A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ezt a svajci mintas rendszert felejtsuk el svajcba nincs a haborunak fogalma. Nem el senki svajcba aki csak ismert volna valaha is olyan svajcit aki megelt egy haborut meg csecsemokent sem... Es ugy vannak vele hogy nem is lessz... Az hogy a hadseregbe bevonulnak olyan nalluk mint a sport. /hogy mennyire lehetne komolyan venni oket ugy sem tudjuk meg./ de nekem nincsenek illuzioim. Az elejen biztos nagylenne a melleny a termeszeti adottsagok miatt meg sikeresek is lennenek kezdetben... Egy olyan orszagba ahol abszolut nem kell haboruval szamolni /azert is elnek jol./ konnyen lehet hobbi katonat toborozni. Plane ha ahhoz hogy hobbi ktona legyen mert van ideje es penze jo lete a teljes vilag altal garantalt bekenek koszonheti.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Egyébként a svájci rendszer bizonyos elemeit (vannak gépesített dandárjaik, és emellett területvédelmi erőik) felismerni vélem a magyar haderőfejlesztés koncepciójában.
Csak ugye egyrészt a kulturális környezet más, másrészt az implementáció....
 
M

molnibalage

Guest
Nem az a lenyeg hogy ki tamadna meg oket hanem az hogyha megtamadnak az orszaguk gazdasaganak vege ahogy a vilagba betoltott szerepuknek is vegleg. A tartalekosaik egy haduzenet utan mar nem lennenek apolyan lelkesek mikor mar tudjak hogy az eddigi jo eletuknek vege es indul a szoporoller ha nyernek ha nem... /mivel pnzuk van ingatlanaik vannak kulfoldon a vsodolo gazdasagbol minel elobb menekulnenek hogy minel hamarabb uj eletet kezdhessenek epiteni valami nyaraloba mert az eletszinvonaluk fentartasara csak igy van eselyuk./ van mit veszteniuk./
Az II. vh előestéjén pont ilyen helyzetben voltak. Nem menekültek.
Szerintem nem kellene ilyen vad feltételezésekbe bocsátkoznod.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 735
113
Először is azóta eltelt 30 év. Másodszor sokkal könnyebb külföldre menni. Felülök az első vonatra és már kint is vagyok. Harmadszor már a rendszerváltás után is brutálisan megnőtt a sorkatonaság alól kibúvók száma. Erről lehet statisztikákat olvasni(http://mek.oszk.hu/02100/02185/html/90.html). Negyedszer egy megszüntetett rendszert visszahozni mindig sokkal nehezebb mintha folyamatában létezett volna.

Azért írtam 1989-et, mert akkortól már szabad volt az utazás bárhova, ahova meg tudra fizetni az állampolgár az utiköltséget. A kibúvú érthető, ha azt vesszük hogy egy láb körömgombával is meg lehetett úszni a dolgot. Egy normális, honvédségi orvosi vizsgálattal, ami nem a kibúvókat adja, nem lehet megúszni. Ugyan azt a rendszert senki nem hozná vissza ami volt, több tucatszor kitárgyaltuk ezt. Viszont a mai napig működnek hatékony haderők a világban, amelyek legénységi állománya alapvetően sorozott katona. Nem megyek messzire, Ausztria, fenntartotta a sorkatonai szolgálatot. Népszavazáson, maguk az osztrák állampolgárok lettek erről megkérdezve és döntöttek úgy, hogy kell. Oroszország, Izrael, Dél Korea, Svájc, stb.
 

Simonelli

Member
2019. február 13.
21
74
13
És a szomorú az, hogy nem érted, hogy mi a szitu. Ez nem valamiféle turbó fennkölt nacionalista hazaszeretet. (Nehéz lenne egy alsó hangon 3 ajkú országban.)

Egy svájci sanszosan megvédené azt a társadalmi rendszert a saját és állami a vagyont, ami nekik van. A fiatal itthon mit a búbánatos faszt védjen? Ezt a szarfaszú politikai garnitúrát? A NER-t? Az összerogyó közszolgáltatást? A nepotizmust köbön? A kőként zuhanó oktatási színvonalat? Mi a perspektíva...?

Öregem, háború nélkül is lépnek le a 40 alattiak. Majd akkor fegyverrel harcolnának ezért az országért, amikor DOLGOZNI és ÉLNI nem hajlandóak itt sokan már, mert elegük van abból, hogy sok helyen az ország 30 év alatt semmit sem változott?

Pont azt van, mint 56 után a viccben. Kalandvágyból élnek már csak itt sokan vagy mert nem tudnak elmenni, mert ideköti őket kényszer vagy olyasmi, amit pénzben nem lehet megfizetni. Család, barátok.

