A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kicsit orosz gyanús a dolog. Hiszen kazahoknál mi van ami nagyobb durranás? Lehet van de én nem tudok róla, viszont orosz cképzelni.
Dél afrikai a Mbombe család,a tüzérségük meg izraeli technológiával felújitva.ont hogy inkább minnél inkább függetlenedni akarnak az oroszoktol.
Miért, Algéria NATO tagállam?
De arra szerettem volna utalni, hogy a gyártó országnak akkor is maradhat utánnyúlási joga, ha esetleg a vevő fél függetleníteni akarja magát.
Fegyvereknél a továbbértékesítéshez a licence tulajdonosának mindenképpen hozzá kell járulni az üzlethez.
Lehet, hogy meg lehet oldani a dolgot úgy, ahogy írtad, azonban lehet, hogy akkor az oroszok ezekre a gépekre visszavonhatják a típusengedélyt. Akkor annyit érünk el vele, hogy vagy mindenhol újra engedélyeztetjük az "új típust" vagy csak idehaza használjuk őket. Ebben az esetben onnantól csak a felújító céggel lehet később szerződni.
Nem vagyok tisztában a fegyverek licencelési jogaival, de biztos vagyok benne, hogy oka volt annak, hogy az oroszokkal csináltattuk a felújítást, még akkor is, ha az embargó keresztbe tett az ügynek, és nem ez volt a legolcsóbb megoldás...
Miért,az nem abszurd,hogy egy NATO tagállam oroszokkal restauráltatja 30évvel ezelötti állaotra a rohadó szovjet helikoptereit?
Bulesz inkább a pénz miatt viszakozott.És a lengyeleket sem zavarja az orosz engedély hiánya.Mint ahogy az etióokat sem,mikor a MiG21eiket izraellel ugradelték.Vietek a T55öket szintén a zsidókkal,egyiptomiak angolokkal javitatták fel az öreg ötvenöcsit.Stb.Érdekes mód ez csak nálunk probléma-vagy csak kifogás.
Az a helyzet a T5-52-ben legkevésbé a d.afrikai szakemberek tudását dicséri.
Sokkal inkább ennek az úriembernek a zsenije kellett hozzá..
Gerald Bull
360px-Gerald_Bull_1964_cropped.jpg

Ausztrián át Kínán keresztül D.Afrikáig mindenhol az általa kifejlesztett GC-45-ös modell újabb és újabb változatait gyártják a mai napig és még nem igazán találtak ki ennél jobb konstrukciót.
gc_45_l17.jpg

Nem mellesleg Ő volt az aki megreformálta a tüzérségi lőszereket is amik ő előtte kb. így néztek ki:
M107+shell.jpg


Ő meg megalkotta ezt a formát:
efrb+shell.jpg

Ez a váltás a gránát alakjában egymagában 20%-os hatótáv növekedést jelentett! Mindehhez még hozzátette a Svédek által kitalált gázgenerátoros (Base bleed) megoldást ami további 30%-ot hozott.
G5 volt a Bull alkotása.Ez azért már annak egy alaposan fejlesztett utóda.
És elég jól sikerült ráfejlesztésnek tűnik.
Azért én kötöm az ebet a karóhoz.Gyakorlati próbán hasonlitanám össze a szóba jöhető lövegeket.Még akkor is,ha én folyton azt emlegetem,hogy a búrok fegyvereit és harci tapasztalatát igencsak komolyan kéne venni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Az első kettőre tuti, ezenfelül harckocsira oldalról/hátulról.
Svéd 3P lövedékkel gyakorlatilag mindenre.Oroszok most fejlesztik a másolatát.Meg egy APFSDSt hozzá.(dél koreaiak 200mm átütést értek el 40milis AFSDS löszerrel 2km.en)De az AHEAD technológiát is lehet illeszteni hozzá
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Uraim! Kérdésem volna felétek: ez a Barys 8x8-as vajon ár-érték arányban hol helyezkedhet el, Pandur 2, Piranha 5 meg a Parshoz képest? Meg a biztonság terén szerintem az előző kettőt veri. A másik dolog: a csehek mit használnak? Pandurt. Románok? Piranha-t. A szerbek? Lazart. Szerintem ezeknél jobb. Az úszóképességet hagyjuk a 6x6-okra, mert olyanokat is be kellene szerezni a 8x8-asok mellett. Nem kell minden áron a horror árú Patriahoz meg Boxerhez ragaszkodni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Uraim! Kérdésem volna felétek: ez a Barys 8x8-as vajon ár-érték arányban hol helyezkedhet el, Pandur 2, Piranha 5 meg a Parshoz képest? Meg a biztonság terén szerintem az előző kettőt veri. A másik dolog: a csehek mit használnak? Pandurt. Románok? Piranha-t. A szerbek? Lazart. Szerintem ezeknél jobb. Az úszóképességet hagyjuk a 6x6-okra, mert olyanokat is be kellene szerezni a 8x8-asok mellett. Nem kell minden áron a horror árú Patriahoz meg Boxerhez ragaszkodni.
A pandur meg a piranha ezekhez képest kissé erőteljesebb minőséget képvisel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Uraim! Kérdésem volna felétek: ez a Barys 8x8-as vajon ár-érték arányban hol helyezkedhet el, Pandur 2, Piranha 5 meg a Parshoz képest? Meg a biztonság terén szerintem az előző kettőt veri. A másik dolog: a csehek mit használnak? Pandurt. Románok? Piranha-t. A szerbek? Lazart. Szerintem ezeknél jobb. Az úszóképességet hagyjuk a 6x6-okra, mert olyanokat is be kellene szerezni a 8x8-asok mellett. Nem kell minden áron a horror árú Patriahoz meg Boxerhez ragaszkodni.
nem mindenáron horror áru eszköz kell hanem rohadtul a lehető legjobb ami a piacon van , a kazak "csoda" nem mérhető össze nem hogy egy piranhaval de még egy pandúrral se... látom nem értitek hogy most nem a foltozgatás ideje van , hanem az hogy végre esélyt adjunk a szerencsétlennek hogy túléljen egy ütközetet , nyilván lehetne akár a BTR-ekkel is kiküldeni őket , az végülis a legolcsóbb megoldás nem? :D gyerekek nemár ...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem ő másképp értette? Másodvonalba és kiegészítésként. Nem hiszem hogy olyan kazlakban állnának itt a források hogy több száz db os tétteleket meg tudunk engedni magunknak több milliós eurós harci eszközökben. Rengeteg helyre kellene forrás nem is kevés ha azt nézzük. Nem beszélve a közepes és a könnyű dandárok igényeiről. Azzal mit fogunk elérni ha a nehéz dandárron kívül a többi szegényesen fog futkosni. De a legfontosabb hogy legyen később azokra a modern eszközökre és dandárokba ember is.
 
H

Hummen23

Guest
Én látok a Barys 8x8-ban fantáziát, főleg az 57 mm-es torony miatt. Nagy elrettentő erő lehetne. Nem hiszem, hogy bármelyik ellenséges katona nyugodtan ülne be a saját harcjárművébe, amikor tudja, hogy ilyenek lesekednek rá. Persze a 30-as is potens atgm-el kiegészítve. De ez olcsóbb, többet és gyorsabban tud lőni. Atgm-nél mindössze 2-3 lehetőséged van megsemmisíteni a célt. Ne felejtsük el, hogy a dél-afrikaiaknak benne van a keze.