A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
A Tisza az év nagy részében lábbal járható sok helyen, pl. nem messze a Tszabecsi átkelőtől is. Továbbá ott vannak a potonhidak is. Ha egy hidépítést nem tudsz biztosítani az átkelés sem fog menni. Persze, ha van erőfrrás, kb naprakészen meg lehet mondani melyik folyó hol gázlóképes azon a napon.

A Rába nem számít nagy folyónak, 30-50 méter széles. Vízmélysége általában nem vészes, de a meder nagyon veszélyes és gyors a sodrás. Körmendnél sok helyen át lehet sétálni a túlsó partra. Viszont lehet hogy ahol átsétál valaki, attől 10 méterre meg hirtelen 3 méter mély a víz. Viszont rengeteg helyen át lehetne kelni rajt, "lábon", kis part előkészítéssel. Gondolom, a duna és a Tisza, a két olyan folyó, ahol az átkelés már alapos előkészítést igényel. A többit, egy modern haderőnek le kell tudnia küzdeni, akkor is ha nincsenek úszóképes harcjárművei. Biztos vagyok benne, hogy a vízügy, de a Honvédség is tudja, melyik folyón, hol lehetne átgázolni járművekkel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
A Rába nem számít nagy folyónak, 30-50 méter széles. Vízmélysége általában nem vészes, de a meder nagyon veszélyes és gyors a sodrás. Körmendnél sok helyen át lehet sétálni a túlsó partra. Viszont lehet hogy ahol átsétál valaki, attől 10 méterre meg hirtelen 3 méter mély a víz. Viszont rengeteg helyen át lehetne kelni rajt, "lábon", kis part előkészítéssel. Gondolom, a duna és a Tisza, a két olyan folyó, ahol az átkelés már alapos előkészítést igényel. A többit, egy modern haderőnek le kell tudnia küzdeni, akkor is ha nincsenek úszóképes harcjárművei. Biztos vagyok benne, hogy a vízügy, de a Honvédség is tudja, melyik folyón, hol lehetne átgázolni járművekkel.
Igen, ezért nem volt szempont az úszóképesség a beszerzéseknél.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
A Rába nem számít nagy folyónak, 30-50 méter széles. Vízmélysége általában nem vészes, de a meder nagyon veszélyes és gyors a sodrás. Körmendnél sok helyen át lehet sétálni a túlsó partra. Viszont lehet hogy ahol átsétál valaki, attől 10 méterre meg hirtelen 3 méter mély a víz. Viszont rengeteg helyen át lehetne kelni rajt, "lábon", kis part előkészítéssel. Gondolom, a duna és a Tisza, a két olyan folyó, ahol az átkelés már alapos előkészítést igényel. A többit, egy modern haderőnek le kell tudnia küzdeni, akkor is ha nincsenek úszóképes harcjárművei. Biztos vagyok benne, hogy a vízügy, de a Honvédség is tudja, melyik folyón, hol lehetne átgázolni járművekkel.
Az ellenség meg viszont nem tudja valószínűleg, ezért ez viszont előnyt jelenthet. A német páncélozott csapatok jutnak eszembe erről a második vh végén, akik elakadtak a mocsaras részeken, mert csesztek minket megkérdezni.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 017
1 635
113
Az ellenség meg viszont nem tudja valószínűleg, ezért ez viszont előnyt jelenthet. A német páncélozott csapatok jutnak eszembe erről a második vh végén, akik elakadtak a mocsaras részeken, mert csesztek minket megkérdezni.
Ha jól emlészem Hitler mondta erre mentek és senki nem merte megváltoztatni a tervet.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
A Rába nem számít nagy folyónak, 30-50 méter széles. Vízmélysége általában nem vészes, de a meder nagyon veszélyes és gyors a sodrás. Körmendnél sok helyen át lehet sétálni a túlsó partra. Viszont lehet hogy ahol átsétál valaki, attől 10 méterre meg hirtelen 3 méter mély a víz. Viszont rengeteg helyen át lehetne kelni rajt, "lábon", kis part előkészítéssel. Gondolom, a duna és a Tisza, a két olyan folyó, ahol az átkelés már alapos előkészítést igényel. A többit, egy modern haderőnek le kell tudnia küzdeni, akkor is ha nincsenek úszóképes harcjárművei. Biztos vagyok benne, hogy a vízügy, de a Honvédség is tudja, melyik folyón, hol lehetne átgázolni járművekkel.
Éppen ezért nem értem ezt at ússzon át a dunán hosszában meg st dumákat.Ahol a veszély lehet az ukrajna. felső tisza. lábon átmész a tiszán.románia ott ugyanaz.
a nagy büdös alfoldon jonnnek a szorostalpuak, ott viszont céllövészet már ma is. 2-max 300 ember akár rpg-vel oszt megallnak.cg-ről nem is beszélek. Jönnének nagy dirrel-meg durral vagy 100 tr80-al. aztan mikor az első 10 ki lenne lőve otthagynanak csapot meg papot ezek a romanok.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 043
12 968
113
Fúú
Annyira gyorsan pörög most a Fórum, hogy egyszerűen nem volt érkezésem megírni a székfoglalómat.
...
a hazai gyártás azt jelenti, hogy nem 200db-bal fogunk pöcsölni. Lesz elegendő M-zárolt jármű is, ha nem is a legelején. Gyaníthatóan 3-400 darabig nem fognak megállni.

Remenykedjunk hogy lesz IFV-bol boseggel. Egyebkent az a teny hogy elsokent rendszeresitjuk jelenthet valamifele kis "bonuszt". ami a mennyiseget illeti Itt ilyen tizes mennyisegre gondolok, nincsenek illuzioim hogy a 2 milliard koruli osszegbol majd most 300 jonne.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Remenykedjunk hogy lesz IFV-bol boseggel. Egyebkent az a teny hogy elsokent rendszeresitjuk jelenthet valamifele kis "bonuszt". ami a mennyiseget illeti Itt ilyen tizes mennyisegre gondolok, nincsenek illuzioim hogy a 2 milliard koruli osszegbol majd most 300 jonne.

Mivel gyártani fogjuk, így azt gondolom, elképzelhető hogy a közepes dandár is ilyet kap és nem gumikerekest. A könnyű dandárnál, na ott lesz APC. A különlegesekről nem gondolom, hogy ők lesznek majd a könnyű dandár. Saccra tippelem csak, Tata a nehéz, Debrecen a közepes, aztán Hódmezővásárhelyen kialakul majd a könnyű dandár. Persze ez majd valamikor 2026 után.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Remenykedjunk hogy lesz IFV-bol boseggel. Egyebkent az a teny hogy elsokent rendszeresitjuk jelenthet valamifele kis "bonuszt". ami a mennyiseget illeti Itt ilyen tizes mennyisegre gondolok, nincsenek illuzioim hogy a 2 milliard koruli osszegbol majd most 300 jonne.
A két milliárdból ha 200 kijon akkor az 10 milla per db az meg már Leo2es ár... Az a 210 db sanszos lesz, az árban valószínű benne van a legkorszerubb fegyverzet és a Spike rakéták ára is, meg minden extra. Plusz lehet hogy benne vannak a kisegítő járművek Lynx alapon, mentő, parancsnoki, Manpad hordozó stb.... Azért a hazai gyártás a beker árat is lejjebb kell hogy nyomja... Én meglepődtem, erre nem számítottam, szokatlanul merész lépés a Kormánytól, elismerésem...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Mivel gyártani fogjuk, így azt gondolom, elképzelhető hogy a közepes dandár is ilyet kap és nem gumikerekest. A könnyű dandárnál, na ott lesz APC. A különlegesekről nem gondolom, hogy ők lesznek majd a könnyű dandár. Saccra tippelem csak, Tata a nehéz, Debrecen a közepes, aztán Hódmezővásárhelyen kialakul majd a könnyű dandár. Persze ez majd valamikor 2026 után.
Ha láncost kap,akkor már nem lesz "közepes";) (pocsék ez a járószerkezet alapú osztályozás)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Hogy az egész hadrend nem lehet,és felesleges is az úszóképesség,az biztos.Dehogy semmiféle úszóképes elem ne legyen benne,az szerintem hiba

A helyzet az, hogy ez sem biztos. Nem tudjuk mit rendelünk épp a jövő héten például. :) Lehet hogy olyan harcjármű is lesz a Honvédsgénél továbbra is. A BTR egyébként az, hadrendben is marad még szerintem sokáig.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 043
12 968
113
A két milliárdból ha 200 kijon akkor az 10 milla per db az meg már Leo2es ár... Az a 210 db sanszos lesz, az árban valószínű benne van a legkorszerubb fegyverzet és a Spike rakéták ára is, meg minden extra. Plusz lehet hogy benne vannak a kisegítő járművek Lynx alapon, mentő, parancsnoki, Manpad hordozó stb.... Azért a hazai gyártás a beker árat is lejjebb kell hogy nyomja... Én meglepődtem, erre nem számítottam, szokatlanul merész lépés a Kormánytól, elismerésem...

Ezert lenne jo mar vegre megtudni hogy mennyibe is kerul saccperkabe az a qrva Lynx. :p:D
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz