A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 156
78 715
113
Nem akarok elkeseríteni senkit de pártállástól függetlenül(tök mind1,hogy milyen kötődésű a HVG) ez a cikk nagyon igaz!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 923
75 194
113
Ha jobboldali kötődésű Zord (Magyar Nemzet újságíró) azt írja egy HVG-ben megjelent cikkre hogy "Gyula korrekt. Nem tudok mást mondani.", akkor azt a cikket érdemes komolyan venni.   
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 156
78 715
113
<a title="Profile" rel="nofollow">Terminator</a>

Azoknak akik csak FIDESZ-ben,MSZP-ben meg JOBBIK-ban stb. tudnak gondolkodni és mindenben politikát látnak mert ponttá nőtt agyukat nem tölti ki más csak mások hibáztatása azoknak hiába magyarázol...

 

Azokról nem is beszélve akik elhiszik a "MI mindenben a legjobbak vagyunk,MI mindenki közül a legjobb adottságokkal rendelkezünk,MI,MI egyszerűen tökéletesek vagyunk csak AZOK a gonoszok tönkre tesznek minket és ezért tartunk itt"című szöveget (csak azt tudnám,hogy akkor miként tudnak kibaszni velünk???) mert nekik is annyit érnek az észérvek mint a falnak egy pofon!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
Tökéletes a cikk, bár a HVG-ben jelent meg de, még akkor is az.  Többször értekeztünk itt mekkora haderő is szükségeltetik, több álláspont is megfogalmazódott. Örülök hogy végre igazi szakember is ki merte nyitni a száját és elmondta az álláspontját ebben a kérdésben. Külön örülök annak, hogy egyezik az elgondolásom az Övével, szinte mindenben. Bár nem is túl rég megkaptam itt egy hozzászólótól, hogy nevetséges nekünk 500 db gyalogsági harcjármű. Nem válaszoltam rá akkor hogy miért is kellene legalább annyi, mert feleslegesnek éreztem vitatkozni olyan kérdésről, amiről úgy éreztem tisztább képem van, mint a reagálónak. Többször kell itt vitázni többünknek, hogy egyáltalán harckocsikra szükség van-e ? Stb. ...  Nem tartozik ez a magánjellegű dolog ide igazán, de most megerősítést nyertem abban a tekintetben, hogy egy korszerűen felszerelt, létszámában a jelenleginél nagyobb, összfegyvernemi harcra képes haderőre van szükségünk. Nem tudom mennyit javítana a helyzeten, ha lenne még néhány ismert, vagy nem ismert, de legalább főtiszti beosztásban szolgált egykori katonánk, aki bevállalná és nyilvánosan hirdetné álláspontját a Honvédséggel kapcsolatban. A nyilvánosság ugyanis az egyetlen fegyver, minden politikával szemben. 
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
nem politizálva (mert e téren dudival értek egyet), de ezzel a mondattal egy gondom van honvéd "A nyilvánosság ugyanis az egyetlen fegyver, minden politikával szemben." nem úgy tűnik, hogy itt a "nyilvánosság" racionálisan tudna gondolkozni, és átlátna a politikán, szép az a felmérés, ami nem rég jött le a honvédség fejlesztését támogatókról, de ha az ember átolvas egy-egy hírt ami a hm-ről szól és megnézi a hozzászólásokat, nos, az ott lévők 90%-a teljesen másképp viszonyul ehhez az egészhez, és ez a viszonyulás nem pozitív
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 014
18 641
113
A nyilvánosságon, a sajtónyilvánosságot értem, ahol némiképp hozzáértők, próbálnák a hozzá nemértők tudtára adni, mi is a helyzet.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 109
1 997
113
Szia honved!

Azt az 500 db-ot velem beszélted. Szerintem félre értettél akkor. Nem azt mondtam, hogy nevetséges nekünk 500 db harcjármű, hanem, hogy irreális, de nem a szükséglet, hanem, hogy a RÁBA le fog gyártani ennyit.

Egyet beszélünk csak félreértettük egymást. A hsz.-ed többi részével is teljesen egyet értek.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
higyétek el nekem ,hogyha háború lesz a RÁBA gyárban úgy fogják gyártani a harckocsikat mind a mercedesz és audi gyárban a kocsikat, mert akkor minden átáll a hadiiparra.
 

davs

New Member
2011. október 13.
6
0
1
Először a gyárainkat fogják lebombázni.(Természetesen a légvédelem kiiktatása után, ami nem lesz nehéz.)
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
elvileg a Honvédség  az amcsiktól annyi válról inditható légvédelmi rakétákat vásárolt ,hogy egész europának nincs annyi harcirepülőgépje...amennyit le birnak szedni, meg van a mistral, meg orosz SA-6-os Kub rakéták, ezekről tudok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 156
78 715
113
Paksot vagy Budapestet képes lenne megvédeni de együtt a kettőt már közel sem biztos...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@szekely2020

 

elvileg a Honvédség  az amcsiktól annyi válról inditható légvédelmi rakétákat vásárolt ,hogy egész europának nincs annyi harcirepülőgépje…amennyit le birnak szedni, meg van a mistral, meg orosz SA-6-os Kub rakéták, ezekről tudok.
 

Nem akarlak elkeseríteni, de nincs MANPAD (gyalogosan hordozható légvédelmi) képességünk, az Iglákat 2011-ben utód nélkül kivonták. Mistralokkal nem tudom mi a helyzet, de Unimogokra, meg hasonlókra van felszerelve, háborús helyzetben talán nem ez a legideálisabb platform a szállítására, a Kuboknak meg lassan lejár az üzemideje.

 

Illetve dudinak is igaza van, az egész országot valószínűleg nem lehet lefedni a Kubokkal, kiemelt létesítmények védelmére elegendő lehet.