A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
40-50 db abv felderitore atalakitott yalcin eladasa teljesen realis celnak tunik/pill...szerintem... De akar az is meguzletelheto lenne szerintem hogy itthon integraljak az abv felderito cuccokat keszitrnek egy protot /maga az integraci vegett abv cuccok mar tesztrlve.../ azt ugy ahogy van nagyobb osszegert elafni a torokoknek beszallitoi szerzodessel megfejelve.../vannak itt lehetosegek... Igazabol a yalcin egy konnyebb hidat is elbirna :) tidom furan hangzik de mar lattam hasonlot /igaz nem ennyire magas mrapel de de hidvetonel a hatso felepitmeny modosithato lehetne.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Egyebkent ha en most fejleszthetnek valamit amibol gyorsan nagy penzt lehetne csinalni naton bellul akar vezetoszerepbe kerulhetnenk... Azok a mobil hidak... Egy sima utanfuton kialakitott csaladot biztos megterveznek :) nem kellene hozzajuk kulon jarmu egy teherauto siman kepes lenne a vontatasara igy a platon felszabadulo hely nagymertekben kihasznalhato lenne... Es nem kellene kulon dedikalt hiddvetojarmu ami elbirna vontatni vihetne... /persze bizonyos meretkategoriaig vannak szituk amikor szukseg van a nehez pancelozasra mint hk... De liveszalegysegeknel szakcsapatoknal vagy pl logisztikanal nagyon hasznos kis potkocsik lehetnenek.,, /igeny lenne ra naton bellul mimdenhol leepult ez a kepesseg ahol nagyobb memmyisegbe megis megmaradt ott is a nagymeretuek maradtak 4-6-10 m es kategoria szinte nincs is pedig egy 5-8 m szeles csatorna mar igen csak megakasztja a muveleteket.../
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
40-50 db abv felderitore atalakitott yalcin eladasa teljesen realis celnak tunik/pill...szerintem... De akar az is meguzletelheto lenne szerintem hogy itthon integraljak az abv felderito cuccokat keszitrnek egy protot /maga az integraci vegett abv cuccok mar tesztrlve.../ azt ugy ahogy van nagyobb osszegert elafni a torokoknek beszallitoi szerzodessel megfejelve.../vannak itt lehetosegek... Igazabol a yalcin egy konnyebb hidat is elbirna :) tidom furan hangzik de mar lattam hasonlot /igaz nem ennyire magas mrapel de de hidvetonel a hatso felepitmeny modosithato lehetne.../
Miert? Van mar nekik beszállítójuk szerintem mindenre. Es nem fogjak nalunk sem gyártani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Egyebkent magaban a katonai utanfutokban nagy lehetoseg rejlik.. Nem csak vizufot /ami mar oreg mind./ gulyasagyut generatort lehet futoztatni... Egy kissebb vizesblokk /szakaszszintre se lenne utolso /egyebkent ilyen koncepcio van itthon de kulfoldrol legozzuk a botegyszeru dolgokat is.../pedig most mar van tapasztalat veluk tudhatnank hogy is kell annak lennie./en is most tervezek kettot egyet kaptaraknak es viznek a meheknek eggyet meg komplett pergeto helyisegnek at-ki alakitani.../termeszetesen ugy hogy barmikor visszaalakithato lehessen./tobb rejlik egy nagyobb vagy kissebb futoban mint fat es teglat butort hordani vele../
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Azért én azokat a Kub-okat vagy működtetném párhuzamosan, vagy eladnám jó zsozsóért mikor már lefedtük új jobb légvédelemi eszközökkel mindent, Értve rövid és nagyhatótávolságú opcióra is. Mert ez a "kivonásra kerülés" bizony nem hangzik olyan fényesen. Volt már pár balul sikerült kivonás.....
