A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
Nem ez a kérdés, én is bukfencezHETEK (de nem csinálom semmi pénzért), de mennyi fegyverzet és szenzortorony LESZ ténylegesen hozzájuk?!! Mert az a lényeg a felfegyverzés szempontjából, hogy EGYIDEJŰLEG mennyit tudunk majd felfegyverezni?!


Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...


Tudom.
Ezért linkeltem be több oldalt is.
Mert volt aki 36 egyszerre felfegyverzett gépet vizionált.

De mivel ezeket a gépeket nem harci helinek vettük(hisz nem is azok), így nem tartom én sem fontosnak, hogy mind felfegyverezhető legyen egyidőben.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 940
113

Amúgy amit silurusglanis belinkelt az tényleg érdekes.
Miért nem ti oktatjátok a Bornemisszát helyiségharcra?

Én egyszer voltam egy 2 hetes tanfolyamotokon Ujdörögdön és az nagyon jó volt.

Remélem nem valami mi egriek vagyunk ti szolnokiak baromság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 533
79 658
113
Amúgy amit silurusglanis belinkelt az tényleg érdekes.
Miért nem ti oktatjátok a Bornemisszát helyiségharcra?

Én egyszer voltam egy 2 hetes tanfolyamotokon Ujdörögdön és az nagyon jó volt.

Remélem nem valami mi egriek vagyunk ti szolnokiak baromság.

Nem tudom és,hogy őszinte legyek nem is biztos,hogy hülyeséget mondasz.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Ocses

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Tudom.
Ezért linkeltem be több oldalt is.
Mert volt aki 36 egyszerre felfegyverzett gépet vizionált.

De mivel ezeket a gépeket nem harci helinek vettük(hisz nem is azok), így nem tartom én sem fontosnak, hogy mind felfegyverezhető legyen egyidőben.
Ne erölködj....

A legmagasabb Hforce szintett veszi mindegyikhez a honvédség. Nincs arról hír vagy adat, hogy a mi-24 gépeket rendes harci helikopterre cserélnék, ezért nem véletlen a full extrás hforce erőltetése.
Önmagában a mi-24 sem igazi harci helikopter és nem annyira durva a védelme sem még is harcinak használja rengeteg ország.
A románok szutyok- 0 védelmü pumája is harcinak nevezik pedig egy rakás fos.
A szlovákok kivonták a mi-24-eiket és teljesen felszámolták a harci helikopter águkat.A szállító mi-ek tűztámogatónak sincsenek felszerelve....
Az usa feketéje is mit szóljon aminek fos a páncélzata, de apache rendszer van rászerelve...
Szóval totálisan laikus és fölöslegesen rinyáló aki azt mondja ezek a gépek nem érnek semmit harcolva.... de érnek.

A németek nem véletlenül találták ki a hforcet, ami szállító és harci gép lehet, mert nem volt altarnativájuk a mi-24-re.

A Tiger nem fogjuk venni valszeg mert kurva drága és nagyon sokba kerül fenntartani és még megbizhatatlan is. Ez az egyetlen airbus termék amit kerülni kellene, pedig alapvetően nem rossz koncepció.

Ennek fényében a környéken bőven elegendő hforce rendszer, ami akármennyire fáj neked 36 gép egyszerre is bevethető és sírna a szád ha csak egy H145 menne feléd gépágyúval.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ne erölködj....

A legmagasabb Hforce szintett veszi mindegyikhez a honvédség. Nincs arról hír vagy adat, hogy a mi-24 gépeket rendes harci helikopterre cserélnék, ezért nem véletlen a full extrás hforce erőltetése.
Önmagában a mi-24 sem igazi harci helikopter és nem annyira durva a védelme sem még is harcinak használja rengeteg ország.
A románok szutyok- 0 védelmü pumája is harcinak nevezik pedig egy rakás fos.
A szlovákok kivonták a mi-24-eiket és teljesen felszámolták a harci helikopter águkat.A szállító mi-ek tűztámogatónak sincsenek felszerelve....
Az usa feketéje is mit szóljon aminek fos a páncélzata, de apache rendszer van rászerelve...
Szóval totálisan laikus és fölöslegesen rinyáló aki azt mondja ezek a gépek nem érnek semmit harcolva.... de érnek.

