A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 004
12 841
113
nem értik meg amit mondasz hiába is próbálod , én már feladtam megértetni hogy most van pénz és akarat és a legjobbat kéne/kell beszerezni ennek 3 nyamvadt dandárnak....

nem csak ebből de amit kriss levont következtetés (illetve azért kicsit többet tud mint sokan itt) elég helyes

Nekem erről az a a véleményem hogy a 3 dandár kapja meg mindenből a legjobbat(Leok, Puma, Boxer, Patria stb.), ez nem is kérdés. Ez szerintem megkönnyítné a tartalékos toborzást is, egy tartalékos nyilván tudja hogy ő Leot nem fog vezetni de a korszerű Leókkal a háta mögött hamarabb bevállalná egy felújított T-72-ra képzést mintha csak azt látná hogy T-72-n kívül nincs semmi modernebb.És szerintem ez igaz a Btr-ekre is. Minél erősebb, korszerűbb a főerő annál könnyebb lesz a tartalékba is toborozni szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
R

rejsz felügyelő

Guest
az, hogy 50 éves dizájn.
Nem kell fejlesztgetni ha alapból tökéletes. :p
perfect.jpg
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nekem erről az a a véleményem hogy a 3 dandár kapja meg mindenből a legjobbat(Leok, Puma, Boxer, Patria stb.), ez nem is kérdés. Ez szerintem megkönnyítné a tartalékos toborzást is, egy tartalékos nyilván tudja hogy ő Leot nem fog vezetni de a korszerű Leókkal a háta mögött hamarabb bevállalná egy felújított T-72-ra képzést mintha csak azt látná hogy T-72-n kívül nincs semmi modernebb.És szerintem ez igaz a Btr-ekre is. Minél erősebb, korszerűbb a főerő annál könnyebb lesz a tartalékba is toborozni szerintem.
Álmodik a nyomor :D Hogy 3 dandár pumákkal meg leokkal meg boxerrel, patriakkal lesz felszerelve. Ahhoz valami öböl menti gdp is kellene.
Én már össze teszem a kezemet ha egy nehéz dandárt képesek lesznek fullosan kiállítani.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 004
12 841
113
Álmodik a nyomor :D Hogy 3 dandár pumákkal meg leokkal meg boxerrel, patriakkal lesz felszerelve. Ahhoz valami öböl menti gdp is kellene.
Én már össze tenném a kezemet ha egy nehéz dandárt képesek lesznek fullosan kiállítani.

12 milliárdból úgy hogy nem vesznek se Patriotot se F-35-öt azért jutna pénz a szárazföldi erőknek i rendesen.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
12 milliárdból úgy hogy nem vesznek se Patriotot se F-35-öt azért jutna pénz a szárazföldi erőknek i rendesen.
És a laktanyákat a telephelyeket miből újítanád fel. Plusz háttérre is nagyon sok kellene. Lakhatási támogatások,bér,toborzás,emberek megtartása stb..... és még nagyon sok minden ahogy páran leírták itt.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Haditechnika cikke irt a Fuchs családrol,és hogy eredetileg terveztek ifv változatot is,beirtam a gugliba és kidobta ezt mint olyan járgányt,amit a régi papiron maradt tervböl fejlesztettek ki.Volt egy gyakorlatilag értékelhetetlen rajz is az eredeti tervről,de pocsék-inkább betettem az utód képét.Különben eddig én sem tudtam.
FH77 csöve,és a Pzh módositott töltrendszere van benne az Archerben.Ez is valamelyik HTben volt irva.Lényegében svéd AGM,de svéd igényekre módositva.Mellesleg az Archer,vagy Rába alvázra kalibrált AGM,nekünk is jo volna támogató tüzérségnek.

Tehát a töltőrendszer, nem a löveg...

Hát izé, ez nem igazán forrás, elég közvetett bizonyítéknak hangzik nekem. :p A Fuchs 2 merev hidas, a chameleon független felfüggesztéses és tud egyik oldalra "dönteni" és hasmagasságot változtatni menet közben is, mint a GPV/Pars, amiből valószínűleg megörökölte az active suspension megoldását. Ugyhogy a felfüggesztés sem alapulhat a Fuchson. A kormányt is át lehet "lökni egyik oldalról a másikra", ami szintén az előd sajátja. Ez inkább egy átmaszkirozott GPV/Pars. Talán kicsit egyszerűsítve. Gondolom az FNSS megvette a kizárólagos gyártási jogot, igy a srácoknak kellett valami más a palettára.

