A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
most ha megbocsájtotok erre rárántok :


<div>
"szerintem az 

MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred     meg tudná védni az országot."
:DDD

én azt gondolom hogy a laktanyából is nehezen jutnának ki éles harchelyzetben...

"elvileg a Honvédség  az amcsiktól annyi válról inditható légvédelmi rakétákat vásárolt ,hogy egész europának nincs annyi harcirepülőgépje…amennyit le birnak szedni, meg van a mistral, meg orosz SA-6-os Kub rakéták, ezekről tudok."az a baj hogy ezek csapatlégvédelmi eszközök... még egy kisebb pontcél védelmére alkalmasak, de sztem az a Kuboknak valószínűleg Paks lenne. Hogy mit vett a Honvédség az USA-tól? Kezdem azt hinni hogy Te valami alternatív dimenzióból írsz..


</div>
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Hát valóban volt pénz is a dologban, mármint a MANPAD képességnél, de úgy gondolom, hogy ez most az osztogatnak-fosztogatnak jereváni rádióadás lehető legjobb példája.

Nekünk fiizettek, hogy lövöldözzük már el azokat a rakétákat (nemhogy mi vettünk volna...
sf-confused.gif
 )

....nekem csak az az érdekes benne, hogy a líbiai "arab tavasz" kapcsán merült fel, hogy a radikális iszlamisták magukévá tették Kadhafi lőszer- és fegyverkészletének egy részét.

 

Remélem nálunk nem készül valaki hasonló "európai/keresztény" valamire és ezért előre biztosítja magának az ilyen képesség rossz kezekbe kerülését.... (hiába no, ha az ember sok Montezumát olvas, akkor néha ilyen gondolatok jutnak eszébe...
sf-smile.gif
 )
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
egy állam sem vallja be  a reális hadi fejlesztésekre elköltött pénzeket, titokban folynak a hadi beszerzések, több modja is van az államnak ,hogy a költségvetésbe bele iktatja az összegeket, és nem jelenik meg hadibeszerzésekre , szerintem ez europában igy van a legtöbb kis antant szomszédoknál is... szerintem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szóval szerinted mindenki titokban fejleszt és vásárol, közben semmi sem szivárog ki a sajtóba.

Ajjajj...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
ajjaj nem nézel túl sok Szaniszlót mostanában?

Várom hogy mondd milyen amerikai kézi lgv rakétát vettünk...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Én úgy hallottam amúgy (szupertitkos forrásokból) hogy a pásztor és a kocsis alatt sem ellopták és kijátszották a HM pénzeket hanem a Hold túloldalán épül a magyar Halálcsillag és 3 csillagromboló. Többek közt ez az oka annak is hogy annyira megszaporodtak a fémlopások. Valójában fedett titkosszolgálati akció keretében  kijátsszák a fémet a flotta építéséhez.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
szerintem kiszivárog valamennyi, csak nem figyelitek a megfelelő hírforrásokat...mindenki olyan híreket figyel meg hallgat amilyeneket szeretne hallani, tudni...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Székely: Elég baj az! Egy adását láttam, de röhögve sírtam azon a faszin. A legjobb, hogy a marhaságait (egy szava nem igaz :D) olyan komoly arccal tudja előadni, hogy az valami félelmetes. :)
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
elég baj,hogy nem hiszed el amit mond mert ő ki meri mondani az igazságot ! van csonkahonban kb 9 millió agymosott , hát nem is csodálkozom , az a helyzet ,hogy az ilyenek meg is érdemlik a sorsukat ! az ilyeneket nem lehet sajnálni...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
szinte sejtettem :D

Mindenesetre elég nagy tévedés a Francia vs USA , és mivel összesen vettünk 45 indítót és 200 db rakétát (amiből már lőttek is el párat) eléggé alábecsülöd az európai légierőket. A másik dolog meg az hogy a jelenlegi Föld-Levegő eszközöket alkalmazva nem is kerülnének a támadó gépek a Mistral indítási távolságába...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
nos... én egy 10est húztam le a Honvédségnél és vannak még páran itt Aik hasonló időt szolgáltak.. Ha mondok valakinek valamit akkor igyekszem a legjobb tudásom szerinti legpontosabb infot adni. Ha meg nem tudom, akkor utánanézek.

