A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Szerintem abba hogy szinte mimdenki ko megy /el a lehetoseggel./ de szinte mimdenki vissza is jon par ev utan... Persze nekem is van ismerosom aki neves londoni bankba vezeto es mindenki 100% ra mondja hogy nem jon haza o is 100% ra mondja /de szerintem hazajon/...

Azthiszitek ez orokke tart... Lasd brexit NEM TART OROKKE... Lessz ido amikor aki maradni akar se maradhat majd...

Két gimnáziumba jártam. Mindkettőben ~50+% van külföldön. 15+éve. Gyerekek jelentős része magyarul se tud vagy töri.

És mire jöjjön haza? Hogy a trombzis kezelőben májusban október közepére adnak időpontot? 5.5hónap. Tudod trombozis ha nem akut az is elég akut...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
18319836_1538576747922.png

Ön bevezetné a sorkatonaságot?
18319836_1538576878442.png

Az összes megkérdezett szerint:
56

Na ez nehezen jön össze. :9 Az indexen van egy ,érési eredmény, amely szerint ma 56 % bevezetné a sorkatonai szolgálatot ismét, a megkérdezettekből.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Rendben. Én bevezetném az örök életet. Ha sorozás akkor én max úgy állnék mellé, ha egy hetet tart. Besorozzák az embert. Elmegy egy hétig katonának, ami egy amolyan előszobája lehet a hivatásos pályának. Felmérik, megvizsgálják, leltárba veszik, megnézetnek vele mindenféle oktatóanyagot, beül a tankba, meg a BTR-be és egy hét után tartalékosként leszerel. Ha meg jó pontszámokat ér el akkor maradhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ho

