A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 390
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ehnaton</a>

 

Biztos megoldható lenne főleg mert a mi T-72M1 harckocsijaink modernebbek mint amiből a lengyelek fejlesztették ki a PT-91-et.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Csak csodálkoztam hogy ez itt nemhangzott el,legalábbis nem találtam,szerintem reális lehet akkor ez a megoldás persze ez egy kis szelete a tortának
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
" húzzak az időt mivel jelenleg az egész Ország sz@rban van és nincs lové mindenre."

valóban, a tök felesleges pénzszóráson kívül nincs semmire, a dolgokat meg az elején kell kezdeni és nem a közepén, azaz fizu, elismertség, normális felszerelés etc...etc... amíg ez nincs meg, addig semmi értelme csili-vili technikát beszerezni, mert nem az az elsődleges, kivéve a helikopátereket, azokat is csak ezért, mert már katasztrofális a jelenlegi helikopter helyzet
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
HindtheBest

Valamit félreérthettél, mivel nem a rendőr utazik ingyen a avonaton, hanem csak és kizárólag a Készenléti Rendőrség állományába tartozó hivatásos állomány. A MÁV és a KR közötti megállapodás teszi ezt lehetővé. A BRFK és valamennyi MRFK állomány ebből kimarad, mivel a KR szolgálati igazolvány sorszáma máshogy kezdödik,mint a többieké. 

A helyzet fonáksága az, hogy nem csak a KR állományának van intézkedési kötelezettsége, hanem A RENDŐRnek.....
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Persze eSeM,énis igy gondolom csak sokszor elhangzott itt a leo2 meg ilyenek ezért gondoltam a twardyra.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
"Félre értés ne essen Én sem látom még az alagut végét a katonák fizetés rendezésével kapcsolatosan, de egy interjuban hallotam 2013 év végéig akar valamit Hende, számomra még nem került olyan ellentmondásba  hogy ne higgyek neki, de ez is sok oldalú dolog lehet nem fognak adni neki pénzt rá. "

 

Akarni én is akarok sok mindent.  Ha nem valósul meg, akkor azt mondom: Bocs, de nem kaptam rá pénzt.

 

Az ígérgetés nem kerül pénzbe.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
azzal nincs is gond, én is mindig azon a véleményen vagyok, hogyha valamely eszköz papírnehezéken kívül jó valamire akkor kár szétvágni
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Dudi

 

Ha egyszer úgy döntenek , hogy a Tankjaink le lesznek cserélve mert lesz jobb(ez igencsak távoli feltételezés) vagy egyszerűen a lekonzerváltak ne álljanak ott feleslegesen , akkor a lentebbi variáció ezeken megoldható volna , érdemes volna ?

 

(Wiki)

Merkava alapú lövészpáncélosok
A <i>Szivárvány</i> hadműveletet (Op. Rainbow) követően döntött úgy a hadvezetés, hogy a sérülékeny <a title="M113 (a lap nem létezik)" href="http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=M113&action=edit&redlink=1">M113</a> és <a title="Stryker" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Stryker">Stryker</a> lövészpáncélosokat leváltják és elindították a <i>Nemmera</i> programot. Ez lett az új páncélos neve is. Az IMI a régi Merkava-alvázak felhasználásával hozta ezt is létre. A jármű egy teljesen felszerelt gyalogos rajt képes szállítani (12–14 fő).<sup>[9]</sup> <a title="2004" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/2004">2004</a>. <a title="Február 15." href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Febru%C3%A1r_15.">február 15-én</a> a Givati-dandár gyakorlóterén kezdték a próbát, fegyverzete nehézgéppuskák voltak, töltésük és kezelésük a járműalvázban, védetten történik. <i>Nemmera</i>-ról átnevezték <i>Nammer</i>-re.

 

Merkava orvosi-mentő harcjármű
Számos régi gyártású Merkava mentőjárművé lett átalakítva. A jármű hátsó felét alkalmassá tették sebesült katonák szállítására és életmentő eszközökkel látták el. A legfőbb jellemzője a nagy páncélvédelem és a hátrafelé nyíló ajtó, ami lehetővé teszi a sebesült katona gyors evakuálását tűz alatt is, míg a személyzet továbbra is használhatja a géppuskákat és az ágyút
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 390
113
<a title="Profile" rel="nofollow">independence</a>

 

Tudhatnád,hogy aki lehetséges harckocsiként nem a Leopard 2-t mondja az mehet a sarokba szóval hajrá... :)

 

Merkavát nem exportálnak így nincs miről beszélni.Én keveslem a 12,7-es géppuskákat!Szerintem ma már egy IFV-nek vagy APC-nek kell a 30-as gépágyú.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Tudom,tudom , hogy a Leo kell
sf-kiss.gif


 

Nem is akartam a Merkavát !

 

Hanem arra gondoltam , hogy a T-72-eseinkből lehetne ilyen átalakított változatokat csinálni , mint az izraeliek csináltak a leállított Merkavákból ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 390
113
<a title="Profile" rel="nofollow">independence</a>

 

Nem mert teljesen más felépítésű a két típus ráadásul a T-72 védettsége ma már nevetségesnek számít.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Ááá istenem ...

