A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Na igen... Őszintén szólva megérdemelnék a nyilvános megaláztatást, de sajnos ez nem vetne jó fényt a seregre.

Gyanítom hogy kétes esetben simán csak nyugdíjazzák az illetőt. Sajnos egy tábornoknak nyuggerként is elég sok minden jár..
 

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
A magyar haderő katasztrofális helyzetben van szerintem. Bizonyos feladatokat csak részben vagy egyáltalán nem tud elvégezni. A rendszerváltás utáni kormányok folyamatos alulfinanszírozása igencsak megtette hatását napjainkig. Hende Csabában azt kedvelem, hogy felismerte ennek veszélyeit (pl. mikor azt mondta, hogy ellenségeink is tisztában vannak helikoptereink állapotával ), és igyekszik lehető legtöbbet kihozni az adott lehetőségekből.

 
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
therob: A Gripen is azért kapja meg azt a kiszolgálást,hogy ne essen szét,mert nem a miénk és ha szétesne akkor elég drága lenne.... :D

Mellesleg van 6000fő harcoló katonánk,oké KATONÁNK. Ne felejtsük el azt sem,hogy van : Rendőrség,TEK,NAV,BV és OKF ezekből egyik sem teljes számban és időben bevethetők,mert polgári védelem van.. viszont ne feletkezzünk el arról,hogy a Tűzoltók talán az első vagy másik legjobb fizikai állapotban lévő államvédelmi szerv tagjai,ha államvédelminek lehet nevezni...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Kicsit csak hogy képben legyünk, mit is vettek át. Egy kis morzsa, mi volt itt 2010-ben...

http://www.youtube.com/watch?v=oLdcFW9aCjQ

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Igen ez 2010-es állapot. Azóta azért sok változott , csak ne felejtsék el az emberek.
Azért kösz Honvéd az összefoglalot , mert Én teljesen ezeket nem vágtam.
Hende egy több sebből vérző Honvédséget vett át, az baj nincs halál büntetés, de hazaárulásért pár embert ellehetne ítélni az előző kormány felsőbb részéből, egy 5 ember megcsinálnád , ne aggódj jobban átgondolnák.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 153
78 714
113
A TLÉLŐ versenyt a rossz idő miatt lefújták...Emberek jó időben nem nagy művészet túlélni!!!

http://index.hu/belfold/2013/02/14/havazas_miatt_lefujtak_a_bakonyi_tuleloversenyt/#
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Dudi Magyarországon nincs rossz idő, csak szép kellemesen meleg és napsütéses idő.. nem tudom miről beszélsz,brumm :)
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
Egy kis olvasni való a Honvédségről.

 

http://hvg.hu/itthon/20130222_honvedseg_Kovacs_Gyula_Hende
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
therob, pont most akartam linkelni a fenti cikket.

Érdekes egy olvasnivaló, az már biztos! ;)
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
olvastam én is a cikket, érdekes a románok még jobban kritizálják saját haderejüket 

Dotarile” armatei romane | Daniel Urda                                                                                                                                                   kár hogy nem értitek a google forditás nem túl jó.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
na most már tuti el lesz olvasva mert 3x be lett linkelve 
sf-laugh.gif
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
párdon a megjegyzésért, de ez a hűvös racionalitás, ezek a tények, nem pedig az, hogy 2 nap alatt legyakjuk a románokat, már ott sem értettem miért nem veszünk figyelembe olyan elavult dolgokat, mint az ellátás, meg a logisztika meg a műszakiak ésatöbbi, bár ez most szorosan nem is tartozik ide, sz*r van a palacsintában, nem is kicsi és nem is most került oda, viszont úgy tűnik jó ideig nem is fog onnan elkerülni, ilyen dilettantizmussal nem, és itt nem elmúltnyóc, meg elmúlthárom, hanem elmúlthuszonhárom év csontváziról van szó
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem tudom hogy emlékeztek-e , de pont ezt írtam mi lenne ha egy volt HM közeli ember, tábornok  elmondaná hogy mennyire romokba van a hadseregünk és a népet fel kell tüzelni, hogy kell hadsereg. Meglátjuk a Tóba dobot kavics most mekkora hullámokat gerjeszt. ( reméljük NAGY) 
Szerintem még kellene pár ilyen cikk