A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 213
113
Ha baj van akkor 3-5 héttel előrébb jár a kiképzésben, mint a többi civil. Illetve azoknál motiváltabb, plusz egy alap eü szűrésen már átment.

Milyen EÜ szűrés?
Mert ami volt az kb megkérdezik, hogy van e valami panaszd kb.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
Hag már te is ezt a marhaságot.

Milyen EÜ szűrés?
Mert ami volt az kb megkérdezik, hogy van e valami panaszd kb.

Annyiban igazat adnék neki (mármint @zeal -nak), hogy ha baj van nem kell "0-km-es" emberekhez nyúlni, ill. van egy realtive friss adatbázis ezekről az emberekről.
Nem értem igazából miért vagytok azonnal ilyen féltékenyek rájuk :) ,mindannyian tudjuk, hogy igazából egy könyvben sem lehet emliteni őket veletek...;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 520
113
Annyiban igazat adnék neki (mármint @zeal -nak), hogy ha baj van nem kell "0-km-es" emberekhez nyúlni, ill. van egy realtive friss adatbázis ezekről az emberekről.
Nem értem igazából miért vagytok azonnal ilyen féltékenyek rájuk :) ,mindannyian tudjuk, hogy igazából egy könyvben sem lehet emliteni őket veletek...;)
5 hét igazából egyenlő a 0-val. Bármilyen intenzív is....
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
5 hét igazából egyenlő a 0-val. Bármilyen intenzív is....
5 hét az pontosan 5 héttel előrébb jár mint a többi civil. És akkor a motivációról ne is beszéljünk. Ha ezekkel az emberekkel nem tudtok szívesen együtt dolgozni, akkor a fene megette már az egészet...
Tartalékosok miatt nektek még semmiből sem jutott kevesebb. Nem is értem mi ez a hozzáállás. Inkább példát kellene mutatnotok. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
5 hét igazából egyenlő a 0-val. Bármilyen intenzív is....

Igazából mit akarnak most ? Feltölteni a létszámot így ? Nem gondolom hogy ezrével fognak jelentkezni. Biztos hogy lesz aki megmarad, de többen lesznek lehet, akik idő előtt lelépnek majd. Amennyiben valami kényszer megoldásnak tekintik ezt a munkalehetőséget csak. Amennyi embert nyernek ténylegesen, azokat a normál rendszerben is megkapják, ha normálisan csinálják a toborzást. Megtartás, az más kérdés, elsősorban pénz kérdés.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 213
113
Annyiban igazat adnék neki (mármint @zeal -nak), hogy ha baj van nem kell "0-km-es" emberekhez nyúlni, ill. van egy realtive friss adatbázis ezekről az emberekről.
Nem értem igazából miért vagytok azonnal ilyen féltékenyek rájuk :) ,mindannyian tudjuk, hogy igazából egy könyvben sem lehet emliteni őket veletek...;)


Ácsi, itt valami félreértés van!
Én nem vagyok katona, civil szférában dolgozom. Voltam ÖTT-s, amikor hivatalban dolgoztam. Nem a tartalékosi rendszer ellen vagyok, mert kellene ténylegesen valami, de azt normálisan csinálva szűrve, azt a nem túl sokat is, mivel amiket láttam az kb a katasztrófa és a bohózat keveréke. (Akin szétpattan a zubbony, hallássérült, egyéb eü problémák meg hasonlók....)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
5 hét igazából egyenlő a 0-val. Bármilyen intenzív is....
Elhiszem. Én úgy tekintek rá ,mint egy konkrét célcsoportnak szánt "reklámra", amiből lehet "bevétel", ha az itt nyúzottakból végül valaki mégis hivatásának válassza a honvéd szakmát. Ennyit viszont megér...szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 520
113
5 hét az pontosan 5 héttel előrébb jár mint a többi civil. És akkor a motivációról ne is beszéljünk. Ha ezekkel az emberekkel nem tudtok szívesen együtt dolgozni, akkor a fene megette már az egészet...
Tartalékosok miatt nektek még semmiből sem jutott kevesebb. Nem is értem mi ez a hozzáállás. Inkább példát kellene mutatnotok. :rolleyes:
A tartalékosok miatt kevesebb anyagi forrás jutott mindenre, mivel oda is jópár milliár forint jutott, és még kéne is nekik oda is, hogy igazából bármire is jó legyen a taralékos rendszer. Mint ahogy nincs kiképzési infrastruktúra arra sem, hogy 3000 embert ki tudjon szolgálni ha beöntik őket. A tartalékos rendszert a zrínyi végén kellett volna beütemezni, miután kialakították a megfelelő infrastruktúrát és mondjuk ne jelentsen állandó problémát a kiképzési anyaggal és felszerléssel való ellátásuk....
Jó a tartalékos rendszer csak az időpont szar.

Amúgy nagyon sokan bejöttek a tartalékosok közül, szerződéses állományba és igazából ezzel az egyik feladatát még így is ellátja a rendszer. Mondjuk ők azok akik használhatóak is általában.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
A tartalékos rendszert a zrínyi végén kellett volna beütemezni, miután kialakították a megfelelő infrastruktúrát és mondjuk ne jelentsen állandó problémát a kiképzési anyaggal és felszerléssel való ellátásuk....
Jó a tartalékos rendszer csak az időpont szar.
Ezzel is egyet tudok érteni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Annyiban igazat adnék neki (mármint @zeal -nak), hogy ha baj van nem kell "0-km-es" emberekhez nyúlni, ill. van egy realtive friss adatbázis ezekről az emberekről.
Nem értem igazából miért vagytok azonnal ilyen féltékenyek rájuk :) ,mindannyian tudjuk, hogy igazából egy könyvben sem lehet emliteni őket veletek...;)


Ácsi, itt valami félreértés van!
Én nem vagyok katona, civil szférában dolgozom. Voltam ÖTT-s, amikor hivatalban dolgoztam. Nem a tartalékosi rendszer ellen vagyok, mert kellene ténylegesen valami, de azt normálisan csinálva szűrve, azt a nem túl sokat is, mivel amiket láttam az kb a katasztrófa és a bohózat keveréke. (Akin szétpattan a zubbony, hallássérült, egyéb eü problémák meg hasonlók....)

Ilyen is van. Viszont nálunk kialakult egy elég jól képzett, fanatikus keménymag. Nem lehet egységesen kezelni, mint ahogy a hivatásos állományt sem. Ott sem lövész mindenki, hanem a többség valamilyen kiszolgáló-támogató. Dolgoztam sorosokkal is. Ez jobb rendszer.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Nem áll meg a kiképzés 5 hét után. Az csak alapképzés.
Tartalékos képzésre jelentkező munkanélkülieknek kínálják fel ezt. 161.000 bruttó fizu segély helyett fél évig. És ha jól értettem 100.000 aláírási pénz. Benkő szerint aki beválik azt megtartanák.
Az elsődleges cél a munkanélküliség csökkentése. Másodlagos a haderő szempontjai. De!!!! Ez sztem pluszt forrást jelent és azt, hogy kiemelt szerepet kap továbbra is a sereg. Még nincs itt az új jövő évi költségvetés, de ezek alapján és hogy az ideiből sem vágtak eddig, meglepődnék ha csökkene a keret. Márpedig a GDP bezuhanása miatt kevesebb zsét lehet majd jövőre elosztani.
Biztos kellemetlen lesz a srácoknak a sok újonc, de ezt a gazdasági válságot senki sem kívánta. Ha ez az ára, hogy ne ujra a 2012-es költségvetési keret legyen, be kell nyelni.