Véletlenül nem így nézett ki az a Fuchs variáns? Ami pdf-ből ez a kép való, ott is az ifv variáns kimerül egy alapváltozatra ráapplikált toronyban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tehát a töltőrendszer, nem a löveg...

Hát izé, ez nem igazán forrás, elég közvetett bizonyítéknak hangzik nekem. :p A Fuchs 2 merev hidas, a chameleon független felfüggesztéses és tud egyik oldalra "dönteni" és hasmagasságot változtatni menet közben is, mint a GPV/Pars, amiből valószínűleg megörökölte az active suspension megoldását. Ugyhogy a felfüggesztés sem alapulhat a Fuchson. A kormányt is át lehet "lökni egyik oldalról a másikra", ami szintén az előd sajátja. Ez inkább egy átmaszkirozott GPV/Pars. Talán kicsit egyszerűsítve. Gondolom az FNSS megvette a kizárólagos gyártási jogot, igy a srácoknak kellett valami más a palettára.

Véletlenül nem így nézett ki az a Fuchs variáns? Ami pdf-ből ez a kép való, ott is az ifv variáns kimerül egy alapváltozatra ráapplikált toronyban.
Töltőrendszer a löveghez tartozik.
4tengelyesbe,és rajz,Marder szerű toronnyal.
A fejlesztés kiinduló alapja volt a német terv.Legalábbis forditóval ezt silabizáltam ki.De a JF17 alapja a Grumman által áttervezett MiG21 Super7,korántsem olyan fejlett,mint a megvalósult 20évvel késbbi gép.
Alapvető probléma,hogy itt mindenki 3-6-sok dd-t álmodik csúcs járgányokkal.Nade miböl?A finnek sem csak AMVkböl állitják ki a járműarkot,továbbra is gyártják és fejlesztik is a Pasi sorozatot-amit mellesleg szintén sokan megvettek.És a megálmodott műveleti tartalékosoknak is egy viszonylag olcsó,kőnnyen kezelhető járgány kell.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak azon diskurálunk hogy milyen 30 éves prototípusokat kéne gyártanunk.
Bradly,Leo2,Abrams,Piránya,mind a 70es évekbeli fejlesztésekböl indult,és mai változatai korszerűek,és fejlesztik tovább őket.F15,F16 ránézésre alig különbözik az első sorozatoktol,de a ma gyártott változataik igencsak élvonalbeliek.Kutya se irt neked olyat,hogy 30évvel ezelötti protót gyártsunk újra
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Az a Fuchs meg PARS vonal annyira felejtős, hogy nem is tudom elmondani.
2019-ben ne akarjunk már olyan IFV/APC-t, amin a homlok felületen szélvédő van. Ezekkel nagyjából le is határoltuk a Stanag 2-max.3 védettségre, holott egy modern IFV stanag 4-nél kezdődik. Ebben nem malacokat, meg libát fogunk a frontvonalba szállítani, hanem katonákat.
A PARS meg: Ezek a srácok nem hallottak a páncél szögről? Mi vagy ki kényszerítette ezeket, hogy egy majdnem függőleges homlokfalat tegyen rá. A felderítő 6x6 meg egyenesen péklapáttal homlokon csapott konstrukció. :hadonaszos:
Na most hasonlítsuk már össze ezeket:
250px-Patria_AMV_XA-361_AMOS_Kokonaisturvallisuus_2015_02.JPG
300px-Pars-iii-6x6-02.jpg
270px-GTK_Boxer_side.jpg