Eladni nem adnam el. /el se adhatnank barkinek vagy az orosz vagy usa nak nem tetszene esetleg nemeteknek vagy luxiknak... :) le kell tenni a fix radarszazadokhoz a radarok vedelmere valami csovessel kiegeszitve...maris hasznos ha gepet nem is szed le de a gep altal indittott fegyver ellen meg tokeletes... Plane hogy egy esetleges tamado gepnek is komolyabb fegyverrel kellene kockasztatni mert olcso fegyverrel tul be kellene reoulni a zonaba... A nagyonnolcso jo hatotavolsagu fegyvereket siklobomba hasonlokat meg a csoves is leszed.olyan radarkepet kapnanak mind ehhez mind az allat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 265
68 150
113
Azért én azokat a Kub-okat vagy működtetném párhuzamosan, vagy eladnám jó zsozsóért mikor már lefedtük új jobb légvédelemi eszközökkel mindent, Értve rövid és nagyhatótávolságú opcióra is. Mert ez a "kivonásra kerülés" bizony nem hangzik olyan fényesen. Volt már pár balul sikerült kivonás.....
De kinek? A rakétákból új kéne,de úgy tudom olyat már nem kapni,ezeknek meg lejárt az üzemideje vagy mije. A rendszer/alváz meg valamikor még Csernobil előtt készült a Szu-ban. Ráadásul bele lett turkálva az agyába úgyhogy félig meddig Nato titok is talán. Ha annyira jó választás lenne akkor megtartottuk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
Nincs elég mrap jármű a seregben? Úgy rémlik egy halom típusból van vagy egy tucat rendszeresítve, vajon ebből mennyi lesz beszerezve?
A közlekedési múzeum jól jár majd egy emberöltő múlva.
Van, de lassan kukázódnak, azok se fiatalok. De szerintem nem a yalcin lesz, csak kevernek a törökök. Legalábbis remélem mert ennek nem látom értelmét az NMS 4x4 viszont egy jó alapgép sok mindenre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 265
68 150
113
Van, de lassan kukázódnak, azok se fiatalok. De szerintem nem a yalcin lesz, csak kevernek a törökök. Legalábbis remélem mert ennek nem látom értelmét az NMS 4x4 viszont egy jó alapgép sok mindenre.
Remélem én is hogy a másik lesz. Abból vehetnének pár százat akár. De a HM-től minden kitelik.
Azt írod kukázódnak. Valami kb 10 év körüliek átlagban nem? Van attól régebbi is meg újabb. De azt már meg nem mondom hogy használtakat vettünk/kaptunk-e vagy újat. Remélem nem az Mrap a legfontosabb most.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
Remélem én is hogy a másik lesz. Abból vehetnének pár százat akár. De a HM-től minden kitelik.
Azt írod kukázódnak. Valami kb 10 év körüliek átlagban nem? Van attól régebbi is meg újabb. De azt már meg nem mondom hogy használtakat vettünk/kaptunk-e vagy újat. Remélem nem az Mrap a legfontosabb most.
Használtakat kaptunk, meg kint béreltük őket.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Van, de lassan kukázódnak, azok se fiatalok. De szerintem nem a yalcin lesz, csak kevernek a törökök. Legalábbis remélem mert ennek nem látom értelmét az NMS 4x4 viszont egy jó alapgép sok mindenre.
Én most, hogy megint megjelentek, elkezdtem kicsit turkálni pár hasonló járgány között.
Autóskártya szinten - máshogy nem sok embernek volt hozzájuk kőze idehaza ;) - ezek a török gépek azért nem tartoznak a leggyengébb "versenyző" közé.
A saját kategória királyai szerintem.
A többihez képest azonos súly mellett, minimum azonos védettséget (de a pótpáncél STANAG4-es szintjével, éllovasok), több szállítható katonát, nagyobb hasznos terhet, közepesnél jobb hatótávolságot, és maximális sebességet, és kiemelkedően erős motort tudnak felmutatni.
