A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
Csak hogy ok nem a lakossag fele vannak eladosodva.
Ertsd.
Ha lakossag fele van eladosodva nyomja a devizat max inflalodik de megoldhato komnyen beremeles hasonlo...

Ha viszont nyomnia kell a devizat hogy valutat tudjon vasarolni. Amihez meg tobb devizat kell nyomtatnia hogy a lakossag ne legyen elegedettlen /mert a fizetoeszkoz zome kulfoldre vandorol mikozbe a hazai piacon inflacio van./ kizsakmmanyolas./ majd jon a spiral….
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and rappali_

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
A roman allampapirt nemtudom kik veszik /talan az usa./ de hogy nem roman maganszemely az tuti.../a bankok torkan se nagyon megy nekik lenyomni a kotelezo resz arany vasarlasat.../ es ameg az otp bent van ezt nem is fogja a magyar allam se engedni. /max autonomiaert szerintem.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
A romanon most nagyon ott a kezunk. Hala a mol nak es az otp nek /ami egy/ kerdes mit tidunk kihozni ebbol a fogasbol. Sikerul e foldrevinni vagy megadja amit akarunk... Ezert is volt az a vergodes. Megijedtek amikor leesett nekik a tantusz. A papa meg csak rajatszott az egeszre /tamogatas./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
Ezert lessz erdekes a kovetkezo fel egy masfel ev... Plane ha meg egy konfliktus is kozrejatszik a vilagba valahol... /ami en aztmondom hogy hamarosan lessz./lessz mozgastere az orszagnak.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 033
113
Ezert lessz erdekes a kovetkezo fel egy masfel ev... Plane ha meg egy konfliktus is kozrejatszik a vilagba valahol... /ami en aztmondom hogy hamarosan lessz./lessz mozgastere az orszagnak.
A következő évtized lesz inkább az érdekes, akkor fognak kiforrni azok a dolgok amiket csinálhatunk az általad említett eljövendő 1-1,5 évben.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
2000 MBT, 700 önjáró löveg, 500 sorozatvető, 2000 vontatott löveg.
Ha ezeknek csak a fele bevethető és a bevethető cuccok felét küldik ellenünk az is sok. Nem vagyunk egy súlycsoport.
jó , elfogadom amit mondasz , tényleg nem vagyunk egy súlycsoport de a politikát nem veheted ki csak úgy ebből a dologból. Putyinnal a seggükben majd pont megharapják az egyetlen kezet ami kb segítséget tud nyújtani abban az esetben ha Putyin úgy dönt hogy már pedig Ő jön
Ne legyél ilyen naív! Nagy duzzogva koalícióra lépnének ellenünk, megtették korábban is.
ezt is megértem , de hidd el hogy duzzogva se állnának össze , a horvát légtér már kb a miénk , ez is fontos befolyásoló lehet ám ;)
Csak a két ország gazdaságára próbáltam utalni. Az oláhok még gazdasági lejtmenetben is fegyverbeszerzést kommunikálnak. Nálunk 5%-os gazdasági növekedés mellett megy a rívás meg a konteózás.
egy dolog az amit kommunikálnak meg egy másik amit tesznek , ott is tudják azért fent hogy rohadtul van már most is nagyobb gond, de ha még fegyverkeznek is (vegyünk pl az új fregattjaikat - amik érdekesen lesznek kifizetve...-) had tegyék , minden joguk megvan rá , nagy részét amúgy se fogják tudni kifizetni csak a szájuk nagy már megint
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A romanon most nagyon ott a kezunk. Hala a mol nak es az otp nek /ami egy/ kerdes mit tidunk kihozni ebbol a fogasbol. Sikerul e foldrevinni vagy megadja amit akarunk... Ezert is volt az a vergodes. Megijedtek amikor leesett nekik a tantusz. A papa meg csak rajatszott az egeszre /tamogatas./

