A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
nem töröltek el semmit , az új alaptörvényben is felfüggesztve szerepel
Én ezzel azért nem teljesen értenék egyet.
én azt mondom , volt olyan akit megviselt , de ha tényleg valaki úgy állt hozzá hogy oké , el kell tölteni ezt az időt itt hát akkor legyen valami haszna is akkor rohadtul nem lehetett belerokkanni ha az ember egy ici-picit életképes volt , balesetek nyilván mindig voltak és lesznek de ha követted a parancsot és legalább egy picit hasznosan akartad eltölteni azt az időt akkor 99.99%-ban azt mondom hogy rohadtul nem lehetett bele nyomorodni
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A sorkatonai szolgálatot a mai magyarországon semmilyen körülmények közt nem lenne ajánlott visszahozni. Valamilyen létszámkeretig pl 1000-3000 fő között ösztönző önkéntes formábban igen. De másképp nem.
Egyébként is hova? Társadalmilag egyáltalán nem vagyunk már megérve rá. Sőt lementünk a béka ................. Kiket hoznánk be? Főleg a szegényebb megyékből??? Mert ez kb olyan lenne mintha fegyvert adnánk egy ide menekült arabnak. A többit nem ecsetelem. Ha meg szűrést meg egyebet csinálnál akkor meg már teljesen mindegy ha azokra gyurunk rá akiket még valamilyen szinten érdekelné is. Ahhoz meg sorozásra nem is lenne szükség. Amilyen erőt beleölnének egy sorkatonai rendszerbe azzal az erővel igaz kevesebb de jóval motiváltabb,kiképezhető,felkészített ember anyagot kapnánk.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
nem töröltek el semmit , az új alaptörvényben is felfüggesztve szerepel

én azt mondom , volt olyan akit megviselt , de ha tényleg valaki úgy állt hozzá hogy oké , el kell tölteni ezt az időt itt hát akkor legyen valami haszna is akkor rohadtul nem lehetett belerokkanni ha az ember egy ici-picit életképes volt , balesetek nyilván mindig voltak és lesznek de ha követted a parancsot és legalább egy picit hasznosan akartad eltölteni azt az időt akkor 99.99%-ban azt mondom hogy rohadtul nem lehetett bele nyomorodni
Ahhoz túlságosan fáradt vagyok már hogy leálljak vitatkozni. Egyébként megjegyzem én is voltam soros. Nem nem viselt meg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Szerintem meg te nem érted! Egy kegyelmi világban élted az életedet eddig (ha szerencséd van, akkor ez még kitart). Elhiszem, hogy nem fűlik a fogad hozzá, hogy kikerülj a komfort zónádból, de hidd el, hogy a társadalmat nem hatod meg azzal hogy minden hobbiból haditechnikai témákkal foglalkozol.
Az meg külön vicces, ha azt mondod, hogy te az állammal kapcsolatban a kötelezettségeidet az adó kifizetésével leróttad. Az állam meg oldja meg az adódból a profi hadsereget.
És ha az a pénz, amit befizettél nem elég, hogy elegendő katonát toborozz? (Mert most ez a helyzet)
Akkor fizetsz többet azért, hogy legyen elég profi katona? Mert ha havi nettó 700.000-et adnának, akkor annyian lennének, mint az "oroszok".
Tehát 2 lehetőség maradt.
  • Elmész te is katonának
  • Vagy fizetsz extra adót.
Ez utóbbi esetben miért kellene ezt az adót olyannak is fizetnie aki elmegy katonának? Na ugye. Akkor tulajdonképpen ott is vagyunk amit én javasoltam.:rolleyes:



Nagyjából azt vázolod, hogy a a magyar katona sokkal több joggal rendelkezzen mint egy rendőr,műtőssegéd,tűzoltó,tanàr stb.

Én sereg, és katona párti vagyok de

700 ezret adnál kinek?
A honvédnak?
Szakszinak?
Örmesternek?

5 millát egy 6 hónapos sorlétért?
Adómentességet?

Örök életet nem?

