A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
<a title="Profile" rel="nofollow">hiryu</a>

 

Ez egy páncélozott teherautó n  nevettess már,hogy ezt nevezitek APC-nek vagy IFV-nek!!!!!!!!
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
szóval összegányoltak valamit amivel páncélozottan lehet a hátországon utakon buszt jáccani... nem igazán többcélú felépítmény

ha jóllátom alváz se MRAP

na ennyire szerintem az usákok se gazdagok.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-24/" rel="nofollow">desertfox</a>

"szerintem a Katonák 90 % jobban örülne ha valami olyan fegyver lenne a kezébe ami távolabb lő mint az ellenfélé és meg is öli és most felszerelésről beszélünk fizu most másodlagos."

 

Szerintem meg a katonák 90%-a jobban örülne egy normális felszerelésnek. Az, hogy 2013-ban úgy néznek ki mint egy afrikai felkelő csoport elég szomorú. A fehér zokni kivételével minden kuka érett. Nem lehet úgy harcolni, hogy a sisak az ember arcába csúszik, vagy kitörik a bokája a sz*r bakancstól. A téli felszerelésről meg ne is beszéljünk.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
hoo mégis MRAP..

 

időzítés zseniális. piac telítve. talán két hete olvastam, MRAP program mennyire zsákutca, ha jól emléxem usákok 50%-t vissza is mondták a rendeléseknek, tehát piac telítve, fölös gyártókapacitás mindenhol: túl nagyok, nehezek, kicsi szállítókapacitás, nagy méret, rosszterepjáróképesség - nem harctéri-rendvédelem, felkelők,terroristák által támadás várató-ott alkalmazhatóak csak.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
Azon tűnődök, hogy manapság lenne-e létjogosultsága valamiféle hadikötvénynek. Arra gondolok, hogy pl. Gipsz Jakab, mivel fontosnak tartja a hon védelmét, de ahhoz gizda, hogy bevonuljon, segíteni kívánja a honvédséget, hogy a katonák jobb felszerelést kapjanak, ezért kötvényt vásárol. Vagy átutal x összeget egy ilyen célra fenntartott bankszámlára.

Létezik már ilyen nálunk? Esetleg adó 1%-ot lehet erre acélra áldozni?
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"Szerinted az a lényeg hogy csili vili bakancsa legyen a Katonának meg itt protektor ott protektor , szerintem a Katonák 90 % jobban örülne ha valami olyan fegyver lenne a kezébe ami távolabb lő mint az ellenfélé és meg is öli és most felszerelésről beszélünk fizu most másodlagos."

dudi, mivel te űzöd az "ipart" így a te véleményedre lennék kíváncsi a kijelentéssel kapcsolatban.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
legalább a francia mad max kamion mrap...bár ebben a kategóriában meg ott caiman, az meg bevált technika
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Nehéz szétválasztani a kettőt de én inkább a korszerű személyi felszerelést választanám(zoknitól a rádióig minden)mint egy csili-vili karabélyt amin minden van amit el lehet képzelni.DE még egyszer a kettőt nehéz szétválasztani!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Az én személyes véleményem az,hogy sokkal hatékonyabb tudsz lenni ha nem fázol,jó a kaja(nem az ízére gondolok),nem áztál szarrá,van még bőr a lábadon stb és van egy fapados AK-d mint fordítva.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 058
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-25/" rel="nofollow">dudi</a>

"Az én személyes véleményem az,hogy sokkal hatékonyabb tudsz lenni ha nem fázol,jó a kaja(nem az ízére gondolok),nem áztál szarrá,van még bőr a lábadon stb és van egy fapados AK-d mint fordítva."

 

Ezzel teljesen egyet kell értsek. Továbbá a kiképzés minősége is meghatározó, erről pedig nagyon keveset hallok mostanában. Szerintem minden haderő alapja a gyalogság, repülőkkel, harckocsikkal, ágyúkkal lehet nagy kárt okozni, de területet elfoglalni nem. Egy jól felszerelt, kellő létszámú, motivált gyalogság, megfelelő hadvezetés mellet csodákra képes.
Ha ez nincs meg a többit a hajadra kenheted, mert a gyalogság nélkül semmit nem érnek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Ha már nagyon 7,62-es AK-t kell választani akkor én Rk 95 Tp-t választanék.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
yrkon , sajnos egy rongyos karabéjal , egy pisztolyal nem lehet háboruzni, ezért vesztünk oad az 1, 2 világháboruban, mert arra koncentráltak,hogy a bakancsuk meg a puskára élesztett bajonett villogjon...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 058
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-25/" rel="nofollow">szekely2020</a>

 

"yrkon , sajnos egy rongyos karabéjal , egy pisztolyal nem lehet háboruzni, ezért vesztünk oad az 1, 2 világháboruban, mert arra koncentráltak,hogy a bakancsuk meg a puskára élesztett bajonett villogjon…"

 

Nem akarlak megsérteni, de ez nagyon nagy butaság :) (I. vh.-s papírtalpú bakancs sztori neked ismerős?) 