Sziasztok,

Én már többször jeleztem, és ismét jelzem hogy sem Romániától sem Szlovákiától nincs mit félni már most sem, és a jövőben méginkább. Ott ahol a felvonulási terep részben vagy nagyobb részt magyarok által lakott területen van, kb 2 héttel előtte tudna Magyarország mindenről mint azok akik maguk ezt végzik. Valamint.. Ha Románia tenne bármit az oroszok azonnal a nyakukra lépnek. Nem mellékesen a románok nem velünk foglalkoznak hanem mondovával. annak is örülnek ha mi nem támadjuk meg őket. Szlovákiát meg felejtsétek már el. kb minden 7-8 -ik katona magyar. a tisztek 10%-a. és ott a lengyel aki azonnal rájukszólna hogy nana!!! a szerbnek mi vagyunk jelenleg a jugoszlávia, akik szóba állnak velük..gyakorlatilag nekik mi vagyunk a nyugat..ide járnak, innen van kaja,stb..béke van..
ez az alap.
aztán..ott van a német és osztrák testvér az itt lévő 3000milliárdnyi tőkéjével.dollárban. Gondoljátok hogy az aktuális német hagyná hogy kecskemétről (pozsonyból, plzenből, craiovábol,stb..ne gördüljön a profit mert gond van? 1 telefon oszt leoltják a lámpát az erőművek, elosztók, stb..bárhol.siemens vezérlés, irányitástechnika.kb 1 perc és elalszik az összes erőmű.és ez tény, nem vicc...ezt konkrétan egy siemenses emberke mondta.Nem is akárki, hanem aki ebben benne van. Ők is csak néznek hogy a központból mit meg tudnak tenni a szoftveresek.
Ja és a NATO..szerintetek? hagynák?
összehívnák a sok hüjét hogy mi a fasz bajotok van?1-1 pofon és szent a béke. valaki irta hogy 1 max 1-2 nap. én is igy gondolom. mindig lesz bolond, de max 1 nap de inkább óra.

Ami miatt aggódni kellne szerintem, hogy mi akarunk valamit..ez gázabb..és sokkal-de sokkal nagyobb az esélye mint annak hogy mások akarnak.
Ehhez tenyleg 2 frontos harc kell, és sok-sok technika. Ha csak most a 2% tervezett elköltésével a bejelentett cuccokat vesszük , oké..és azttán? még mindig 2%-ot kell költeni..2030 körül a magyar gdp 2% kb évi 50-100 uj leo-t vagy és 6-12 uj gripen uj beszerzését is lehetővé teszi majd . hangsúlyozom ujonnan és plusszban.
Az biztos hogy Viktor egyesiteni akarja és fogja is a magyar lakta területeket. vagy igy vagy ugy. Ezt csak a bolondok nem látják..szerintem. Ki is mondta párszor.
No de én ezt személy szerint támogato, ugyhogy Hajrá neki. Ha meg valakinek nem tetszik, ott a pride..:) bocs...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
a lényeg ott van hogy azt mondta hogy "megakasztani" nem mást, nagyon fontos és lényeges szó ám :D , kérem az Urakat ebből induljunk ki és ne abból hogy "visszaverni" , akkor sem tudtunk volna olyat végrehajtani amikor volt 3-4 hadosztályunk ....
Probléma hogy amiről beszél , a "megakasztani" is elég távol lenne még a 3 dandárral ( és tételezzük fel hogy mind3 dandár normálisan van felszerelve és a struktúra is nem csak papíron létezik)

köszönöm!

