A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Akkor szerintem kanyarodjunk vissza a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányaihoz.
Egyéni felszerelésnek van külön topicja, de én most egy gyöngyszemet találtam!!!! Illetve az egész csatorna az!
Íme, angoléknál így megy ez :rolleyes::) (az akcentusért én kérnék elnézést :D):
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Igen de én a lengyeleken kívül senkit sem látok aki segítene nekünk, illetve rajtuk kívül senkit sem látok aki benne maradna egy NATO oroszország buliban a KKEU-i országokból, mindenki lépne a csába.
Az egész gondolatsor félrement. Nem ebben a topikban van a helye.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Na, teljesült Merkel mama vágya, német lett az EP elnöke,úgyhogy kérhetjük az akciós Pumákat vagy KF41-et. Ugyanakkor Macron bácsinak szívességet kell tenni, A400-as vagy Aster rakétarendszer személyében. Gondolom, a vezérünk is így gondolja, hogy egy darabig megint csendbe legyenek. A másik dolog: írták, hogy a norvégok nem nagyon állnak kötélnek a Nasams 2 terén, Trampi bácsinak meg az az érdeke, hogy a drágábbik rakétarendszert adja el nekünk. A Nasams rakétarendszeren az USA és a norvégok osztoznak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Tehát ilyen szövetségesek legyünk, akik szintén így gondolkodnak? Akkor milyen alapon várnánk el, hogy megvédjenek? A mi honvédeink nem áldozzák fel magukat Elzászért vagy Sziléziáért, pláne nem a Baltikumért a te logikád szerint. Gratulálok!

Ja, biztos nagyon érdekelné a Nyugatot a sorsunk. Mindig is figyelemmel kísérték a sorsunkat, és keresztbe is tettek, ha tudtak. Amúgy vagy nem igazán érted a dolgot, vagy manipulálni próbálsz. Az volt az alap tézis, hogy ők szarnak telibe minket, te meg visszatámadsz, hogy mi milyen szövetségesek vagyunk.
Amúgy én egy bokarándulást sem kockáztatnék idegen érdekért. Faji háború más lenne, de előbb magyaráznám egy kommunistának a piacgazdaságot, minthogy mondjuk szláv belharcokba belemásszak.

Értem én hogy jól gondolod de azért 44 Leo meg 24 Pzh édeskevés hogy erőt demonstráljunk az ukránoknak. Ez olyan mintha egy Pumi nekirontana a Komondornak. Nézd meg mijük van a Wiki-n, ha annak a negyede elindul még akkor is.
Másik dolog hogy népességnövekedést akarnak elérni, azt pedig annyira nem ösztönöz egy annyira elmérgesedett közeg hogy tankkal kelljen felvonulni a határon.

Na jó, de akármekkora összevonást nem tudnak végrehajtani, mert nem fér el. Nem a büdös nagy ukrán sztyeppe, ahol harckocsi hadtestek kergethetik egymást. Kb. egy megyényi terület. Grátisz Keletről sem vonhatnak el akármit.

Csak úgy elképzelem: Orosz- Nato háború, mi ugye semlegesek vagyunk. Akkor kit érdekelne, ha bárki lerohanna minket?

Az ugye megvan, hogy a SzU. eleve úgy számolt, hogy a III. Birodalom ellen akkor is átvonulna Magyarországon, ha semlegesek maradunk?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Ja, biztos nagyon érdekelné a Nyugatot a sorsunk. Mindig is figyelemmel kísérték a sorsunkat, és keresztbe is tettek, ha tudtak. Amúgy vagy nem igazán érted a dolgot, vagy manipulálni próbálsz. Az volt az alap tézis, hogy ők szarnak telibe minket, te meg visszatámadsz, hogy mi milyen szövetségesek vagyunk.
Amúgy én egy bokarándulást sem kockáztatnék idegen érdekért. Faji háború más lenne, de előbb magyaráznám egy kommunistának a piacgazdaságot, minthogy mondjuk szláv belharcokba belemásszak.



Na jó, de akármekkora összevonást nem tudnak végrehajtani, mert nem fér el. Nem a büdös nagy ukrán sztyeppe, ahol harckocsi hadtestek kergethetik egymást. Kb. egy megyényi terület. Grátisz Keletről sem vonhatnak el akármit.



Az ugye megvan, hogy a SzU. eleve úgy számolt, hogy a III. Birodalom ellen akkor is átvonulna Magyarországon, ha semlegesek maradunk?

