A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 511
79 612
113
Jó-jó, de 1-2 napot igazán ki lehet bírni fürdés nélkül. 24-48 órát írtam. Nagyjából szerintem ennyit van "elöl" egy - egy raj vagy csoport míg megjön a rendes váltás és mehetnek pihenni egy kis időre. Legalábbis a manapság divatos városi harcokban. "Szerintem". Nem egy hetes túrákra gondoltam.

Két hét után öntisztuló vagy azt mondják, fene tudja. Franciák is csak heti 1-2 alkalommal fürdenek, volt hogy nekem is kimaradt 2 hét mikor annak idején hadgyakorlaton voltunk. A hajléktalanok is ez bűzlenek, meg lehet szokni. :)

Persze hogy ki lehet.Ki lehet többet is csak az nem ,hogy érzed magad közben.
A lövész harcértékének csak egy aspektusa a fegyvere vagy a járműve.Legalább ilyen fontos az egyéni felszerelése és a morálja.Sokkal másabb úgy lenni 2-3 napot,hogy van nálad egy fogkefe meg fogkrém fogatmosni vagy van minden napra másik zoknid.Ezek kis dolgok de nagyon fontosak.Persze ki lehet bírni egy ruhával meg egy tártáskával is csak akkor a harcértéked is olyan lesz.Van egy ilyen fogalom,hogy a harcérték megőrzése.
Mindenki ízlelgesse ezt mert nagyon fontos dolog és szinte nagy részt olyan apróságokon múlik mint amiről beszélünk.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Dudi, Kriss, titeket kérdeznélek elsősorban.
Ugyebár a 12 hetes alapkiképzést lecsökkentették 6 hétre. Nem az volt a helyzet, hogy a 12 hét is kevés volt? Plusz jelentős változás, hogy a sajtó anyagok szerint már az alakulatoknál helyben megy le ez az alapkiképzés, aztán a többi szakirányú képzés is, nem pedig a kiképzőközpontba. Jó lesz ez így? Van tapasztalatotok erről az új kiképzési rendszerről?

Itt is hallani erről:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 511
79 612
113
Dudi, Kriss, titeket kérdeznélek elsősorban.
Ugyebár a 12 hetes alapkiképzést lecsökkentették 6 hétre. Nem az volt a helyzet, hogy a 12 hét is kevés volt? Plusz jelentős változás, hogy a sajtó anyagok szerint már az alakulatoknál helyben megy le ez az alapkiképzés, aztán a többi szakirányú képzés is, nem pedig a kiképzőközpontba. Jó lesz ez így? Van tapasztalatotok erről az új kiképzési rendszerről?

Itt is hallani erről:

Nem a 12 héttel volt a baj hanem a 12 hét tartalmával.Annyi idő elég alapkiképzésre csak amit oktattak az tette félig értelmetlenné.
A 6 hét meg kb arra jó hogy semmire. Képzetlen alakizni félig tudó embereket okád ki a 6 hetes alapkiképzés.Ez a létszámhiány miatt van egyébként.Az a cél,hogy minél előbb az alakulatoknál legyenek az emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 211
113
Ebből annyi igaz, hogy a saját maga bűzét mindenki megszokja. De a másét...

Inkább elviseli mondjuk úgy.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Palack vizzel meg lehet mosakodni boven reggeli arcmosassal es a napi kezmosas is benne van.

A titok vagy foldbe a tekno godor arok szelebe vajsz egy kis reszt vagy valami kozel vizszintere helyezed a flakont ugy hogy oldaliranyba ne mozogjon es hatul ala tudj ducolni. A kupakot negyedig felig lecsavarod ahogy epp kivanod hogy eresszen a flakon. Aztan elzarod. Van tobb mindszer is de nekem ez jott be a legjobban. /itt a nyar szerintem probaljatok ki egy darab kismeretu torolkozovel./ :)esetleg szivaccsal.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Van aki a tobblyuku kupakra eskuszik. Az sem rossz egyebkent.de az inkabb tusolas feeling mint mosakodas. /mosakodas szerintem alaposabb/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Ez oké, hogy ha hoznak ki nektek vizet. De ha nincs akkor inkább megiszod. (túléléses menetgyakorlaton nincs utánatok cipelése semminek)
Tulelesnel imkabb barmi legyen nallam mint babatorlokendo :) ha nincs viz akkor nem mosakszom. Elobb doglok szomjan mint elvigyen valami fertozes a higenia hianya miatt./a mosakodasra szant ido alatt pl vizet keresek./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
A szagrol meg annyit. Hogy evek ota nem hasznalok tusfurdot./csak szappant./ mehek miatt../ hiszitek vagy sem de ha egy ket nap kiesik furdesbe sincs szagom. Biszont ha valami miatt tusfurdot hasznalok. /par ora a melegbe es mar szagom van.../ olyan ez szerintem mint a wc legfrissito. Elsonek jo illatu aztan annak lessz sz.r szaga. /komolyan probaljatok ki fujatok be a szobaba wc legfrissitovel 10-20 perc mulva sz.r szag lessz a szobaba a wc tol messze :) /ez ilyen trukk hogy hasznald surubben./egyebkent amikor lavorba mosakodtam a tanyan 1,5 evig voltam a legtisztabb.,,/egy fel ev utan mar hiaba lett kessz a furdo pont tel volt futes nem volt megoldva igy kicsit tovabb mosakodtam a kelletenel lavorba konyhaba... De aztana tobbi par honapra se valtottam mert tenyleg tisztabb voltam ./urva de igaz../
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
Tulelesnel imkabb barmi legyen nallam mint babatorlokendo :) ha nincs viz akkor nem mosakszom. Elobb doglok szomjan mint elvigyen valami fertozes a higenia hianya miatt./a mosakodasra szant ido alatt pl vizet keresek./
Amúgy árulnak direkt mosakodó fertőtlenítő törlőkendőt. Amúgy valóban előbb döglesz szomjan mivel, max 3 nap alatt elvisz a kiszáradás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Amúgy árulnak direkt mosakodó fertőtlenítő törlőkendőt. Amúgy valóban előbb döglesz szomjan mivel, max 3 nap alatt elvisz a kiszáradás.
Igen meg kessz szerencse hogy 3 nap alatt keresztbe atsetalom az orszagot. /na jo ez nem egesszen igaz mert dombok es hegyek durvan lassitanak es nyilegyenesen se lehet haladni,/ de valahol azert csak talalnak vizet...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
Nem olyan mint várnád..... ami lesz az egy közepes minőségű sport reddot, nem MIL standard egy komolyabb esőben lefőtt neki.... :( újabb nem átgondolt beszerzéseink egyike.
Ez személyes tapasztalat a Cz-n lévővel, vagy a sportverziót próbáltad ki lőtéren esőben ? Mert van egy dedikált katonai termékcsaládjuk is.


Holosun HS515 CM has the following extra features :
*Rugged features including a CNC milled 7075 Aluminum housing
*Pressure tested for submersion up to 30 meters for 30 minutes
* Snag free housing design that protects the windage and elevation turrets.
* Clear flip-up lens covers
* A quick release mount
* Kill flash filter.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
https://holosun.com/index.php?main_page=product_info&cPath=50&products_id=101
51n5AlqLC0L.jpg