Általában csak r.o. üzemmódban vagyok, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Szerintem kicsit félre kéne a TGM-féle neoliberális gőgöt és a háttérbeszorultság okán fellépett sértettséget. Körül kéne nézni egy kicsit objektív szemüvegen át is és nem csak a pocskondiázásra koncentrálni. Sokan saját személyes kudarcukat vetítik ki Magyarország "borzalmas" állapotára és szidnak mindent, holott a helyzetnek saját maguk is részesei, sőt nem kis mértékben okozói. A külföldre "menekülők" között nemcsak értékes mérnökök és orvosok vannak ám, hanem sok lusta, semmirekellő mihaszna pöcs, akik itthon nem gazdagodtak meg két hónap alatt és ezért hőzöngve külföldre távoznak. De azért megjegyezném azt is, hogy akik itthon maradnak és szorgalmasan dolgozgatnak, azok ha valamikor, hát most elérhetnek valamit, többet, mint eddig bármikor. Kereken negyven éves vagyok és a feleségemmel tíz év alatt eljutottunk albérletből, a 0-ról szép családi házba két gyerekkel 0 szülői segítséggel. Dolgoztunk. Ennyi történt. Nem hőbörögtünk, hanem dolgoztunk, és ezt a jelenlegi rendszer támogatja. Lehet fideSS-ezni, meg NER-ezni, leszarom. És a baráti körben, családban, rokonoknál mindenki kivétel nélkül ugyanígy előre jutott az elmúlt években, és vidéken, még kis zsákfaluban is ezt látom. Nekem spec. az oktatással az égvilágon semmi bajom nincs, a lányaim olyan oktatásban részesülnek, amiről én nem is álmodhattam 30 éve. Igenis van fejlődés, csak nemcsak a szart kell keresni mindenben. Elmehetsz ugyanabba a szállodába úgy, hogy eldöntöd hogy szarul fogod érezni magad és mindenben hibát keresel, és igen, szarul is fogod magad érezni, meg úgy is, hogy észreveszed a jót is és nem csak a hibákat keresed. Sok múlik a hozzáálláson is. Látni kell, hogy itthon mindig is divat volt fikázni meg szarozni mindent, csak amikor nem egy-kettő, hanem tömegével jönnek haza végleg a régi osztálytársak, kollégák, rokonok külföldről, akkor esik le, hogy annyira nem is szar ám itthon minden. Hogy Angliából, Franciaországból, Spanyolországból az összes ismerősöm hazajön, ha baja van, hogy az állandóan szarozott egészségügybe elmehessen és rendbetetesse a visszereit, kioperáltassa a zsírgombócát, meg kivetesse a firlefrancait. Anyám tüdőrákban halt meg két hónapja. Öt éve diagnosztizálták nála a rákot, azt mondták, hogy világszinten 3-6 hónap a túlélési esélye. Öt évig életbentartotta ez a mocsok szar egészségügy. Örök hálám érte nekik. Igenis van mit védeni, ezt csak akkor látná sok ember, ha tényleg nem lenne már mit védeni.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 248
113
Általában csak r.o. üzemmódban vagyok, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Szerintem kicsit félre kéne a TGM-féle neoliberális gőgöt és a háttérbeszorultság okán fellépett sértettséget. Körül kéne nézni egy kicsit objektív szemüvegen át is és nem csak a pocskondiázásra koncentrálni. Sokan saját személyes kudarcukat vetítik ki Magyarország "borzalmas" állapotára és szidnak mindent, holott a helyzetnek saját maguk is részesei, sőt nem kis mértékben okozói. A külföldre "menekülők" között nemcsak értékes mérnökök és orvosok vannak ám, hanem sok lusta, semmirekellő mihaszna pöcs, akik itthon nem gazdagodtak meg két hónap alatt és ezért hőzöngve külföldre távoznak. De azért megjegyezném azt is, hogy akik itthon maradnak és szorgalmasan dolgozgatnak, azok ha valamikor, hát most elérhetnek valamit, többet, mint eddig bármikor. Kereken negyven éves vagyok és a feleségemmel tíz év alatt eljutottunk albérletből, a 0-ról szép családi házba két gyerekkel 0 szülői segítséggel. Dolgoztunk. Ennyi történt. Nem hőbörögtünk, hanem dolgoztunk, és ezt a jelenlegi rendszer támogatja. Lehet fideSS-ezni, meg NER-ezni, leszarom. És a baráti körben, családban, rokonoknál mindenki kivétel nélkül ugyanígy előre jutott az elmúlt években, és vidéken, még kis zsákfaluban is ezt látom. Nekem spec. az oktatással az égvilágon semmi bajom nincs, a lányaim olyan oktatásban részesülnek, amiről én nem is álmodhattam 30 éve. Igenis van fejlődés, csak nemcsak a szart kell keresni mindenben. Elmehetsz ugyanabba a szállodába úgy, hogy eldöntöd hogy szarul fogod érezni magad és mindenben hibát keresel, és igen, szarul is fogod magad érezni, meg úgy is, hogy észreveszed a jót is és nem csak a hibákat keresed. Sok múlik a hozzáálláson is. Látni kell, hogy itthon mindig is divat volt fikázni meg szarozni mindent, csak amikor nem egy-kettő, hanem tömegével jönnek haza végleg a régi osztálytársak, kollégák, rokonok külföldről, akkor esik le, hogy annyira nem is szar ám itthon minden. Hogy Angliából, Franciaországból, Spanyolországból az összes ismerősöm hazajön, ha baja van, hogy az állandóan szarozott egészségügybe elmehessen és rendbetetesse a visszereit, kioperáltassa a zsírgombócát, meg kivetesse a firlefrancait. Anyám tüdőrákban halt meg két hónapja. Öt éve diagnosztizálták nála a rákot, azt mondták, hogy világszinten 3-6 hónap a túlélési esélye. Öt évig életbentartotta ez a mocsok szar egészségügy. Örök hálám érte nekik. Igenis van mit védeni, ezt csak akkor látná sok ember, ha tényleg nem lenne már mit védeni.