Milyen alapon " szarnak telibe minket" ? Érdekelne miből gondolja mindenki h nem segítenének, főleg h nekik is érdekük h ne legyen felfordulás ?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Amúgy szerintem ha gáz lenne, kiugrási kísérlet lenne a dologból elég gyorsan.
Oroszok ellen akarnának nekiterelni? Én csak remélni tudom hogy ahhoz nem asszisztálna egyetlen Magyar vezető sem, mert abból rosszabbul jönnénk ki mint a 2VH után még akkor is ha "nyer" a NATO.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Milyen alapon " szarnak telibe minket" ? Érdekelne miből gondolja mindenki h nem segítenének, főleg h nekik is érdekük h ne legyen felfordulás ?

Mert CSAK arra van okuk, hogy ne segítsenek.

1. Ha itt háború lesz, akkor rengeteg, normális, dolgozó ember fog nyugati országokba menekülni, ami nekik csak jó, mert a demográfiai problémáikat csökkenti.
2. Ha itt háború lesz, akkor érdekük hogy minél jobban szét legyen lőve itt minden, mert az újjápítésből kaszálnak.
3. A lerombolt, szétvert kelet-európai országokat lényegében kilóra megveszik a háború után. Nem lenne nemzeti érdek védelem, nem lenne semmiféle ellenállás, lényegében ki lenne árulva Magyarország, Lengyelország, Románia, Szlovákia is. Termőföld, gyárak, nyersanyagok, minden külföldi kézbe kerülne.
4. Onnantól kezdve ez állandósulna is, mert lényegében nem lenne helyi érdeket néző vezetés, csak bábkormányok német vagy francia, esetleg USA kézben.
5. Oktatás, energiaellátás, külpolitika, belpolitika, gazdasági döntések, mind egy tőlünk nyugatabbra fekvő országból lennének irányítva.

Nem 1945 van, 2019-ben minden sokkal durvább lenne, és visszafordíthatatlan. Nagyjából ennyi lenne az eredménye, ha itt lenne egy nagyobb, több országra kiterjedő, de még nem atomháború.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Oroszok ellen akarnának nekiterelni? Én csak remélni tudom hogy ahhoz nem asszisztálna egyetlen Magyar vezető sem, mert abból rosszabbul jönnénk ki mint a 2VH után még akkor is ha "nyer" a NATO.

Nagyjából így gondolkodhat minden kelet európai vezető is. Kivéve Lengyelországot. Oroszország ellenében, mindneki csak tessék, lássék, módon venne részt a háborúban, ha az hagyományos háború lenne. Esetleg, gyorsan valami okkal kilépne aki teheti, a NATO-ból. Elég megnézni, jelenleg, ki, milyen erőt tudna adni, ha holnap kitörne egy háború. Hazánk, tudna adni, a közösba, mondjuk 6 db Gripen vadászgépet. Többet nem hinném hogy adnánk, a 14 db-ból. Valamint a felajánlott szárazföldi erőnk jelenleg a NATO részére, egy másod vonalas lövész zászlóalj, ha jól gondolom. Menénnek még feltehetően a különlegesek. Nagyjából szerintem ennyi. Saccra, 2000 ember. A többi ország felajánlott erőinek nem néztem utána, de gondolom hasonló a helyzet. Ugye 2026-ra kínálgatunk a közösbe, egy dandárt. Az se világverő erő, ha arra gondolok, Oroszország, mozgósítással, már pár hét alatt, akár milliós haderővel is, képes lenne egy hadászati méretű támaddásra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nagyjából így gondolkodhat minden kelet európai vezető is. Kivéve Lengyelországot. Oroszország ellenében, mindneki csak tessék, lássék, módon venne részt a háborúban, ha az hagyományos háború lenne. Esetleg, gyorsan valami okkal kilépne aki teheti, a NATO-ból. Elég megnézni, jelenleg, ki, milyen erőt tudna adni, ha holnap kitörne egy háború. Hazánk, tudna adni, a közösba, mondjuk 6 db Gripen vadászgépet. Többet nem hinném hogy adnánk, a 14 db-ból. Valamint a felajánlott szárazföldi erőnk jelenleg a NATO részére, egy másod vonalas lövész zászlóalj, ha jól gondolom. Menénnek még feltehetően a különlegesek. Nagyjából szerintem ennyi. Saccra, 2000 ember. A többi ország felajánlott erőinek nem néztem utána, de gondolom hasonló a helyzet. Ugye 2026-ra kínálgatunk a közösbe, egy dandárt. Az se világverő erő, ha arra gondolok, Oroszország, mozgósítással, már pár hét alatt, akár milliós haderővel is, képes lenne egy hadászati méretű támaddásra.
Nekünk ha nem ők támadnak rá Európára - konkrétan ránk - még egy lyukas BKV buszjeggyel (nem hogy 6 Gripennel meg egy dandárral)sem szabad ahhoz hozzájáruljunk ha kedves a hazánk sorsa hogy ellenük menjünk. Közösen védekezni ellenük, HA megint bejönnének a térségünkbe, azzal semmi bajom nincs. Azzal nincs, megint megpróbálni elmenni idegen érdekekből a Donig, Moszkváig, azt tényleg aki nagyon szeretné, most próbálja meg a Bering szoros felől!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Nemerson

