A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Egyébként szóba került fentebb a kaliberváltás lehetősége. Hát szerintem kalibert/kalibereket kellene váltani, de nem NATO-ra, hanem attól modernebbre:
Pisztoly: 10 mm AUTO/ 0.40 S&W
Karabély: 6.5 mm Grendel/ 6.8 Remmington SPC
Géppuska, Puska: 0.338 Lapua Magnum (8.6mm)/ 6.5X47 Lapua
Nehéz géppuska, Romboló Puska: 14.5 mm orosz
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Egyébként szóba került fentebb a kaliberváltás lehetősége. Hát szerintem kalibert/kalibereket kellene váltani, de nem NATO-ra, hanem attól modernebbre:
Pisztoly: 10 mm AUTO/ 0.40 S&W
Karabély: 6.5 mm Grendel/ 6.8 Remmington SPC
Géppuska, Puska: 0.338 Lapua Magnum (8.6mm)/ 6.5X47 Lapua
Nehéz géppuska, Romboló Puska: 14.5 mm orosz

A 6.5-ös és a 6.8-as úgy tudom, hogy drága és még nem annyira elterjedt.
14.5ös sose volt nálunk rendszerbe? Csak mert nekem úgy rémlik mintha igen, vagy tévednék?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Unio

Az orosz 39M 7,62x54 R peremes puskalőszer kár lecserélni mert azt még teljes értékű puskalőszernek tervezték(szerintem nem nagyon tér el teljesítményben a .338 Lapua Magnumtól).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Unio

Az orosz 39M 7,62x54 R peremes puskalőszer kár lecserélni mert azt még teljes értékű puskalőszernek tervezték(szerintem nem nagyon tér el teljesítményben a .338 Lapua Magnumtól).

Ezt nem is vitatom :). Nem értek annyira a lőszerekhez, igazából itt 6,5-6,8-asra reagáltam, amiben régebben pont te informáltál, hogy drága és nem annyira elterjedt stb. Én még talán a 7,62x39-est is meghagynám, de meg nem tudom mondani, hogy miért. Talán mert ez van nekünk meg erre fejlesztetnék ki egy új gépkarabély családot.
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy egy nem rossz lőszer a 7,62x54-es, csak talán az a hátránya, hogy peremes. Viszont arra már nem emlékszek, hogy szerinte miért hátrány a perem, ha egyáltalán hátrány, te ezt biztos jobban tudod.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez után is kemény retorziók várhatóak a HM-től, bár a jelenlegi állapotokat tekintve nem valószínű, hogy a valódi informátorokat megtalálják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Azt írják vékonyabb a páncélzata mint a Patria Pasi 180-nak. Azt viszont néhol kilyuggatja a 7,62-es páncéltörő. De ez függ az acél anyagától is. Mindenesetre szerintem előfordulhat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
A frontpáncél megfogja, de oldalról könnyedén átviszi nagyobb távolságról is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
a BTR páncélzata egyebként képes ellenállni a 7,62 -es pancéltoro loszernek?

Az alap 80-as ? Megfelelő lőirányból, távolságból a "fekete hegyű" magyar wolframkarbidosnak nem valószínű.
A modernizált változatok már "golyóállóbbak".
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<blockquote rel="mohacsan">a BTR páncélzata egyebként képes ellenállni a 7,62 -es pancéltoro loszernek?

Az alap 80-as ? Megfelelő lőirányból, távolságból a "fekete hegyű" magyar wolframkarbidosnak nem valószínű.
A modernizált változatok már "golyóállóbbak".
</blockquote>

Nem golyóállóak azok. Szemből bírja max a 7,62-es páncéltörőt. A modernizált BTR-ek miért is lennének golyóállóbbak? A vizesláda vagy a csúszásmentes felülettől lett jobb?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Géppuskalőszerrel meg még a sima acélmagvas is átviszi az oldalát közelebbről. A páncéltörővel meg ott lyukasztod ahol jólesik. A nagyobb kaliberű nehézgéppuskákról gépágyúkról már nem is beszélve.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
dudi

A 7.62X54R tudtommal 4000 Joule energiájú, a Lapua pedig 8000 Joule körül van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Sokallom főleg úgy,hogy nem sokkal nagyobb.Milyen hosszú csőből kilőve ekkora a torkolati energia?