Az első világháborúban a központi hatalmak a pillanatnyi technikai erőfölényüket kihasználva támadtak, aztán a villámháborúból álló háború lett, a pillanatnyi technikai fölényünk elmúlt, és biza az anyagháborúban kikaptunk. Ami egyébként nem meglepő, mivel pont azért indítottuk a háborút, hogy terjeszkedjünk, és ezzel + erőforrásokhoz jussunk mi is és a németek is!

A második világháborúban pedig nem igazán volt súlyunk, szerintem ott is megtettük amit lehet, a "körülmények áldozatai" lettünk. Az alapvetően angol barát Horthy választhatott, hogy a nácik vagy a kommunisták. A tanács köztársaság "csodálatos" emlékének hála, és a pillanatnyi realitásokat mérlegelve a németeket választottuk. (egyébként szerintem helyesen) A végeredmény ismert. Sajnos ez egy ilyen kényszer helyzet volt, ahol megtettük amit lehetett! 

 

Dudi

 

Szerinted az 5.56 NATO helyet lesz új NATO kaliber? Mondjuk a 6.5 Grendel vagy a 6.8 remington spc?
Szerinted (NATO-tól függetlenül) lenne értelme egy 6.5 vagy egy 6.8 mm-s lőszert tüzelő gépkarabélyra átállni a Magyar Honvédségnél? 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-25/" rel="nofollow">fip7</a>: az II. VH és Donkanyar. Megfagytak. Egyébként szerintem a honvédek ott is jobban örültek volna egy működő puskának mikor megindultak az oroszok , bár inkább a tankelhárítás lett volna, de a papír talpú bakancs is szar volt.
Azt azért tudni kell Békeszerződés értelmében nem lehetet hadseregünk az akkori politikai vezetés a Györi hadi reform keretében kezdte 40 évekbe felszerelni hadsereget, már rég el kellett volna kezdeni de nem lehetet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
<a title="Profile" rel="nofollow">fip7</a>

 

Az nagyon drága lenne mert le kéne cserélni minden fegyvert,minden egyes lőszert és új gyártó sor is kéne a régi helyére.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
De értelme lenne mert sokkal jobb lőszerek mint az 5,56-os,5,45-ös vagy a 7,62-es karabélylőszerek.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
nagyon jól tudom mi történt az 1-2 világháborúban, még az egyik nagyanyám is katona volt a 2 világháborúban, és törzsörmester rangja volt a honvédségben, én is mindig gyerekkorom óta katona szerettem volna lenni, édesanyám nem engedte ,hogy legyek román katona, de a fél birkozó terem gyerek korunk óta készültünk az idegenlégióba, amikor beléptünk az idegenlégió kapuján párizsban, azt kérdezték tőllem , beszélsz Magyarul ?
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
a don valamely szinten rossz példa, a papírtalpú bakancs főleg '917-es történet, és rengeteg visszaemlékezés van arról, hogy a visszavonuló honvédek találtak magyar ellátó raktárokat amik  tele voltak téli cuccal ésatöbbi, egyébként lehet működő puskád, ha elfagy a kezed és lábad és hipotermiát kapsz, szó mi szó, szerencsétlenek azokat a maradék vacak puskákat is eldobálták, mert magukat sem tudták vonszolni, hála a f*sza felszerelésnek, nesze neked puska, a kettő kéz a kézben jár, egyik nem képzelhető el a másik nélkül, kell a jó felszerelés, mert az jelenleg elnézve az állapotokat és olvasva egyes fórumokat, nem várhat tovább, a csúzli meg igen, az ember meg tátott szájjal nézi mije van pl egy észtnek vagy litvánnak, hogy ne egy nagy nyugati államot említsek
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Egy ilyen váltást én kb úgy tudnék elképzelni ha lenne egy részben állami tulajdonú cég akik legyártják itthon nyomott áron a fegyvereket, az eddigieket meg lőszerestül mindenestül eladnánk valami afrikai (hadúrnak) országnak :))