Mentősnek,tűzoltónak,rendőrnek ez miért nem jár?

Tényleg pár óránként nézek rá az oldalra és utánna tátott szájjal bámulok magam elé itt pár ember gondolatain.

Pl.:10000 sorkatona egy évben 50 milliárd ha 5millával számolok
+Kajáltatás,ruháztatás,kiképzés, új laktanyák, +kiképzők.
Miért is? Hogy az emberek akik amúgy mem akarnak katonák lenni keressenek 5 millát?

Menjen ht-nak vagy szerződésesnek.

Persze normál bérért. De ne essünk át a ló túloldalára.

Nem kellene pár évente új életpályamodellt kihirdetni, és lehet maradnának az emberek.

De ne csak a pénz motíválja azt aki katona lessz. A szakma szeretete nélkül baszhatod a töméntelen embert.
Csak töltelék lessz. Mint a sorosok is.

Jóéjszakát
 
K

kamm

Guest
Két gimnáziumba jártam. Mindkettőben ~50+% van külföldön. 15+éve. Gyerekek jelentős része magyarul se tud vagy töri.

Ez azert sok mindentol fugg. Nalam a nagyobbik ketnyelvu, mert en foglalkoztam vele (mondjuk azota mar magyarul irni elfelejtett), a kisebbik mar csak ert magyarul, meg iszonyuan tori, mert az anyjukra maradt (es o meg lusta volt foglalkozni vele, hiaba nem kellett sosem dolgoznia), meg ez ugye nem mindenkinek fontos (nalam konkretan ez volt a harom ok egyike, amiert el akartam valni; most probalom behozni a fiamnal a magyartudast.)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Én behívnám az összes Valtonost, In-Kalost, stb akik még nem szolgáltak katonaként vagy rendőrként. Nagyon jó kis emberanyag lenne..:cool: Bocs molnibalage, ez most csak egy szimpla, ironikus megjegyzés volt. ;)
molnibalage : tényleg csak irónia volt, vmelyik előző bejegyzésedhez kapcsolódóan, no offense. ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Nagyjából azt vázolod, hogy a a magyar katona sokkal több joggal rendelkezzen mint egy rendőr,műtőssegéd,tűzoltó,tanàr stb.

Én sereg, és katona párti vagyok de

700 ezret adnál kinek?
A honvédnak?
Szakszinak?
Örmesternek?

5 millát egy 6 hónapos sorlétért?
Adómentességet?

Örök életet nem?

Mentősnek,tűzoltónak,rendőrnek ez miért nem jár?

Tényleg pár óránként nézek rá az oldalra és utánna tátott szájjal bámulok magam elé itt pár ember gondolatain.

Pl.:10000 sorkatona egy évben 50 milliárd ha 5millával számolok
+Kajáltatás,ruháztatás,kiképzés, új laktanyák, +kiképzők.
Miért is? Hogy az emberek akik amúgy mem akarnak katonák lenni keressenek 5 millát?

Menjen ht-nak vagy szerződésesnek.

Persze normál bérért. De ne essünk át a ló túloldalára.

Nem kellene pár évente új életpályamodellt kihirdetni, és lehet maradnának az emberek.

De ne csak a pénz motíválja azt aki katona lessz. A szakma szeretete nélkül baszhatod a töméntelen embert.
Csak töltelék lessz. Mint a sorosok is.

Jóéjszakát
Miért adnék 700000-et? Ezt arra írtam, hogy ennyiért, ami most van nem jönnek. Akkor adjunk nekik többet. A 700.000 egy olyan szám volt ami mellé oda lehet tenni a "lennének mint az oroszok".
Válogatni is lehetne.
Ez nem jelenti azt, hogy 3-4-500000-ért nem lennének ugyan annyian.

Még egyszer mondom! Minden magyar állampolgárságú fiatal nőnek járni fog 10M forint életkezdési kölcsön, júliustól!
A férfiaknak majd mi jár? A hadkötelezettség.
Milyen több joggal rendelkezne az aki sorkatonának jelentkezne, mint aki műtőssegédnek.
A műtőssegéd is ha elmegy 18 éves korában sorállományúnak, akkor ő is megkapja a kedvezményeket.
Ugyan így a rendőr, a tűzoltó, stb.
Különben azzal számolt valaki, hogy ha netalán 5-10 éven belül belesodródna Magyarország egy háborúba, akkor hány embert lehetne berántani? Én ezt nem vizionálom, egy pár belpol fórummal ellentétben de ugyebár ez a hadkieg. állandó feladata.
Mert ugyebár az utolsó sorkatona valamikor 2004-ben szerelt le. Azóta pedig folyamatosan fogy az olyan állampolgárok száma, aki katonai kiképzésben vettek részt. Biztos vagyok benne, hogy a hivatásosak/szerződésesek soha nem zupáltak be annyian az aktuális évben, mint ahány soros bevonulás volt az aktív időszakban. Mondjuk az utolsó években már nagyon nem is eröltették...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Még egyszer mondom! Minden magyar állampolgárságú fiatal nőnek járni fog 10M forint életkezdési kölcsön, júliustól!
Azért kiváncsi lennék,meddig?Ki fogja finanszirozni?Miböl és meddig?
Ugyanez vonatkozik egy soros MN/IDF jellegű haderőre.Mert bár egy félig önkéntes,félig hazafias kötelezettségű soros alapkiképzést pártolok,de többre szerintem se pénz,se lehetőség,se igény se társadalmi elfogadás készsége.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ez azert sok mindentol fugg. Nalam a nagyobbik ketnyelvu, mert en foglalkoztam vele (mondjuk azota mar magyarul irni elfelejtett), a kisebbik mar csak ert magyarul, meg iszonyuan tori, mert az anyjukra maradt (es o meg lusta volt foglalkozni vele, hiaba nem kellett sosem dolgoznia), meg ez ugye nem mindenkinek fontos (nalam konkretan ez volt a harom ok egyike, amiert el akartam valni; most probalom behozni a fiamnal a magyartudast.)

Sok mindentől függ. De ha kint volt bölcsis, ovis, sulis... ahogy én látom ~99% nem jön/hozza haza. Harmad akkora fizuért? Büdös szar oktatásért? Ha vmi baja van megdöglik EÜbe?
Az átlag 99% szülő jót akar a gyerekének. K*ra nem hozza haza. Te?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Még egyszer mondom! Minden magyar állampolgárságú fiatal nőnek járni fog 10M forint életkezdési kölcsön, júliustól!

De tényleg már. Ha ennyire nem értesz hozzá, nem olvastad el.... akkor ne terjeszd a hülyeségeid.
Ha részletesen pontosan akkor Magyar közlöny. Tessék kikerestem https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/8df1cd00eb92a1a572206a7d837511ec6bc27ed4/megtekintes

pl.: Nem fiatal nőnek fog járni, hanem "fiatal" házaspárnak. Nem jár mindenkinek pl kell három év folyamatos tb-jogviszonny, ebben max 30nap megszakítás lehet.

Nem mellesleg ez egy kamatámogatással rendelkező kölcsön. Szerintem rémítő hülyeség úgy felvenni hogy nincs úton a gyerek. Akinél a gyerek nem jön össze és felvette az nagyon csúnya kamatokat fog fizetni...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Pl.:10000 sorkatona egy évben 50 milliárd ha 5millával számolok
+Kajáltatás,ruháztatás,kiképzés, új laktanyák, +kiképzők.
Miért is? Hogy az emberek akik amúgy mem akarnak katonák lenni keressenek 5 millát?

