A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
én ott SPIKE alán nem adnám (nagyon nincs értelme mást mert elég sok szövetségesünk használja)
Bár én MMP-párti vagyok(az emberek többségéhez hasonlóan egyszerűen szubjektív-érzelmi okokból), a Spike-nak van egy előnye: a kezdetektől fogva családelvűen fejlesztik. Ha ezt választanánk mehetne mondjuk az SR verzió a különlegeseknek, az LR állványra/járműre, az ER helikopterre esetleg páncélozott terepjáróra páncélvadász feladatkörben.
Precíziós fegyverek kellenének hozzá (SDB)
Vagy említhetném a Delilaht, ami a Lynx sorozatvetőből is indítható.
Mivel valamilyen rejtélyes okból kifolyólag mindent megveszünk amit Qatar rendszeresít, ezért beteszem ezt ide!
https://www.janes.com/article/92157/first-qatari-patriot-deployed-at-base
Ja, hiányozna mint egy beöntés! Inkább jöjjenek már a NASAMS-ok, meg mellé a dandároknak SHORAD(a Mistral maradhat, csak valami távirányított tornyos verzió, ez az old school platón vacogós stílus nem néz ki jól), meg MANPAD minden szakaszba.
:rolleyes:
Partnership_Bazan_from_Qatar_and_Nexter_from_France_to_procure_VBCI_8x8_armored_925_001.jpg
Ha a jármű nem is kéne, a torony elég jónak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 160
77 480
113
Tehát...

1. A honvédségi próbát nem állták ki a török eszközök, a sereg nem kér belőlük.

2. Politikai okból, meg talán üzletiből is, venni fogunk tőlük mégis valamit.

3. Feltehetően ez a páncélozott terepjáró, vagy mini APC, lesz a cucc, amit veszünk, mást viszont nem valószínű, mert semmit nem tartottunk érdemesnek igazán tőlük.

4. Mivel itt egy magáncég is beszáll az üzletkötésbe, feltehető hogy nagyobb mennyiség kerül beszerzésre, hiszen kis mennyiségnél, kicsi a haszon. Aprópénzért, ami a céget majd megilleti, nem hinném hogy érdekelte volna őket a történet. A HM nyílván maga is meg tudta volna oldani. .

Épp az a honvédségi jármű, ami a legnagyobb valószínűséggel kerül majd érintkezésbe az ellenséggél missziós feladatok közben, az lett ilyen?!?
Mert "most az van, amit a katonák akarnak"... o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Épp az a honvédségi jármű, ami a legnagyobb valószínűséggel kerül majd érintkezésbe az ellenséggél missziós feladatok közben, az lett ilyen?!?
Mert "most az van, amit a katonák akarnak"... o_O
NE VONJATOK LE ELHAMARKODOTT KÖVETKEZTÉSEKET A SAJÁT KÚTFŐBŐL KITALÁLT MARHASÁGOKBÓL, AZT SE TUDJÁTOK MIT VETTÜNK, KINEK VETTÜNK MEG MENNYIT, MINDENKI NYUGODJON LE A CSÁBA.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Azt, hogy azt se tudjátok melyik gép és milyen feladatra lett kiválasztva, mert az NMS azért egykét dologra simán alkalmazható. Meg a G-mergákra simán cserélném. Mivel nem MRAP hanem modulárisan páncélozható terepjáró. Aztán majd meglátjuk mit meg mennyit veszünk végül.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Inkább hagyjuk o_O:
DhCS8lhWsAAlulk-1024x576.jpg

Mentségére legyen mondva, állítólag nem halt meg benne katona...
Mondjuk érdekes szitu, hogy beküldik ilyen környezetbe ezeket "rács" nélkül.:confused:

Szerinted más kerekesek esetén nem látnánk ilyet? Ráadásul ez még a sima VBCI volt nem a javított második változat, amit Katar is vett, ami pont ugyanazt tudja védelemben, mint az általad kedvelt Patria XP. Érdekes módon a megengedett legnagyobb tömegük is nagyon hasonló 30 és 32 tonna. Hasonló motorokat is kaptak. 600 lovas Scania és Volvo.
Gond nélkül hozza az elvárhatót.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Azt, hogy azt se tudjátok melyik gép és milyen feladatra lett kiválasztva, mert az NMS azért egykét dologra simán alkalmazható. Meg a G-mergákra simán cserélném. Mivel nem MRAP hanem modulárisan páncélozható terepjáró. Aztán majd meglátjuk mit meg mennyit veszünk végül.