A Jelcin esetén a szállítható személyek száma, pedig talán nem véletlenül 9 fő (összesen). ;)
Hány személyes is a Puma? 3+6.:)
Hány személy fér el a H-145Mben (a 2 pilótán kívül)?
9.
Szándékosan nem csináltam számszerű összehasonlítást, mert most csak telefonom van, de hírtelen a következő vetélytársakat néztem meg.
Hawkei, JLTV, Patriot 4x4, Aligator, A Zetor új járműve, a Gerlach 4X4, TAPV, NIMR Ajban 420, Iveco LMV, Mowag Eagle, stb.
Szóval lehet, hogy a "török csoda" kifejezés mellől lekerülhet az idézőjel?!?:rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 369
113
Én most, hogy megint megjelentek, elkezdtem kicsit turkálni pár hasonló járgány között.
Autóskártya szinten - máshogy nem sok embernek volt hozzájuk kőze idehaza ;) - ezek a török gépek azért nem tartoznak a leggyengébb "versenyző" közé.
A saját kategória királyai szerintem.
A többihez képest azonos súly mellett, minimum azonos védettséget (de a pótpáncél STANAG4-es szintjével, éllovasok), több szállítható katonát, nagyobb hasznos terhet, közepesnél jobb hatótávolságot, és maximális sebességet, és kiemelkedően erős motort tudnak felmutatni.
A Jelcin esetén a szállítható személyek száma, pedig talán nem véletlenül 9 fő (összesen). ;)
Hány személyes is a Puma? 3+6.:)
Hány személy fér el a H-145Mben (a 2 pilótán kívül)?
9.
Szándékosan nem csináltam számszerű összehasonlítást, mert most csak telefonom van, de hírtelen a következő vetélytársakat néztem meg.
Hawkei, JLTV, Patriot 4x4, Aligator, A Zetor új járműve, a Gerlach 4X4, TAPV, NIMR Ajban 420, Iveco LMV, Mowag Eagle, stb.
Szóval lehet, hogy a "török csoda" kifejezés mellől lekerülhet az idézőjel?!?:rolleyes:
Max ha nem szar műszakilag. De amúgy az a 9 fő az eléggé teoretikusan van meg. 0 felszereléssel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Max ha nem szar műszakilag. De amúgy az a 9 fő az eléggé teoretikusan van meg. 0 felszereléssel.
Málha megy a külsejére...;)
A róluk közölt videók (különösen az NMS-ről) alapján a menetteljesítmény is rendben van. A fékhatást nem igazán láttam bemutatón, de szerintem ezen, ha bajunk lenne vele, akkor tudnának vàltoztatni.
A tartósság tűnik nekem csak zsákbamacskának.
Különben egy török fórumon láttam a Jelcinről képeket a fejlesztési fázisban, és nyugodtan jelentem ki, hogy ez egy alaposan fejlesztett jármű.
Az NMS- nek van egy feltünően érdekes tulajdonsága.
A motorháztető csapottsága miatt egészen jó kilátással rendelkezhet, amellett, hogy nem veszítette el a plusz védelmét az aknák ellen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 511
79 612
113
Málha megy a külsejére...;)
A róluk közölt videók (különösen az NMS-ről) alapján a menetteljesítmény is rendben van. A fékhatást nem igazán láttam bemutatón, de szerintem ezen, ha bajunk lenne vele, akkor tudnának vàltoztatni.
A tartósság tűnik nekem csak zsákbamacskának.
Különben egy török fórumon láttam a Jelcinről képeket a fejlesztési fázisban, és nyugodtan jelentem ki, hogy ez egy alaposan fejlesztett jármű.
Az NMS- nek van egy feltünően érdekes tulajdonsága.
A motorháztető csapottsága miatt egészen jó kilátással rendelkezhet, amellett, hogy nem veszítette el a plusz védelmét az aknák ellen.

A tied a külsejére megy akkor...
 
  • Tetszik
Reactions: therob