Azért kiváncsi lennék,meddig?Ki fogja finanszirozni?Miböl és meddig?
Ugyanez vonatkozik egy soros MN/IDF jellegű haderőre.Mert bár egy félig önkéntes,félig hazafias kötelezettségű soros alapkiképzést pártolok,de többre szerintem se pénz,se lehetőség,se igény se társadalmi elfogadás készsége.
Azt ugye nem számoltátok bele, hogy pontosan ennyit kellene fizetnie annak az embernek, aki nem vállalja, és megváltja a "szolgálatot".
De a gondolatkísérletemnek volt egy másik része is:
Meg kell szüntetni az ingyenes felsőoktatást!
A leendő egyetemistának nem kell semmit sem kifizetni. Ő a sorkatonai szolgálattal fogja megkapni az első diplomát ingyen. Magyarán, mint ahogy most. És ezért most senkinek semmit sem kell tennie. Különösen nem sorkatonának állnia, pedig a Magyar Állam kifizeti a gépészmérnök, orvos, állatorvos, fizikus diplomáját, és félig önhibáján kivül egy igen jelentős mennyiség elvész ebből a befektetett pénzből, mert gyakran a diploma megszerzése után 1-2 évvel dobbantanak is a fiatalok.
Nooooormális?
Mert ez "nekünk" jár!
Ó dehogy!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Azt ugye nem számoltátok bele, hogy pontosan ennyit kellene fizetnie annak az embernek, aki nem vállalja, és megváltja a "szolgálatot".
De a gondolatkísérletemnek volt egy másik része is:
Meg kell szüntetni az ingyenes felsőoktatást!
A leendő egyetemistának nem kell semmit sem kifizetni. Ő a sorkatonai szolgálattal fogja megkapni az első diplomát ingyen. Magyarán, mint ahogy most. És ezért most senkinek semmit sem kell tennie. Különösen nem sorkatonának állnia, pedig a Magyar Állam kifizeti a gépészmérnök, orvos, állatorvos, fizikus diplomáját, és félig önhibáján kivül egy igen jelentős mennyiség elvész ebből a befektetett pénzből, mert gyakran a diploma megszerzése után 1-2 évvel dobbantanak is a fiatalok.
Nooooormális?
Mert ez "nekünk" jár!
Ó dehogy!

Szerintem azonnal tedd fizetőssé az általános meg középsulit is.... az EÜt fölös az lószart se ér már. :)

Szóval a magyar felsőoktatást sikerült annyira lezülleszteni (szartse érő diplomák....), hogy a jobb gimnáziumok végzőseinek 30-40%ban már most dobbant külföldre. Aki dobbant annak a 90% nem is fog hazajönni. Így veszti el egy ország a legtehetségesebb 18éveseit. Nah tetézd be ezt avval, hogy még a maradó 60-70%nak is fizetős. Akkor aztán végképp minek maradjon. Kergessük el az összes tehetséges fiatalt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
De tényleg már. Ha ennyire nem értesz hozzá, nem olvastad el.... akkor ne terjeszd a hülyeségeid.
Ha részletesen pontosan akkor Magyar közlöny. Tessék kikerestem https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/8df1cd00eb92a1a572206a7d837511ec6bc27ed4/megtekintes

pl.: Nem fiatal nőnek fog járni, hanem "fiatal" házaspárnak. Nem jár mindenkinek pl kell három év folyamatos tb-jogviszonny, ebben max 30nap megszakítás lehet.

Nem mellesleg ez egy kamatámogatással rendelkező kölcsön. Szerintem rémítő hülyeség úgy felvenni hogy nincs úton a gyerek. Akinél a gyerek nem jön össze és felvette az nagyon csúnya kamatokat fog fizetni...
És szerinted mind a 3-nak egyszerre kellene úton lennie? Mert az úgy egy kicsit meredek, nem?
Szerintem ne kezdd el nekem megmagyarázni a bevállalt gyermekekkel járó kockázatokat. ;)
Van nekem belőle 2. Meg van egy már kifizetett lakásom. Úgy hogy esélyem sem lett volna saját lakásra. De 2 gyerek be volt tervezve.
Azzal tisztában vagy, hogy a lakáshiteleknek van egy önerős része? Csak úgy nem fognak nyakonvágni a bankok több tízmilliós hitelekkel. A gyerekek után járó támogatások pedig önerőnek minősülnek, elég régóta. Össze tudod rakni?