A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 671
77 675
113
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/grgly/">GrGLy</a>

Szerintem nem tudnál újat mutatni.Ha 8-an tolták akkor az valami feladat lehetett a mert ha meghibásodik akkor nem 8 emberrel tolatják hanem hanem vontatják.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
desertfox:
"Ezt nem értem Dudi , miért is ? Csak képek vannak"

Csak tipp, de szerintem arra gondol, hogy a képeken lévő eszközök, ruházat, fegyverek és járművekből csak a PK az, ami tényleg rendben és nem csereérett. :(

----
Jut eszembe, azt hittem a MB G terepjárók mind felváltották az UAZ-okat.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ilyenkor azért ég az arcomról a bőr…

 

Nem kell... ez nagyon szép volt ettől a hagyományőrző csoporttal.. Tök jó újra a a hetvenes-nyolcvanas évek technikáját működés közben látni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
<a title="Hans profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/hans/">Hans</a>

Alig van G-merci, a legtöbb helyen még mindig UAZ van, meg persze URAL. A legújabb lepedő amihez szerencsém volt pedig 1973-as volt. Na ez a honvédség ma.
 
G

Guest

Guest
épp megwikiztem a grúz hadsereget és erős kétségeim támadtak afelől, hogy a honvédség költségvetése és állapota köszönő viszonyban vannak
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
De Mi Honvédségünk költségvetése nincs köszönő viszonyban vagy Grúz Hadseregé ?
Grúz költségvetés 2006 wikin. 
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Nem nagyon olvastam el az előző hozzászólásokat, inkább majd reggel reagálok rájuk, viszont amit fontosnak érzek leírni,az az ,hogy lehet itt a G mercire hagyatkozni, DE! Kevés olyan autó van ami olyan terepen elmegy mint például az Uaz vagy az Ural,megértem,hogy fiatalabb meg jobban páncélozott, de van olyan terep ahol elakadna, a G mercit és az Uaz-t nem ismerem,de ne mondja már senki,hogy az Unimog olyan helyen is elmegy ahol az Ural nem.. ez is számít azért, persze jó volna költséghatékony technika,meg kérdéses,hogy hol jönnének jól ezek a "képességek". Az orosz vasakat nagyon lehet nyúzni, ezt a HM a mai napig bizonyítja.

 

Ezek engem meggyőztek:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=tEOvec5VbBw]

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=3RiIjwb-iEQ]

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azt egyébként észre vettétek hogy a képeken van egy ROHAMLÖVÉSZ ? ! ? Tudomásom szerint azt kis kitűzött nem osztogatják mindenkinek , nagyon ritka aki azon átmegy.
 

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Szerintem, amíg a honvédség a GDP 0,8 %-át kapja éves költségvetésként, addig nem lesz lehetőség lényeges fejlesztésekre a magyar haderő technikai eszközeivel kapcsolatban. Hiszen ebből az "irodisták" kávéja is épphogy kijön.
 
G

Guest

Guest
desertfox: a miénk
http://en.wikipedia.org/wiki/Georgian_Land_Forces
csúcson volt feleannyi  a katonai költségvetésük, átlagban mondjuk negyede (a gdpjük 5 százaléka). a szerkójuk örökölt, használt keleteurópai leértékelésből származik, meg nátó. épp T-80-asakat vásárolnak az ukránoktól.

szedett-vedett szar, de róluk nem láttam olyan fotót, mint ami itt linkelve volt, hogy családanya géppuskát cipel, hetvenéves nyugdíjas kacagva bukdácsol, mindezt szaggatott harisnyával a fejükön.
(a ruszki-grúz háborút nézegettem amúgy, lehet hogy ér egy külön topikot. a történet veleje amúgy, hogy a grúzok kiprovokáltak egy háborút, majd az ablakban könyöklő lakosság szeme láttára hanyatt homlok elszaladtak, egymást összetörve, felszerelésüket hátrahagyva, lada csomagtartóban - ezt hasonlította Orbán Viktor 56-hoz).

 
 
G

Guest

Guest
ja kifelejtettem, hogy ezek mellé IFV-t, APC-t, rakétavetőt, aknavetőt, gránátvetőt, RPG-t, karabélyt, és pisztolyt fejlesztettek és gyártanak maguknak. szóval kérdés, hogy magyar katonai költségvetésből hova szublimál a pénz (ha azt mondod hogy van gripenünk, azt mondom nekik van haditengerészetük)
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-20/" rel="nofollow">P</a>ela

Ezeknek az uazoknak már az egyenes út is gondot okoz. Amikor kipróbáltam azt hittem valami rossz szimulátor... Jó lenne ha a G Mercedesek lennének elterjedve csak drágák. Tudod speciális infra elnyelő festésük van amit nem lát a radar
sf-laugh.gif
 Komolyan ezt mondta a század technikus.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Látom félig meddig megelőzted a válaszom :) , de még annyival kiegészíteném hogy ugye bár azért tudni kell , hogy Amcsik és Izraeilek igen csak támogatták őket mivel , az Oroszokat gyengítheték vele , még Nato tagságot is igértek nekik, jól feltűzelték az elnököt, azt most ott hagyták a szarban. Tehát ezeknek a fejlesztéseknek szerintem jelentős része tőlük származik. 
A másik ami még fontos szerintem az Ő átlag fizetéseik alacsonyabbak. Valahol itt lehet a bibi. 
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Hehehe... Egyébként annyi igaz belőle hogy infraálcázó a festés, csak nem a radar hanem az aktív infra felderítési távolságát csökkenti. A G-Mercik meg drágák persze, főleg amiket mi vettünk, de sztem lehetne használtan is beszerezni Puch emblémával és gyengébb felszereltséggel. a Mi G 270 CDI-jeink kb annyiba kerültek mintha G 63 AMG-t rendeltek volna...

Még a hollandok is csak kamilláztak mikor meglátták őket az automata váltóval, meg érintőkapcsolós panellel stb.. De dudiéknál vannak mezei verziók is, az sztem racionálisabb választás lenne. Az UAZ jó volt a maga idejében, de sajnos az már elmúlt...

Sztem manapság már nem elfogadható sem a műszaki színvonal, sem a magas fogyasztás, főleg úgy hogy benzin kell bele.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
@fotelmarsall

Egyáltalán nem enyhe a csökkentés. Szkeptikus voltam én is ezzel kapcsolatban, de amiket láttam/hallottam az ügyben az eléggé meggyőzött arról, hogy Hende Úr komolyan gondolja.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként Én is látom Hendébe az elszántságot , elég sok büntető ügy is volt belőle, csak nagy port sem akarnak kavarni belőle, mert akkor az egyenlet másik részét hozza szarba a társdalom felé elindult pozítiv folyamatok, elkezdtek kommunikálni és újra elfogadtatni a társadalommal hogy kell Honvédség, erre most meg korruptak tárgyalásai ?! Ezért nem verik nagy dobra , de nézz utána elégé felelősségre vontak pár embert.
Grúzok , szerintem rossz példa azt külső finanszírozásból csinálták.