A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 965
4
38
Képzeld az Én Őseim is harcoltak ezért az országért.
Nem fogom folytatni a vitát , ajánlom neked a SHOGUN cimü olvasmányt, abban talán megérted hogy mire gondolok, de japán kultúrában van az és régen a milyenben is, hogy mindenkinek meg van a dolga a Szamuráj csatázik , a kovács kovácsol, a pék kenyeret süt, ezt mindegyik kaszt tiszteli mivel a Szamurájnak nincs karjda ha kovács nem kovácsol és nem tud enni ha nincs kenyere, de nem pofázik bele a kovács hogyan kell harcolni, sem a pék. A pék meg kovácsot a szamuráj védi meg és ez miatt tisztelt jár neki is. Ennyi , ha ebből nem érted meg hogy mit akartam mondani akkor sosem fogod.

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
pela3, desertfox

Természetesen én sem erre a szólásszabadságra gondoltam. :)
És igen, kár volt elkezdeni egy személyeskedésbe torkolló vitát, csak én is hirtelen ugrom... Ez nem egy építő jellegű vita, szóval nem is méltó a HTKA-hoz, részemlős spongyát rá.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
21 141
19 711
113
Hajaj, esetleg nőhet a honvédelmi költségvetés?
Miért vizionálok eltapsolt/lopott milliárdokat előre érdemi fejlesztés,beszerzés,fizetésemelés nélkül...
Dunát lehet rekeszteni a sok rossz példával, de csont nélküli jó példa sajnos nem jut eszembe...

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 103
47
48
Hajaj, esetleg nőhet a honvédelmi költségvetés?
Miért vizionálok eltapsolt/lopott milliárdokat előre érdemi fejlesztés,beszerzés,fizetésemelés nélkül...
Dunát lehet rekeszteni a sok rossz példával, de csont nélküli jó példa sajnos nem jut eszembe...
Ugyan ez jutott eszembe.
Ez ,hogy 10 éven belül kell 2%-ra emelni! Eddig is annyinak kellett volna lennie. Valószínűleg valami hungarikum lesz ebből is. Kilenc évig szinten tartás (hátha más politikai erő jön és akkor majd neki kell emelni) és a végén felemelve, majd mindjárt zárolni.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
16 258
22 810
113
Kanadának kellett kifizetni a magyar pilóták NATO-kiképzését...

http://hvg.hu/gazdasag/20140903_Kanadanak_kellett_kifizetni_a_magyar_vada#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2014_9_3

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
2 383
1 916
113
Kanadának kellett kifizetni a magyar pilóták NATO-kiképzését...

http://hvg.hu/gazdasag/20140903_Kanadanak_kellett_kifizetni_a_magyar_vada#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2014_9_3

Eléggé ciki.... 2.5 milliárd kb, évente. Hogy lesz itt 100 milliárdos helitender?...

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 078
24 420
113
Ilyenkor azért remélem,hogy némelyeknek leesik,hogy ez a legkomolytalanabb topic az oldalon...

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 078
24 420
113
A Honvédségnek arra nem volt pénze,hogy önerőből bombákat vegyen,szóval ebben semmi meglepő nincs.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 965
4
38
Már ne haragudjatok 2 db HVG cikkről beszéünk, ami nem titkoltam bal oldali és liberális "értékrendet" vall , ha egy kicsit persze csak picit szkeptikus az ember , akkor van kétségem a hitelességét illetően kb. 100 db cikket betudnék másolni a HVG.hu -ról ami vagy rossz indulatú feltevés volt vagy rossz indulatú rágalmazás. Tehát ameddig Hende távozását nem a Hidfo meg nem Hvg lebegeteti meg , meg ez Kanadai okosság is, addig hagyjuk már.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 078
24 420
113
desertfox

Én ez tegyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek(forrástól függetlenül)...

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
2 383
1 916
113
Desertfox, tudjuk, hogy elfogult vagy a kormány iránt... :) De oké, nézzük cikkek nélkül, Pl: Hol a helitender? ígéret van évek óta... 2,8 milliárdos (aprópénz) air-to-ground fegyverzet, két évre elosztva, wtf? Nagyságrendileg ez is kb a 9 millió dolláros összeg, mint a kanadai. Tudjuk, 2016-tól, 2018-tól, 2020-tól jön a Kánaán :)

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 965
4
38
@dudi a Kanadai dolgot Én személy szerint nagy ivben ..... Ameddig a Kanadai bányavállalatok bányásznak Erdélybe , még asszem több is beleférne.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 965
4
38
Nem titkolom asszem @ms07 probálom az általam és szerintem jól vagy eddig legjobban dolgozó kormánypártot védeni, vagy az Ő nehéz és szorult helyzetükre rávilágitani. Mert azért 2010 ben nem 200 milliárd Dollár többlettel adták át a botot , Én ilyen szakmá dolgozok ahol pont ilyen esetek vannak és várják a csodát mikor hiteleket és tartozást adnak át nekem kezdésre.
Heli tender is sajnos politika és választások előtt nem fognak dönteni, meg volt a nagy választás is, mert akkor szavazok veszhetnek ha Olasz választanak akkor az Orosz szimpatizánsokat veszik el , ha Orosz választanak akkor az Orosz gyülölöket vesztik el , politikailag pont ez tökéletes játszma. Meg kell várni a választás végét bár nyár végét mondtam elöször, de rájöttem nekik az Önko is fontos választás , addig nem lépnek. Ennyi.