A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Az a kérdés merült fel bennem, hogy az új megszavazott 37500 fős keretlétszám hogyan is nézne ki teljes feltöltöttség mellett? Mert ugyebár ez is egy cél most. Ha meglesz a 3 dandár, plusz a rakétaezred, felderítők, műszakiak, akkor is nagyon sok a 37500.
Mit gondoltok? Újabb dandárokat, vagy ezredeket, vagy még nagyobb vízfejet jelenthet ez?
Mi lehet a reális felépítés ekkora létszám mellett?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Az a kérdés merült fel bennem, hogy az új megszavazott 37500 fős keretlétszám hogyan is nézne ki teljes feltöltöttség mellett? Mert ugyebár ez is egy cél most. Ha meglesz a 3 dandár, plusz a rakétaezred, felderítők, műszakiak, akkor is nagyon sok a 37500.
Mit gondoltok? Újabb dandárokat, vagy ezredeket, vagy még nagyobb vízfejet jelenthet ez?
Mi lehet a reális felépítés ekkora létszám mellett?

A régi keret sincs feltöltve.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 639
14 984
113
Az a kérdés merült fel bennem, hogy az új megszavazott 37500 fős keretlétszám hogyan is nézne ki teljes feltöltöttség mellett? Mert ugyebár ez is egy cél most. Ha meglesz a 3 dandár, plusz a rakétaezred, felderítők, műszakiak, akkor is nagyon sok a 37500.
Mit gondoltok? Újabb dandárokat, vagy ezredeket, vagy még nagyobb vízfejet jelenthet ez?
Mi lehet a reális felépítés ekkora létszám mellett?


Szerintem a korkedvezményes nyugdíj megszünése után feltorlódó embereknek csinálnak így helyet.
Hogy hová rakják őket az jó kérdés. Én nem nagyon olvastam olyan nyilatkozatot, hogy új alakulatok lesznek.
De az számomra még mindíg kérdés az 50 éves zászlósokkal mit kezdenek.
Harcolónak már öreg, de hol van ennyi irodai hely?

Nekem az egyik 44 éves főtörzs rokonom ött vagy ömt kiképző lett.
Ücsörög egy irodában, néhanapján kimennek gyaktérre hülyéskedni(ő fogalmazott így).
Lehet oda kellenek még emberek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az a kérdés merült fel bennem, hogy az új megszavazott 37500 fős keretlétszám hogyan is nézne ki teljes feltöltöttség mellett? Mert ugyebár ez is egy cél most. Ha meglesz a 3 dandár, plusz a rakétaezred, felderítők, műszakiak, akkor is nagyon sok a 37500.
Mit gondoltok? Újabb dandárokat, vagy ezredeket, vagy még nagyobb vízfejet jelenthet ez?
Mi lehet a reális felépítés ekkora létszám mellett?
Hát a keretszám a tényleges 3. könnyű dandárt vetítené előre. Mert ugye a mostani különleges az nem rendes dandár.
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha egy új jönne létre, akkor annak alapja nem a mostani különlegesben lévő 88-asok adnák-e a gerincét, vagy teljesen új szervezet jönne létre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem a korkedvezményes nyugdíj megszünése után feltorlódó embereknek csinálnak így helyet.
Hogy hová rakják őket az jó kérdés. Én nem nagyon olvastam olyan nyilatkozatot, hogy új alakulatok lesznek.
De az számomra még mindíg kérdés az 50 éves zászlósokkal mit kezdenek.
Harcolónak már öreg, de hol van ennyi irodai hely?

Nekem az egyik 44 éves főtörzs rokonom ött vagy ömt kiképző lett.
Ücsörög egy irodában, néhanapján kimennek gyaktérre hülyéskedni(ő fogalmazott így).
Lehet oda kellenek még emberek.
A tartalékos állomány nem tartozik a keretszámokba tudtommal.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem a korkedvezményes nyugdíj megszünése után feltorlódó embereknek csinálnak így helyet.
Hogy hová rakják őket az jó kérdés. Én nem nagyon olvastam olyan nyilatkozatot, hogy új alakulatok lesznek.
De az számomra még mindíg kérdés az 50 éves zászlósokkal mit kezdenek.
Harcolónak már öreg, de hol van ennyi irodai hely?

