A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Kimondtad te is: "akik szintén igy gondolkodnak?" Ők igy gondolkodnak. Mi vagyunk 1000 éve az ütközőzóna, ahol meg lehet vívni a háborúkat. Nyugati országokban nem lesz ellenséges partraszállás, nekünk soha nem kellene oda menni az ő országaikba értük harcolni egy védekező háborúban, ők meg nem valószínű hogy jönnek segíteni. Ez az egész kelet-Európa annyit nem jelent a tőlünk nyugatabbra lakóknak, mint a cipőjük aljára beszáradt kutyaszar.

NATO még nem lett próbára téve, hogy mennyit ér valójában mint védekező szövetség. Ne is legyen, de azért sokat nem várok a tagoktól.
Amikor polgárháború lesz a muszlim testvérek és az őslakosok között, valószínűleg fogják majd kérni a segítségünket.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Elnézést..megwikiztem. kb annyi mint magyar. mea-culpa. még bolgár is több van. de arra azért emlékeztek, hogy 1-2 éve lengyel szélsőségesek dobáltatták meg a magyar házat..hátha balhé lesz és nekik indok lenne bevonulni.szóval a lengyellel is vigyázni kell...simán feláldozna bennünket..ha tudna:))
ELNÉZÉZÉST MINDENKITŐL. EZT BEMÁSOLOM.
NEM MONDOM HOGY ETTŐL FÉLNI KELL..HISZ EZ EGY ELMEBETEG SZERINTEM.DE MÉGIS....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor szerintem kanyarodjunk vissza a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányaihoz.
Egyéni felszerelésnek van külön topicja, de én most egy gyöngyszemet találtam!!!! Illetve az egész csatorna az!
Íme, angoléknál így megy ez :rolleyes::) (az akcentusért én kérnék elnézést :D):
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Igen de én a lengyeleken kívül senkit sem látok aki segítene nekünk, illetve rajtuk kívül senkit sem látok aki benne maradna egy NATO oroszország buliban a KKEU-i országokból, mindenki lépne a csába.
Az egész gondolatsor félrement. Nem ebben a topikban van a helye.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Na, teljesült Merkel mama vágya, német lett az EP elnöke,úgyhogy kérhetjük az akciós Pumákat vagy KF41-et. Ugyanakkor Macron bácsinak szívességet kell tenni, A400-as vagy Aster rakétarendszer személyében. Gondolom, a vezérünk is így gondolja, hogy egy darabig megint csendbe legyenek. A másik dolog: írták, hogy a norvégok nem nagyon állnak kötélnek a Nasams 2 terén, Trampi bácsinak meg az az érdeke, hogy a drágábbik rakétarendszert adja el nekünk. A Nasams rakétarendszeren az USA és a norvégok osztoznak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Tehát ilyen szövetségesek legyünk, akik szintén így gondolkodnak? Akkor milyen alapon várnánk el, hogy megvédjenek? A mi honvédeink nem áldozzák fel magukat Elzászért vagy Sziléziáért, pláne nem a Baltikumért a te logikád szerint. Gratulálok!

Ja, biztos nagyon érdekelné a Nyugatot a sorsunk. Mindig is figyelemmel kísérték a sorsunkat, és keresztbe is tettek, ha tudtak. Amúgy vagy nem igazán érted a dolgot, vagy manipulálni próbálsz. Az volt az alap tézis, hogy ők szarnak telibe minket, te meg visszatámadsz, hogy mi milyen szövetségesek vagyunk.
Amúgy én egy bokarándulást sem kockáztatnék idegen érdekért. Faji háború más lenne, de előbb magyaráznám egy kommunistának a piacgazdaságot, minthogy mondjuk szláv belharcokba belemásszak.

Értem én hogy jól gondolod de azért 44 Leo meg 24 Pzh édeskevés hogy erőt demonstráljunk az ukránoknak. Ez olyan mintha egy Pumi nekirontana a Komondornak. Nézd meg mijük van a Wiki-n, ha annak a negyede elindul még akkor is.
Másik dolog hogy népességnövekedést akarnak elérni, azt pedig annyira nem ösztönöz egy annyira elmérgesedett közeg hogy tankkal kelljen felvonulni a határon.

Na jó, de akármekkora összevonást nem tudnak végrehajtani, mert nem fér el. Nem a büdös nagy ukrán sztyeppe, ahol harckocsi hadtestek kergethetik egymást. Kb. egy megyényi terület. Grátisz Keletről sem vonhatnak el akármit.

Csak úgy elképzelem: Orosz- Nato háború, mi ugye semlegesek vagyunk. Akkor kit érdekelne, ha bárki lerohanna minket?

Az ugye megvan, hogy a SzU. eleve úgy számolt, hogy a III. Birodalom ellen akkor is átvonulna Magyarországon, ha semlegesek maradunk?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 950
113
Ja, biztos nagyon érdekelné a Nyugatot a sorsunk. Mindig is figyelemmel kísérték a sorsunkat, és keresztbe is tettek, ha tudtak. Amúgy vagy nem igazán érted a dolgot, vagy manipulálni próbálsz. Az volt az alap tézis, hogy ők szarnak telibe minket, te meg visszatámadsz, hogy mi milyen szövetségesek vagyunk.
Amúgy én egy bokarándulást sem kockáztatnék idegen érdekért. Faji háború más lenne, de előbb magyaráznám egy kommunistának a piacgazdaságot, minthogy mondjuk szláv belharcokba belemásszak.



Na jó, de akármekkora összevonást nem tudnak végrehajtani, mert nem fér el. Nem a büdös nagy ukrán sztyeppe, ahol harckocsi hadtestek kergethetik egymást. Kb. egy megyényi terület. Grátisz Keletről sem vonhatnak el akármit.



Az ugye megvan, hogy a SzU. eleve úgy számolt, hogy a III. Birodalom ellen akkor is átvonulna Magyarországon, ha semlegesek maradunk?

Milyen alapon " szarnak telibe minket" ? Érdekelne miből gondolja mindenki h nem segítenének, főleg h nekik is érdekük h ne legyen felfordulás ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Amúgy szerintem ha gáz lenne, kiugrási kísérlet lenne a dologból elég gyorsan.
Oroszok ellen akarnának nekiterelni? Én csak remélni tudom hogy ahhoz nem asszisztálna egyetlen Magyar vezető sem, mert abból rosszabbul jönnénk ki mint a 2VH után még akkor is ha "nyer" a NATO.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken