Kész puskaporos hordó az egész katyvasz. Szerintem ebből a határnál semmit nem lehet érezni még. Max koválygó menekülteket. Ha robban az már gebasz lenne mert a lökéshullámot a nyugodt határnál is megfogjuk érezni. Sajnos igen nagy esély van rá hogy előbb vagy utóbb robbanni fog valami délen. Ha ez netán bekövetkezne szerintem rajtunk nemhogy segíteni fognak,inkább hátráltatni fognak minket a "rendteremtésben".
amint megtörténik az első bizonytható katonai akció Trump a plafonon lesz majd szépen el lesz rendezve , nem véletlen vannak ott a békefenntartók , oké hogy forró vérűek de nem hülyék , főleg ha tényleg egyesül Koszovó és Albánia az lesz a vége ennek az egész történetnek mert onnantól már egy olyan országot fenyegetnének amelyet a Föld majd összes országa elismer hogy létezik
Nem hiszem hogy ez olyan dolog lenne ami miatt a déli-határra báármilyen nehezebb technika kellene mint a Hiluxok :D
A terepjáró képessége jobb, meg a 80/A-n a 30-asok. De nem érdemes tartogatni őket ennyi a lényeg.
már csak az a kérdés hogy fent mit gondolnak erről a kérdésről ;) és ha fent is így gondolják ( ki tudja :rolleyes::rolleyes:) akkor hogy és mivel szeretnék váltani HA szeretnék váltani
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
-Légvonalban a Bosznia hegyek 150-200 km re vannak. Koszovot hergelik plusz ráadásképpen pár éven belül ott lesz Nagy Albánia. Kész puskaporos hordó az egész katyvasz. Szerintem ebből a határnál semmit nem lehet érezni még. Max koválygó menekülteket. Ha robban az már gebasz lenne mert a lökéshullámot a nyugodt határnál is megfogjuk érezni. Sajnos igen nagy esély van rá hogy előbb vagy utóbb robbanni fog valami délen. Ha ez netán bekövetkezne szerintem rajtunk nemhogy segíteni fognak,inkább hátráltatni fognak minket a "rendteremtésben".
Topic OFF
Az a kérdésem, hogy Líbia még délnek számít, a BTR határra vezénylése szempontjából? ;)
Mer' most nem tudom, hogy van-e értelme még megvennem az ESL tejet, vagy menjek rá egyből az UHT-ra? :p:D
Topic ON
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
amint megtörténik az első bizonytható katonai akció Trump a plafonon lesz majd szépen el lesz rendezve , nem véletlen vannak ott a békefenntartók , oké hogy forró vérűek de nem hülyék , főleg ha tényleg egyesül Koszovó és Albánia az lesz a vége ennek az egész történetnek mert onnantól már egy olyan országot fenyegetnének amelyet a Föld majd összes országa elismer hogy létezik
Nem hiszem hogy ez olyan dolog lenne ami miatt a déli-határra báármilyen nehezebb technika kellene mint a Hiluxok :D

már csak az a kérdés hogy fent mit gondolnak erről a kérdésről ;) és ha fent is így gondolják ( ki tudja :rolleyes::rolleyes:) akkor hogy és mivel szeretnék váltani HA szeretnék váltani
Le lesz váltva az nem kérdés, a kérdés a mikor és a mivel.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 984
23 047
113