A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Részletesen leírják itt, hogy ki mit vett:

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/milliardos-bevetelek-a-katonai-eszkozokbol-1259907

A tatai Poligon Transz Kft vett 30 ezer 7,62-es AK63D típusú gépkarabélyt.

Excalibur Defence Kft. mintegy 500 millió forint értékben vásárolt, és szállított ki az országból használaton kívüli T-72-es harckocsikat a Magyar Honvédség raktáraiból. A tankokat két tételben vették meg, júniusban 58 darabot vásároltak, több mint 320 millió forintért, a második szállítmányt, 22 darab T-72-est pedig csaknem 120 millió forintért adták el a cseh társaságnak.

Pilisi Vadászboltot üzemeltető kft., vett négyezer rohamsisakot több mint nyolcmillió forintért, aggregátorokat, Ural terepjárókat, 52 darab légvédelmi rakétát, 83 géppuskát és gépágyút

Ami a cikkben a legviccesebb volt:

"a szolnoki székhelyű Specimpex Kft, amely többek között repülőgépek és <b>űrhajók</b> javításával foglalkozik"
 
D

danielblack

Guest
Engem amúgy annyira érdekelne, hogy mit kezd a pilisi vadászbolt 4 ezer rohamsisakkal, vagy mit kezdenek a katapult hajtóanyagokkal stb....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Panzerfaust

<i>"Nem valószínű. Két előadást is fog tartani, üzleti fórum, miegyéb, plusz a 20 óra repülés. A koreai cuccok ráadásul nem olcsók, és nekünk nem nagyon lehet túlköltekezni mert Juncker bácsi azonnal beírja az intőt.
Inkább üzletember vonzásban gondolkodnak, egy-két újabb gyár telepítésének szándékával."</i>

Mindjárt gondoltam, hogy nem a hazám megvédésén fáradoznak. Pedig ennyi Dél-Koreai útba igazán beleférhetne már valami hadtech. Mondjuk pár db K-21 :)

Amúgy meg az AK modernizáció 1 millió forint/db-os árába olyan egzotikus fegyverek megvásárlása is bele férne, mint az IMI Tavor, vagy az FN F2000. Még a Szlovéneknek is F2000-se van, mi meg itt szégyenkezünk minden hadgyakorlaton...

Nyilván van igazságod, de az a helyzet amit dudi is mondott, hogy először az elején kell kezdeni. Személyi kérdések, fizetések, alapfelszerelés reformja.
Mert legyünk őszinték, amióta csak bevettek a NATO-ba, a Gripenek kivételével mi inkább csak leépítéseket hajtottunk végre. Szép lassan, de biztosan zsugorodott a költségvetés, ezzel együtt a technika is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Engem amúgy annyira érdekelne, hogy mit kezd a pilisi vadászbolt 4 ezer rohamsisakkal, vagy mit kezdenek a katapult hajtóanyagokkal stb....

Ezen nyilvánvalóan nem a végfelhasználók. Ha azok lennének, akkor olyan névvel jelentkeznének, mint "xy" kohászati művek, vagy "z" fémmegmunkáló kft.

A Mig 29-esek sorsa inkább érdekelne. A kecskeméti ismerősöm azt mondta, hogy elég sokan megnézték a portékát. Még oroszok is :)))
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<

Amúgy meg az AK modernizáció 1 millió forint/db-os árába olyan egzotikus fegyverek megvásárlása is bele férne, mint az IMI Tavor, vagy az FN F2000. Még a Szlovéneknek is F2000-se van, mi meg itt szégyenkezünk minden hadgyakorlaton...

</blockquote>

Egyébként nekem az a véleményem, hogy nem feltétlenül az izraeli vagy a belga hadiipart kellene támogatnunk.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 328
26 528
113
A Szép Feriék, megy néhai Combat is próbálkozott modernizációval, de olyan nagyon nem jött össze nekik, elég silányra és drágára sikerült.
Egy harmadik magyar vállalkozás - GIS Technologies - (Nebehaj Lajosék) is végez Kalasnyikov modernizációt, tudtommal a Magyar Honvédségnek és külföldre is szállítanak, pl. Franciaországba. Ezek már sokkal fejlettebbek, mint a régebbi modernizációk. Az egymillió Ft nagyon relatív, hogy sok, vagy kevés, mivel egy mezei, semmi extra H&K MP5A5 géppisztoly ára is kb. 800.000,- Ft. A többit hozzá lehet képzelni. Csak egy valamire való optikai rendszer is már felülről súrolja az1.000.000,- Ft-ot.
A cikket érdemes elolvasni, még ha régebbi is.

gunmagazin.hu/kalasnyikov-tipusu-gepkarabelyok-modernizacioja-cikk/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Panzerfaust

