A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Az Celebra (Negan) vesszőparipája, de szerintem a horvátok sokkal önérzetesebbek ennél.
Amúgy komolyan nem ismerem a gépet, csak Celebra felmagasztalásából, így kérdésem az lenne, hogy ennek a harcelektronikájával nem
járnak ugyanúgy, mint az F-16 Barakkal. Abban minden izraeli és így nem kell senki engedélye az üzlethez?
új F16/gripen,
Mert nem figyeltek.1század F35,és 3század Kefir kombó.Anyagi okokbol,mer a Kfir Block 60 harmadannyiba kerül,mint egy új F16/Gripen/akármi.Márpedig ez a minimális géplétszám,amivel valóban lehet országvédelmi képeségröl beszélni.De ha a koreaiak lesznek olyan szivesek,és ugyanannyiért gyártanak nekünk együléses AESA radaros FA50eket,én azzal is kiegyezek;)Csak már lassan 10éve csak igérgetik,az ára meg már a még nem is létező gépnek 50milla fölé taksálják.
Maga a gép elavult.Cserébe olcsó,és olcson üzemeltethető.Viszont a harcelektronika,fegyverzet amit adnak hozzá,az nyálcsorgató.Csak az F35 múlja felül az elektronikáját.Gripen E szintjét simán hozza.
Vagyis nem kéne leálni légibalettozni vele egy MiG29/35 ellenébe,mert arra rajtaveszt.Inkább 100km-röl bvr harcot kezdeményezni,és lelőni egy Derby ER rakétával a MiGet.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Ha már itt tartunk a szerbek vagy az ukránok szokták tesztelni a légterünk határait?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nah, ha ez a felkérés hivatalossá is válik, akkor érik egy dunántúli második ( tulajdonképpen 3.?) Gripen század (félszázad?). Legalábbis lenne mire fogni! Reméljük, múlt héten nem volt véletlen a svéd nagykövet smúzolása.
Taszár for Prezident! :rolleyes:
De az sem baj, ha Pápa! ;)
Tekintve hogy Szlovénia légterének egy része is a mi felelősségünk alá tartozik, így a legjobb Sármellék lenne, a 2. legjobb Taszár. Pápát ebből a szempontból jobb ja elfelejtjük, Horvátország keleti feléhez képest (pl. Eszék környéke) még Kecskemétnél is messzebb van. Sármellék viszont legalább ma is működő, üzemelő reptér, Taszárt meg csak a gyom veri fel 20 éve, tartok tőle hogy a kifutópályán kívül nincs ott egyetlen használható objektum sem.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
új F16/gripen,
Mert nem figyeltek.1század F35,és 3század Kefir kombó.Anyagi okokbol,mer a Kfir Block 60 harmadannyiba kerül,mint egy új F16/Gripen/akármi.Márpedig ez a minimális géplétszám,amivel valóban lehet országvédelmi képeségröl beszélni.De ha a koreaiak lesznek olyan szivesek,és ugyanannyiért gyártanak nekünk együléses AESA radaros FA50eket,én azzal is kiegyezek;)Csak már lassan 10éve csak igérgetik,az ára meg már a még nem is létező gépnek 50milla fölé taksálják.
Maga a gép elavult.Cserébe olcsó,és olcson üzemeltethető.Viszont a harcelektronika,fegyverzet amit adnak hozzá,az nyálcsorgató.Csak az F35 múlja felül az elektronikáját.Gripen E szintjét simán hozza.
Vagyis nem kéne leálni légibalettozni vele egy MiG29/35 ellenébe,mert arra rajtaveszt.Inkább 100km-röl bvr harcot kezdeményezni,és lelőni egy Derby ER rakétával a MiGet.
Szerintem vegyük meg az izraelitáktól az összes Kfirt, keresgéljünk hozzá néhány száz BF-109-et, tölteléknek vegyük meg a romulánok szar Mig-21-eseit, esetleg 70 darab B-52-est, építhetnénk hozzá két repülőgép anyahajót, Super Hornetekekkel, ezek befednék a Balaton jó részét. MEG A LÓ FÜLE MINDENKINEK A HÁTSÓJÁBA, AKI ILYEN MARHASÁGOKAT ÍR.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Szerintem vegyük meg az izraelitáktól az összes Kfirt, keresgéljünk hozzá néhány száz BF-109-et, tölteléknek vegyük meg a romulánok szar Mig-21-eseit, esetleg 70 darab B-52-est, építhetnénk hozzá két repülőgép anyahajót, Super Hornetekekkel, ezek befednék a Balaton jó részét. MEG A LÓ FÜLE MINDENKINEK A HÁTSÓJÁBA, AKI ILYEN MARHASÁGOKAT ÍR.
A lónak pont a Füle? Nem írtad te ezt el? ;)
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
Ha viszont mi vállalnánk, akkor össze is lehetne kötni a szlovén melóval akár. Olaszokkal közösen. Akár.
