A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A tartalékosokat nem képezném ki a tankokra azokat az elmúlt 10 évben leszerelt tankosoknak adnám! Ha helyzet van alapon már lenne egy tankokhoz szokott legénység! Évi 20 nap szint fent tartási kiképzéssel A BTR-eket adnám oda a tartalékosoknak! Meg persze nekik rendelnék komondorokat is ha már magyar jármű legyen hadrendben! A tartalékosoknak jó is lenne!
Talán meg lehetne oldani szerintem ha lenne nekik hely, felszerelés és idő rá meg persze lenne e olyan ember aki bevállalna e 9-14 hónapnyi műveleti tartalékos szolgálatot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Talán meg lehetne oldani szerintem ha lenne nekik hely, felszerelés és idő rá meg persze lenne e olyan ember aki bevállalna e 9-14 hónapnyi műveleti tartalékos szolgálatot.

Miből tartanád fent azt a sok szart?Vagy ha a tartalékosoknak adjuk akkor olcsóbb lesz az üzembentartásuk?Vagy akkor nem kell elvinni nagyjavítani a 72-eseket(amit már 20 éve elmúlasztanak)?Esetleg nem 1 millió Ft lesz 1 darab abroncs a BTR-hez?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Ma felmentem a honvedelem.hu ra. Hátha írtak a 24esek nir lövészetéről.
Na persze semmi.

Ezt a cikket azért teszem ide mert ma megint felvetődött egynéhány harceszköz tartalékosok álltali használata.(tudom párszor már ki lett tárgyalva de a képeket látva felhúztam magam)

Szerintem aki ezen elmélkedik nézze meg ezeket a képeket.
Sajnos számomra érthetetlen, milyen felvételi minimum van a tartalékosoknál.
Hiszen a képeken jópár ember bocsánat de kövér.
Milyen egészségügyi és fizikai felmérőn kell megfelelni ahhoz, hogy valaki tartalékos lehessen?
Másrész az egyik képen a három hölgy akik éppen fekve céloznak Akval, úgy fogják a hátsó markolatot, hogy abból lerí mennyire nincs érzékük ahhoz amit éppen csinálnak. Ráadásul senki nem is magyarázta el nekik, hogyan kellene fogni azt a rohadt fegyvert.
Főleg akkor feltünő a probléma ha megnézzük a mellettük fekvő srácot.

Szóval azoknak az embereknek akiknek nagyrésze elhízott, esetleg öreg, vagy nincs semmilyen érzéke a fegyverekhez nagyjából mindegy milyen a felszerelésük.
Először az embereknek kellene megfelelni valami minimumnak. De ezekből és más tartalékosokról készült fényképből én csak arra tudok következtetni, hogy igazából kb mindenkit felvesznek aki jelentkezik.


https://honvedelem.hu/cikk/116883_eles_logyakorlaton_vettek_reszt_a_tartalekosok
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Ma felmentem a honvedelem.hu ra. Hátha írtak a 24esek nir lövészetéről.
Na persze semmi.

Ezt a cikket azért teszem ide mert ma megint felvetődött egynéhány harceszköz tartalékosok álltali használata.(tudom párszor már ki lett tárgyalva de a képeket látva felhúztam magam)

Szerintem aki ezen elmélkedik nézze meg ezeket a képeket.
Sajnos számomra érthetetlen, milyen felvételi minimum van a tartalékosoknál.
Hiszen a képeken jópár ember bocsánat de kövér.
Milyen egészségügyi és fizikai felmérőn kell megfelelni ahhoz, hogy valaki tartalékos lehessen?
Másrész az egyik képen a három hölgy akik éppen fekve céloznak Akval, úgy fogják a hátsó markolatot, hogy abból lerí mennyire nincs érzékük ahhoz amit éppen csinálnak. Ráadásul senki nem is magyarázta el nekik, hogyan kellene fogni azt a rohadt fegyvert.
Főleg akkor feltünő a probléma ha megnézzük a mellettük fekvő srácot.

