A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Emiatt is szoktunk vitatkozni a hülyékkel, jön a 100 milkás Fergusonjával és pampog hogy belvíz van - máskor pedig aszály.
De fizessük ki neki.
A nyolcvanas-kilencvenes években még tele volt az ország jófajta árokrendszerrel, ami megtartotta a vizet, belógattál egy szivattyút és öntöztél, ha meg sokáig esett oda lecsorgott. De az a sok magyar tahó újgazda nem érti, neki a főőőd kell, beszánt mindent, dűlőutat is, csatornát, árkot.
Ebből az árokrendszerből már az ötvenes években is sokat vesztettünk, jó pár éve hallottam vmi rádióműsort a témában. Vmi olyasmi hangzott el, hogy a kolhozosítaskor nagyon sok ilyen régi öntözőárkot, természetes vízútvonalat szántottak be, és mostanra se tudásunk, se térképünk, se semmink nincs hozzá, hogy ezeket rekonstruáljuk, pedig nagyon hasznos lenne.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
jaj , ha ennyi ideje lenne az usának és tényleg ezek foglalkoztatnák hidd el nem így nézne ki európa tékrépe már most
szerintem az USA-nak nem kell az európai viz. minek??? a monsaldo vagy hogy is hivják azt a genetikai/mezőgazdasági céget vetőmagot és vegyszert gyárt.ahhoz nem kell európai víz.
Lehet rosszul értettem amit irtál. elnézést.
Szerintem ha az USA-nak kell majd valami, odamegy a majdnem akkora kanadához ahol laknak vagy 30 millióan és elveszi. víz,föld,fa,stb..Ha a briteknek nem tetszik, hát majd bekaphatják.főleg ahogy trump intézi a dolgokat.gondolom ez már jelenleg is igy megy amúgy.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
("gyengébbek kedvéért" aha , ha ekkora arcom lenne csak elmennék reklámfelületnek gyerek )
nem fogok elkezdeni Veled vitatkozni erről , csőlátásod van , nem érted meg hogy nem ilyen egyszerű a dolog, szeretnénk ha ilyen egyszerű lenne de nem az.
Téma lezárva nálam