<i>"Egyébként nekem az a véleményem, hogy nem feltétlenül az izraeli vagy a belga hadiipart kellene támogatnunk."
</i>
Nekem meg az a véleményem, hogy amíg ilyen nevetséges létszámú haderővel bohóckodunk, addig még a karabélyt sem éri meg licenc gyártani. Marad a vásárlás...

ghostrider

<i>"Az egymillió Ft nagyon relatív, hogy sok, vagy kevés, mivel egy mezei, semmi extra H&K MP5A5 géppisztoly ára is kb. 800.000,- Ft. A többit hozzá lehet képzelni."</i>

Persze, hogy relatív. Egy új AK-103 100.000 Ft környékén van, egy FN SCAR 600.000 Ft körül, amiket én írtam (F2000) azok az egyik legdrágábbak, ezek vannak 1 milló Ft+ körül.

<i>"Csak egy valamire való optikai rendszer is már felülről súrolja az1.000.000,- Ft-ot."</i>

Igen, mesterlövész fegyvereknél. (amennyire én tudom)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Egy Comp M3 red dot ára 600+ Dollár körül van ehhez egy 3x-os nagyítású optika ára megint csak 600+ Dollár.Csak ez a két tétel 1200-1300 Dollár azaz minimum 300.000 forint és akkor még nincs válltámasz,sínrendszer, markolat,villaláb,lángrejtő, kombinált fegyverlámpa/lézeres célzó + ott van az AG-36 gránátvető ára ami ugyan nincs minden fegyverhez de benne van a fegyverenkénti 100.0000 Forintban.Ugyan is ez az egymillió Forint úgy jött ki,hogy elosztották a program összköltségét a legyártott fegyverek darabszámával(gondolom mondani sem kell,hogy ez egy nagyon primitív két bites gondolkodásmód).

Szóval egyáltalán nem drága ez az 100.0000 Forint hisz ennél olcsóbban nem jönne ki ezekkel a felszerelésekkel semmi amit itt soroltatok példa ként hisz ott csak a fapados fegyver kerül 100.000-ba...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 561
113
Az optika akkor is drága lenne. A szereléksín már nem annyira, mert azt azért nem olyan nehéz legyártani.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 328
26 528
113
Egy felső kategóriás kombinált optikai rendszer egy mesterlövész fegyverhez a 2.000.000-2.500.000,- Ft-ot is elérheti.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Drága de azt ugye tudod mivel haditechnika igy a haszonkulcs 20x osa mint ha civilszférába gyártanák (ennek amugy az az ok hogy a kissebb igény miatt a "stagnáló időszakokba" is maradjon profit. De egy ujrainditott (optikai művekkel (nem kel a réginek jogutodja legyen)) sok más hasznos dolgot is lehetne kezdeni.
Amugy nehogy azt hidd hogy egy red dot vagy egy céltávcső gyártása olyan egetverő összeg napjainkba
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 328
26 528
113
Gondolom, nem egy eget verő összeg a gyártása, én csak a "szokásos2 beszerzéseknél képzett árakról beszélek.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Ami a cikkben a legviccesebb volt:

"a szolnoki székhelyű Specimpex Kft, amely többek között repülőgépek és <b>űrhajók</b> javításával foglalkozik"

Lehet, hogy viccesen hangzik, de ma Magyoroszágon, ha valaki légijárművek karbantartásával foglakozik, akkor a cégbíróságon így jegyzik be hivatalosan, és nem ő találja ki.

A mi cégünknél is a fő tevékenység: "3316. Repülőgép, űrhajó javítása", akár csak az ACE-jé.

http://ceginfotar.hvg.hu/cr9310318849
http://ceginformacio.creditreform.hu/cr9310011903

TG
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Én úgy tudom a régi MOM -ból let a SCHMIDT-BENDER magyarország.
Van itt honlap is

http://schmidtbender.hu/tavcso/

meg árak

http://schmidtbender.hu/tavcso/wp-content/uploads/2014/02/Arjegyzek_Schmidt-Bender_2014_HU.pdf
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
fip7
"Nekem meg az a véleményem, hogy amíg ilyen nevetséges létszámú haderővel bohóckodunk, addig még a karabélyt sem éri meg licenc gyártani. Marad a vásárlás..."

A cseheknél, osztrákoknál érdekes, de valahogy megmaradtak a hazai források. A sógoroknál 19e aktív katona van, a cseheknél uszkve 18e, összesen.
Amennyire én tudom, nem tervezik a karabélyok cseréjét nyugati típusra. Szubjektíve, ha vennék is, inkább CZ 805 Brent, vagy újabb AK-t.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 561
113
A Bren lenne a legmegfelelőbb, egy kis támogatás a cseheknek és kifejezi Közép-Európa egységét.