Szóval azoknak az embereknek akiknek nagyrésze elhízott, esetleg öreg, vagy nincs semmilyen érzéke a fegyverekhez nagyjából mindegy milyen a felszerelésük.
Először az embereknek kellene megfelelni valami minimumnak. De ezekből és más tartalékosokról készült fényképből én csak arra tudok következtetni, hogy igazából kb mindenkit felvesznek aki jelentkezik.


https://honvedelem.hu/cikk/116883_eles_logyakorlaton_vettek_reszt_a_tartalekosok

Még is mit gondoltál?A tartalékosok fele kényszertartalékos.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 217
113
Ma felmentem a honvedelem.hu ra. Hátha írtak a 24esek nir lövészetéről.
Na persze semmi.

Ezt a cikket azért teszem ide mert ma megint felvetődött egynéhány harceszköz tartalékosok álltali használata.(tudom párszor már ki lett tárgyalva de a képeket látva felhúztam magam)

Szerintem aki ezen elmélkedik nézze meg ezeket a képeket.
Sajnos számomra érthetetlen, milyen felvételi minimum van a tartalékosoknál.
Hiszen a képeken jópár ember bocsánat de kövér.
Milyen egészségügyi és fizikai felmérőn kell megfelelni ahhoz, hogy valaki tartalékos lehessen?
Másrész az egyik képen a három hölgy akik éppen fekve céloznak Akval, úgy fogják a hátsó markolatot, hogy abból lerí mennyire nincs érzékük ahhoz amit éppen csinálnak. Ráadásul senki nem is magyarázta el nekik, hogyan kellene fogni azt a rohadt fegyvert.
Főleg akkor feltünő a probléma ha megnézzük a mellettük fekvő srácot.

Szóval azoknak az embereknek akiknek nagyrésze elhízott, esetleg öreg, vagy nincs semmilyen érzéke a fegyverekhez nagyjából mindegy milyen a felszerelésük.
Először az embereknek kellene megfelelni valami minimumnak. De ezekből és más tartalékosokról készült fényképből én csak arra tudok következtetni, hogy igazából kb mindenkit felvesznek aki jelentkezik.


https://honvedelem.hu/cikk/116883_eles_logyakorlaton_vettek_reszt_a_tartalekosok


Nyugi láttam sokkal durvábbat is.....
Amúgy a nyilvános fotókra igyekeznek a valamennyire vállalhatóbbakat fotózni így gondolj bele :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem tudom, hogy lehetséges lenne - e a kiképzés rá, de a tartalékosok szerintem totál megkaphatnák a T-72 és BTR vasakat. Csak hogy ne szimpla gyalogságként funkcionáljanak. Amit leselejtezünk és még nincs szétrohadva, valamint van elég idő kiképezni a tartalékosokat, szerintem simán működne (papíron).

Gondoljuk el, hogy éles helyzetben mire lenne értelme használni a Műveleti Tartalékosokat, és mire a Területvédelmi Tartalékosokat.
A Műveleti Tartalékos ilyen esetben megy a csapatokhoz feltöltésre, pótlásnak. A Területvédelmi Tartalékos vasúti hidakat, fontos kereszteződéseket fog őrizni. Utánpótlást szállító konvojokat biztosít, EÁP-ot üzemeltet, rendészeti feladatokat lát el.
A Műveleti Tartalékos a Honvédség eszközeit ismerje, azt tudja használni.
A Területvédelmi Tartalékosnak terepjáróra, teherautóra, könnyű páncélzatú terepjáróra lesz szüksége.
Ne akarjatok már egy párhuzamos Honvédséget tartalékosokból meg a régi vackokból. Ha tartalékot akartok képezni, akkor inkább vegyünk +10 Leot és azt zsírozzuk le.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ma felmentem a honvedelem.hu ra. Hátha írtak a 24esek nir lövészetéről.
Na persze semmi.