Készült:
Magyarország Kormánya megbízásából​
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Azért írtam 1989-et, mert akkortól már szabad volt az utazás bárhova, ahova meg tudra fizetni az állampolgár az utiköltséget. A kibúvú érthető, ha azt vesszük hogy egy láb körömgombával is meg lehetett úszni a dolgot. Egy normális, honvédségi orvosi vizsgálattal, ami nem a kibúvókat adja, nem lehet megúszni. Ugyan azt a rendszert senki nem hozná vissza ami volt, több tucatszor kitárgyaltuk ezt. Viszont a mai napig működnek hatékony haderők a világban, amelyek legénységi állománya alapvetően sorozott katona. Nem megyek messzire, Ausztria, fenntartotta a sorkatonai szolgálatot. Népszavazáson, maguk az osztrák állampolgárok lettek erről megkérdezve és döntöttek úgy, hogy kell. Oroszország, Izrael, Dél Korea, Svájc, stb.
Indítsunk népszavazási kezdeményezést a sorkatonaság felfüggesztésének/szüneteltetésének befejezéséről. Vagy a legközelebbi nemzeti konzultáció kérdései közé be kell tenni, bár ez utóbbi általában vicc kategória. (Maga Németh Szilárd mondta egy parlamenti kérdésre, hogy az olyan kérdés, amiben benne van a válasz, nem igazi kérdés. Csak nem olvasta a nemzeti konzultáció kérdéseit :cool: )
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Nekem spec. az oktatással az égvilágon semmi bajom nincs, a lányaim olyan oktatásban részesülnek, amiről én nem is álmodhattam 30 éve.
A benne dolgozóknak is van baja vele bőven. Ha van pénzed, van lehetőséged minőségi oktatásra. de ha nincs - ld. előző hozzászólásomat - akkor nincs választásod. Csak azt tanulhat a gyereked, amit a közvetlen környezetedben tanítanak, mert albérletet+tandíjat+kaját+utazást kiköhögni elég nehéz.
Vannak pozitív dolgok is, soha nem tagadtam, és nem kívánom vissza az inkompetens baloldali politikusok egyikét sem, de az 1920-30-as éveket idéző milliő sem nagy kedvencem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Van egy kb 2miliós réteg,akinek ez a rendszer jó.Ők védik is foggal-körömmel.Minden hasonló rendszernek van egy ilyen kedvezményezett rétege,akikre támaszkodva fenntartaja a hatalmát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Általában csak r.o. üzemmódban vagyok, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Szerintem kicsit félre kéne a TGM-féle neoliberális gőgöt és a háttérbeszorultság okán fellépett sértettséget. Körül kéne nézni egy kicsit objektív szemüvegen át is és nem csak a pocskondiázásra koncentrálni. Sokan saját személyes kudarcukat vetítik ki Magyarország "borzalmas" állapotára és szidnak mindent, holott a helyzetnek saját maguk is részesei, sőt nem kis mértékben okozói. A külföldre "menekülők" között nemcsak értékes mérnökök és orvosok vannak ám, hanem sok lusta, semmirekellő mihaszna pöcs, akik itthon nem gazdagodtak meg két hónap alatt és ezért hőzöngve külföldre távoznak. De azért megjegyezném azt is, hogy akik itthon maradnak és szorgalmasan dolgozgatnak, azok ha valamikor, hát most elérhetnek valamit, többet, mint eddig bármikor. Kereken negyven éves vagyok és a feleségemmel tíz év alatt eljutottunk albérletből, a 0-ról szép családi házba két gyerekkel 0 szülői segítséggel. Dolgoztunk. Ennyi történt. Nem hőbörögtünk, hanem dolgoztunk, és ezt a jelenlegi rendszer támogatja. Lehet fideSS-ezni, meg NER-ezni, leszarom. És a baráti körben, családban, rokonoknál mindenki kivétel nélkül ugyanígy előre jutott az elmúlt években, és vidéken, még kis zsákfaluban is ezt látom. Nekem spec. az oktatással az égvilágon semmi bajom nincs, a lányaim olyan oktatásban részesülnek, amiről én nem is álmodhattam 30 éve. Igenis van fejlődés, csak nemcsak a szart kell keresni mindenben. Elmehetsz ugyanabba a szállodába úgy, hogy eldöntöd hogy szarul fogod érezni magad és mindenben hibát keresel, és igen, szarul is fogod magad érezni, meg úgy is, hogy észreveszed a jót is és nem csak a hibákat keresed. Sok múlik a hozzáálláson is. Látni kell, hogy itthon mindig is divat volt fikázni meg szarozni mindent, csak amikor nem egy-kettő, hanem tömegével jönnek haza végleg a régi osztálytársak, kollégák, rokonok külföldről, akkor esik le, hogy annyira nem is szar ám itthon minden. Hogy Angliából, Franciaországból, Spanyolországból az összes ismerősöm hazajön, ha baja van, hogy az állandóan szarozott egészségügybe elmehessen és rendbetetesse a visszereit, kioperáltassa a zsírgombócát, meg kivetesse a firlefrancait. Anyám tüdőrákban halt meg két hónapja. Öt éve diagnosztizálták nála a rákot, azt mondták, hogy világszinten 3-6 hónap a túlélési esélye. Öt évig életbentartotta ez a mocsok szar egészségügy. Örök hálám érte nekik. Igenis van mit védeni, ezt csak akkor látná sok ember, ha tényleg nem lenne már mit védeni.

