A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 709
5 598
113
A Kommondor-nak semmi köze Hendéhez, Honvédséghez, nem is teszteljük, rendszeresítjük, és a nem létező Masat-okat se lehet ide venni szerintem, egyetemi hallgatók csinálják, nem a honvédek. Máris nem olyan hosszú az a Hende alatti fejlődési lista. Sőt, helikopterképesség szinte teljes elvesztése... Jó, Hende alatt már a végstádium volt, de mégiscsak 3 éve ők vannak hatalmon, ennyi idő alatt tehettek volna már valamit.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
egyébként nem tudom mennyire fals az infó vagy sem, de valami Ak modernizációhoz hasonló összegből a peruiak SCAR-okat vettek
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ok , persze egyetemisták csinálták , írtam elején hogy nem mindet Hende és jéé használhatatlant Szekeres , míj meglepő.... :D 
Én ezzel arra szerettem volna rámutatni hogy elkezdődött valami és ne negatívot lássátok.
Ha jól emlékszek SCART- nem gyárthatunk licencbe.
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-24/" rel="nofollow">ms07</a>: 3 év szerinted sok idő ? Egyébként 2,5 kb. de egy olyan országot vettek át amit IMF csőd kapujához elvittek vezetőláncon és várták hogy Görögország és Spanyolország sorsára jussunk. Fontossági sorrend is létezik  , első a gazdaság és Ország megmentése , azért mert Haditechnikai forumon vagyunk nem ez a legfontosabb a világon
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mielőtt még valaki álomba ringatná magát (bár lehet,hogy késő): Ebben a vezetésben sincs semmi akarat/képesség a Honvédség gatyába rázására. Világszínvonalú drónkutatás zajlik pl. a BME-n, és szarnak rá. 100e forintból kihoznának egy RQ-1 szintű eszközt, megvannak a prototípusok, és repülnek. Helyette van nekünk két példányos Ikran és testvére, ami drága és semmi újat nem tud felmutatni. Kéznél lévő fejlesztéseket szarnak le magasról, a vízfej még mindig megvan, de tudnánk még sorolni. Fejjel megyünk a falnak. De nem baj, lényeg hogy a Zrínyi média pörögjön, mutassa a harminc éves felszerelésekkel szenvedő honvédeket a szerencsétlen BTR-ben, s hangozzon el a lehető legtöbbször: "Ezek jobbak mint a mieink, tudnátok még küldeni belőlük?" Nyilván a Delta Force is Szolnokra jár továbbképzésre...

Az AK kérdéshez meg annyit, hogy tényleg lehet az árukból venni SCAR-t csak annyi a bökkenő, hogy csupaszon. Az oroszok meg 12-est is tudnának szállítani fele annyiért, teljesen felszerelve.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
a Magyar drónok nagy fejlődés a Honvédségnek, ezek a kis gépek berepülnek az ellenséges területre  , éa amint beazonositotta  az ellenséges harci gépeket , és megvannak a koordináták, a tüzérség , már 30-40 kilométerről meg tudja semisitteni őket...
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
csak remélkedni tudunk,hogy lesz olyan Magyar fejlesztésű dron ami majd fegyvereket is tud hordozni, na ha ez meglesz akkor  felköthetik az ellenségek a gatyájukat mert annyi lesz nekik...egy esetleges konfliktus következtében...
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
nem beszélve arról ha ezek a dronok majd olyan bevonatot kapnak,hogy a radar nem fogja be , akkor bármilyen hadsereget meg lehet semmisitteni orákon, napokon belül...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Dudi gyárthatnánk , csak nem azért az összegért amit mondanak, hogy olcsóbb mint egy mostani  AMD-t felszerelni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ez az AK modernizáció annyit ér, mint egy Ladát tuningolni. Ami felett eljárt az idő azt le kell cserélni ennyi. Valamelyik híradóban meg láttam, hogy a csádi hadseregnek hasonlóan modernizált vagy új AK-juk van. Kíváncsi lennék ők mennyiből oldották meg.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
790
2 041
93
Székely, milyen tüzérségről beszélsz? Arról ami már csak mutatóba' van? Vagy odarongyol a "tankhadosztályunk" azzal a félmaroknyi hk-val?

