A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
Szóval most inkább azt mondanám, hogy meg fogják csinálni Rába alapon.
Én hagynám a fenébe a Szlovák EVA-t
A legjobbat venném meg ami szerintem most a Denel T5-52.
denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-2.jpg

A Rheinmetall-tól még nem sok mindent vettünk és rajtuk keresztül a Denel-lel lehetne üzletelni
A Pakiknak olyan ajánlat volt hogy a Denel szállítja a csövet, a Tatra az alvázat, a Rheinmetall a lőszert és Pakisztánban szerelik készre a lövegeket.
Egy ilyen ajánlat - esetleg Tatra helyet MAN alvázon - szerintem nekünk is optimális lenne.
Ennél a lövegnél nincs probléma az alváz teherbíró képességével mert a löveg nem az alvázhoz van bekötve hanem egy külön kerethez ami közvetlenül kapcsolódik a lábakhoz. Emiatt a löveg rendkívül stabil, pontos, vízszintesen körtüzelésre alkalmas (annyi megkötéssel hogy 80 fokon túl nem a félautomata töltőt kell használni hanem a földről kell tölteni a löveg mellé szerelt robot karon keresztül). A próbákon volt olyan 3 lövést 1000 m-ről u.abba a pontba küldött.
aa.jpg

bb.jpg

 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én hagynám a fenébe a Szlovák EVA-t
A legjobbat venném meg ami szerintem most a Denel T5-52.
denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-2.jpg

A Rheinmetall-tól még nem sok mindent vettünk és rajtuk keresztül a Denel-lel lehetne üzletelni
A Pakiknak olyan ajánlat volt hogy a Denel szállítja a csövet, a Tatra az alvázat, a Rheinmetall a lőszert és Pakisztánban szerelik készre a lövegeket.
Egy ilyen ajánlat - esetleg Tatra helyet MAN alvázon - szerintem nekünk is optimális lenne.
Ennél a lövegnél nincs probléma az alváz teherbíró képességével mert a löveg nem az alvázhoz van bekötve hanem egy külön kerethez ami közvetlenül kapcsolódik a lábakhoz. Emiatt a löveg rendkívül stabil, pontos, vízszintesen körtüzelésre alkalmas (annyi megkötéssel hogy 80 fokon túl nem a félautomata töltőt kell használni hanem a földről kell tölteni a löveg mellé szerelt robot karon keresztül). A próbákon volt olyan 3 lövést 1000 m-ről u.abba a pontba küldött.
aa.jpg

bb.jpg


Man alvázat lehetne ilyet licenszbe gyártani, vagy ha nem akarunk ennyi pénzt beleölni, készen venni/bartellezni más alvázakra (Rába ugyanis MAN beszállító) És a Rába kötelékében az összeszerelés megvalósulhatna. Ez jó cuccnak tűnik. Persze ha nincs elszállva az árban.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Mitől gondoljátok, h egy 6x6 vagy 8x8as képletű alváz megoldhatatlan feladat? Én egy ilyenben nem látok sok buktatót:
8x8.jpg

A hajtóművet megértem, de egy ilyen jórészt csak "vas", amit azért meg lehet munkálni (5 század pontossággal...még ilyen keresztmetszetnél is), ráadásul már egy alap cad-rendszerrel is lehet ellenőrizni (tesztelni) gyártás előtt, h mit bír el (femap, ansys, stb).
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Szolnokon tartott előadást a honvédelmi miniszter

"A tárcavezető kifejtette, hogy a kormány és a tárca a haderőfejlesztést a tíz éves program vége, azaz 2026 után is folytatja."
"A tárcavezető előadásában szólt a programban megfogalmazott főbb célokról, a hazai fegvvergyártás újraindításáról, a haderőnemi fejlesztésekről, a legmodernebb haditechnikai eszközök beszerzéséről, az önkéntes tartalékos rendszer működtetéséről, struktúrájáról, valamint az innovációról és kutatási fejlesztésekről is."
Ez a kijelentés az én értelmezés szerint azt támasztja alá, hogy nem veszünk gagyit és elavult technikát sem még ha korszerűsítve is van... Minőségi cserében gondolkodnak elsősorban nem mennyiségben...egyenlőre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
Én hagynám a fenébe a Szlovák EVA-t
A legjobbat venném meg ami szerintem most a Denel T5-52.
denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-2.jpg

A Rheinmetall-tól még nem sok mindent vettünk és rajtuk keresztül a Denel-lel lehetne üzletelni
A Pakiknak olyan ajánlat volt hogy a Denel szállítja a csövet, a Tatra az alvázat, a Rheinmetall a lőszert és Pakisztánban szerelik készre a lövegeket.
Egy ilyen ajánlat - esetleg Tatra helyet MAN alvázon - szerintem nekünk is optimális lenne.
Ennél a lövegnél nincs probléma az alváz teherbíró képességével mert a löveg nem az alvázhoz van bekötve hanem egy külön kerethez ami közvetlenül kapcsolódik a lábakhoz. Emiatt a löveg rendkívül stabil, pontos, vízszintesen körtüzelésre alkalmas (annyi megkötéssel hogy 80 fokon túl nem a félautomata töltőt kell használni hanem a földről kell tölteni a löveg mellé szerelt robot karon keresztül). A próbákon volt olyan 3 lövést 1000 m-ről u.abba a pontba küldött.
aa.jpg

bb.jpg

Teljes mértékben egyetértek,...engem hideg is kiráz az EVA-tól, máig nem értem ki mert ilyet papírra vetni...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Na ezért is jó lenne ha lennének tartalékos kisebb-nagyobb központok il kisebb laktanyák olyan nagy városokban is ahol jelenleg nincs. Ha van hely akkor nagyobb esélyel jönnének többen is.
https://honvedelem.hu/cikk/116860_tanterembol_a_gyakorloterre
Kár volt szétverni az MHSZ-t és a katonai középiskolákat. Utóbbiból lehetne minden nagyobb városban (megyeszékhelyen) egy-egy. Aki a suli elvégzése után nem akar a katonai pályára menni, az automatikusan tartalékos lehetne.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Egyetértési nyilatkozat Kazahsztánnal

"A katonai-technikai együttműködésről írt alá egyetértési nyilatkozatot július 5-én, pénteken a kazahsztáni Nur-Szultanban Maróth Gáspár nemzeti fegyverzeti igazgató, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos Talgat Zhazhumenov kazah ipar- és infrastruktúra-fejlesztési miniszterhelyettessel.

A kétoldalú együttműködés kereteinek lefektetése mellett konkrét megállapodás született arról, hogy Magyarország és Kazahsztán közös erőfeszítéseket tesz az elektronikai hadviselési szakterületen.

A találkozó során szó esett arról is, hogy a közeljövőben további fegyverzeti kategóriák tekintetében is konkretizálják az együttműködést a két ország védelmi szektora között, ezzel is hozzájárulva a nemzeti haderő- és hadiipar-fejlesztési programok, hazánk esetében a Zrínyi 2026 céljainak megvalósulásához."
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Rába rég nem gyárt motort.Tulajdonképpen teherautót sem-csak összeszerel.
nem mondod :rolleyes::rolleyes: , köze nincs ehhez amit beszélünk
Legfeljebb mozdulni nem fog.
igen , de jobb ha azért nem mozdul mert a motor gyenge , nem pedig azért mert összeszakadt az egész a súly alatt :/
Tátrát a cseh állami megrendelések tartják életben.Különben mint piacképes gyár,már nem életképes.
kb mint a rába... sok a hasonlóság :D