OFF OFF

Más

jó hosszútávra tervez akkor a Viktor :D és nem 3 dandárral , amikor ki lett mondva hogy 2 fronton egyszerre is meg kell tudnunk "akasztani" egy esetleges támadást ezt fent is pontosan tudták hogy 3 dandár ahhoz édes kevés , szóval lehet hogy 26 után még ütősebb haderőfejlesztési tervezetet kapunk majd hivatalosan ki , VAGY politikusokból kiindulva lesz 3 dandárunk az mehet az egyik támadást megakasztani meg beszereznek addig még 14 grifet és azok meg mehetnek a másik támadást megakasztani :D (remélem nem ilyen egyszerűen gondolkoznak fent)
szerintem Viktor az nem kis játékos.
kb 10-15 évre előre gondolkozik, lásd uniós balhék...szépen-csendben megcsinálja..nem tudom most mennyi lehet kb 50-55 éves azaz van még minimum 10-15 év hogy befejezze élete művét és végleg beírja a nagy könyvbe a nevét. valljuk be...Sokan azt szeretnék hogy az legyen amit soha senki nem mond ki, de azért szeretnénk..Újra egyesiteni a nemzetet. ez a lényeg. és ez kerül amibe kerül. Plussz a saját véleményem..Az ukrán balhé nem arról szól hogy az a 100.000 magyar hogyan is él.nem is területről és még csak nem is az orosz-vagy nem orosz befolyásról. Ez sokkal több..ÜZENET. elsősorban a románoknak. Hogy leszarjuk mennyivel vagy nagyobb és erősebb, akkor is keresztbe teszek. és minnél jobban te, én méginkább..itt a fal oszt kész. nem tovább. !!!Amúgy máramaros miatt kb 3x4x annyi román van ukrajnában mint magyar , és románia mégsem balhézik..vajon miért?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ha megjönnek az új vasak (tank, tüzérség helikopter, kézifegyver, miegymás) a megrendelt mennyiségben. Én tartanék egy összhaderőnemi nemzeti hadgyakorlatot a nem (NATO tag) Ukrán határnál, csak a miheztartás végett. Ha problémáznak, hogy mit keresünk ott, egyszerű a válasz...Egy esetleges orosz csapatösszevonásra, intervencióra az orosz-ukrán határon milyen gyorsan tudunk reagálni a nemzeti haderővel (logisztika+bevethetőség). Valójában ez egy nem is annyira burkolt reakció teszt lenne. Egy esetleges ottani magyar kissebséget érintő durva ukrán attrocitásra válaszul. Ezt persze valószínűleg ők is felismernék. Hivatalosan viszont nem tehetnének semmit...és más sem. Ezenkívül reményt jelentene az ottani magyarságnak, hogy a szükség óráján segítünk. Persze erre még várni kell néhány évet...sajnos.
egyetértek maximálisan. és jó lenne majd előszedni annak a főfasznak a nyilatkozatát hogy 3 ora alatt a balatonon vannak ha kell..ugyanis senki nem mondta még el annak az ukrán fasznak hogy jelenleg donyeckben halnak meg az emberek és nem a balatonnál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Csernovic miatt.
Felső-Máramarosban csak pár tízezer oláh él.
Elnézést..megwikiztem. kb annyi mint magyar. mea-culpa. még bolgár is több van. de arra azért emlékeztek, hogy 1-2 éve lengyel szélsőségesek dobáltatták meg a magyar házat..hátha balhé lesz és nekik indok lenne bevonulni.szóval a lengyellel is vigyázni kell...simán feláldozna bennünket..ha tudna:))
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Elnézést..megwikiztem. kb annyi mint magyar. mea-culpa. még bolgár is több van. de arra azért emlékeztek, hogy 1-2 éve lengyel szélsőségesek dobáltatták meg a magyar házat..hátha balhé lesz és nekik indok lenne bevonulni.szóval a lengyellel is vigyázni kell...simán feláldozna bennünket..ha tudna:))
Szerintem a lengyelekkel már le van zsírozva.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Tök "reális" elgondolás, h egy német, belga, francia vagy román gyerek értünk akar megdögleni mondjuk Borsod vagy Csongrád megyében. Ha magunkért nem verekszünk, más nem fog légy nyugodt. Példának az első vh végét ajánlom magyar és török példával. A két front meg simán összejön ha muzulmán többség lesz délen vagy(lsd. Bosznia) bárhol, meg hozzáadsz egy potyaleső szomszédot.
Tehát ilyen szövetségesek legyünk, akik szintén így gondolkodnak? Akkor milyen alapon várnánk el, hogy megvédjenek? A mi honvédeink nem áldozzák fel magukat Elzászért vagy Sziléziáért, pláne nem a Baltikumért a te logikád szerint. Gratulálok!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Hát ha egy szakcikk politikai megrendelésre készül és ferdít akkor megszűnik szakcikknek lenni, ez éppúgy igaz a hurráoptimista kormányzati elemzésekre és a mindenki éhen pusztul az országban stílusú baromságokra is.
Milyen politikai megrendelésre? Melyik cikkről tudod, hogy az nem ilyen és korrekt? Forrás?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 279
7 745
113
Tehát ilyen szövetségesek legyünk, akik szintén így gondolkodnak? Akkor milyen alapon várnánk el, hogy megvédjenek? A mi honvédeink nem áldozzák fel magukat Elzászért vagy Sziléziáért, pláne nem a Baltikumért a te logikád szerint. Gratulálok!
Hát ne is áldozzák fel magukat, voltunk mi már szövetségesekkel a Don környékén, nem kell abból még egy...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Általában elég gyorsan kiolvasható, elolvasol 3-4 gazdasági elemzést ugyanarról több forrásból, esetleg összeveted a saját környezetedben tapasztaltakkal azért elég gyorsan kijön mi a baromság, meg mi nem. Lényeg, hogy ne érzelmi alapon akarj dönteni.