Ezt a cikket azért teszem ide mert ma megint felvetődött egynéhány harceszköz tartalékosok álltali használata.(tudom párszor már ki lett tárgyalva de a képeket látva felhúztam magam)

Szerintem aki ezen elmélkedik nézze meg ezeket a képeket.
Sajnos számomra érthetetlen, milyen felvételi minimum van a tartalékosoknál.
Hiszen a képeken jópár ember bocsánat de kövér.
Milyen egészségügyi és fizikai felmérőn kell megfelelni ahhoz, hogy valaki tartalékos lehessen?
Másrész az egyik képen a három hölgy akik éppen fekve céloznak Akval, úgy fogják a hátsó markolatot, hogy abból lerí mennyire nincs érzékük ahhoz amit éppen csinálnak. Ráadásul senki nem is magyarázta el nekik, hogyan kellene fogni azt a rohadt fegyvert.
Főleg akkor feltünő a probléma ha megnézzük a mellettük fekvő srácot.

Szóval azoknak az embereknek akiknek nagyrésze elhízott, esetleg öreg, vagy nincs semmilyen érzéke a fegyverekhez nagyjából mindegy milyen a felszerelésük.
Először az embereknek kellene megfelelni valami minimumnak. De ezekből és más tartalékosokról készült fényképből én csak arra tudok következtetni, hogy igazából kb mindenkit felvesznek aki jelentkezik.


https://honvedelem.hu/cikk/116883_eles_logyakorlaton_vettek_reszt_a_tartalekosok
Elvileg a műveleti tartalékosoknál a jelentkezőknél a fizikai,egészségügyi felmérést komolyabban veszik. Az ismerős nemrég jelentkezett műveletisnek. A szintfelmérést és az orvosit ami rá vonatkozik ugyan úgy végig kellett csinálnia és volt aki pl az orvosin hasalt el.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Ma felmentem a honvedelem.hu ra. Hátha írtak a 24esek nir lövészetéről.
Na persze semmi.

Ezt a cikket azért teszem ide mert ma megint felvetődött egynéhány harceszköz tartalékosok álltali használata.(tudom párszor már ki lett tárgyalva de a képeket látva felhúztam magam)

Szerintem aki ezen elmélkedik nézze meg ezeket a képeket.
Sajnos számomra érthetetlen, milyen felvételi minimum van a tartalékosoknál.
Hiszen a képeken jópár ember bocsánat de kövér.
Milyen egészségügyi és fizikai felmérőn kell megfelelni ahhoz, hogy valaki tartalékos lehessen?
Másrész az egyik képen a három hölgy akik éppen fekve céloznak Akval, úgy fogják a hátsó markolatot, hogy abból lerí mennyire nincs érzékük ahhoz amit éppen csinálnak. Ráadásul senki nem is magyarázta el nekik, hogyan kellene fogni azt a rohadt fegyvert.
Főleg akkor feltünő a probléma ha megnézzük a mellettük fekvő srácot.

Szóval azoknak az embereknek akiknek nagyrésze elhízott, esetleg öreg, vagy nincs semmilyen érzéke a fegyverekhez nagyjából mindegy milyen a felszerelésük.
Először az embereknek kellene megfelelni valami minimumnak. De ezekből és más tartalékosokról készült fényképből én csak arra tudok következtetni, hogy igazából kb mindenkit felvesznek aki jelentkezik.


https://honvedelem.hu/cikk/116883_eles_logyakorlaton_vettek_reszt_a_tartalekosok
Honnan tudod hogy senki nem magyarazta el nekik? Lehet egyszerűen nincs hozzá érzékük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Elvileg a műveleti tartalékosoknál a jelentkezőknél a fizikai,egészségügyi felmérést komolyabban veszik. Az ismerős nemrég jelentkezett műveletisnek. A szintfelmérést és az orvosit ami rá vonatkozik ugyan úgy végig kellett csinálnia és volt aki pl az orvosin hasalt el.

Az 1600 méter sétát?Vagy mit vesznek komolyan?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Az 1600 méter sétát?Vagy mit vesznek komolyan?
Pasz nem tudom? Amit ő mondot hogy az 1600 métertől kezdve a fekvőtámaszon át vegig csinálta a fizikait. Korábban pár éve meg csinálta a normális fizikai felmérőt is. Mert jelentkezni akart szerződésesnek de az élet közbe szolt. Igaz ő az 1600 métert röhögve csinálta meg, de volt aki a magas májfunkció, vércukor miatt hasalt el.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Elvileg a műveleti tartalékosoknál a jelentkezőknél a fizikai,egészségügyi felmérést komolyabban veszik. Az ismerős nemrég jelentkezett műveletisnek. A szintfelmérést és az orvosit ami rá vonatkozik ugyan úgy végig kellett csinálnia és volt aki pl az orvosin hasalt el.