Egy kis VX csodákra képes.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Sziasztok,

Én már többször jeleztem, és ismét jelzem hogy sem Romániától sem Szlovákiától nincs mit félni már most sem, és a jövőben méginkább. Ott ahol a felvonulási terep részben vagy nagyobb részt magyarok által lakott területen van, kb 2 héttel előtte tudna Magyarország mindenről mint azok akik maguk ezt végzik. Valamint.. Ha Románia tenne bármit az oroszok azonnal a nyakukra lépnek. Nem mellékesen a románok nem velünk foglalkoznak hanem mondovával. annak is örülnek ha mi nem támadjuk meg őket. Szlovákiát meg felejtsétek már el. kb minden 7-8 -ik katona magyar. a tisztek 10%-a. és ott a lengyel aki azonnal rájukszólna hogy nana!!! a szerbnek mi vagyunk jelenleg a jugoszlávia, akik szóba állnak velük..gyakorlatilag nekik mi vagyunk a nyugat..ide járnak, innen van kaja,stb..béke van..
ez az alap.
aztán..ott van a német és osztrák testvér az itt lévő 3000milliárdnyi tőkéjével.dollárban. Gondoljátok hogy az aktuális német hagyná hogy kecskemétről (pozsonyból, plzenből, craiovábol,stb..ne gördüljön a profit mert gond van? 1 telefon oszt leoltják a lámpát az erőművek, elosztók, stb..bárhol.siemens vezérlés, irányitástechnika.kb 1 perc és elalszik az összes erőmű.és ez tény, nem vicc...ezt konkrétan egy siemenses emberke mondta.Nem is akárki, hanem aki ebben benne van. Ők is csak néznek hogy a központból mit meg tudnak tenni a szoftveresek.
Ja és a NATO..szerintetek? hagynák?
összehívnák a sok hüjét hogy mi a fasz bajotok van?1-1 pofon és szent a béke. valaki irta hogy 1 max 1-2 nap. én is igy gondolom. mindig lesz bolond, de max 1 nap de inkább óra.

Ami miatt aggódni kellne szerintem, hogy mi akarunk valamit..ez gázabb..és sokkal-de sokkal nagyobb az esélye mint annak hogy mások akarnak.
Ehhez tenyleg 2 frontos harc kell, és sok-sok technika. Ha csak most a 2% tervezett elköltésével a bejelentett cuccokat vesszük , oké..és azttán? még mindig 2%-ot kell költeni..2030 körül a magyar gdp 2% kb évi 50-100 uj leo-t vagy és 6-12 uj gripen uj beszerzését is lehetővé teszi majd . hangsúlyozom ujonnan és plusszban.
Az biztos hogy Viktor egyesiteni akarja és fogja is a magyar lakta területeket. vagy igy vagy ugy. Ezt csak a bolondok nem látják..szerintem. Ki is mondta párszor.
No de én ezt személy szerint támogato, ugyhogy Hajrá neki. Ha meg valakinek nem tetszik, ott a pride..:) bocs...
Ez egy normális vélemeny.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Sziasztok,

Én már többször jeleztem, és ismét jelzem hogy sem Romániától sem Szlovákiától nincs mit félni már most sem, és a jövőben méginkább. Ott ahol a felvonulási terep részben vagy nagyobb részt magyarok által lakott területen van, kb 2 héttel előtte tudna Magyarország mindenről mint azok akik maguk ezt végzik. Valamint.. Ha Románia tenne bármit az oroszok azonnal a nyakukra lépnek. Nem mellékesen a románok nem velünk foglalkoznak hanem mondovával. annak is örülnek ha mi nem támadjuk meg őket. Szlovákiát meg felejtsétek már el. kb minden 7-8 -ik katona magyar. a tisztek 10%-a. és ott a lengyel aki azonnal rájukszólna hogy nana!!! a szerbnek mi vagyunk jelenleg a jugoszlávia, akik szóba állnak velük..gyakorlatilag nekik mi vagyunk a nyugat..ide járnak, innen van kaja,stb..béke van..
ez az alap.
aztán..ott van a német és osztrák testvér az itt lévő 3000milliárdnyi tőkéjével.dollárban. Gondoljátok hogy az aktuális német hagyná hogy kecskemétről (pozsonyból, plzenből, craiovábol,stb..ne gördüljön a profit mert gond van? 1 telefon oszt leoltják a lámpát az erőművek, elosztók, stb..bárhol.siemens vezérlés, irányitástechnika.kb 1 perc és elalszik az összes erőmű.és ez tény, nem vicc...ezt konkrétan egy siemenses emberke mondta.Nem is akárki, hanem aki ebben benne van. Ők is csak néznek hogy a központból mit meg tudnak tenni a szoftveresek.
Ja és a NATO..szerintetek? hagynák?
összehívnák a sok hüjét hogy mi a fasz bajotok van?1-1 pofon és szent a béke. valaki irta hogy 1 max 1-2 nap. én is igy gondolom. mindig lesz bolond, de max 1 nap de inkább óra.

