A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Ha meg license akkor viszont egy másik ország által tendereztetett de ott megbukott és ezmiatt még nem sorozatgyártott termék licensenek vásárlása majd az esetleges hiba javitása megfelel egy hun ositásnak mint időbe mint összegbe. Ezt apc nél tartanám elsősorban járható utnak (igy viszonylag olcsón jó technikához lehetne jutni)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
https://www.youtube.com/watch?v=kGrb8DJQiHs&index=1&list=UUNVkvmkt_D6_XfE2bQOEkpQ

0:33-nál mi az a kamera csővőn ? Ez alap ? Csak Én nem láttam eddig ? ?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Én maradnék minden itthoni csoda helyett a német szarnál."</i>

<i>"Inkább német mint szerb vagy cseh"</i>

Ezeket így kora reggel nem tudom értelmezni... :)
Az elsővel kapcsolatban ugye sokszor volt róla szó, hogy stratégiailag fontos, hogy amit lehet, azt itthon gyártsuk...

A másodiknál meg a szerbek lenézését még akár érthetném is (de nem), de a cseheket is? Oo
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Továbbá konkrétumok nélkül nem érdemes találgatni. Kinek van konkrét információja arról, hogy a németek mennyit kérnek a G36 licencgyártásáért ? Hány millió eurót ? Egyáltalán belemennének ? Vagy bárki ? Az osztrákok az AUG-ért ? A csehek a Bren-ért ? Mert még ez sem biztos. Mibe kerülne a lőszer ? Import vagy hazai gyártás ? Ezt azért nem ártana tisztázni és számolgatni, mert addig csak teoretikus felvetés marad.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 349
113
Nem maradt a németeknél elfekvőbe valami Volksarme-s szupi kézifegyver, pl a Weiger 940? Vagy licensz?
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
https://www.youtube.com/watch?v=kGrb8DJQiHs&index=1&list=UUNVkvmkt_D6_XfE2bQOEkpQ

0:33-nál mi az a kamera csővőn ? Ez alap ? Csak Én nem láttam eddig ? ?

Az a MILES rendszer egyik része a sárga villogóval együtt.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Én mindenképpen a licence vásárlásra voksolnék. Azt, hogy melyik gyár és melyik melyik típus? Ezt a hozzá értők döntsék el.
Nekem csak az AK63D-ről és F-ről van személyes tapasztalatom, így csak a személyes ,teljesen szubjektív véleményemet írhatom, hogy nekem melyik típus tetszene.
Mielőtt egy esetleges vásárlásba bele fognánk, azért nem lenne baj eldönteni, hogy ezzel együtt érdemes lenne e mindjárt űrméretet is váltani!
Szerintem sem az alapanyag hiánnyal van itt a probléma, hanem azzal, hogy senki sem meri felvállalni a döntést.
A saját csapdájukba estek akkor, amikor minden leendő beszerzést megpróbálnak katasztrófa védelmi szempontokkal indokolni. Hát ezt nem lehet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 349
113
Ha már lőszer, mennyi lehet itthon? Van számottevő mennyiség? Mert már 89-90-ben is kevés lőszerünk volt, azóta meg csak fogyott. Meg lett semmisítve,el lett lőve,ajándékozva. Beszerzésekről meg nem híres a HM.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Ha már lőszer, mennyi lehet itthon? Van számottevő mennyiség? Mert már 89-90-ben is kevés lőszerünk volt, azóta meg csak fogyott. Meg lett semmisítve,el lett lőve,ajándékozva. Beszerzésekről meg nem híres a HM.

Meg lett semmisítve, <del>el lett lőve</del>, ajándékozva. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Igen több millió darab rohad a raktárakban, csak lassan már lejár a szabatosságuk. Továbbá lőszert gyártunk itthon is.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ez az indexes cikk komoly vagy hirtelen egy párhuzamos világba kerültem, ahol mernek beszélni a honvédség problémáiról? :O :)

Van egy olyan érzésem, hogy így se fog változni a helyzet, de aránylag jó (és szomorú) volt olvasni amit írt az újságíró. Mondjuk én olyat írtam volna, hogy a külön cenzor bizottságot hoztak volna létre miattam, úgy kiakadt volna a tökömtelevanmostmárelküldömaHMetafrancba :).
 

miguel

New Member
2013. január 17.
4
0
1
Mondjuk én olyat írtam volna, hogy a külön cenzor bizottságot hoztak volna létre miattam, úgy kiakadt volna a tökömtelevanmostmárelküldömaHMetafrancba :).

Szívesen írnék folytatást, de egyelőre csak pár embert találtam, aki hajlandó volt mesélni. :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
http://index.hu/tech/2014/11/28/a_romanokat_megallitanank_valahol_a_tiszanal/

Aki aktivan foglalkozik, rálátása van annak mondjuk sok újat nem mond.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Hát az aktív állományban lévők engedély nélkül nem mesélhetnek, még jó, hogy nem találsz. De ha visszaolvasol itt a fórumban akkor összeszedhetsz még egy cikkre valót. Az ilyen problémafeltáró, de mégis támogató cikkekre van szüksége a honvédeknek, hogy a közvélemény támogatását megnyerjék a fejlesztésekhez és az átalakításokhoz.