De pl. nagyon jó példa amikor az index olyanokat hozott le, hogy a migránsok éheznek a tranzit zónában, aztán közben meg több és jobb kaját kaptak mint mi.
Vagy amikor lehozták, hogy verjük őket, beszéltem egy csomóval és konkrétan megköszönték, hogy nem bántjuk őket, mert a szerbek és a bulgárok megtették és elvitték a pénzüket, valamint minden nap végignéztem amikor a szerb rendőrök begördülnek a szerb oldalra ahol te nem intézkedhetsz és elkezdik elvinni a pénzüket.....
És közben én voltam a mocskos brutális fasiszta aki bántja menekültet, miközben osztottam a csokit a gyerekeknek....
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Tehát ilyen szövetségesek legyünk, akik szintén így gondolkodnak? Akkor milyen alapon várnánk el, hogy megvédjenek? A mi honvédeink nem áldozzák fel magukat Elzászért vagy Sziléziáért, pláne nem a Baltikumért a te logikád szerint. Gratulálok!

Kimondtad te is: "akik szintén igy gondolkodnak?" Ők igy gondolkodnak. Mi vagyunk 1000 éve az ütközőzóna, ahol meg lehet vívni a háborúkat. Nyugati országokban nem lesz ellenséges partraszállás, nekünk soha nem kellene oda menni az ő országaikba értük harcolni egy védekező háborúban, ők meg nem valószínű hogy jönnek segíteni. Ez az egész kelet-Európa annyit nem jelent a tőlünk nyugatabbra lakóknak, mint a cipőjük aljára beszáradt kutyaszar.

NATO még nem lett próbára téve, hogy mennyit ér valójában mint védekező szövetség. Ne is legyen, de azért sokat nem várok a tagoktól.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 122
113
Ha megjönnek az új vasak (tank, tüzérség helikopter, kézifegyver, miegymás) a megrendelt mennyiségben. Én tartanék egy összhaderőnemi nemzeti hadgyakorlatot a nem (NATO tag) Ukrán határnál, csak a miheztartás végett. Ha problémáznak, hogy mit keresünk ott, egyszerű a válasz...Egy esetleges orosz csapatösszevonásra, intervencióra az orosz-ukrán határon milyen gyorsan tudunk reagálni a nemzeti haderővel (logisztika+bevethetőség). Valójában ez egy nem is annyira burkolt reakció teszt lenne. Egy esetleges ottani magyar kissebséget érintő durva ukrán attrocitásra válaszul. Ezt persze valószínűleg ők is felismernék. Hivatalosan viszont nem tehetnének semmit...és más sem. Ezenkívül reményt jelentene az ottani magyarságnak, hogy a szükség óráján segítünk. Persze erre még várni kell néhány évet...sajnos.

Értem én hogy jól gondolod de azért 44 Leo meg 24 Pzh édeskevés hogy erőt demonstráljunk az ukránoknak. Ez olyan mintha egy Pumi nekirontana a Komondornak. Nézd meg mijük van a Wiki-n, ha annak a negyede elindul még akkor is.
Másik dolog hogy népességnövekedést akarnak elérni, azt pedig annyira nem ösztönöz egy annyira elmérgesedett közeg hogy tankkal kelljen felvonulni a határon.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Általában elég gyorsan kiolvasható, elolvasol 3-4 gazdasági elemzést ugyanarról több forrásból, esetleg összeveted a saját környezetedben tapasztaltakkal azért elég gyorsan kijön mi a baromság, meg mi nem. Lényeg, hogy ne érzelmi alapon akarj dönteni.

De pl. nagyon jó példa amikor az index olyanokat hozott le, hogy a migránsok éheznek a tranzit zónában, aztán közben meg több és jobb kaját kaptak mint mi.
Vagy amikor lehozták, hogy verjük őket, beszéltem egy csomóval és konkrétan megköszönték, hogy nem bántjuk őket, mert a szerbek és a bulgárok megtették és elvitték a pénzüket, valamint minden nap végignéztem amikor a szerb rendőrök begördülnek a szerb oldalra ahol te nem intézkedhetsz és elkezdik elvinni a pénzüket.....
És közben én voltam a mocskos brutális fasiszta aki bántja menekültet, miközben osztottam a csokit a gyerekeknek....
Szerintem elbeszélünk egymás mellett, de az érzéseid megértem, azokat el is fogadom, én sem akartam a politikai mocsárba süllyedni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba