A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Hát ez nem ennyire egyszerű dolog.Elösször pontosan lokalizálni kell a helyét.Nem tudjuk,hogy REH szempontjábol milyen a rendszer.Azután vettek Pansirt,És a 40milis önjárójukhoz meg van időzithető robbanású lőszerük (rác 3P/AHEAD?).A rencer hatótávja meg lefedi az SDB hatótávját.Ráadásúl nagy távolságra meg magasbol kell oldani.
Persze ez igaz, ismerni kell a célpont helyét...
Én kapásból csak a földi inditású GLSDB 150+km hatótávjából indultam ki, vetitve a szerb/kinai rendszer 100km-es hatótávjára. Légi inditású SDBII salvo-t meg nem kell mondanom, az elfogórakétának oda is kell érnie az SDB-t inditó repülőhőz, amely oldás után már vigan kifelé tart a 100km-es sugárból (igazából be sem kell lépnie)...
Azt mondanám, hogy a felderitésnek kell toppon lennie, nem csak papiron. A teljes műveleti helyzetkép ismerete megfizethetetlen. Remélem mi sem maradunk ki a nagyobb drónokat és fejlett SIGINT rendszereket üzemeltető országok klubjából...
 
W

Wilson

Guest
A Szerbek lefogása majdnem biztos hogy nekünk van kiadva a NATO-n belül (nem beszélve arról hogy nekünk is jól felfogott érdekünk tartani velük a lépést...)
Mindenesetre ez az FK-3 rendszer elég sötét ló mert még sohasem exportálták és elvileg a kínai hazai rendszer exportváltozata.
Lenne miről informáciôt gyűjtenie egy SIGINT rendszernrek..

Abban biztos lehetsz ha azt a FK-3-t üzembe helyezik meglehetősen népszerű lesz Nato szövetségeseink Sigint felderítő eszközei számára.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A Szerbek lefogása majdnem biztos hogy nekünk van kiadva a NATO-n belül (nem beszélve arról hogy nekünk is jól felfogott érdekünk tartani velük a lépést...)
Mindenesetre ez az FK-3 rendszer elég sötét ló mert még sohasem exportálták és elvileg a kínai hazai rendszer exportváltozata.
Lenne miről informáciôt gyűjtenie egy SIGINT rendszernrek..
Vagy Romániának, Bulgáriának. Gyakorlatilag átláthatnak az orszàgon, míg mi nem.
De a SIGINT tuti felértékelödik.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Abban biztos lehetsz ha azt a FK-3-t üzembe helyezik meglehetősen népszerű lesz Nato szövetségeseink Sigint felderítő eszközei számára.
Szerintem sokat nem fognak megtudni mint ameddig a "régebbi" S-300 as rendszeről tudtak. Nem hiszem hogy olyan nagy szám lenne az a rendszer.
Biztos,de én nem gondoltam volna,hogy komolyabb fegyverrendszert is vesznek a kínaiaktól
Hülyeséget nem akarok írni. De tavaly valami bejegyzésben még szó volt harci repülőkről és nehéz technikákról is. Sztem csak valami forumozó- újságíró agyalása lehetett. Egyébként a legfontosabb számukra én ahogy látom a légvédelmi rendszerek voltak.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha már volt ez a hír akkor bocs.
Ha nem akkor a magyar haderő fejlesztése szempontjából kimelten fontos hír hogy a Szerbek kíniai FK-3 légvédelmi rakéta rendszert vásárolnak.
com-h22.jpg

A rendszer 100 km hatósugarú és egészen ùj szintre emeli a Szerb légvédelem színvonalát.
Számunkra -.és a NATO számára - leküzdendő célpont.
E szerint a cikk szerint 3 osztályt szereznek be.
1 osztály = 1 radar, 1 command & control jármű, min 3, max 18 TEL jármű (ez maximális kiépítésben 72 rakéta max 36 célpont ellen)
A rendszerhez SAR önirányítású rakéták tartoznak, ami jó hír mert vontatott csalik hatékonyan védelmet jelenthetnek..
 
W

Wilson

Guest
Szerintem sokat nem fognak megtudni mint ameddig a "régebbi" S-300 as rendszeről tudtak. Nem hiszem hogy olyan nagy szám lenne az a rendszer.

