A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Szerintem azonnal tedd fizetőssé az általános meg középsulit is.... az EÜt fölös az lószart se ér már. :)

Szóval a magyar felsőoktatást sikerült annyira lezülleszteni (szartse érő diplomák....), hogy a jobb gimnáziumok végzőseinek 30-40%ban már most dobbant külföldre. Aki dobbant annak a 90% nem is fog hazajönni. Így veszti el egy ország a legtehetségesebb 18éveseit. Nah tetézd be ezt avval, hogy még a maradó 60-70%nak is fizetős. Akkor aztán végképp minek maradjon. Kergessük el az összes tehetséges fiatalt.
Erre a "dobbant" dologra mutatnál nekem egy statisztikát is? Csak légyszi vond le belőle azokat a "tehetséges" fiatalokat akiknek a fater évente 800ezer és 1,2 millió között fizet az alapítványi középiskolák (British, Lauder, stb.), mert ezek a rendszertől függetlenül külföldön fogják folytatják a tanulmányikat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 617
113
Erre a "dobbant" dologra mutatnál nekem egy statisztikát is? Csak légyszi vond le belőle azokat a "tehetséges" fiatalokat akiknek a fater évente 800ezer és 1,2 millió között fizet az alapítványi középiskolák (British, Lauder, stb.), mert ezek a rendszertől függetlenül külföldön fogják folytatják a tanulmányikat.
Akikkel együtt végeztem egy osztályban (egész jó nevű középiskola) abból a 27 emberből 13 külföldön van :) És ez nem mostani osztály, de a jó része instant "dobbantott".
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Különösen nem sorkatonának állnia, pedig a Magyar Állam kifizeti a gépészmérnök, orvos, állatorvos, fizikus diplomáját, és félig önhibáján kivül egy igen jelentős mennyiség elvész ebből a befektetett pénzből, mert gyakran a diploma megszerzése után 1-2 évvel dobbantanak is a fiatalok.
Ebben igazad van.DE én inkább úgy fogalmaznák,hogy az adófizetők pénzén.Az államnak nincs pénze,az adófizetők pénzét költi,sajnos az adófizetők kontrolja nélkül.
Ugyanakkor az államszocializmus lebontásának hozadéka kell hogy legyen az adóterhek csökkentése is.
Szóval elég komplikált a kérdés,és nemhiszem,hogy gyorsan megoldható.De ami van,azt bizton tudjuk,hogy rossz,és előbb-utóbb valahogy ki kell(ene) izzadnunk a megoldást.Ami elég szilárd,hogy stabilitást adjon,de elég rugalmas,hogy válaszolni tudjon a kihivásokra.Ami elég szolidáris,hogy ne engedje végletesen széttöredezni a társadalmat,de elég versenyalaú és hatékony(kegyetlen),hogy ne legyen az ingyenélők és nomenklatúrahuszárok paradicsoma.Nemegyszerű
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Erre a "dobbant" dologra mutatnál nekem egy statisztikát is? Csak légyszi vond le belőle azokat a "tehetséges" fiatalokat akiknek a fater évente 800ezer és 1,2 millió között fizet az alapítványi középiskolák (British, Lauder, stb.), mert ezek a rendszertől függetlenül külföldön fogják folytatják a tanulmányikat.

statisztika erre sztem nincs. Ellenben pl. fazekas +Radnoti https://alfahir.hu/2018/09/03/oktatas_elvandorlas_felsooktatas_diakok_elitutanpotlas_mag

Fazekas 38%, Radnoti 41% lép külföldre érettségi után. Tudtommal mindkét gimi top 10ben van MOon.