A Petőfiben csinálják?
Mert ha igen azért arról tudnék sztorikat, hogy mennyire komoly.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Pasz nem tudom? Amit ő mondot hogy az 1600 métertől kezdve a fekvőtámaszon át vegig csinálta a fizikait. Korábban pár éve meg csinálta a normális fizikai felmérőt is. Mert jelentkezni akart szerződésesnek de az élet közbe szolt. Igaz ő az 1600 métert röhögve csinálta meg, de volt aki a magas májfunkció, vércukor miatt hasalt el.


1600m???Mi???Mik a szintidők? De kb bármi a szintidő 1600m?
Beszarok. Ez nem erőnléti felmérő!
A rohadt szomorú, hogy még ezen az oldalon is komolyan veszik ezt páran. Pedig itt haditechnikát, hadtörténelmet szerető,értő emberek vannak.
Tényleg akik 72est,btrt,d20ast adnanak nekik.
Ezekbők az emberekből, hány férne be egy 72be? Vagy egy btr 80/A tornyába? Esetleg a csajok adogatnák a malacokat a d20hoz?

De amit máskor írtam ezekre a lányokra még egy objektumőrzést sem szivesen bíznék.

Megjegyzem ez velük szemben is etikátlan lenne!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
1600m???Mi???Mik a szintidők? De kb bármi a szintidő 1600m?
Beszarok. Ez nem erőnléti felmérő!
A rohadt szomorú, hogy még ezen az oldalon is komolyan veszik ezt páran. Pedig itt haditechnikát, hadtörténelmet szerető,értő emberek vannak.
Tényleg akik 72est,btrt,d20ast adnanak nekik.
Ezekbők az emberekből, hány férne be egy 72be? Vagy egy btr 80/A tornyába? Esetleg a csajok adogatnák a malacokat a d20hoz?

De amit máskor írtam ezekre a lányokra még egy objektumőrzést sem szivesen bíznék.

Megjegyzem ez velük szemben is etikátlan lenne!
Ha beülnek egy 72 vagy btr-be kell 1600m-t futni? Nem. Az mas kerdes hogy kövérek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Egy német hk zászlóalj gyakorlat, azért ide rakom mert állítólag átvesszük a német képzést, gyönyörködjünk együtt.
Van itt minden Leo2, cv90, marder, puma.
Inkább szépen mutat mert lövöldözni nem nagyon lövöldöznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and blogen
H

Hummen23

Guest
https://888.hu/ketharmad/elerkezett-a-tettek-ideje-pusztito-acelszornyekkel-erosit-hazank-4189599/

Érdemes lehet figyelgetni. Úgy néz ki egy cikk sorozat készül a haderőfejlesztésből. Mivel most tavalyi bejelentéseket részleteznek a kormányzati médiában, talán a megalapozása folyik egy következő nagyobb volumenű bejelentésnek.

A helik és a kmw termékek meg is volnának, a carl gustaf-ról és a cz-kről egyenlőre semmi. Talán az következik, és ki is fújt.
A szállítógépeket és a gyalogsági harcjárműveket emlegetik újra és újra.

Egy-két héten belül nagyobb bejelentést sejtek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A nemet redszer 1:1 beni atvetelenek en special annyira nem orvendek... /remelem a kesobbiekben mukodni fog a jelentesi rendszer lentrol felfele is es kezszemre szabast engednek majd./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ez olyan mint a digitalizacio. Aztan azon kapja magat egy orszag hogy wc papir sincsen.,, /a kornyezetvedok inkabb ez ellen emelnenek hangot..,/20-80-100 evekig nem hagytak lebomlani tobb millio tonna papirt..,/ vagy joval tobbet.../
A papirfa telepitesrol ne is beszeljunk.. /ennyit a nagy digitalizacioval torteno kornyezetvedelemrol./