Ami miatt aggódni kellne szerintem, hogy mi akarunk valamit..ez gázabb..és sokkal-de sokkal nagyobb az esélye mint annak hogy mások akarnak.
Ehhez tenyleg 2 frontos harc kell, és sok-sok technika. Ha csak most a 2% tervezett elköltésével a bejelentett cuccokat vesszük , oké..és azttán? még mindig 2%-ot kell költeni..2030 körül a magyar gdp 2% kb évi 50-100 uj leo-t vagy és 6-12 uj gripen uj beszerzését is lehetővé teszi majd . hangsúlyozom ujonnan és plusszban.
Az biztos hogy Viktor egyesiteni akarja és fogja is a magyar lakta területeket. vagy igy vagy ugy. Ezt csak a bolondok nem látják..szerintem. Ki is mondta párszor.
No de én ezt személy szerint támogato, ugyhogy Hajrá neki. Ha meg valakinek nem tetszik, ott a pride..:) bocs...
A jelenlegi geopolitikai viszonyok közt teljesen igazad van.
A biztonságpolitikát közép- és hosszútávon vizsgáló, a védelempolitika irányát meghatározó stratégák viszont nem biztos, hogy ennyivel lezárnák a kérdést.
Évről évre nagyobb területet (országok, országcsoportok) ér el az a jelenség, hogy a népességnövekedés nincs arányban a rendelkezésre álló ivóvíz mennyiségével. Pl. Törökország egyes térképeken "közeledő vízhiányos" területnek van jelölve. Ez egy nagyon valószínű elkövetkező konfliktusforrás lesz.
Európában a trend fordított. Bőven van ivóvíztartalék viszont a népszaporulat negatív. Magyarországon ugyanez a helyzet. Márpedig, ha bővelkedünk valamiben, ami másnak nincs, de nagyon kell és nincs erőnk azt megvédeni, akkor...
Ha az USA ezt a stratégiai vízkészletet ellenőrizni akarja, le fogja sz'rni a német autógyárakat meg a francia profitot, meg a NATO-tagságunkat.
Egy kis CIA hangulatkeltés országon belüli fegyveres konfliktus kirobbantásához, NATO (kis-antant) beavatkozás, itt maradó kis-antant csapatok, ismételt területvesztés.
Valami ehhez hasonló elkerülése állhat a "térség meghatározó hadereje" létrehozásának hátterében, nem feltétlen a revízió.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ha az USA ezt a stratégiai vízkészletet ellenőrizni akarja, le fogja sz'rni a német autógyárakat meg a francia profitot, meg a NATO-tagságunkat.
Egy kis CIA hangulatkeltés országon belüli fegyveres konfliktus kirobbantásához, NATO (kis-antant) beavatkozás, itt maradó kis-antant csapatok, ismételt területvesztés.
Valami ehhez hasonló elkerülése állhat a "térség meghatározó hadereje" létrehozásának hátterében, nem feltétlen a revízió.
jaj , ha ennyi ideje lenne az usának és tényleg ezek foglalkoztatnák hidd el nem így nézne ki európa tékrépe már most
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93