A végtelenségig lezüllesztett, arányaiban egyre inkább fizetős felsőoktatás egyik hozománya, hogy rengetegen lépnek külföldre. Tedd méginkább fizetössé mégtöbben lépnek.

amúgy ez kezd átmenni középs és általános iskolákra is. Nem nagy titok nálunk ez lehet az ok ami miatt lépünk. Azt leszarom, hogy külföldön 3*annyit kereshetnék, de azt nem, hogy nincs az iskolába matek tanár, az angol tanár nem tud angolul és ha nem tudod elmondani mi volt egy 18. sz i parasztházban akkor évet ismételhetsz...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Akikkel együtt végeztem egy osztályban (egész jó nevű középiskola) abból a 27 emberből 13 külföldön van :) És ez nem mostani osztály, de a jó része instant "dobbantott".
Ezzel még azért nem mernék országos statisztikát készíteni... ;)
Ebből hányan mentek különben külföldi egyetemre, és hányan Németországba hidegburkolónak? (Megjegyzem nincs ezzel gondom. Egy kivándorolt hidegburkoló szerintem jobban él, mint itt jópárunk!)
Remélem érted, hogy nem téged, a volt osztálytársaidat, vagy az iskoládat akarom degradálni, de ugyebár egy technikum is középiskola, de a példa szempontjából nem igazán van értelme idevenni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 441
8 021
113
Akikkel együtt végeztem egy osztályban (egész jó nevű középiskola) abból a 27 emberből 13 külföldön van :) És ez nem mostani osztály, de a jó része instant "dobbantott".
40 es korosztály. Igaz még az elején. 24 ből ahogy számoltam 13 an külföldön tengenek. A maradék főváros, észak nyugat dunántúl és szabolcs. Sajna azóta 3 fővel csökkentünk :( a 24 ből. Az időközben felnövő gyerekekről meg nem is beszélve a korosztályomban. Mert már 16-18 évesek fele legalább kint képzeli el magát.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ezzel még azért nem mernék országos statisztikát készíteni... ;)
Ebből hányan mentek különben külföldi egyetemre, és hányan Németországba hidegburkolónak? (Megjegyzem nincs ezzel gondom. Egy kivándorolt hidegburkoló szerintem jobban él, mint itt jópárunk!)
Remélem érted, hogy nem téged, a volt osztálytársaidat, vagy az iskoládat akarom degradálni, de ugyebár egy technikum is középiskola, de a példa szempontjából nem igazán van értelme idevenni.

Nem ezt írtam is. Ez MO két top gimije.
Hidegburkoló Fazekasból....? Ne idegesíts.
Én nem jártam egyikbe se. Sima átlagos suliba jártam, nem MO legerősebb/legjobbjába.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 617
113
Ezzel még azért nem mernék országos statisztikát készíteni... ;)
Ebből hányan mentek különben külföldi egyetemre, és hányan Németországba hidegburkolónak? (Megjegyzem nincs ezzel gondom. Egy kivándorolt hidegburkoló szerintem jobban él, mint itt jópárunk!)
Remélem érted, hogy nem téged, a volt osztálytársaidat, vagy az iskoládat akarom degradálni, de ugyebár egy technikum is középiskola, de a példa szempontjából nem igazán van értelme idevenni.
Közgazdasági szakközép, elég jó hírrel. Maradjunk annyiban, hogy kissé idős vagy már te ehhez. Sokan diploma után léptek le, van aki kint diplomázott és van aki azóta hotelben recepciósból lett, menedzser ausztriában. A nálunk fiatalabbak közül még szarabb a helyzet, és ez a nyugat dunántúli városban ahonnan származom ahol még viszonylag el is lehet helyezkedni. De a legjobb, hogy ismerek 4 olyan exhadnagyot, akik megkapták a tiszti szablyát és következő héten már Londonban voltak.....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Fizetünk érte.Az adónkal-csak szart kapunk a képünkbe cserébe

Én rendszeresen belefutok durvákba ahol 30-40éves emberek, munkatársak halnak meg, lesznek tolószékbe.... mert nincs orvos, nincs gép.

A legutobbi csoda az Szfváron történt. Szfvár amúgy régiós központ. Trombozis kezelésre októberre van időpont. Ha csak picit van trombozisod (picit ha el a szived) gyere vissza oktberben.