Kérjük, hogy jelölje meg, hogy a fenti 3 jármű közül melyik küzdhet túlélés terén problémákkal! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
Bradly,Leo2,Abrams,Piránya,mind a 70es évekbeli fejlesztésekböl indult,és mai változatai korszerűek,és fejlesztik tovább őket.F15,F16 ránézésre alig különbözik az első sorozatoktol,de a ma gyártott változataik igencsak élvonalbeliek.Kutya se irt neked olyat,hogy 30évvel ezelötti protót gyártsunk újra
És mind a fejlesztési potenciálja végén jár sajnos, (a Bradley meg gyárilag retek egy konstrukció) egy évtized max 2 és mindegyik kikerül az élvonalból. (ez sajnos a leóra is igaz)
 
K

kamm

Guest
És mind a fejlesztési potenciálja végén jár sajnos, (a Bradley meg gyárilag retek egy konstrukció) egy évtized max 2 és mindegyik kikerül az élvonalból. (ez sajnos a leóra is igaz)
A Leopard 2-t nem tudom, de az amerikai "Big Five" program - Abrams, Apache, Blackhawk, Bradley, Patriot - szinte mind a post-Vietnam 70s-80s forduloja designt kepviselik.
Mindegyik oreg, agyonhekkelt, barki, aki raszan eleg penzt es eroforrast, jobbat tud csinalni ma mar.
(Mondjuk a L2 is abbol jott, ha jol emlekszem allitolag ossze is mertek az M1A1-nal es mindketten azt kellett volna rendelniuk, amelyik jobbnak bizonyult... nacionalizmus kozbeszolt...)
 
K

kamm

Guest
PS: az eredeti dedignok valoszinuleg 60as evekbol valok, szoval meg rosszabb is lehet az "underwear"...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Az a Fuchs meg PARS vonal annyira felejtős, hogy nem is tudom elmondani.
2019-ben ne akarjunk már olyan IFV/APC-t, amin a homlok felületen szélvédő van. Ezekkel nagyjából le is határoltuk a Stanag 2-max.3 védettségre, holott egy modern IFV stanag 4-nél kezdődik. Ebben nem malacokat, meg libát fogunk a frontvonalba szállítani, hanem katonákat.
A PARS meg: Ezek a srácok nem hallottak a páncél szögről? Mi vagy ki kényszerítette ezeket, hogy egy majdnem függőleges homlokfalat tegyen rá. A felderítő 6x6 meg egyenesen péklapáttal homlokon csapott konstrukció. :hadonaszos:
Na most hasonlítsuk már össze ezeket:
250px-Patria_AMV_XA-361_AMOS_Kokonaisturvallisuus_2015_02.JPG
300px-Pars-iii-6x6-02.jpg
270px-GTK_Boxer_side.jpg

Kérjük, hogy jelölje meg, hogy a fenti 3 jármű közül melyik küzdhet túlélés terén problémákkal! :cool:
A Parson nincs szélvédő,vmi periszkópos megoldást használnak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Az a Fuchs meg PARS vonal annyira felejtős, hogy nem is tudom elmondani.
2019-ben ne akarjunk már olyan IFV/APC-t, amin a homlok felületen szélvédő van. Ezekkel nagyjából le is határoltuk a Stanag 2-max.3 védettségre, holott egy modern IFV stanag 4-nél kezdődik. Ebben nem malacokat, meg libát fogunk a frontvonalba szállítani, hanem katonákat.
A PARS meg: Ezek a srácok nem hallottak a páncél szögről? Mi vagy ki kényszerítette ezeket, hogy egy majdnem függőleges homlokfalat tegyen rá. A felderítő 6x6 meg egyenesen péklapáttal homlokon csapott konstrukció. :hadonaszos:
Na most hasonlítsuk már össze ezeket:
250px-Patria_AMV_XA-361_AMOS_Kokonaisturvallisuus_2015_02.JPG
300px-Pars-iii-6x6-02.jpg
270px-GTK_Boxer_side.jpg

Kérjük, hogy jelölje meg, hogy a fenti 3 jármű közül melyik küzdhet túlélés terén problémákkal! :cool:
Elso vagy a masodik. A 3 hoz szerintem a gumizas alul van meretezve a sulyhoz kepest.
A Fuchs peddig azert kerult szoba hogy vannak olyan feladatok is ahova nem biztos hogy patria il boxer, puma kellene. Hazai korulmenyeket figyelembe veve.