A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Igen de vannak raktarkeszletek :) ket beszallitonal is dolgoztam. Az eggyik elektronikat szallitott be. Mindig mindent elvittek nem lehetett annyit termeli amennyi eleg lett volna./ az osszeszerelde termelese fix./ meg is kerdeztem hova megy. /raktarra./vannak cegei a multiknak amik direkt ezzel foglalkoznak./hatalmas raktarkeszleteket kell felhalmozni mert x evig kotelezo biztositani az alkatreszellatast adott termekhez./ ami meg azon fellul van ha eler egy bizonyos szintet kerul be egy olcsositott auto alkatreszei koze/amit a meglevo tultoltott raktarkeszletek alapjan terveznek./mig a masik autonal az alkatreszeket tervezik az autora../. Vw = skoda

A masoknal ugyan ez volt csak ott mar okosvoltam :)

Mindenhol normara termel a beszallito. A norma ugy van kalkulalva hogy az alatti teljesites eseten is legyen meg a minimum. De az emberek szeretik a penzt ezert a normat iggyekeznek tulteljesiteni....

Vannak raktarak :) es abba keszletek. /lattam olyat ahol a polcredszer volt a komplett vaz es annak szele volt beszendvicspanelezve.../elosszor a polcredszer epult meg majd azt burkoltak./tehat nem egy epulet hanem valojaban egy polc.az egesz/csarnok./
Max 2 nap, a kitartás. Raktárkészlet multinál minimális. Ezért függ ennyire mindenki a besztállítólánctól.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Igen de vannak raktarkeszletek :) ket beszallitonal is dolgoztam. Az eggyik elektronikat szallitott be. Mindig mindent elvittek nem lehetett annyit termeli amennyi eleg lett volna./ az osszeszerelde termelese fix./ meg is kerdeztem hova megy. /raktarra./vannak cegei a multiknak amik direkt ezzel foglalkoznak./hatalmas raktarkeszleteket kell felhalmozni mert x evig kotelezo biztositani az alkatreszellatast adott termekhez./ ami meg azon fellul van ha eler egy bizonyos szintet kerul be egy olcsositott auto alkatreszei koze/amit a meglevo tultoltott raktarkeszletek alapjan terveznek./mig a masik autonal az alkatreszeket tervezik az autora../. Vw = skoda

A masoknal ugyan ez volt csak ott mar okosvoltam :)

Mindenhol normara termel a beszallito. A norma ugy van kalkulalva hogy az alatti teljesites eseten is legyen meg a minimum. De az emberek szeretik a penzt ezert a normat iggyekeznek tulteljesiteni....

Vannak raktarak :)
ne haragudjatok de nem ertem...mi a gond?
viz van..kaja van...mi a gond?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Egyebkent persze hogy van kaja es lessz is. Ilyenkor max a retekbol lenne hiamy. :) mas nem terem.ami uveghaz meg uveghaz az nem all le oda nem kell sok ember./aki meg kell amugy is egy karantenban el.jellemzoen/ a betakaritas emberigenyes a tobbi eleg maganyosmelo egyebkent./nem nagyon van erintkezes./ allattartas ugyan ez. Annyi hogy ott eggyutt kv znak ilyenkor de azoknak nem sok idejuk van tarsasagba jarni.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
ne haragudjatok de nem ertem...mi a gond?
viz van..kaja van...mi a gond?
Egyebkent persze hogy van kaja es lessz is. Ilyenkor max a retekbol lenne hiamy. :) mas nem terem.ami uveghaz meg uveghaz az nem all le oda nem kell sok ember./aki meg kell amugy is egy karantenban el.jellemzoen/
Na ne.............Ezt fejezzétek be.. Feleslegesen nem kell verni a dobot...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Ha dolgoztal volna uveghazba nem kellene magyaraznom... Vagy mezogazdasagba allattenyesztresbe... /egy juhasz az elete javat karantenba tolti egymaga kutyaval kecsskevel birkaval :) havi egyszeri kocsmaval ahol a szag miatt nem sokan allnak ma mar szoba veluk mert budos a munka es a penz. Az allatnak szaga van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Szerinted a fodet muvelo parszt szantas kozbe hamy emberrel erintkezi? Orul ha beszel valakivel egyheten 2 x munka kozben... Akkor is jellemzoen annyit hogy te joska bele ne szants a foldunkbe!!! Ez a mient az a tietek...