A legbutább/durvább az egészben, hogy ezen emberek nagyja havi szinten 600-700.000Ftt fizet be az államnak adók formájában. Az, hogy kiestek 30+évre az az államnak 250millió forint kiesés. ha pedig tolószék akkor az állam fog fizetni 30-50évig rokkantságra, meg EÜ költségre. Nem számolom ki az emnnyi lehet, de sok.

Ez van. Ennyit érsz az államnak. Semmit. Ez egy ilyen állam.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
40 es korosztály. Igaz még az elején. 24 ből ahogy számoltam 13 an külföldön tengenek. A maradék főváros, észak nyugat dunántúl és szabolcs. Sajna azóta 3 fővel csökkentünk :( a 24 ből. Az időközben felnövő gyerekekről meg nem is beszélve a korosztályomban. Mert már 16-18 évesek fele legalább kint képzeli el magát.

Közgazdasági szakközép, elég jó hírrel. Maradjunk annyiban, hogy kissé idős vagy már te ehhez. Sokan diploma után léptek le, van aki kint diplomázott és van aki azóta hotelben recepciósból lett, menedzser ausztriában. A nálunk fiatalabbak közül még szarabb a helyzet, és ez a nyugat dunántúli városban ahonnan származom ahol még viszonylag el is lehet helyezkedni. De a legjobb, hogy ismerek 4 olyan exhadnagyot, akik megkapták a tiszti szablyát és következő héten már Londonban voltak.....
Hááá!! Áljunk már meg gyerekek! Most úgy offoljuk/játok szét a topicot, hogy nincs kapcsolat!
Fade azt írta, hogy közvetlenül középiskola után dobbantanak a fiatalok. Azaz 17-18 évesen.
Erröl kértem tőle statisztikát.
De ne próbáljátok már beadni nekem, hogy ez egy reális veszély a magyar társadalomra!
Azzal nem mondotok újat, hogy egyetem után kimennek a fiatalok, nade, hogy 18 évesen? Miből?
Hogyan?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 617
113
Hááá!! Áljunk már meg gyerekek! Most úgy offoljuk/játok szét a topicot, hogy nincs kapcsolat!
Fade azt írta, hogy közvetlenül középiskola után dobbantanak a fiatalok. Azaz 17-18 évesen.
Erröl kértem tőle statisztikát.
De ne próbáljátok már beadni nekem, hogy ez egy reális veszély a magyar társadalomra!
Azzal nem mondotok újat, hogy egyetem után kimennek a fiatalok, nade, hogy 18 évesen? Miből?
Hogyan?
Fejvadász cégek, a szülők támogatják a gyerekeiket mert nem látják itthon a jövőt számukra. Te burokban élsz bakker ? Amúgy meg nem mindegy, hogy érettségi után közvetlen vagy miután elvégzett egy OKJ-s szakmát, vagy valami technikumot, hogy még nagyobb veszteség legyen a társadalomnak ?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Fejvadász cégek, a szülők támogatják a gyerekeiket mert nem látják itthon a jövőt számukra. Te burokban élsz bakker ? Amúgy meg nem mindegy, hogy érettségi után közvetlen vagy miután elvégzett egy OKJ-s szakmát, vagy valami technikumot, hogy még nagyobb veszteség legyen a társadalomnak ?
Tehát mégis csak jó lenne egy kis statisztika...
Mert azon szülők, akik megtehetik, hogy országhatáron túl képeztessék a gyereküket, mégsem abba a peremre sodródott családi háttérből származhatnak, mint akiknek esélyt jelenthez a visszavezetett sorkatonaság. És azt gondolom, hogy egész országra vetítve sem adnának hatalmas, vagy csak zavarbaejtő számokat.
Elhiszem, és tudom, hogy létezik az a piac, ahol ennek létjogosultsága van, de messze nem fősodor ez.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Hááá!! Áljunk már meg gyerekek! Most úgy offoljuk/játok szét a topicot, hogy nincs kapcsolat!
Fade azt írta, hogy közvetlenül középiskola után dobbantanak a fiatalok. Azaz 17-18 évesen.
Erröl kértem tőle statisztikát.
De ne próbáljátok már beadni nekem, hogy ez egy reális veszély a magyar társadalomra!
Azzal nem mondotok újat, hogy egyetem után kimennek a fiatalok, nade, hogy 18 évesen? Miből?
Hogyan?