A németek nem véletlenül találták ki a hforcet, ami szállító és harci gép lehet, mert nem volt altarnativájuk a mi-24-re.

A Tiger nem fogjuk venni valszeg mert kurva drága és nagyon sokba kerül fenntartani és még megbizhatatlan is. Ez az egyetlen airbus termék amit kerülni kellene, pedig alapvetően nem rossz koncepció.

Ennek fényében a környéken bőven elegendő hforce rendszer, ami akármennyire fáj neked 36 gép egyszerre is bevethető és sírna a szád ha csak egy H145 menne feléd gépágyúval.
Te egy nagyon beteg ember vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 630
113
Amit Centurionak belinkeltem kB 20 hozzászólással ezelött, abban azt írják a beszerzést felszerelés alapján 5db a tűztámogató.

Ami az atado unnepsegen atadott makettet latva valoszinuleg 5 gepagyukontenert es 5 raketablokkot jenent, 5 szenzortoronnyal.
(SAR 5 szenzortorony, 5 csorlo. LUH pegig 5 keszlet fast rope es sok szek. )
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 630
113
Ami az atado unnepsegen atadott makettet latva valoszinuleg 5 gepagyukontenert es 5 raketablokkot jenent, 5 szenzortoronnyal.
(SAR 5 szenzortorony, 5 csorlo. LUH pegig 5 keszlet fast rope es sok szek. )

Kb. ennyi, de lehet mindenbol lesz egy tartalek is. Az utasterbe szerelheto allvanyos gepfegyverrol eddig meg nem nyilatkoztak semmit. Majd ha megerkeznek a H225M-ek es ahhoz is vesznek valamilyen fegyvert, akkor az lehet jo lesz a H145M-re is. Azt montak, rendszerben gondolkodnak...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and arcas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Hát pont ezért írtam azt amit írtam. Hiába van 20 teherautóm ami mindegyik képes pótkocsit vontatni, ha csak 5 pótkocsim van akkor 5-öt tudok felakasztani a 20 mögé. Variálni tudok melyikre akasszam, de 5 lesz a max ...
Igazából ez még a jövő zenéje. Jelenleg 2 kiképzett pilótánk van. Majd ha halad a kiképzés előre, lehet venni többre fegyvert. Az előkészítés mindegyikben bent lesz. Az lenne baromság, ha kezdéskor többhöz vettünk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Igazából ez még a jövő zenéje. Jelenleg 2 kiképzett pilótánk van. Majd ha halad a kiképzés előre, lehet venni többre fegyvert. Az előkészítés mindegyikben bent lesz. Az lenne baromság, ha kezdéskor többhöz vettünk volna.
Mivel igen mélyről kell indulnunk ezen a területen IS és mivel ez hosszú idő, ezért logikus lehet amit írsz. De az HA úgy lenne hogy csak 5 gépen lesz fegyverzet az meg természetesen elfogadhatatlan lesz. Mert ugye a hadsereg háborúra van kitalálva, és fegyver nélkül nehéz lenne győzni, bár mi magyarok évtizedek óta próbálgatjuk pl. a fociban a rúgott gól nélküli győzelmet, de nem megy...
Dedikált harciról meg szó sincs sajnos... és a légifölény ezen a területen kiemelt fontosságú lenne....
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 004
12 840
113
Mivel igen mélyről kell indulnunk ezen a területen IS és mivel ez hosszú idő, ezért logikus lehet amit írsz. De az HA úgy lenne hogy csak 5 gépen lesz fegyverzet az meg természetesen elfogadhatatlan lesz. Mert ugye a hadsereg háborúra van kitalálva, és fegyver nélkül nehéz lenne győzni, bár mi magyarok évtizedek óta próbálgatjuk pl. a fociban a rúgott gól nélküli győzelmet, de nem megy...
Dedikált harciról meg szó sincs sajnos... és a légifölény ezen a területen kiemelt fontosságú lenne....