Nem iroda. Fold
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
A nagy termelo szovetkezeteknel vagy termmeloknel meg ossze vissza esnek be a melosok meg ossze vissza mennek ki meg mennek haza... A nap vegen...
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Ha dolgoztal volna uveghazba nem kellene magyaraznom... Vagy mezogazdasagba allattenyesztresbe... /egy juhasz az elete javat karantenba tolti egymaga kutyaval kecsskevel birkaval :) havi egyszeri kocsmaval ahol a szag miatt nem sokan allnak ma mar szoba veluk mert budos a munka es a penz. Az allatnak szaga van.
én ezt nem értem....mi a gond?
ha a mezőgazdasággal van gond mondjátok...Ha mással, mondjátok...de hogy csak ugy általában...az nem oke...mondjátok mi a gond...Még 1x mondom...kaja van..lesz is...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
A mez jelentos resze exportba megy a huvelykesek nagyresze is ... Es meg nagyon sok minden birka nyul galamb a marha java sertes... Elve vagva felig feldolgozva feldolgozva...ugye ezek mas mas termekek... Papir szerint nem mezogazdasagi termek mar.. A magyar elelmiszeripar eleg nagy lehetne nagyobb is volt mar joval nagyobb meg volt inkabb magyar kezben... De sokat termel... Tobbet exportal mint a mezogazdasag mikozben annak termekebol alitja elo a sajatjat./de ez mindig is igy ment./ nem vagytok tisztaba varoson a hazai elelmiszer termelessel...ugy alescuzammen :p az elelmiszer termelessel.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
ne haragudjatok de nem ertem...mi a gond?
viz van..kaja van...mi a gond?
Ööö... Szerintem ne akard élesben letesztelni, hogy a mai Mo.ban milyen kaja készletek vannak, mert hamar megdöbbennél.... Nem pozitív értelemben...
A régi raktárak pl. a polgári védelemnél évtizedekkel ezelőtt eladásra kerültek pl. borászoknak, nemhogy a készlet ... Valahogy úgy tudnám szemléltetni, hogy miként áll Mo. élelmiszer készlete, és meddig tartana ki mint pl. Bp. óvóhely kapacitása ami kb. 50 ezer főt tud befogadni a 2 millióból. Szóval a saját spejzedet jobb ha feltötöd magadnak. Ma valós kaja készlet a hipermarketekben van, amiket 24 órán belül kifosztana a lakosság, meg a privát kisebb-nagyobb gazdaságok, logisztikai központokban lehet komolyabb készlet, amit persze államosítani kellene azonnal... Inkább ne tudjuk meg mi lenne, ha...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Adunk el x tonna repcet meg y liter etolajat repcebol ami hazai termeles. De ti csak a x tonna repcet veszitek a hazai termelese s annak exportjanak
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Ööö... Szerintem ne akard élesben letesztelni, hogy a mai Mo.ban milyen kaja készletek vannak, mert hamar megdöbbennél.... Nem pozitív értelemben...
A régi raktárak pl. a polgári védelemnél évtizedekkel ezelőtt eladásra kerültek pl. borászoknak, nemhogy a készlet ... Valahogy úgy tudnám szemléltetni, hogy miként áll Mo. élelmiszer készlete, és meddig tartana ki mint pl. Bp. óvóhely kapacitása ami kb. 50 ezer főt tud befogadni a 2 millióból. Szóval a saját spejzedet jobb ha feltötöd magadnak. Ma valós kaja készlet a hipermarketekben van, amiket 24 órán belül kifosztana a lakosság, meg a privát kisebb-nagyobb gazdaságok, logisztikai központokban lehet komolyabb készlet, amit persze államosítani kellene azonnal... Inkább ne tudjuk meg mi lenne, ha...
Te te az allamiakat sorolod mikozben szabad piac van... /a kereskedonek van keszlete /nagynak nagy kicsinek kicdi./ kapitalizmus ezt akartatok./aztan majd ker erte annyit amennyit gondol./ megtreheti....nem allam. Nem kell messzire mennem hogy talalkozzak olyan emberrel akinek tobb szaz ezer l meze van betankolva mert olcso volt az ara... Nem milliardos...megvannak a keszletek csak szetsuorva nem allamilag oszpontositva /mert nem szocializmus van pl./ a rendszert szidd ne az orszagot... A kapitalizmus ilyen... Annyi hogyha jobb ajanlat fog erkezni kulfoldrol annak adjak el... Mert kapitalizmusba a penz az erdek. A nagyok meg meg arra is sajnaltak a penzt hogy kivigyek az orszagbol...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
De 20 gazdat megcserelt... Ez van .. Csak nem kell sirni majd a kaja miatt amikor igy bannak vele.../ na ugye ilyenkor kap eszbe az ember hogy kellene a kicsit nagyobb allami kontrol kedves liberalisok es szabad piac maniasok.../