A világpanorámában pedig néha vannak jó dolgok, de sajnos annyira megmételyezte már a turbómagyarizmus szegény Szaniszló gondolkodását , hogy már mindenhol rémeket lát. Persze a kereskedelmi tévék híradói vannak a skála egyik oldalán, de Szaniszló meg a másikon. Mind2ben van némi igazság csak mindkettő erősen túlzóan kiszínezi a dolgokat.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
+kiegészítő : gyorsan megkérdeztem egy illetőt Aki Nagyorosziban szolgált, Ő azt mondta hogy elvileg volt utánrendelés így összesen kb 400 db rakétát vásároltunk.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Most látom miféle álmodozó(esetenként reális) fejlesztési tervek hangoztak itt el...
sf-laugh.gif


 

Én is hagy....
sf-kiss.gif


 

Rögtön az elején idézném Imikét (a 12.oldalról)

 

Vadászgépek:
 
Van egy század JAS-39C-nk, de az sajnos nem elég, főleg ha a Szlovén légteret és néha a Balti államok légterét is védeni akarjuk. Honnan szerezzünk még vadászokat? Hát éppen most állította le a svéd légierő az összes JAS-39A-t!: http://htka.hu/2012/12/27/kivo…..-gripenek/
 
Ezek csak légvédelmi feladatra alkalmas gépek, de ha ingyen odaadnák, akkor elfogadnánk. Ők nem azért állították le, mert már kirepülték az idejüket (biztos, hogy van közte pár, amivel még évekig ellennénk), hanem, mert:
 
1.       Tudják, hogy lépést kell tartaniuk a többi fejlett légierővel.
 
2.       A svájciak azt mondták, hogy ők addig nem veszik meg az új JAS-39E-t, amíg a gyártó ország légiereje nem használja.
 
Hogy miért adna Svédország nekünk egy század JAS-39A-t ingyen? Mert nekik nem az amúgy is leállított gépek az üzlet, hanem az alkatrész ellátás, a kiképzés, a gyakorlatok Svédországban, … Nekünk már itt van a reptéri infránk és a kiképzett embereink, tehát ez nem jelentene olyan nagy terhet.
 
Nem mellékes, hogy ha lenne két század vadászunk, akkor az is elképzelhető, hogy még egy kis pénzt is kereshetnénk velük: Szlovéniának nincs légiereje, Horvátországnak meg szinte nincs. Pénzük nincs rá, de a légterüket védeni kell: ha némileg támogatnák a mi két Gripen századunkat, akkor ők is jól járnának anyagilag, a mi pilótáink meg így plusz repült órákhoz jutnának.

Ezeket természetesen állig felfegyvereznénk , beraktáraznánk , amivel csak lehet , integrálnánk minden értelmes cuccot !

 

(a Svéd kidobott Grip-ek helyett jobban örülnék természetesen egy század Silent Hornet-nek , de ugye ez anyagilag nem volna olyan szerencsés húzás egy már meglévő más típus mellé SAJNOS ... Bár itt megjegyezném hogy több lábon állni se lehet rossz  !)


 
 
 
Helikopterek:(azzal kezdeném hogy a meglévő MI gépekbe mindenek előtt még lelket kéne lehelin , hogy egy időre ellegyünk velük)
 