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Oroszok ellen akarnának nekiterelni? Én csak remélni tudom hogy ahhoz nem asszisztálna egyetlen Magyar vezető sem, mert abból rosszabbul jönnénk ki mint a 2VH után még akkor is ha "nyer" a NATO.
Az orosz védelmi doktrína szerint oda válaszolnak, ahonnan támadás éri őket.
A szárazföldi érintkezés szerintem jelenleg esélytelen, midőn ezer km a határ.
A szovjetet nem kell idehozni, az egy felfokozott, intenzív és totális diktatúra volt, Putyin rendszere, és az utána következő sem engedné ezt, mivel kialakult az az orosz tőkés réteg akiknek a hideg futna át a hátukon, ha pl a magánvagyonukat államosítanák.
Szóval szerintem a szovjetrendszer reneszánszának bűvköréből ki kell lépni mert nincs esélye egy új kommunizmusnak. Ez tisztán látható.

Oroszország már nem az mint itt Mo-n sokan hiszik. Ki kell menni és megnézni :) Éta Moszkva City.

on2oaqznqxcst62so993.jpg
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Mert CSAK arra van okuk, hogy ne segítsenek.

1. Ha itt háború lesz, akkor rengeteg, normális, dolgozó ember fog nyugati országokba menekülni, ami nekik csak jó, mert a demográfiai problémáikat csökkenti.
2. Ha itt háború lesz, akkor érdekük hogy minél jobban szét legyen lőve itt minden, mert az újjápítésből kaszálnak.
3. A lerombolt, szétvert kelet-európai országokat lényegében kilóra megveszik a háború után. Nem lenne nemzeti érdek védelem, nem lenne semmiféle ellenállás, lényegében ki lenne árulva Magyarország, Lengyelország, Románia, Szlovákia is. Termőföld, gyárak, nyersanyagok, minden külföldi kézbe kerülne.
4. Onnantól kezdve ez állandósulna is, mert lényegében nem lenne helyi érdeket néző vezetés, csak bábkormányok német vagy francia, esetleg USA kézben.
5. Oktatás, energiaellátás, külpolitika, belpolitika, gazdasági döntések, mind egy tőlünk nyugatabbra fekvő országból lennének irányítva.

Nem 1945 van, 2019-ben minden sokkal durvább lenne, és visszafordíthatatlan. Nagyjából ennyi lenne az eredménye, ha itt lenne egy nagyobb, több országra kiterjedő, de még nem atomháború.

1. Ez háború nélkül is ...
2. Mint a délszláv térségben?
3. Mit vesznek meg kilóra? Az audit?
4.-5. Mint a délszláv államokban?
Ellenben a háború megakasztaná a normál ügymenetet, amiből a profit van!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
"Tarackokat vennénk"
https://honvedelem.hu/cikk/116954_thaifold_tarackot_vennenk
Már azt hittem hirtelen, hogy mi... Vajon mi is ilyen cipőben járunk?

Egyik fontosabb média sem közölte le a hírt, csak ezt találtam nagy nehezen : https://www.asiapacificdefensejournal.com/2019/07/thailand-in-market-for-new-lightweight.html

Még a gyártó honlapján sem említik.
Ha nincsenek ilyen terveink, miért közölnének le ilyen másodrangú hírt a Honvédség hivatalon oldalán???
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
1. Ez háború nélkül is ...
2. Mint a délszláv térségben?
3. Mit vesznek meg kilóra? Az audit?
4.-5. Mint a délszláv államokban?
Ellenben a háború megakasztaná a normál ügymenetet, amiből a profit van!
A termőföldet pl megvennék szívesen...
Egyik fontosabb média sem közölte le a hírt, csak ezt találtam nagy nehezen : https://www.asiapacificdefensejournal.com/2019/07/thailand-in-market-for-new-lightweight.html

Még a gyártó honlapján sem említik.
Ha nincsenek ilyen terveink, miért közölnének le ilyen másodrangú hírt a Honvédség hivatalon oldalán???
A külföldi dolgokat külön oldalon bepakolják, hogy egyáltalán legyen valami tartalom az oldalon.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and zeal

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Akkor szerintem kanyarodjunk vissza a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányaihoz.
Egyéni felszerelésnek van külön topicja, de én most egy gyöngyszemet találtam!!!! Illetve az egész csatorna az!
Íme, angoléknál így megy ez :rolleyes::) (az akcentusért én kérnék elnézést :D):

Pakolni azért az angolokat se tanítják meg.:)