 

Nekünk mindenünk amink van csak egy nagy rakás vaskupac...
sf-yell.gif


 

Így még spórolni se tudunk azon , hogy legalább valamit ne kéne venni , ha átalakítással megfelelne valamire...

De bezzeg az ingyen Leo-k nem kellettek...(Vajon ki volt az a barom aki azt anno elutasította , és miért amúgy?)
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
az IDF egész szépen kipofozta a zsákmány 55-ösöket achzarittá, a semmitől csak több, én mint laikus mindig csodáltam, hogy a bibsik kényszerből és másból milyen kreatívan tákoltak össze különböző alvázakra járműveket, csak lenne olyan terület ahol ez még használható, mármint a 72-es mint platform, valami cev vagy egyéb járműnek esetleg?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 390
113
Használható ott a T-72 is de irdatlan pénzeket kéne rákölteni de annyi erővel ott van a Puma.
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Szvsz egy T-72 átalakítása nem lenne drágább, mint egy Pumát venni. Az Izraeliek sem véletlenül válaszották inkább ezt az opciót. Bár én inkább a T-55 -ket alakítanám át, azokból is van még bőven raktáron, és talán valamivel nagyobb az alvázuk, mint a 72 -sé. Ha az izraelieknek megfelelt, nekünk is elég lenne. Persze kicsit meg lehetne még erősíteni a védelmét a pct gránátvetők ellen, de gépágyúk ellen ez is viszonylag jó lehet, vastagabb a bőre, mint a legtöbb IFV -nek/APC -nek. 
http://ser-sarajkin.narod2.ru/ALL_OUT/TiVOut10/SuT5455/SuT5455156.htm

A másik lehetőség, hogy a BMPT -hez hasonóan harckocsi-támogató feladatra, beépített területen való hadviselésre átalakítani.

http://www.army-technology.com/projects/bmpt-vehicle/

Persze a mai lehetőségektől még ez is nagyon-nagyon messze van, annyira nincs pénz semmire, az ilyen nehéz APC/különleges feladatú harckocsi pedig olyan luxus, amint nem tudom, hogy valaha is megengedhet-e magának a Honvédség.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
nem feltétlen haszontalan egy ilyen jármű, a Renault is "fejlesztett" egy hasonlót, teherautó alapon, csak ott a vezetőfülke nem különül el az utasszállító résztől, valamelyik arab ország vásárolt is tőlük párat, bár talán nem a hadserege hanem valamely rendvédelmi szerve számára.

 

áhh meg is van Quatar vásárolt belőle

 

http://milinme.files.wordpress.com/2013/02/phskidex-92.jpg
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mienk jobban tetszik :)  Én látom a fejlődést a honvédségbe, szerintem sokan túl negatívan látják. 

Hende ideje alatt lévő fejlődések ( Nem mindet Hende indította el )

- Grippenek végre gyakorlatoznak és kirepülik az idejüket

- Kommondor

- Magyar Drón

- Rába VZF ( Új )
- AK modernizáció elkezdése ( eddig csak beszéltek mindig róla most van 150 db csapatpróbán afganisztánba )
- Helikopter beszerzés ( 2013-ban ) 
- Szállító flotta ( Ez szerintem 2014-2015 ben lesz ) Bár Phoniex többet tudna erről mondani.
- MASAT-1 ( tudom sokan nem hadászati jellegűnek fogják fel a kísérletet , de egy Magyar műhold kommunikált és képeket küldött , gondolom de gondolom nem az volt a cél hogy megnézzék hogy a Föld tényleg kék.



Masat-1 WIKI

  • 2012. március 8-án elkészülnek az első képek a Földről. Később több kép is készült, amely a kategóriában kiemelkedő minőségű. A kísérlet eredménye a jövőbeli lehetőségek szempontjából iparági jelentőségű lehet.
További tervek 
  • Masat–2: A tervek szerint 2012 végén kezdik meg a fejlesztését. Mérete 2-3-szorosa lesz elődjének (2-3U CubeSat).<sup>[5]</sup>
  • Masat–3: Már egy igazi, nagy műhold lehetne (nem CubeSat szabványos), és az ESA-val való együttműködés keretében készülne el.


Mit is várunk el ? Vadi új F-35 ket ?  vagy új T-90 tankokat ? Hát azt várhatod.....  
Mindenkinek maga döntése , hogy értékeli ezeket, de ahogy nézzem a Történelem úgy fogja leírni , mikor elkezdődött a Magyar Haderő reformja , mint 1848 szabadságharc előtt.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
az a komondor amire a hm egyáltalán nem tart igényt? szerintem szép lassan bekerül majd a fiók mélyére, a helikopter beszerzésnek kivárnám a végét, ahogy a szál. flotta beszerzés végét is, a vzf-ről azon kívül, hogy van belőle protó mit lehet tudni? terveznek vele valamit vagy csak van? a ha jól tudom a masathoz nem sok köze van a hm-nek, Bme projekt ha minden igaz