Hülyeséget nem akarok írni. De tavaly valami bejegyzésben még szó volt harci repülőkről és nehéz technikákról is. Sztem csak valami forumozó- újságíró agyalása lehetett. Egyébként a legfontosabb számukra én ahogy látom a légvédelmi rendszerek voltak.

Miért nem?:)Szerintem minden információ számít a kínai haditechnikáról,de persze az is egy járható út,hogy csak a megfelelő szerb illetékest kell megkínálni némi pénzzel és jönnek az infók.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Sdb szerintem eselytelen egy ilyen rendszer ellen plane ha az tobblepcsos es valoszinuleg vedeni fogjak a rendszert egyeb eszkozokkel.
Sdb tul lassu tul konnyu celpontjokora radarkeresztmetszettel. nem mondom hogy az sdb k szr ok lennenek /nagyon jo fegyver/ de komolyabb legvedelem ellen szerintem hatastalan a sebessege miatt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Ha már volt ez a hír akkor bocs.
Ha nem akkor a magyar haderő fejlesztése szempontjából kimelten fontos hír hogy a Szerbek kíniai FK-3 légvédelmi rakéta rendszert vásárolnak.
com-h22.jpg

A rendszer 100 km hatósugarú és egészen ùj szintre emeli a Szerb légvédelem színvonalát.
Számunkra -.és a NATO számára - leküzdendő célpont.

Itt meg nem volt, de a HQ-22/FK-3 topikban es a kinai legvedelmi rendszerek altalanos topikban tegnap mar igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Vagy Romániának, Bulgáriának. Gyakorlatilag átláthatnak az orszàgon, míg mi nem.
Ez ebben a formában nem igaz, mi most is átlátunk szinte mindenhová:
bce564ede3ccbad72556bc5883afdcda.jpg

A kisebb körök egy teniszlabda nagyságú cél biztos felderithetőségét jelentik, a nagyobbak pedig a katalógusadatok szerint készültek (persze ez nem szemlélteti az "árnyékos" részeket stb. stb.)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Vagy Romániának, Bulgáriának. Gyakorlatilag átláthatnak az orszàgon, míg mi nem.
De a SIGINT tuti felértékelödik.

Ez ebben a formában nem igaz, mi most is átlátunk szinte mindenhová:
bce564ede3ccbad72556bc5883afdcda.jpg

A kisebb körök egy teniszlabda nagyságú cél biztos felderithetőségét jelentik, a nagyobbak pedig a katalógusadatok szerint készültek (persze ez nem szemlélteti az "árnyékos" részeket stb. stb.)

Szerintem 'Hegylakó' a domborzatot is értette alatta. Mármint szép dolgok ezek a tökéletes körök meg minden, de pl. az Alpok, Tátra(/Fátra/Mátra), Dinári-hegységet és a Kárpátokat (stb.) a legjobb radarral sem "lövöd át". Mi meg egy tepsi közepén fekszünk gyakorlatilag ...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Szerintem 'Hegylakó' a domborzatot is értette alatta. Mármint szép dolgok ezek a tökéletes körök meg minden, de pl. az Alpok, Tátra(/Fátra/Mátra), Dinári-hegységet és a Kárpátokat (stb.) a legjobb radarral sem "lövöd át". Mi meg egy tepsi közepén fekszünk gyakorlatilag ...
Pontosan azért irtam oda, hogy "nem szemlélteti az árnyékos részeket"...;)
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
A Rheinmetall L/55 löveg helyi licenszváltozata van benne. Amúgy a koreaiak fejlesztettek hozzá felülről támadó okos lőszert 2-8 km-es hatótávval.(KSTAM-II) Én 8,5 millió USD-os darabárat olvastam rá, gondolom az ománi üzletben a különbözetet a support teszi ki. A német páncélos technikára elköltött 1,39 milliárd dollárból valószínüleg kifutott volna 2 zászlóaljnyi K-2 Black Panther, meg egy K-9 tüzérosztály.
Ezt ne kezdjük el újra, egyszer már leírtuk, hogy miért volt valószínűleg annyi az annyi.
Én a gyártónak hiszek, ha szerintük a löveg effektíven 2,5km-en használható akkor annyin, a hajtással is legalább 10 éve játszadoznak mégsem megy.
Egyszerűbb lenne nem helyi licenszelni, hanem a némel l55a1-et belerakni mint ahogy a nemét mtu-t belerakják.