Ehhez Horvátországba települni hülyeség lenne?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Szerintem vegyük meg az izraelitáktól az összes Kfirt, keresgéljünk hozzá néhány száz BF-109-et, tölteléknek vegyük meg a romulánok szar Mig-21-eseit, esetleg 70 darab B-52-est, építhetnénk hozzá két repülőgép anyahajót, Super Hornetekekkel, ezek befednék a Balaton jó részét. MEG A LÓ FÜLE MINDENKINEK A HÁTSÓJÁBA, AKI ILYEN MARHASÁGOKAT ÍR.
Keritsé pénzt 4századnyi Gripen E/F16V/Rafale/akármi új technika megvételére és üzemeltetésére.
Azonkivűl mikor előjöttem a Kfirrel,akkor még úgy volt,hogy a lizing lejártakor csak pénzért kerülhetne a tulajdonunkba a bérelt Gripen,és nem lesz használt Gripen C a piacon,mert a svédek felhasználják őket az E gyártásánál.Ez közben megváltozott.
Szóval lónak a füle annak a hátsójába,ki nem figyel,csak irogat marhaságokat a vakvilágba
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Már csak 5 hét... Kibaszott vicc, a 10 hét is az volt. Nekem 12 volt még, az úgy még istenes.
Azek a srácok nem különleges műveleti képzést kapnak. Megtanulják a nevüket, az elöljáróik nevét, megtanulnak késsel, villával enni, és nyomják a fekvőtámaszokat ezerrel. Mire egy közkatonát felkészítenek, az nem tíz hét és ez te is tudod.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tekintve hogy Szlovénia légterének egy része is a mi felelősségünk alá tartozik, így a legjobb Sármellék lenne, a 2. legjobb Taszár. Pápát ebből a szempontból jobb ja elfelejtjük, Horvátország keleti feléhez képest (pl. Eszék környéke) még Kecskemétnél is messzebb van. Sármellék viszont legalább ma is működő, üzemelő reptér, Taszárt meg csak a gyom veri fel 20 éve, tartok tőle hogy a kifutópályán kívül nincs ott egyetlen használható objektum sem.
Szlovénia nem mind a miénk? :eek:
Arra van valakinek valamilyen infója, hogy kb. a horvát + szlovén légtér kb. mennyi felszállást igényelne?
Gyanítom, hogy komoly kerozin megtakarítást lehetne egy ilyen részleges nyugatra telepítéssel elérni.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Szerintem vegyük meg az izraelitáktól az összes Kfirt, keresgéljünk hozzá néhány száz BF-109-et, tölteléknek vegyük meg a romulánok szar Mig-21-eseit, esetleg 70 darab B-52-est, építhetnénk hozzá két repülőgép anyahajót, Super Hornetekekkel, ezek befednék a Balaton jó részét. MEG A LÓ FÜLE MINDENKINEK A HÁTSÓJÁBA, AKI ILYEN MARHASÁGOKAT ÍR.
Mondjuk egy BF-109es raj ütős hatást válthatna ki, hátha mellettük még egy JU-87 es Jerikó kürt is felzendülne.... Gondot itt csak az alkatrészellátásban látnék, illetve a szerelő állomány már elég koros lehet... :)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Mondjuk egy BF-109es raj ütős hatást válthatna ki, hátha mellettük még egy JU-87 es Jerikó kürt is felzendülne.... Gondot itt csak az alkatrészellátásban látnék, illetve a szerelő állomány már elég koros lehet... :)
Ez soha sem jelentett gondot. Az alkatrész ellátást nem minősítem, a műszakiak pedig elmennek jobban fizető munkahelyre.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Keritsé pénzt 4századnyi Gripen E/F16V/Rafale/akármi új technika megvételére és üzemeltetésére.
Azonkivűl mikor előjöttem a Kfirrel,akkor még úgy volt,hogy a lizing lejártakor csak pénzért kerülhetne a tulajdonunkba a bérelt Gripen,és nem lesz használt Gripen C a piacon,mert a svédek felhasználják őket az E gyártásánál.Ez közben megváltozott.
Szóval lónak a füle annak a hátsójába,ki nem figyel,csak irogat marhaságokat a vakvilágba
Magadról nyilatkoztál? Azért érdeklődöm, mert ehte marhaságokat írtál, de ezt nem így fejeztem ki. Ámbár az is igaz, hogy te senkivel, semmiben nem értesz egyet, de ez engem távolról sem érdekel. Az előző megjegyzésem a vicc kategóriába tartozott, nem úgy mint a te sértődött válaszod.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Magadról nyilatkoztál? Azért érdeklődöm, mert ehte marhaságokat írtál, de ezt nem így fejeztem ki. Ámbár az is igaz, hogy te senkivel, semmiben nem értesz egyet, de ez engem távolról sem érdekel. Az előző megjegyzésem a vicc kategóriába tartozott, nem úgy mint a te sértődött válaszod.
Mivan?Elinditasz egy gúnyolódást,ami mellesleg bunkóság,aztán nem birod,ha visszaszolnak?
Arra viszont nem irtál semmit,hogy akkor hogyan és miképpen ohajtanál összehozni egy valóban harcképes méretű légierőt.Megfizethetően.
Jelenleg erre lehetőségnek látszik használt,és korszerűsitett Gripen C-k beszerzése.Márha tényleg piacra kerülnek,és elkészül hozzájuk a korszerüsitő program.