A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Akkor szerinted miről beszélnek amikor országvédelemben a haderő 80%-át akarjak ilyenekkel feltölteni?

Félreérted. Az egyelôre 1-1 nehéz és közepes mellé legalább még 1-1 (mondjuk álmainkban inkább még 2-2 (mindhárom országrészbe 1-1)) dandár jelentené itt a 20%-ot, emellé pedig egy tartalékos rendszer a további 80-at, amit könnyûgyalogos dandárformákba lehet tagozni.
Nem a most tervezett dandárok helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and phaidros

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Módszeres ostrommal bármit be lehet venni.De az idő,pénz,és létszám,eszközigényes dolog.És főleg nyügös,ha egy manővererő veszélyezteti az ostromló csapatokat.
Roppant egyszerű stratégiai helyzet teremthető igy viszonylag olcsón kiállitható területvédelmi erőkkel.Vagy tucatnyi ezzel a módszerrel foglalkozó tanulmányt belinkeltem már....Már a régi rómaiak is....
A támadó választhat.Vagy csak zárolja és kikerüli a városokat a manővererőinkre törve,vagy módszeres ostromokba kezd.Mindkét esetben a környékünkön található haderő olyan kockázatot kénytelen vállalni,amihez már nem elég nagy a létszámfölénye.
Persze ehez a területvédelmi erőket megfelelően kell szervezni,felszerelni és felkésziteni.Vagyis nem úgy,ahogy most.

Ne viccelj,az nem területvédelem,hogy bezárkózol a városokba...Ezen kívül a háború pénz és időigényes szóval pont belefer egy várost elfoglalni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Jah, nem vagyunk mi annyira gazdagok hogy a Lynx R&D-jet is atvallaljuk.

Az RM-nek nagy szuksege van az elso Lynx vevore, hogy legyen vegre referenciaja...
Majd idejonnek tesztelni, lovoldozni Hajmaskerre, a sikerpropaganda gepezet pedig megirja hogy csucstechnika fejleszteseben es rendszeresiteseben vesz reszt a Honvedseg. Mint a H145M-nel... Minden csak kommunikacio kerdese, lehet igy is, ugy is talalni: "Vettunk egy felkesz valamit" vs "reszt veszunk a fejlesztesben." Persze a vegen még lehet belole beszallitas, hazai osszeszeres vagy munkahelyteremtes is, mert a kiserleti nyul szerepert cserebe idetelepit valamilyen mas gyartast az RM. Hamarosan kiderul, ha mashonnan nem, az RM reszvenyek arfolyamvaltozasabol...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Félreérted. Az egyelôre 1-1 nehéz és közepes mellé legalább még 1-1 (mondjuk álmainkban inkább még 2-2 (mindhárom országrészbe 1-1)) dandár jelentené itt a 20%-ot, emellé pedig egy tartalékos rendszer a további 80-at, amit könnyûgyalogosbdandárformákba lehet tagozni.
Nem a most tervezett dandárok helyett.

Már ne haragudj de nem ezt írta!Azt írta,hogy a profi részre kell egy full könnyű dandár meg könnyű lenne a teljes tartalekos rész.Konkretan azt írta,hogy:"Ó, én úgy nyolcvanat,is, merthogy a tartalékosokat is könnyűgyalogsággá gépesíteném..."
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Az egy szélsőséges érték, de helye a magyar honvédelemben szerintem is kell, hogy legyen és kell rendes tartalékos állomány és rendszer is.
Akár a balkáni, akár az ukrán konfliktusból levezethetjük, hogy szükség van jelentős személyi állományra, amit az ország gazdasági helyzetéből nyilván nem tudunk nehéztechnikával felszerelni illetve rendes tartalékos erőre, hisz nem tudunk állandóan megfizetni jelentős létszámú honvédséget.

Nézd meg, hogy az ukrán lövészárkokban végül kik és miként vannak?

Városokat, magyar léptékű városokat valóban megvédeni nem tudsz, de mikor az idő az egyik legfontosabb tényező (most nem részletezném, hogy miért, szerintem mindenki tudja), ezért nem mindegy, hogy harc nélkül adod fel, vagy időt nyersz a feltartóztatással és ellenséges erőket tudsz lekötni.

Megneztem és a harcokat gepesitett erők vívták,amíg a szakadaroknak nem voltak csk könnyű gyalogos alegysegei nem tudtak semmilyen támadó műveletbe kezdeni meg védekezni sem nagyon.Most sem könnyű gyalogság van az árkokban hanem közepes/nehéz, épp csak nem hülyék,hogy a gépeket is beássák.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Már ne haragudj de nem ezt írta!Azt írta,hogy a profi részre kell egy full könnyű dandár meg könnyű lenne a teljes tartalekos rész.Konkretan azt írta,hogy:"Ó, én úgy nyolcvanat,is, merthogy a tartalékosokat is könnyűgyalogsággá gépesíteném..."