A fegyveres drón pedig szintén dicsérendő, de: miből fejleszted ki (n+1-ediknek a világon), miből fegyverzed fel, és ki ellen? Ha valamelyik szomszédunk nekünk esik, az a kevés drón, amit esetleg vért pisálva beszerzünk (hozzá meg van pár rakéta), annyit ér, mint halottnak az uborkapakolás. Misszióba esetleg használhatjuk.

Írtad, hogy "akkor bármilyen hadsereget meg lehet semmisitteni orákon, napokon belül…" A :) lemaradt a végéről... Egy esetben valósítható ez meg: ha a drónok taktikai atomtölteteket visznek. //ne hinném, hogy ilyenekből sok lenne nekünk, mondhatni erősen konvergál a nullához...// És ez is csak akkor, ha az ellen nem rendelkezik ilyenekkel. Asszim. hadviselés esetén meg nincs "ellenséges hadsereg", sajnos.

Ne érts félre, nem savazni akarlak, de én inkább arra a vonalra koncentrálnék, hogy először a baka cucca használható legyen egy konfliktus esetén, és ne úgy fessen, mint akit egy hagyományőrző találkozóról szalajtottak. A Skynet-féle HunterKiller meg jöhet, ha ezzel mind megvagyunk.

A felderítő drón ugyanakkor ebben a jelenlegi méretében is már jól használható szvsz.
 

ricsi792

New Member
2013. január 21.
8
1
1
Üdv az uraknak!

Kicsit más téma , tud valaki arról valamit hogy elvileg rendeltünk GBU-10 és GBU-12 -es okosbombákat a Griffekhez? Egy másik oldalon olvastam egy kommentben hogy Honvedelem.hu A Griff karmai című írásban van benn mondom ezt megnézem csak tulajdonképpen nem nyitja meg az oldalt... (Ha a komment gazdája esetleg erre jár ne haragudjon csak megörültem ennek a hírnek)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 818
80 396
113
<a title="Profile" rel="nofollow">desertfox</a>

 

A Honvédségnek nincs AMD-je és ne is legyen.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-24/" rel="nofollow">yrkon</a>: szerintem marhára nincs igazad. Előbb High tech , bár Dudi nem fog ezért szeretni, de előszór legyen mivel lelöni az ellenfelet utána mehet a baka cucc , utána már találsz embert aki megnyomja a gombot vagy meghuzza a ravaszt. 
Úgy hogy bakacuccok később lesznek és ahogy látom az is haza gyártás lesz , ami nem biztos hogy rossz.
Szerinted az a lényeg hogy csili vili
bakancsa legyen a Katonának meg itt protektor ott protektor , szerintem a Katonák 90 % jobban örülne ha valami olyan fegyver lenne a kezébe ami távolabb lő mint az ellenfélé és meg is öli és most felszerelésről beszélünk fizu most másodlagos.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
790
2 041
93
Erről az AK-12-ről mit lehet tudni? Itt találtam róla elég jó leírást: http://world.guns.ru/assault/rus/kalashnikov-ak-12-e.html

De itt azt írják: "It was first displayed to press in January, 2012, and is believed to be still in development." -tehát még fejlesztés alatt van?
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
790
2 041
93
desertfox: a "cucc"-ba beleértettem a fegyvert is természetesen. Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. Tehát: ruházat, fegyver, és + minden kütyü (éjellátó, stb, stb), ami segíti a katonát, hogy életben maradjon, és legyőzze az ellenséget.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az AK-12-t most mutatták be, de hozzátették hogy már lehet rendelni. Gondolom most van kint csapatpróbán, az AK-200-nak már biztos lement.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
silversisko said
Régebben már volt szó róla, akkor még csak tervrajzokon láttuk...de megszületett a "kicsike"......

 

http://www.raba.hu/jarmu/kutatas-fejlesztes.html

Várom a megtisztelő válaszokat a "szakértőktől"...
sf-wink.gif
mire is szánnák?
terepjáróképessége rendesen csökkent/magas súlypont/ és nnnnnnnnnagggyon nem Pszh
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38

Kicsit más téma , tud valaki arról valamit hogy elvileg rendeltünk GBU-10 és GBU-12 -es okosbombákat a Griffekhez? Egy másik oldalon olvastam egy kommentben hogy Honvedelem.hu A Griff karmai című írásban van benn mondom ezt megnézem csak tulajdonképpen nem nyitja meg az oldalt..
ja.  célfelderítő képeség? milyen távolsaágról lehet vele  leküzdeni a célpontot?
ja..... és ha esik az eső,, köd van?