Nekem az egyik 44 éves főtörzs rokonom ött vagy ömt kiképző lett.
Ücsörög egy irodában, néhanapján kimennek gyaktérre hülyéskedni(ő fogalmazott így).
Lehet oda kellenek még emberek.

Lehet irodába csak 40 év felett lehet majd bejutni a továbbiakban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 639
14 984
113
A tartalékos állomány nem tartozik a keretszámokba tudtommal.

Az én rokonom szeződéses. Egy nagyvárosban.
Toborzó és érdekvédelmi irodában vagy mi a neve. Nem tartalékos.
Hogy hogyan működik a képzés őszintén fogalmam nincs.
Azt pedig, hogy most sincsenek feltöltve az alakulatok akkor miért emelik a létszámot az meg nem értem.
 
H

Hummen23

Guest
Hát a keretszám a tényleges 3. könnyű dandárt vetítené előre. Mert ugye a mostani különleges az nem rendes dandár.
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha egy új jönne létre, akkor annak alapja nem a mostani különlegesben lévő 88-asok adnák-e a gerincét, vagy teljesen új szervezet jönne létre.

De arányaiban hatalmas ez a keretlétszám növekedés. Mindössze egy új dandár indokolttá teszi ezt?
Mert valószínűleg van tervük, és megy nekik a matek, nem véletlen ez a 37500 fő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De arányaiban hatalmas ez a keretlétszám növekedés. Mindössze egy új dandár indokolttá teszi ezt?
Mert valószínűleg van tervük, és megy nekik a matek, nem véletlen ez a 37500 fő.
A keretszámból szerintem majd 6-800 embernek a légierőhöz kell kerülnie. Sok új gép. Sok új pilóta, kiszolgáló személyzet.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
De arányaiban hatalmas ez a keretlétszám növekedés. Mindössze egy új dandár indokolttá teszi ezt?
Mert valószínűleg van tervük, és megy nekik a matek, nem véletlen ez a 37500 fő.
Ez igaz. Erre gondoltam én is. Így már csak néhány ezer főnek nincs meg a helye :)
hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Furcsán hangzik, de egy korábbiaktól eltérő helyen felálított új alakulat a feltöltést könnyítené!

Így van. Egy ideje manztrázom a Dél-Dunántúlt, de eddig nem harapott rá a HM.

hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)

Az, hogy van 25-30 pilótánk, azért nem azt jelenti, hogy 2 századra való, az én olvasatomban. Darabra megvan, oké, de nem repülhetnek egész nap, minden nap.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Így van. Egy ideje manztrázom a Dél-Dunántúlt, de eddig nem harapott rá a HM.



Az, hogy van 25-30 pilótánk, azért nem azt jelenti, hogy 2 századra való, az én olvasatomban. Darabra megvan, oké, de nem repülhetnek egész nap, minden nap.
Arról nem is beszélve, hogy ott is életkori parák fognak fellépni 10 éven belül.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)
Nagyságrendileg próbálkoznék összesezdni a létszámot.
Számoljunk úgy, hogy van a tervezett 3 dd (nehéz/közép/könnyű), felülről becsülve 15.000 fő.
Van a légvédelmi ezred, a műszaki ezred, a felderítő dd (Bornemissza) és a különleges dd, mindegyik ~ 1000 fő, összesen 4.000.
Vannak a légierőnél, őket 2000 főként veszem számításba, és van 7.500 -8.000 vízfejként elhíresült hadvezetés és kiegészítő szolgálatai.
Van még a logisztika és az eü szolgálat, illetve fenntartás 2.000

Ez eddig összesen 15.000+4.000+2.000+10.000+2.000=33.000 A fennmaradó 4.500 jó közelítéssel egy dandár.