A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 482
79 541
113
<a title="Profile" rel="nofollow">independence</a>

Nekünk érdemesebb gumikerekes cuccban gondolkodni a lánctalpas helyett(inkább Archer mint PZH2000)mert itthon mindenhol vannak utak ha más nem akkor valami föld út ami bőven elég neki bármekkora is legyen a tavaszi olvadás.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Dudi

 

Lehet , de a Németek talán ingyen-potyán adnának 80-100db-ot , emezek meg kemény milliókért...

 

Mondjuk felesben kiegyezek...
sf-smile.gif
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 045
113
independence

 

Honnan veszed, hogy a szlovének, vagy a horvátok magyar légierővel akarják védeni a légterüket?

Miből gondolod, hogy a lengyeleknek kellenek a Mig-29-es gépeink?

20-30 db A-10? Senkinek nem adtak el. Miért nekünk adnának fillérekért?

Miért gondolod, hogy a németek jelképes áron, vagy ingyen adnának 80-100 db Lepárd 2-t? 
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Gigabiga

 

Honnan veszed, hogy a szlovének, vagy a horvátok magyar légierővel akarják védeni a légterüket?

Én sehonnan , a fenti részt írtam is hogy Imike egy korábbi hozzászólásából idéztem...

Egyébként ez volt itt hírként !

 

Miből gondolod, hogy a lengyeleknek kellenek a Mig-29-es gépeink?

Ezt is idéztem...

De gyanítom az úr arra gondolt , hogy vettek át Németektől, Csehektől is , a miénk miért ne érdekelhetné őket ?

 

20-30 db A-10? Senkinek nem adtak el. Miért nekünk adnának fillérekért?

"ha az Amcsik tényleg kivonják nem sokára az A-10C-t abból reklámáron rögtön kéne venni a kevesebbet futottakból 10-20 darabot"

 

Azt lehetett olvasni többször is , hogy kivonását tervezik. Elvileg akkor lesz eladó is nem ? Amiket kivontak , azt árulni is szokták ...(lásd régebbi F-16)

Gondolom majd idővel inkább adják olcsón őket , minthogy szétrohadjanak valahol , amúgy se egy drága gép...

Az hogy senkinek nem adtak el , nem jelenti azt hogy mondjuk 2-5 év múlva se adnak el , ráadásul ha nem is kéri senki...

 

Miért gondolod, hogy a németek jelképes áron, vagy ingyen adnának 80-100 db Lepárd 2-t?

 

Abból gondolom , hogy mikor eldöntötték hogy leépítik a létszámot , akkor kaphatunk volna belőle olcsón , mert fel is ajánlották...(talán nem is csak a Németek , hanem Osztrákok is , de erre most nem emlékszem)

Szóval ha adódna ilyen alkalom még egyszer akkor rá kéne ugrani.

 

Egyébként ez is volt itt néhányszor téma , nem én találtam ki . Sőt mi több mások is említették itt párszor ezt a lehetőséget.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 045
113
Értem, de jelenleg nincs német ajánlat.

A déli szomszédok meg nem akarnak magyar Gripeneket látni. A szlovénok az olaszokkal vannak pariban, horváth barátaink továbbra is MIG-21-et akarnak.

A magyar Mig-29-et már árulják egy ideje, eddig nem kellett nekik.

Nem kötekedni akarok csak túl sok a HA MAJD....
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Nem kötekedni akarok csak túl sok a HA MAJD...
sf-smile.gif
sf-smile.gif
sf-smile.gif


 

Semmi gond , konkrétan ebben a témában nagyjából mind a 22 oldal a fantázián alapul ...

Mindegy mit írunk , reális vagy nem úgy se fog minket senki megkérdezni hogy mit akarunk , szerintünk mi volna a jó.
sf-laugh.gif


 

Kb leszarják fent , hogy mi a véleménye itt egyeseknek a helyes irányról...

 

Szép napot !
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Moderálva a <a title="Fórumszabályzat" href="http://htka.hu/forumszabalyzat/">Fórumszabályzat</a> megsértése miatt.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Kedves Fórumozók!

Én valahogy sehol nem látom, hogy a topik elérési útvonalában szerepelne a "belpolitika" szó, mivel ez egy haditechnikai fórum, ezért ismét és utoljára kérek mindenkit, hogy csak ilyen témában szóljon hozzá, a többire vannak egyéb fórumok.

A csapat egy része kezd eléggé elkanászodni mostanában, én meg kezdem nagyon unni, hogy takarítani kell utánuk. Aki nem tudja a fentieket tiszteletben tartani, azokat elkezdem letiltogatni pár napra-hétre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 482
79 541
113
<a title="Profile" rel="nofollow">GrGLy</a>

 

Ha már a gazda becses figyelmét elkerülte a kis kérdésem a Visszajelzések és javaslatok c. topikba megtennéd,hogy te válaszolsz?

Azért ide írtam mert látom ez most nagyobb figyelmet kep.
 

ifff

Member
2013. február 4.
71
0
6
szekely2020

 

Javaslom elnézni a helikopter beszerzés oldalra. Ott szerintem szakmai érvek mentén vannak javaslatok. Az, hogy mi a reális, az egy számunkra nem értelmezhető kérdés, mert nem ismerjük a lehetőségeket. 

Ugyanis előszőr egy stratégiát kéne felállítani. Azt követően az annak megfelelő technikai hátteret meghatározni. E kettő képes megadni az alkalmazandó struktúrát, az pedig a vezetési szinteket és a személyeket. E sorrend nem felborítható, mert csak káosz lesz. Tehát első lépés: HONVÉDELMI STRATÉGIA

Addig minden dolog csak ötletelés!
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
válasz

Ocultar detalles
DE:
fidesz@fidesz.hu
PARA:
@yahoo.es
Mensaje con estrella Martes 8 de febrero de 2011 11:49
Tisztelt  Úr!

Köszönjük a levelét, melyre technikai problémák miatt sajnos eddig nem állt módunkban válaszolni.
A magyarországi fegyver illetve harci és szállító repülőgépek gyártásával kapcsolatos levelét és az abban foglaltakat köszönettel vettük.
Továbbra is várjuk észrevételeit, és bízunk benne, hogy a későbbiekben is a fidesz.hu olvasói között tudhatjuk.

Üdvözlettel:
fidesz.hu
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 590
76 497
113
Nincs-jovoje-a-leszerelt-magyar-katonaknak

 

http://www.origo.hu/itthon/20130222-nincs-jovoje-a-leszerelt-magyar-katonaknak.html

 

(ha jól látom még nem volt)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Sajnos szerintem egyébként a belpolitikát nem lehet kihagyni a haditechnikából, mert szerves része, mert a politikusok döntenek a végén,  de már Én sem kommentelgetek ilyen jellegűt  inkább mert csak felhúzom magam, szerintem a többieknek is ezt javaslom, mert sok értelme nincs, sajnos globális szeny megfertőzte emberek agyát is és több éves fertőzést nem lehet egy kommentel megfordítani. Gondolkodni meg már egyre kevesebben szeretnek, egyszerűbb a TV-t nézni az majd megmondja...
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
nincs hadifejlesztés ameddig nincs gazdasági fejlődés,jó hogy legalább vesszük a helyes irányt...pártpolitikától függetlenül minden jozan épp eszü Magyar embernek az érdeke ,hogy Magyarország megerösödjön úgy gazdaságilag mint hadilag !

válasz

Ocultar detalles
DE:
fidesz@fidesz.hu
PARA:
@yahoo.es
Mensaje con estrella Viernes 27 de Mayo de 2011 14:43
Tisztelt  Úr!

Köszönjük a leveleit, melyre technikai problémák miatt sajnos eddig nem állt módunkban válaszolni.
Köszönjük a megkeresését és javaslatait. Továbbra is várjuk észrevételeit, és bízunk benne, hogy a későbbiekben is a fidesz.hu olvasói között tudhatjuk.

Üdvözlettel:
fidesz.hu