A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 523
113
Korábban vita tárgyát képezte a GDP arányos védelmi kiadásokra vonatkozó kommunikált és valóságos tény adatok közti különbség. A Magyar Államkincstár honlapján érdekes adatsort találtam 2020-ig, Az F02 sort nézzétek.
http://www.allamkincstar.gov.hu/files/funkcionális mérlegek/GDP arányos kiadások_3.pdf
Négy év alatt meg kell duplázni a HM költségvetést, hogy 2024-ig teljesítsük a célt. Kicsit azt érzem egyre progresszívebben kell megvalósítani a finanszírozást, magyarul mindent 24-26 ban kell majd kifizetni.
Más szemszögből 2014 (a 2 %-os védelmi kiadás ismételt vállalása) óta 0,7 % -ról hat év alatt mindössze 1,1 %-ra tudtuk növelni a részarányt....:(


https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20200302-1?inheritRedirect=true&redirect=/eurostat/news/whats-new

Az EU által közölt adatok egybeesnek egy UHSZ-ben 2014 körül közölt tanulmánnyal: Csak három hadsereggel rendelkező ország költ kevesebbet honvédelemre. Ezek Portugália, Belgium, és Ausztria. A harminc valahány többi ország többet költ védelemre. Tehát az utolsó 10 %-ban ragadtunk továbbra is.
Innen szép nyerni....:rolleyes:
A zárszámadási törvény alapján a korábban alultervezett GDP miatt a végleges arányszám mindig kisebb az évre korábban tervezettnél, sosem pótolják a HM részét. Amúgy meg a védelmi kiadások nem egyeznek meg a HM kiadási főösszegével, egy csomó kiadás nem számít bele. Van erre egy módszertan, a statisztikusok elég jól hozzáférnek a költségvetési adatokhoz, abból szedegetik ki azt, ami valóban védelmi célú kiadás. Ekkora eltérés (GDP 0,5 %-a) elég nagynak tűnik.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Na jó én csak a török vételt tudtam azt nem hogy mit csinálnak.Persze ha kompozitot gyártanak lehet drónokat építeni./Ez csak vicc volt/
Ne hagyd magad! :hadonaszos:

Az egy buszgyár... A felvásárlásnál 20 emberrel kezdenek el kompozitot gyártani és azt tervezik cca 5 év alatt felfejleszteni 200 főre. Naponta ott járok el. Az infrastruktúra adott egy busz-összeszerelésre, ami ugyan nem páncélos és a tulajdonos cég sem hadipari cég, de ettől még egy török-magyar jármű-összeszerelésnek jó alap lehet a hely.
Közelben reptérrel és egy hosszú ideig Fidesz-alelnök polgármesterrel. Most akkor szerintem ne szabadkozz!
Mindannyian találgatunk. Ez egy a sok konteoból. Ráadásul mennyivel életszerűtlenebb, mint egy CZ fegyvergyár terve 3-5 évvel ezelőtt (ami pl megvan már)? :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ne hagyd magad! :hadonaszos:

Az egy buszgyár... A felvásárlásnál 20 emberrel kezdenek el kompozitot gyártani és azt tervezik cca 5 év alatt felfejleszteni 200 főre. Naponta ott járok el. Az infrastruktúra adott egy busz-összeszerelésre, ami ugyan nem páncélos és a tulajdonos cég sem hadipari cég, de ettől még egy török-magyar jármű-összeszerelésnek jó alap lehet a hely.
Közelben reptérrel és egy hosszú ideig Fidesz-alelnök polgármesterrel. Most akkor szerintem ne szabadkozz!
Mindannyian találgatunk. Ez egy a sok konteoból. Ráadásul mennyivel életszerűtlenebb, mint egy CZ fegyvergyár terve 3-5 évvel ezelőtt (ami pl megvan már)? :rolleyes:
Annyit helyesbítenék csak, hogy a felvásárlás valamikor 2013 magasságában volt, és azóta már bővítették a kompozít kapacitást állami dotációval. Ettől még simán beszállhatnak a hadiipari ügyletekbe.
Mondjuk ha már drón kompozít elemek gyártásáról beszélünk, akkor a Magnus is képbe kerülhet, ha nem indul be a kisrepülő gyártás/piac. Elvileg ott is felhúztak hasonló profilra üzemet. Nekik talán még jobban is a profilba vágna. Ök megoldják a sárkányt, meg a beszállítói hálóból a hajtóművet. Az elektronikai részeket meg az erre szakosodott drónfejlesztőktől szerzik be.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ne hagyd magad! :hadonaszos:

Az egy buszgyár... A felvásárlásnál 20 emberrel kezdenek el kompozitot gyártani és azt tervezik cca 5 év alatt felfejleszteni 200 főre. Naponta ott járok el. Az infrastruktúra adott egy busz-összeszerelésre, ami ugyan nem páncélos és a tulajdonos cég sem hadipari cég, de ettől még egy török-magyar jármű-összeszerelésnek jó alap lehet a hely.
Közelben reptérrel és egy hosszú ideig Fidesz-alelnök polgármesterrel. Most akkor szerintem ne szabadkozz!
Mindannyian találgatunk. Ez egy a sok konteoból. Ráadásul mennyivel életszerűtlenebb, mint egy CZ fegyvergyár terve 3-5 évvel ezelőtt (ami pl megvan már)? :rolleyes:

És mi van, ha a Rábának segítenek majd ott be?
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Igy mutatósabb:
2239f7bc86b21ecd6f5e2fa346991813.jpg

Az első kép a magyar Leopard 2A4-ről.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Most az A4-ek lövegtornyai miért is voltak le / szétszerelve? Egy állagmegóvó karbantartához ez szükséges?

Az A7+ át lett keresztelve A7HU-ra? Remélem a + nem marad le belőle..
szerintem csak a cikk magva, lényege az igaznak veendő: elkezdődött (a soha semmiféle meg sem valósuló, stbstb).
a szakmai részleteket majd a fórumozók megírják.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Most az A4-ek lövegtornyai miért is voltak le / szétszerelve? Egy állagmegóvó karbantartához ez szükséges?
Mert a németeknél a le- és kikonzerválás az az aminek mondják, nem pedig kitolni a zöldre meg lemosni ha kell. Volna mit tanulni tőlük ilyen téren...,eddig úgy fest premium minőséget kapunk. :rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Most az A4-ek lövegtornyai miért is voltak le / szétszerelve? Egy állagmegóvó karbantartához ez szükséges?

Az A7+ át lett keresztelve A7HU-ra? Remélem a + nem marad le belőle..
"Magyar Honvédség számára újonnan gyártandó, legkorszerűbb Leopard 2A7HU típusú páncélosokat"

Nekem is ez a rész tűnt fel!
Tud vki valamit az A7HU-ról?
Csak mert eddig ezzel a megnevezéssel nem, csak az A7+ al találkoztam.
Benkő papa is többször és Németh Szilárd is így nevezte az interjúiban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
"Magyar Honvédség számára újonnan gyártandó, legkorszerűbb Leopard 2A7HU típusú páncélosokat"

Nekem is ez a rész tűnt fel!
Tud vki valamit az A7HU-ról?
Csak mert eddig ezzel a megnevezéssel nem, csak az A7+ al találkoztam.
Benkő papa is többször és Németh Szilárd is így nevezte az interjúiban.
Azért HU mert a magyar igény szerint készül ez leginkább kommunikációs és egyéb rendszerek s hazaival kompstiblissá tételében merül ki. Ez olyan mint a görögök HEL típusjelű leói.