A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2013. december 7.
934
4
18
Szerintem minden nagyváros (Kaposvár, Pécs, Baja, Szeged, Békéscsaba, Debrecen, Miskolc, Eger, Komárom, Győr) köré 2..3 erődőt kellene építeni, ágyúkkal. Munkát adnánk az építőiparnak (lásd stadionépítés) egyúttal nagymértékben megoldanánk védekező hiányosságainkat. 10..12 méter vasbeton, igen-igen sűrű vasalással, 2 méter acéllal alatta, 3..5 ágyúval erődőnként helytálló lenne még a mai világban is. Állandó tűztámogató támaszpontok lennének amelyek egy város környékét belőhetnék. Az ágyúk ebben az esetben pedig a legegyszerűbb megoldásúak lehetnek mert ilyen súlyos építményhez hátrasikló rendszer nélkül lehet őket csatlakoztatni, theát csak egy cső, ráaádásul mivel nem áll rendelkezésünkre csúcsminőségű technológia, egyszerűen csak túlméretezéssel (az ágyúcső falának túlméretezésével) kezelhető lenne a technológia hiánya. Ilyen helyhez kötött ágyúknál a fegyver súlya nem tényező.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Remélem megint nem kúrjátok meg ezt a topikot 30 oldalon és egy héten keresztül!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 467
113
Ugyan, ezt most ő sem gondolja komolyan :D.
Amúgy ilyesmi erődök védik Svájcban a hágókat :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A G36-ról volt szó pár oldallal ezelőtt, és ezt a cikket találtam, mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a fegyverek használhatóságát, illetve mennyire igaz.
http://www.thefirearmblog.com/blog/2014/06/23/alleged-hk-g36-accuracy-problems/

Nocsak, egy érdekes komment onnan:
<i>"That report you mention is from 2012.
And the Reason was already found:
The Barrel is bedded into a Metal-Bushing. This Bushing is surrounded by Polymer.
If the barrel gets hot, the heat goes through the bushing right into the Polymer. The Polymer is getting a little bit weak, and the barrel is sinking down a little bit (the muzzle around 1mm -> 0,039 inch). And this leads to a drop of 1,20m (4ft) on a distance of 100m (109 Yards).
(But only after 180 - 210 rounds on Full Auto with quick Mag Change).
The G36 was never constructed for a use like this, rather for "burst" fire."</i>

Mondtam én, hogy nem jó ötlet a túlzott műanyagizálás egy karabélynál. :D
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
Na ilyen ötletem nekem is lenne, vegyük meg valamelyik leselejtezni kívánt amerikai anyahajót (ezzel javítanánk amerikai kapcsolatainkat) és alakítsuk át zeppelinné és akkor lesz léganyahajónk, amire ágyukat is felszerelve (mert 12 Grip(pppp)en mellett még van hely) lesz egy repülő erődünk. Ezzel felélesztenénk a híres magyar acélipart, az Ajka melletti alumíniumkohóknak is lenne munkájuk, ezáltal Halimbán újra megnyitna a bauxitbánya (ennek az lenne a legnagyobb előnye, hogy több volán munkásjárat lenne és hamarabb el tudnék jutni nagymamámhoz! :p )
A stratégiai előnyei pedig megkérdőjelezhetetlenek lennének, mert ott lenne a szárazföldön anyahajónk ahol mi akarjuk (nem kell attól félni, hogy a románok egyből lebombázzák), AWACs technológiával felszerelve, mivel állandóan a fejünk felett lebegne a titkosszolgálatok állandó naprakész információhoz juttatnák amerikai társszervezeteiket.
A legfontosabb, hogy később minihalálcsillaggá is át lehetne alakítani, ami a legkorszerűbb tömegpusztító fegyver lenne, valamint a magyar katonai technológia diadala.
Tehát ötletem alapján fejlődne a tényleges ipar, a K+F-re is költenénk és lenne egy mobil repterünk, mert fontos a gyors reagálás, illetve lehet, hogy ezzel a griffek légi utántöltés képességeiket is ki tudnánk valamilyen formában használni :)
Off én beszéltem
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Jó zamatos kis pálesz lehetett, ha ennyire beittatok belőle! Irigylem, már nem azt és úgy, hogy nektek miért jutott, hanem azt, hogy nekem miért nem??? De azért egészségetekre váljék!!
ML
 
D

danielblack

Guest
Várom már, hogy mikor jönnek a megyehatárokra felhúzott vasfüggönyök, és városok köré vont vizesárkokhoz hasonló ötletek xD
Esetleg pár középkori várat felszerelhetnénk railgunokkal és patriotokkal is xD xD xD. Vagy az ország alatt végig húzódó hadi metró ötlete se lepne meg xD.
Kár, hogy a balatoni tengeralattjárókhoz és anyahajókhoz hasonló ötletek már elcsépeltnek számítanak itt xD
Tényleg, a jak-52 re mikor integráljuk a Maverickeket? XD
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
az ország alatt végig húzódó hadi metró ötlete se lepne meg xD
Elnézve a metróéptési trendeket, a balatoni tengeralattjáró meg a fennebb említett Zeppelinné alakított repülőgéphordozó sokkal inkább megvalósíthatónak tűnik :D
 
2013. december 7.
934
4
18
A rephordozóból léghajót csinálni fizikailag lehetetlen.
Railgunok fizikailag lehetetlenek, mert nincsenek használható formában.
Az erőd fizikailag-műszakilag nem lehetetlen.
Arra a feladatra amire írtam (tűztámogató támaszpont) megfelel. Hogy mit tart a közhely a hermetikus erődrendszerek hatástalanságáról stb. blabla, de ez nem az az erődrendszer.
Mo. távolságai 40 km-es hatótávolságú ágyúkkal nagyon jó lefedettséget tesznek lehetővé.

Gondoltam ez egy elmélkedő hely.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 035
93
A rephordozóból léghajót csinálni fizikailag lehetetlen.
Railgunok fizikailag lehetetlenek, mert nincsenek használható formában.
Az erőd fizikailag-műszakilag nem lehetetlen.
Arra a feladatra amire írtam (tűztámogató támaszpont) megfelel. Hogy mit tart a közhely a hermetikus erődrendszerek hatástalanságáról stb. blabla, de ez nem az az erődrendszer.
Mo. távolságai 40 km-es hatótávolságú ágyúkkal nagyon jó lefedettséget tesznek lehetővé.

Gondoltam ez egy elmélkedő hely.

Lehet belőle csinálni, csak megfelelő méretű lufit kell rákötni. :)
Railgun már van, usákok hamarosan felrakják egy hajójukra.
Az erőd addig jó, amíg egy MOP telibe nem találja. Valamint ha már saját területet kell lőni ágyúval (pontosság nem az igazi mellesleg) akkor már régen rossz a helyzet...
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
Elnézést kérek a léghajóért, de itt ahol vagyok kicst magas volt a hőmérséklet és a páratrtalom egyszerre, így befolyásolta a tudatállpotomat a környezet