A helikopterek terén felvenném a kapcsolatot a Lengyelekkel. Gyártják (itt változtatok Imikéhez képest)<b>S-70i Black Hawk</b> típust. A Cseheknek voltak Míg-29-eseik, amiket ugyanúgy, mint mi leállítottak. A Csehek ezt a 10 db leállított Míg-29-est elcserélték a Lengyelekkel 9 db W-3 Sokolra. Mivel a Lengyelek kijelentették, hogy a Míg-29-et 2035-ig szándékoznak üzemben tartani, ezért bizony kell még nekik alkatrész gép! Nekünk ha jól számolom még 17 db Míg-29-esünk van. Sokan 25-öt vélnek tudni, de több cikk szerint, állítólag az izraeliek megvettek már 8-at:
 
http://hirekhirek.network.hu/b…..mbazonkkal
 
Szóval szerintem a 17 Míg-29-ért(+pénz) kaphatnánk minimum egy-két század Lengyel helikoptert, és így a Lengyel ipar is jól járna. De ha már Lengyelországnál tartunk: miket is használnak ők még? Szu-22-est és Mi-24-est? Hát nekünk mindegyikből van jópár „elfekvő” (sajnos csak „elfekvő”). Tudom, hogy a Szu-22-esek és a Mi-24-esek nagy része már 10-en X éve nem repült, de nem is repülni adnám, hanem alkatrésznek, meg szerintem, ha körülnéznék a honvédségi raktárakban, akkor lenne ott még 1-2 Szu-22 hajtómű, vagy olyan fegyverek, amiket azokhoz vettünk … Szóval ezekért a Lengyeleknek esetleg megérnék a hajózóink és a szerelőink átképzését az új .<b>S-70i Black Hawk</b>-ra.

 

Amennyiben ez a csere+ pénz nem érdekelné a Lengyeleket , vagy egyéb okokból kivitelezhetetlen , úgy az Amcsi <b>UH-60M Black Hawk</b><b> </b>-ból volna érdemes szerezni úgy 20-25 db-ot...(esetleg Battle Hawk)

-és a nagyobb vasról se megfeledkezve az <b>EC725 Caracal</b>  is nélkülözhetetlen eleme a fejlesztésnek.... Mondjuk úgy 5 darab jó volna a Black Hawk-ok mellé.

http://jets.hu/news?id=117

 

Szándékosan nem fogok írni harci helikopterről mert szerintem a fent említett gépek mellé nekünk nem biztos hogy kellenének.

Ráadásul volna egy olyan elméletem , miszerint ha az Amcsik tényleg kivonják nem sokára az A-10C-t abból reklámáron rögtön kéne venni a kevesebbet futottakból 10-20 darabot fillérekért...(így Pápa se állna üresen) -ezek gyakorolni, kiképezni,tankelhárításra,harci repülő helyett, olcsón üzemeltetve nagyon jók lennének nekünk ! (nem mondom hogy 20-30 év múlva nem volna jó valami akkori Apache , de a mostani áron ...
sf-frown.gif
)

 

Páncélos:

 

Evidens hogy 80-100 Leo 2 volna jó reklámáron(ingyen
sf-laugh.gif
)...

Ha már Német tank , akkor ugyancsak 80-100 PZH 2000 is jó volna reklámáron (ingyen
sf-laugh.gif
)...(nem tudom itt érdemes e gondolkodni gumikerekes cuccban is x %-ban ? Mondjuk szimpi a Artilleria FH77 BW L52 Archer - BAE Systems )

 

Aztán páncélozott szállító járművek,stb :

 

Nagyon szimpatikus a Lengyel ANDERS több változata . Nem tudom mi az áruk , de közel vannak és itt is lehetne talán cserélgetni dolgokat , amik már nekünk nem kellenek a raktárunkból...

Ha végén mondjuk Patria AMV lenne , az se baj...

 

Gyalogság:

 

Itt ugye lehetne vitatkozni ruhákról , fegyverekről , de a lényeg hogy igyekezni kell a mindenkori" divat "betartására !

 

 

Amit nem említek , arról nem tudok semmit :pl légvédelem,légi szállítók, stb.(ezekről nem fantáziálok).

 

Remélem nem írtam nagy hülyeségeket...
sf-cool.gif


 

Ja és hogy ezt mind mikor ? -remélem minél hamarabb , folyamatosan....

Miből ? - mit tudom én ...
sf-smile.gif
Talán kevesebb pénzt kellene áldozni egyéb baromságokra , miután például hiába Metro - ha az Országunkat lerohanva Románia is legyőzne minket...