Szerintem 1-2 éve amikor még nem volt szó, csak 26 után szárazföldi beszerzésekről, elfogadtuk volna láthatatlanban még a törököt is, most akkor mi van? Szlovákoknál jó volt? Nem akarom elhinni, hogy kamu lenne. Vegyünk akkor Rajgaz 69-est. Mégis miféle 4x4-eket akarunk beszerezni? Mivel lett írva a fórumon, hogy csak misszióba kellenek a 4x4-ek. Mert valahogy azt a pár tucatot nagyon keveslem. A litvánok, ha jól emlékszem, több száz JLTV-t vettek, most meg a szlovákok. A leendő könnyű dandárba mégis miféle járművek kellenének?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Szerintem 1-2 éve amikor még nem volt szó, csak 26 után szárazföldi beszerzésekről, elfogadtuk volna láthatatlanban még a törököt is, most akkor mi van? Szlovákoknál jó volt? Nem akarom elhinni, hogy kamu lenne. Vegyünk akkor Rajgaz 69-est. Mégis miféle 4x4-eket akarunk beszerezni? Mivel lett írva a fórumon, hogy csak misszióba kellenek a 4x4-ek. Mert valahogy azt a pár tucatot nagyon keveslem. A litvánok, ha jól emlékszem, több száz JLTV-t vettek, most meg a szlovákok. A leendő könnyű dandárba mégis miféle járművek kellenének?
TI spekuláltátok a fórumon, hogy mire kéne... 1-2 éve meg már régen teszteltük a török cuccokat, az előkészítése ennek az egésznek kicsit régebbre nyúlik ám vissza mint amit ti itt elképzeltek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
Szerintem 1-2 éve amikor még nem volt szó, csak 26 után szárazföldi beszerzésekről, elfogadtuk volna láthatatlanban még a törököt is, most akkor mi van?
aztán ezt Te honnan veszed??? :D 1-2 éve nem volt szó semmiről???? biztos ez? ;) :rolleyes::oops: elfogadtuk volna látatlanba a törököt??? biztos ez? ;) :rolleyes::oops:
Ne haragudj de ez az egész mondat úgy hülyeség ahogy van :D
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Annyi az egész, hogy amikor kiderült, hogy komolyan gondolják a haderőfejlesztést akkor valami csodás módon jött annyi nyugati ajánlat normális árakkal mint a rosseb és hirtelen kevésbé voltunk rászorulva a törökökre..
 
T

Törölt tag 1586

Guest
1-2 éve meg már régen teszteltük a török cuccokat, az előkészítése ennek az egésznek kicsit régebbre nyúlik ám vissza mint amit ti itt elképzeltek.
Ez azért elèg veretes kijelentés...o_O
Nem tudom milyen tesztelésről beszélsz?
Az én fogalmaim szerint egy jármű tesztelése abból áll hogy télen-nyáron, napsütésben-sárban, hegyek között-alföldön nyúzzák a gépet sok ezer kilométeren keresztül.
Egy ilyen teszt nem maradt volna titokban ezért én 100%-nak veszem hogy ilyen teszt nem volt Mo.on az elmúlt 1-2 évben Török gépekkel.
 

patriots

New Member
2018. október 17.
20
14
3
Annyi az egész, hogy amikor kiderült, hogy komolyan gondolják a haderőfejlesztést akkor valami csodás módon jött annyi nyugati ajánlat normális árakkal mint a rosseb és hirtelen kevésbé voltunk rászorulva a törökökre..
Eloszor is koszi a mostani es a korabbi tisztazo, pontosito bejegyzeseidet. Sajnos van aki nem akarja, van aki nem tudja felfogni a dolgok alakulasat, menetet. Mondja, irja a vagyalmait, eszreveteleit butasagbol, rossz indulatbol, politikai elfogultsagbol vagy hozza nem ertesbol. Nem vagyok szakerto, de latom a jo szandekot, a fejlodest, az elore lepest a haderoreform kapcsan a hibak, hianyossagok ellenere. Nem lehet mindent most, azonnal, egyszerre. Koszonom megegyszer.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
Ez azért elèg veretes kijelentés...o_O
Nem tudom milyen tesztelésről beszélsz?
Az én fogalmaim szerint egy jármű tesztelése abból áll hogy télen-nyáron, napsütésben-sárban, hegyek között-alföldön nyúzzák a gépet sok ezer kilométeren keresztül.
Egy ilyen teszt nem maradt volna titokban ezért én 100%-nak veszem hogy ilyen teszt nem volt Mo.on az elmúlt 1-2 évben Török gépekkel.
és ha régebben volt ? :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Ez azért elèg veretes kijelentés...o_O
Nem tudom milyen tesztelésről beszélsz?
Az én fogalmaim szerint egy jármű tesztelése abból áll hogy télen-nyáron, napsütésben-sárban, hegyek között-alföldön nyúzzák a gépet sok ezer kilométeren keresztül.
Egy ilyen teszt nem maradt volna titokban ezért én 100%-nak veszem hogy ilyen teszt nem volt Mo.on az elmúlt 1-2 évben Török gépekkel.
Hát pár hétig tartó tesztek voltak, és képzeld titokban, gondolom ha alapjában véve tetszett volna akkor hosszabb tesztek is lettek volna. De ez magyarország minden is titkos 30 évre ;) Ez épp olyan, hogy az összes szóba jöhető gyártónál járt szakmai bizottságunk kézifegyverből is, te megésem tudsz a tárgyalások menetéről és, hogy miért a CZ nyert végül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 292
113
Ez épp olyan, hogy ami most van az asztalon az a Z2026-nak már x-edik iterációja ami a rendelkezésre álló pénzkerettel és a beérkezett ajánlatokkal valamint a külpol helyzettel változik és mire ti egyáltalán hallottatok a programról addigra valaki már baromi sok előkészítő munkát fektetett bele és zajlottak a tárgyalások, gyárlátogatások stb.