A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Jaj megint újra fog indulni ez a felújítás vs dobjuk ki vita... ha van egy kis szívük vesznek még 44 Leót aztán akkor remélhetőleg túllendülünk ezen. (igazán vehettek volna egy picit többet mint 44+12...)
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23 and Anti

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
PL-01 vagy valami hasonlóra gondolsz?

Ja, engem csak a haditechnika érdekel, tehát nem vagyok hozzáértő, de én pl a CV-re, Tulparra, Kaplanra, meg ehhez hasonlókra gondoltam. Vannak más típusok is, amik esetleg szóba jöhetnének, mert tudom, egyeseknek herótjuk van a olasz, török, meg egyéb harmadik világbeli országok fegyvereitől.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Ja, engem csak a haditechnika érdekel, tehát nem vagyok hozzáértő, de én pl a CV-re, Tulparra, Kaplanra, meg ehhez hasonlókra gondoltam. Vannak más típusok is, amik esetleg szóba jöhetnének, mert tudom, egyeseknek herótjuk van a olasz, török, meg egyéb harmadik világbeli országok fegyvereitől.

Tök feleslegesek lennének.Nincs nekünk annyi pénzünk meg emberünk,hogy ilyeneket tartsunk rendszerben.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Ja, engem csak a haditechnika érdekel, tehát nem vagyok hozzáértő, de én pl a CV-re, Tulparra, Kaplanra, meg ehhez hasonlókra gondoltam. Vannak más típusok is, amik esetleg szóba jöhetnének, mert tudom, egyeseknek herótjuk van a olasz, török, meg egyéb harmadik világbeli országok fegyvereitől.
Aha, tehát lényegében az alap APC/IFV-re pakolt 105-ös tornyos járművek. Azoknak lehet értelme ( szigorúan moduláris rendszerben) a támogató szakaszban. ( Viszont drágák mint a rosseb.)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Igen valami ilyesmire gondoltam de már irták hogy drágák meg sajna létszám. De szerintem azok a török vasak megfizethetőek lennének.
Peddig valami "olcsóbb" is előbb vagy utóbb nem e fog kelleni? Na ez jó kérdés? Előbb vagy utóbb a fiatal tartalékosok, talán leendő aktívak is (feltéve ha egyre többen lesznek) biztosan meg fogják jegyezni hogy ők többre fognak vágyni mint egy alap lövész kiképzés. Értve ez alatt gépesített harcászat stb......
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Peddig valami "olcsóbb" is előbb vagy utóbb nem e fog kelleni? Na ez jó kérdés? Előbb vagy utóbb a fiatal tartalékosok, talán leendő aktívak is (feltéve ha egyre többen lesznek) biztosan meg fogják jegyezni hogy ők többre fognak vágyni mint egy alap lövész kiképzés. Értve ez alatt gépesített harcászat stb......

Előbb szerintem legyen "elég" MBT - idézőjelben mert annyira még én sem vagyok optimista hogy lesz optimális mennyiség. Ha már minden alap dolog meglesz lehetne gondolkoddni ilyen "alternatív" platformokon, bár kétlem hogy oda valaha is eljutunk és örülni fogunk hogy alap dolgok úgy-ahogy be lesznek szerezve, katonák kiképezve stb. - optimális mennyiségekhez képest.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
de én pl a CV-re, Tulparra, Kaplanra, meg ehhez hasonlókra gondoltam.
Az a gond hogy egy CV-90120 drágább mint egy T-90. márpedig utóbbi teljes értékű harckocsi, a CV meg csak egy önjáró ágyú.
Amúgy vicces mikor ezeket könnyű harckocsinak titulálják, egy 30mm-es lövedékek elleni körkörös védelem is közel 40 tonnát jelent.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Már így is alig működnek.Amint megjönnek a Leopard 2 A4-ek azok a 72-esek ott fognak megrohadn a laktanya valamelyik sarkában és csak papíron lesznek.

Azért ezt a pályázati kiírást ne felejtsük el, főleg, hogy ma járt le a határideje, hozzáértők azt írták itt, ez a T-72-esekre lett kiírva:

019/S 105-257619

Katonai járművekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások (2019–2020)

A szerződés keretösszege: nettó 2 126 728 346 HUF, bruttó 2 699 999 998 HUF

Tervezett évenkénti bontás:
2019. év: nettó 472 653 543 HUF, bruttó 600 000 000 HUF
2020. év: nettó 1 654 074 803 HUF, bruttó 2 099 999 998 HUF

Ajánlatkérő a keretösszeg kitöltésére nem vállal kötelezettséget.

"Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik a legalább 1 darab 1 000 LE-t meghaladó mérési tartományú, hitelesített vagy kalibrált motorteljesítményt mérő paddal.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik legalább 1 darab, a műszaki technikai eszközök gázlómélység vizsgálatát lehetővé tevő, minimum 100 m3-es méretű és legalább 1,5 m gázlómélységű merülő medencével."


Ajánlattételi vagy részvételi határidő: 8.7.2019
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Azért ezt a pályázati kiírást ne felejtsük el, főleg, hogy ma járt le a határideje, hozzáértők azt írták itt, ez a T-72-esekre lett kiírva:

019/S 105-257619

Katonai járművekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások (2019–2020)

A szerződés keretösszege: nettó 2 126 728 346 HUF, bruttó 2 699 999 998 HUF

Tervezett évenkénti bontás:
2019. év: nettó 472 653 543 HUF, bruttó 600 000 000 HUF
2020. év: nettó 1 654 074 803 HUF, bruttó 2 099 999 998 HUF

Ajánlatkérő a keretösszeg kitöltésére nem vállal kötelezettséget.

"Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik a legalább 1 darab 1 000 LE-t meghaladó mérési tartományú, hitelesített vagy kalibrált motorteljesítményt mérő paddal.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik legalább 1 darab, a műszaki technikai eszközök gázlómélység vizsgálatát lehetővé tevő, minimum 100 m3-es méretű és legalább 1,5 m gázlómélységű merülő medencével."


Ajánlattételi vagy részvételi határidő: 8.7.2019

Ez kb arra elég,hogy üzemben lehessen tartani őket.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Azért ezt a pályázati kiírást ne felejtsük el, főleg, hogy ma járt le a határideje, hozzáértők azt írták itt, ez a T-72-esekre lett kiírva:

019/S 105-257619

Katonai járművekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások (2019–2020)

A szerződés keretösszege: nettó 2 126 728 346 HUF, bruttó 2 699 999 998 HUF

Tervezett évenkénti bontás:
2019. év: nettó 472 653 543 HUF, bruttó 600 000 000 HUF
2020. év: nettó 1 654 074 803 HUF, bruttó 2 099 999 998 HUF

Ajánlatkérő a keretösszeg kitöltésére nem vállal kötelezettséget.

"Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik a legalább 1 darab 1 000 LE-t meghaladó mérési tartományú, hitelesített vagy kalibrált motorteljesítményt mérő paddal.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik legalább 1 darab, a műszaki technikai eszközök gázlómélység vizsgálatát lehetővé tevő, minimum 100 m3-es méretű és legalább 1,5 m gázlómélységű merülő medencével."


Ajánlattételi vagy részvételi határidő: 8.7.2019

Csak az arányok miatt ennyi pénzből 2 új modern tankot nem lehet venni.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Ez kb arra elég,hogy üzemben lehessen tartani őket.

Azt már kitárgyaltuk, modernizálni nem fogják őket, azzal elkéstek, de valószínű hasonló sors vár rájuk mint a Mi-24-esekre, minimális felújítás, hogy üzemképesek legyenek, aztán "kihajtják belőlük" amit lehet és kb 2025 fele befejezik a honi pályafutásukat.
Volt ezelőtt is egy pályázat, azt valamiért visszavonták és újra kiírták ,abban még szerepelt a darabszám is kb 50 darabbal számoltak akkor felújításra...
 

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
Nem tudom, hogy lehetséges lenne - e a kiképzés rá, de a tartalékosok szerintem totál megkaphatnák a T-72 és BTR vasakat. Csak hogy ne szimpla gyalogságként funkcionáljanak. Amit leselejtezünk és még nincs szétrohadva, valamint van elég idő kiképezni a tartalékosokat, szerintem simán működne (papíron).
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Nem tudom, hogy lehetséges lenne - e a kiképzés rá, de a tartalékosok szerintem totál megkaphatnák a T-72 és BTR vasakat. Csak hogy ne szimpla gyalogságként funkcionáljanak. Amit leselejtezünk és még nincs szétrohadva, valamint van elég idő kiképezni a tartalékosokat, szerintem simán működne (papíron).


A tartalékosokat nem képezném ki a tankokra azokat az elmúlt 10 évben leszerelt tankosoknak adnám! Ha helyzet van alapon már lenne egy tankokhoz szokott legénység! Évi 20 nap szint fent tartási kiképzéssel A BTR-eket adnám oda a tartalékosoknak! Meg persze nekik rendelnék komondorokat is ha már magyar jármű legyen hadrendben! A tartalékosoknak jó is lenne!
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudom, hogy lehetséges lenne - e a kiképzés rá, de a tartalékosok szerintem totál megkaphatnák a T-72 és BTR vasakat. Csak hogy ne szimpla gyalogságként funkcionáljanak. Amit leselejtezünk és még nincs szétrohadva, valamint van elég idő kiképezni a tartalékosokat, szerintem simán működne (papíron).
De ha már valaki "megkapja" akkor azokat karban is kell tartani nem? Mert használni is fogja.
A harcértékük mellett a legfontosabb tényező ezek kukába pattintása mellett a karbantartási, és alkatrész igény.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Gondoltam, hogy ők már idősebbek, ahhoz vannak szokva. Talán nyelvet sem beszélnek. Azokat is üzemben kell tartani. Ők sincsenek sokan. Ha valaki onnan átmegy Leo-ra ki fogja pótolni. Egy friss bevonuló biztos nem fog T-72-re menni ha van Leo is...


No hát ha én évek óta harckocsizó lennék, és azt mondanák jönnek a leók, de te faszikám maradsz ezekben a toldozott foldozott romokban, abban a pillanatban adnám be a leszerelési kérelmem.

Legalább ezzel "jutalmazzák" már őket.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
De ha már valaki "megkapja" akkor azokat karban is kell tartani nem? Mert használni is fogja.
A harcértékük mellett a legfontosabb tényező ezek kukába pattintása mellett a karbantartási, és alkatrész igény.
Szerintem megeshet a 72 el hogy ahány féle verzió il gyártási hely annyi féle verziójú alkatrész lehetséges hozzá.