Nézd meg más országok légierői mire használják a H1135/145-öt. Cseh fórumon is sokan írják hogy hogy akarjuk a támadó helikoptert kiváltani ezzel a típussal pedig szerintem egyáltalán nem erről van szó. Kell:
  • kiképzésre pár darab
  • felderítésre modern szenzorokkal
  • mentésre
  • a különlegesek is biztos fognak kapni pár darabot
  • 5 db "full Rambó" HForce 3
Ha majd 5-10 év múlva úgy fogják látni hogy lesz értelme új támadó helikoptert venni akkor vesznek - itt sokan írják hogy a régióban ennek nem sok értelme van, Afganisztánban meg kergesék a Talibánt mások szerintem, az nekünk drága mulatság lenne. Bár addigra lehet inkább már valami támadó drónt lenne célszerűbb beszerezni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Nem ilyen hülyeségeket kell írni egy alja fikázás próbálkozásra, hanem azt mondani így nem beszélhet a lacika, vagy adott esetben ne sírjon ha vissza küldik az anyába. Érezze a kettős mércét a buta
En nem fikazlak. Csak nem latod realisan a dolgokat annak ellenere sem, hogy többen, tőlem okosabbak, probalnak meggyőzni az ellenkezőjeről. Szerintem sokan mar feladtak. Visszaküldhetsz anyamba barmikor. Aztán?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 405
113
Nem ilyen hülyeségeket kell írni egy alja fikázás próbálkozásra, hanem azt mondani így nem beszélhet a lacika, vagy adott esetben ne sírjon ha vissza küldik az anyába. Érezze a kettős mércét a buta
Pedig nem mond, hülyeséget a helikopterek nagyobb része nem tűztámogató lesz, ahogy az első 4-is a LUH verzió, szóval nem beszél hülyeséget, annyi, hogy át lehet őket építeni (elvileg, de leginkább az LUH-kat mert a mentőket nem hinném, hogy szét akarják szedni)

Épp ezaz, hogy jelen pillanatban a Mihu-k gépágyú platformok nagyon korlátozott éjszakai harc képességgel komolyabb önvédelmi rendszerek nélkül igazából a képesség életben tartásán kívül és pilótaképzésen, valamint a JTAC-eknek gyakorláson kívül sok mindenre nem jók (kb csak ezért lettek felújítva) , hacsak nem tudunk hozzájuk valami kuuuurva kerülő úton rakétát csempészni az országba és már csak hat repül a nyolcból. Szóval ha a szerbek vettek rakétát akkor eleve a mi 35-ök valós éjszakai képességgel és védelmi rendszerekkel jobbak mint ezek, nem véletlenül lesznek a mihuk csak 2026-ig tartva. De van itt a fórumon helikopter technikus kérdezd nyugodtan csak gondolom ő is ultraliberális.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
En nem fikazlak. Csak nem latod realisan a dolgokat annak ellenere sem, hogy többen, tőlem okosabbak, probalnak meggyőzni az ellenkezőjeről. Szerintem sokan mar feladtak. Visszaküldhetsz anyamba barmikor. Aztán?
De reálisan látom a dolgokat és érvelek is mellé. Te meg gondolom a földekről túrva benyögöd a semmit nem érő "kommentedet". Fikázva 0 érvelésel és próbálsz személyeskedni.
Érdekes ha én írnék hasonlót akkor már mennétek sírni a moderátorhoz. Ilyenkor nincs fórum szabály? Kettős mérce gyerekek a libsiknél is kell.....
Szóval inkább maradj csöndben ha nem értesz egyet a te dolgod, nem kötelező olvasni de értelmetlen fikázást nincs jogod írni ezen a fórumon. Vagy ha igen akkor nagyon szívesen anyázlak.