Többször leírtam, hogy statisztikám erről nincs. De van pl. ott a cikk.

Sztem MOnak egy oriási veszteség, hogy a TOP akárhány gimi MO legtehetségesebb, legjobban akaró... 30-40%a lelép külföldre. Azt nem tudom ez "veszély" e de az biztos, hogy komoly veszteség.

"18 évesen? Miből?"
Fordítva. MOon miből.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Többször leírtam, hogy statisztikám erről nincs. De van pl. ott a cikk.

Sztem MOnak egy oriási veszteség, hogy a TOP akárhány gimi MO legtehetségesebb, legjobban akaró... 30-40%a lelép külföldre. Azt nem tudom ez "veszély" e de az biztos, hogy komoly veszteség.

"18 évesen? Miből?"
Fordítva. MOon miből.
Ebben akár meg is egyezhetünk!:cool:
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Tehát mégis csak jó lenne egy kis statisztika...
Mert azon szülők, akik megtehetik, hogy országhatáron túl képeztessék a gyereküket, mégsem abba a peremre sodródott családi háttérből származhatnak, mint akiknek esélyt jelenthez a visszavezetett sorkatonaság. És azt gondolom, hogy egész országra vetítve sem adnának hatalmas, vagy csak zavarbaejtő számokat.
Elhiszem, és tudom, hogy létezik az a piac, ahol ennek létjogosultsága van, de messze nem fősodor ez.

Az a baj, hogy egyre inkább fősodor. Drágább az ha Ausztriában, Németoban, Froban... tanul gyerek? Lényegében nem. Ellenben a kinti diploma úgy általában sokkal hasznosabb tudást ad és nagyobb értéket képvisel.

Én is voltam kint egy félévet osztrákban 17euro volt a szemeszter díja. koli 60eur. MCDonalds koli mellett volt, ott dolgozgattam északásban. Minden hónapban többet kerestem mint amennyi költségem volt, pedig azért nem toltam túl a melót.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 019
23 257
113
A külföldre épített és építendő fociakadémiák sem azok, mégis abba toljuk a pénzt.
Erre a "külföldre" azért mindig felszisszenek...,de most nem álok bele lámpást rakni egyenként a sötét fejekbe...
De a "fociakadémiával" kapcsolatban annyit hozzátennék, hogy senki sem kérte - szerintem - mert az ilyen ajándék akadémiákat fent is kell tartani a helyi "külföldi" -ahogyan mondtad - közösségeknek. Azt meg tudni kell, hogy a "külföldi" - magyar - közösségeket nagyivben elkerülik a helyi költségvetési pénzek,...spontán azért, mert "külföldön" sem tekintenek az ottani - magyar - közösségre hazaiként.
De valahol szomorú, hogy ezt MO-n még mindig magyarázni kell...:confused:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Értem, miért keseregsz, de szerintem a határon túli magyarok problémáit nem a fociakadémia fogja megoldani. Iskolák, ösztöndíjak, vállalkozások segítése, stb., ezeket egy árnyalatnyival hatékonyabbnak tartom. Ne jöjjön senki a foci közösségmegtartó erejével, mert az megvan akadémia nélkül is. A DAC sem most lett a szlovákiai magyarság csapata, mert 25 éve is az volt... Nincs sötét a fejemben, csak nem szeretem a szavazatvásárlást és az építési business exportját. Hosszú évekig jártam át a Felvidékre önként és dalolva, nem üzleti alapon... Te mennyire támogatnál egy magyarországi kisebbséget, ha az az anyaországhoz való visszatérést tenné meg fő programjává?