A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 277
68 252
113
Hát igen,fegyverkezni kell. No nem azért mert semmi sincs illetve talán még a MÉH-be akad ez az a maradványokból. Eddig ez senkit nem zavart hogy minden K.O.
Csak szóltak fentről az amerikaiak. Hogy fegyverkezni kell mert az oroszok... Mi mondtuk hogy neem... Ők azt hogy dee...

De ez a nemzeti rendezvényszervező képesség... :D
Van már nemzeti víztisztító képesség,nemzeti hímzőképesség, hasonlók...
Nincs viszont nemzeti honvédelmi képesség.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
A tárca feladata lett az állami rendezvények lebonyolítása, amelyet az újonnan felállított Nemzeti Rendezvényszervező Hivatal végez majd.

Sírok b..meg!
Erre bólintott rá a NATO, mert akkor én a NATO-ra vagyok büszke!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
<blockquote>A tárca feladata lett az állami rendezvények lebonyolítása, amelyet az újonnan felállított Nemzeti Rendezvényszervező Hivatal végez majd.

Sírok b..meg!
Erre bólintott rá a NATO, mert akkor én a NATO-ra vagyok büszke!</blockquote>

Kb így folyhatott a megbeszélés:

Hende: Akkor összegezném.
NATO: De mégis mi a lóf*szt?
H: Az emúltnyócév..... ja nem, abból 4-et én is itt voltam.
N: - <i>fogja a fejét</i> -
H: Négy év alatt megteremtettük a víztisztítító-, meg a szövő képességét a MH-nek.
N: Ez most poén ugy-e?!
H: Nem, komolyan létrehoztuk ezeket a fejlesztéseket és valami hasonlóan nagyszabású feladatot kérünk.
N: - <i>kettőt sokkol a válasz, egy úgy röhög, hogy be is hugyoz</i> -
H: Most akkó` mi van? Mi lesz?
N: Szervezzetek esküvőket b*szdmeg!
H: Jó! Meglesz!
N: A megbeszélést berekesztem! - <i>idegesen feláll és kimegy </i>- kinél van kokain? ezt már nem bírom tovább!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 277
68 252
113
Találtam egy osztrák uav-t. Meglepett,nem is hallottam róla. Ráadásul fegyverezhető. Wikin kívül mit lehet tudni róla? Mennyit ér? Mennyibe kerül? Lenne e létjogosultsága kiegészítő eszközként a griffek földi csapásmérő képessége mellett?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 277
68 252
113
Ez lemaradt, a neve Schiebel Camcopter S-100
1024px-S-100-OE-VXX.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Bombák nélkül a griffeknek nincs földi csapásmérő képessége.

Maverick azért van, az is valami... :) Meg alakulóban a lézerbombák

Találtam egy osztrák uav-t. Meglepett,nem is hallottam róla. Ráadásul fegyverezhető. Wikin kívül mit lehet tudni róla? Mennyit ér? Mennyibe kerül? Lenne e létjogosultsága kiegészítő eszközként a griffek földi csapásmérő képessége mellett?

Már nem mai darab, én először 2004 körül találkoztam vele, egy számítógépes játékban :D De sajnos érdemi infót nem tudok róla. Az a miniatűr rakéta mire lehet jó?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Hanem majd kínai módra nekiállnak másolni. Fogják szíriai mintára az olajos hordókat, megtömik robbanószerrel (ammónium-nitrát elég olcsó és jó is) és azt hajigálják a gépekről. Nem egy precíziós műszer, de több lesz annál, ami most van :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Találtam egy osztrák uav-t. Meglepett,nem is hallottam róla. Ráadásul fegyverezhető. Wikin kívül mit lehet tudni róla? Mennyit ér? Mennyibe kerül? Lenne e létjogosultsága kiegészítő eszközként a griffek földi csapásmérő képessége mellett?

Hát kábé azt, hogy zászlóalj szinten kellett volna már évekkel ezelőtt rendszeresítenünk, mert a hozzá potenciálisan beszerezhető török, koreai vagy amerikai gyártású lézervezérlésű 70mm-es rakétáival, a hatótávolságát és helyből felszállni és landolni tudását is beleszámítva ez a legjobb és legolcsóbb opció a felderítés és közvetlen tűztámogatás megoldására a gyalogságnak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Romániával példálózni hülyeség, szárazföldön erősebb,de meg lehet őket fogni, a belügyi szervektől pedig hatalmas erőket kötne le Székelyföld, ugyanis ha hadiállapotba kerülnénk, minimum 2 frontra kellene a románoknak koncentrálni, az ő katonáikat pedig el is kéne tudni látni élelemmel... amit elég könnyen lehet szabotálni. A griffek meg a gyakorlaton az előtt lekapták a lancereket,mielőtt azok észlelték volna a Griffeket. (Hende is mondta). Jöhetnek Kecskemétre,de akkor emelik a Griffeket és lehet,hogy a csapásmérés előtt szétzavarnák a Migeket, illetve ha Kecskemétet lerombolják még ott van Pápa, ahova belőniük elég felelőtlenség lenne...


Amúgy offként érdekelne,hogy valaki tud valamit a katonai rendészekről? (Jelentkezési folyamat, feltételek, milyen gyakran és milyen típusú dolguk van, technikai felszerelés..stb)
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
Valaki tud valamit erről a híres 10 éves fejlesztési tervről? Teljesen titkos vagy van valami nyilvános része is?
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
Véleményem szerint, valamivel össze kell hasonlítani a haderőt, és erre a legmegfelelőbb Szerbia vagy Románia, mert ha például Bissau Guineához hasonlítanánk annak nincs sok értelme mert valószínűleg az elkövetkező száz évben nem látjuk őket, de a fentebb említett két országgal lehetséges 10-20 éven belül a felfokozott diplomáciai állapot, ahol fontos, hogy ki miben nagyobb...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
wolfram

Az a PDF nagyon jó :-D
"These are <b>not</b> SPS"
A képeken meg a HALO, Batman, Birodalmi rohamosztagos XD

Hát most na! A Hollywood-on felnőtt amcsiknak, legyenek bár cégvezetők, politikusok (mint pl. Jen Psaki), vagy tisztek, bizony el kell magyarázni, hogy amit a tv-ben, moziban látnak, az még nem feltétlenül a valóság. :D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Namármost:

http://mno.hu/kulfold/magyar-gepek-vedhetik-az-osztrak-legteret-1233549

Meleg van, de azért ennyire nem.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Külső támadás Magyarország ellen :( Amerika lépések Lengyelországon keresztül.
http://www.vg.hu/kozelet/politika/orban-leszpta-putyint-dagad-a-lengyel-szivarogtatasi-botrany-429876