Akkor én értettem félre.
Ezesetben megkövetlek!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Akkor én értettem félre.
Ezesetben megkövetlek!

Nem kell,semmi gond.Nehéz érteni tekintve,hogy könnyűgyalogsággá akar gépesiteni ami pici ellentmondás azért.Olyan van,hogy gépesítem a könnyűgyalogságot de az nem ugyan az mint könnyűgyalogsággá gépesíteni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Má ne haragudj, de a németek ez évben veszik át az utolsó Pumákat, 2023-ig nincs tervezett rendelés. Tehát pont lehetne rendelni. A Lynx meg nem Leopard, szóval integrálni kell bele azt a sok jó cuccot ami a grafikákon, rajzokon szerepel. A demó példány nem volt tesztelve, a KF31 volt a cseheknél közepes eredménnyel, de az egy átépített Marder. A Spike, a drón integráció mind csak ígéret, a bonyolult fegyverrendszereket sajnos sokáig kell tesztelni, újratervezni, átalakítani Ez a mai világban így van, ezek már nem a Willys Jeep kategória.
Ezt a 2023-as német gyártást biztosra veszed?
Mert én tegnap olyat olvastam, hogy tavaly a Bundestag jóváhagyták a maradék megrendelését.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Megneztem és a harcokat gepesitett erők vívták,amíg a szakadaroknak nem voltak csk könnyű gyalogos alegysegei nem tudtak semmilyen támadó műveletbe kezdeni meg védekezni sem nagyon.Most sem könnyű gyalogság van az árkokban hanem közepes/nehéz, épp csak nem hülyék,hogy a gépeket is beássák.
De nem gépesített erőként harcolnak.
Persze még CSAK az volt, de ez egy kényszerhelyzet volt, még könnyűgyalogságnak is rosszul felszereltek voltak (belügyis és vadászfegyverekkel, tüzérségi támogatás nélkül, ezért nem biztos, hogy helyesen lehet értékelni tevékenységüket), de szerintem a CSAK helyzet egy szélsőséges nézőpont.
Önmagában nem tud sem eredményesen támadni, se védekezni a könnyű gyalogság, de ne legyél már Te se ennyire végletes.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 512
113
Ezt a 2023-as német gyártást biztosra veszed?
Mert én tegnap olyat olvastam, hogy tavaly a Bundestag jóváhagyták a maradék megrendelését.

Pár hónappal ezelőtt lehetett olvasni egy tervről (korábban linkeltük a Puma topicba sztem). Abban 250 darab újabb sorozatról (gondolom S1, S2 config) volt, emlékeim szerint 2023-25 között gyártva. Még poénkodtam is, hogy így pont lehet egy országnak másik 200 darabot legyártani 21 és 23 között....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Nemcsak ez a topik pörög, 350-en lógnak a fórumon. Mintha sokan várnának valami hírre....;)
Az már igaz, hogy fegyverbeszerzés, haderőfejlesztés tárgyában innen lehet a leggyorsabban tájékozódni....:rolleyes:
Hát amúgy szerintem ez a RM-es dolog 2 nap múlva az indexen lesz.... Megfelelően ferdítve.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Nemcsak ez a topik pörög, 350-en lógnak a fórumon. Mintha sokan várnának valami hírre....;)
Az már igaz, hogy fegyverbeszerzés, haderőfejlesztés tárgyában innen lehet a leggyorsabban tájékozódni....:rolleyes:

Na akkor kezdhetjuk keresni, hogy hol es milyen fantasztikus irasok, blogbejegyzesek szuletnek majd "Jol ertesult forrasunktol ugy tudjuk, hogy..." kezdomondatokkal az itt olvasott informaciokbol :D Pedig mi itt csak beszelgetunk es tippelgetunk nulla informacio alapjan...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 767
113
Na akkor kezdhetjuk keresni, hogy hol es milyen fantasztikus irasok, blogbejegyzesek szuletnek majd "Jol ertesult forrasunktol ugy tudjuk, hogy..." kezdomondatokkal az itt olvasott informaciokbol :D Pedig mi itt csak beszelgetunk es tippelgetunk nulla informacio alapjan...
Nah azért ma hoztál egy frankó aktuális RM összefoglalót. @pöcshuszár mondjuk megadta a kezdőlökést, de szép találat volt!
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_