zzájárulnak. Dolgoz ak. Fizetnek adót, járulékot, ÁFÁt minden vásárlásuk után. Munkahelyet teremtenek a műkörmöshöz való járással. Sokan a mai környezeti behatások miatt nem, vagy csak nagyon nehezen - orvosi segítséggwl - tudnak áldott állapotba kerülni, ők akkor nem emberek, nem állampolgárok?...
Miért ne lehetnének állampolgárok?
Én is fizetek járulékot, adót, áfát, de nekem ugyebár be kellett vonulnom, és ha háborús helyzetbe kerül az ország, akkor újra be kell. Gyereket nevelek, és nem 40 év munkaviszony után megyek nyugdíjba, hanem 65 éves koromban (megmég amit addig rátolnak). Neki alanyi jogon jár 10M forint életkezdési kölcsön, nekem 10+ évembe tellett, mire ennél picit kevesebbet hitelt kifizetve sajátommá vállt a lakásom.
Szerintem igenis, hogy van nemek közti hátrányos megkülönböztetés, csak nem abban az irányban.
Persze ez sarkitás. De tudomásul kell venni, hogy az állam feladata a honvédelem megszervezése. Ha nem megy hagyományos formában, akkor valami újjal kell próbálkozni.
Tehát még egyszer. A hadkötelezettség nem csak rám, meg a hasonló volt sorállományú marhára vonatkozik, hanem az összes 18-55 közötti felnőtt, magyar, férfi állampolgárra.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Szerintem meg te nem érted! Egy kegyelmi világban élted az életedet eddig (ha szerencséd van, akkor ez még kitart). Elhiszem, hogy nem fűlik a fogad hozzá, hogy kikerülj a komfort zónádból, de hidd el, hogy a társadalmat nem hatod meg azzal hogy minden hobbiból haditechnikai témákkal foglalkozol.
Az meg külön vicces, ha azt mondod, hogy te az állammal kapcsolatban a kötelezettségeidet az adó kifizetésével leróttad. Az állam meg oldja meg az adódból a profi hadsereget.
És ha az a pénz, amit befizettél nem elég, hogy elegendő katonát toborozz? (Mert most ez a helyzet)
Akkor fizetsz többet azért, hogy legyen elég profi katona? Mert ha havi nettó 700.000-et adnának, akkor annyian lennének, mint az "oroszok".
Tehát 2 lehetőség maradt.
  • Elmész te is katonának
  • Vagy fizetsz extra adót.
Ez utóbbi esetben miért kellene ezt az adót olyannak is fizetnie aki elmegy katonának? Na ugye. Akkor tulajdonképpen ott is vagyunk amit én javasoltam.:rolleyes:
Az állam lesz szíves nem hülyeségekre elszabni a pénzemet és akkor majd beszélhetünk a "kötelezettségeimről".
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Egyrészt egy 18 éves nem "húz el", másrészt egy leendő egyetemista nem jelent semmit a munkaerőpiacnak. De csak hogy tájékoztassalak, a honvédség legénységi állományáná senki nem küzd nagyobb munkaerő hiánnyal. Az, hogy nincs elég fagyiárus a Balaton parton szerintem, nem nemzetbiztonsági kérdés. Az viszont, hogy 5-7000 katona hiányzik a rendszerből, sokkal inkább.o_O
A külföldre épített és építendő fociakadémiák sem azok, mégis abba toljuk a pénzt. 10-16 milliárdból hány katona fizetését lehetne kihozni? Szerintem elég sokét...
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Miért ne lehetnének állampolgárok?
Én is fizetek járulékot, adót, áfát, de nekem ugyebár be kellett vonulnom, és ha háborús helyzetbe kerül az ország, akkor újra be kell. Gyereket nevelek, és nem 40 év munkaviszony után megyek nyugdíjba, hanem 65 éves koromban (megmég amit addig rátolnak). Neki alanyi jogon jár 10M forint életkezdési kölcsön, nekem 10+ évembe tellett, mire ennél picit kevesebbet hitelt kifizetve sajátommá vállt a lakásom.
Szerintem igenis, hogy van nemek közti hátrányos megkülönböztetés, csak nem abban az irányban.
Persze ez sarkitás. De tudomásul kell venni, hogy az állam feladata a honvédelem megszervezése. Ha nem megy hagyományos formában, akkor valami újjal kell próbálkozni.
Tehát még egyszer. A hadkötelezettség nem csak rám, meg a hasonló volt sorállományú marhára vonatkozik, hanem az összes 18-55 közötti felnőtt, magyar, férfi állampolgárra.
Nem rég emelték ötven évre a hadkötelezettség felső korhatárát, szóval hagyjuk ezt az 55-t! Más: jogilag, ha bevezetnék a sorkötelezettséget( nem fogják), akkor szerintem ez alól nem lehet kibújni azzal, hogy külföldre megy az érintettek egy része. Ha megkapja a címére, akár külhonban is a behívót, akkor köteles megjelenni szerintem. Egy jogász elmondhatná, hogy ilyen esetben mi is a vonatkozó törvény. Gondolom a finn fiatalok sem mentesülnek a szolgálat alól, csak mert nem otthon dolgoznak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nehéz kérdések kerültek teritékre
Nincs ingyen semmi,most sem.Mindent az adófizető fizet.Csak éppen a tényleges adófizető kapja az adójáért a legkevesebbet.Mind szolgáltatásban,mind jogokban.
Szolidaritás szükséges és helyes.De az ellen tiltakozom,hogy a szolidaritás örve alatt kihasználjanak,lehúzzanak,élősködjenek rajtam.
Kellenek alapjogok,de minden nem, lehet alapjog.Az felelőtlenséghez és ingyenéléshez vezet.Az adófizetés nem csak sarc lehet,hanem jogforrás is.A katonai szolgálat is lehet ilyen-de nem feudális stilusban,mint ma nálunk.Ingyenélő mundérban is ingyenélő.(Nem a csapatoknál van ez,a legénységnek a jobbágy szerep jutott a rendszerben)
A nőket nem szabad szülőgépeknek tekinteni,de csak a nők szülhetnek.Ha nem szülnek,nincs jövő.Pont.
Régi mantrám a Perjés idézet:
Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam
Jelenleg a fiatalok elmenekülnének egy 2-3 hónapos alapkiképzés elől is.De elmennek igy is,hogy nincs ilyen-és okkal.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Nem tudom, mennyi az átlagbér, de ha valaki beírja, onnan könnyen kiszámolható...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem meg te nem érted! Egy kegyelmi világban élted az életedet eddig (ha szerencséd van, akkor ez még kitart). Elhiszem, hogy nem fűlik a fogad hozzá, hogy kikerülj a komfort zónádból, de hidd el, hogy a társadalmat nem hatod meg azzal hogy minden hobbiból haditechnikai témákkal foglalkozol.
Az meg külön vicces, ha azt mondod, hogy te az állammal kapcsolatban a kötelezettségeidet az adó kifizetésével leróttad. Az állam meg oldja meg az adódból a profi hadsereget.
És ha az a pénz, amit befizettél nem elég, hogy elegendő katonát toborozz? (Mert most ez a helyzet)
Akkor fizetsz többet azért, hogy legyen elég profi katona? Mert ha havi nettó 700.000-et adnának, akkor annyian lennének, mint az "oroszok".
Tehát 2 lehetőség maradt.
  • Elmész te is katonának
  • Vagy fizetsz extra adót.
Ez utóbbi esetben miért kellene ezt az adót olyannak is fizetnie aki elmegy katonának? Na ugye. Akkor tulajdonképpen ott is vagyunk amit én javasoltam.:rolleyes:
Kész. Én feladom. Olyan hülyeségeket irkálnak itt egyesek, hogy azt nem bírom. Még arra sem vettétek a fáradtságot, hogy számszerűsítsétek az elborult ötleteitek következményét vagy a modell bemenetét és kimenetét.

Pl. a fantasztikus ötleted mi a frászt kezd azzal, ha az előnyök miatt túljelentkezés van? Évente ma is kb. 50k ember (ha jól emlékszem) jelentkezik a felsőoktatás állami finanszírozott részére. Ilyenkor mi a frász lenne? Mert ennyi emberre nincs szükség és nincs 100%-os alkalmazhatóság Valaki másodrendű állampolgár lesz, mert nem kap úgy szolgáltatást vagy mást?

Vagy még állampolgár sem, mert meg nem értett zsenik szerint még szavazni sem szavazhat?

Akkor csak a legalkalmasabbakat veszik fel? Aha. Tehát fizikum és alkat alapján diszkriminálunk embereket?

clap.gif


Bocsánat, de most elszakadt a cérna.
Eddig bírtam.

Hatalmas erőlködés árán sikerül bizonyos jelzőnek le nem írnom. Egész egyszerűen fizikai fájdalmat okoz a hülyeség, mert csesztek legalább egy basic modellt felállítani. Hasatokra csapatatok, ide böfögtetek pár ötletet és számot, de megnézni, hogy ez mit jelent, az már kimaradt.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Én behívnám az összes Valtonost, In-Kalost, stb akik még nem szolgáltak katonaként vagy rendőrként. Nagyon jó kis emberanyag lenne..:cool: Bocs molnibalage, ez most csak egy szimpla, ironikus megjegyzés volt. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 100
2 916
113
Komolyan ugy gomdolod hogy 2 x 3 honap szolgalat miatt kiurulne az orszag? Mert ha igazad van akkor nyugodtan uruljon /de elarulom hogy szerintem a sotetebb fajta lepne meg elobb.../

Szegeden elég sok délvidékivel találkoztam aki azért jött át mert nem akart a délszláv háborúban harcolni. Hiába csináltatod végig a (z ágyútöltelék) képzést, aki nem akar harcolni az dobbantani fog!
A sorkatonaságtól függetlenül azt el kellene dönteni, hogyan akarjuk megvívni az esetleges háborút, bruszilov offenzíva vagy auftragstaktik. "Pénzben vagy vérben" fogjuk megfizetni a hadviselés költségét.
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk a határon túli magyarok szavazati joga rögtön semmivé lenne, mert nincs az az állam, amelyik megengedné, hogy a polgára egy másik államban sorkatona legyen...
Na ez a másik fele. Az ilyen jogi "apróságokkal" sem foglalkoztak azok, akik dobták be a vadabbnál vadabb ötleteket.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 100
2 916
113
Szerintem meg te nem érted! Egy kegyelmi világban élted az életedet eddig (ha szerencséd van, akkor ez még kitart). Elhiszem, hogy nem fűlik a fogad hozzá, hogy kikerülj a komfort zónádból, de hidd el, hogy a társadalmat nem hatod meg azzal hogy minden hobbiból haditechnikai témákkal foglalkozol.
Az meg külön vicces, ha azt mondod, hogy te az állammal kapcsolatban a kötelezettségeidet az adó kifizetésével leróttad. Az állam meg oldja meg az adódból a profi hadsereget.
És ha az a pénz, amit befizettél nem elég, hogy elegendő katonát toborozz? (Mert most ez a helyzet)
Akkor fizetsz többet azért, hogy legyen elég profi katona? Mert ha havi nettó 700.000-et adnának, akkor annyian lennének, mint az "oroszok".
Tehát 2 lehetőség maradt.
  • Elmész te is katonának
  • Vagy fizetsz extra adót.
Ez utóbbi esetben miért kellene ezt az adót olyannak is fizetnie aki elmegy katonának? Na ugye. Akkor tulajdonképpen ott is vagyunk amit én javasoltam.:rolleyes:

"Vagy fizetsz extra adót" európában a legmagasabbak között van az állami elvonás szintje nálunk. Nem lehetne előbb kipróbálni a költésekben, hatékonyság növelését?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and Fade