„Kereken negyven éves vagyok és a feleségemmel tíz év alatt eljutottunk albérletből, a 0-ról szép családi házba két gyerekkel 0 szülői segítséggel." - és mond kedves Sinonelli Nertárs 30 éves korodig mit csináltál?

„És a baráti körben, családban, rokonoknál mindenki kivétel nélkül ugyanígy előre jutott az elmúlt években, és vidéken, még kis zsákfaluban is ezt látom."
Kis zalai zsákfaluban lakom 13 éve, és én nem látom! - biztos az én szememmel van a baj.

Ellenbe ha átmegyek a szomszéd (nagyon)kisvárosba szombat délután, szinte csak túrbános (nagyon)sötétbőrű embereket látok ténferegni az utcákon. A baromfi feldolgozóban dolgoznak, abba, ami tizenegy néhány éve nyitott meg. Akkor a meghirdetett állásokra sokszoros túljelentkezés volt, nehéz volt bekerülni (csak magyarok jelentkeztek, a környező településekről). Most már mind Ausztriában dolgozik, helyükre először ukrajnai magyarok, majd echte ukránok, majd indiaiak érkeztek.
Múltkor a nagylányomat nem mertem a buszmegállóban hagyni, inkább bevittem Egerszegre, mert a buszállomáson csak (ezek) azok lézengtek akik ellen a Ner (nagyon)megvédett bennünket.

„Öt évig életbentartotta ez a mocsok szar egészségügy. Örök hálám érte nekik. Igenis van mit védeni, ezt csak akkor látná sok ember, ha tényleg nem lenne már mit védeni."

Anyósom az egészségügyben dolgozik (intenzív osztály), feleségemnek is egészségügyi végzetsége van, most a szociális szférába dolgozik, - tehát van némi rálátásom. Az egészségügyi rendszer azért nem omlik össze, mert mindig akadnak olyan lelkiismeretes, mély hivatástudattal rendelkező orvosok, ápolónők, stb. akik a vállukon viszik, - örök hála (és több megbecsülést nekik)!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
Ja. Te amúgy nem figyeltél amikor ezekről volt szó korábban?
Na en nem a malhazsakos hatizsakra gondoltam. Azt tudtam hogy selejtezik a malhazsakot, beszeltetek korabban. Bar nekem azzal se volt semmi bajom mert azt az ujabb fajtat kaptam a vastag pantost, bar gyalogolna vele az ordog 20km-t, meg minek is mikor van taxi. Mondjuk utazni meg boven jo mert sok minden belefer. En amolyan rajzsakra vagy mi a toszra gondotam amiert mindig nyafogtok hogy nincsen. Meg a Rakosi idokben volt utoljara rendszerben azt hiszem.