A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
329
869
93
Az megfogott engem hogy azt mondták hogy a Lynxek páncéltörő képességel is fognak rendelkezni! Ez vajon hogy lesz megoldva?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 992
113
Az megfogott engem hogy azt mondták hogy a Lynxek páncéltörő képességel is fognak rendelkezni! Ez vajon hogy lesz megoldva?
Rátesznek egy ATGM rakétaindító konténert a toronyra ? (szemléltetés képpen)
D3YhS0HXoAAcNin.jpg

a56e549aa5151b1bfdca17b313883cb9.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Az megfogott engem hogy azt mondták hogy a Lynxek páncéltörő képességel is fognak rendelkezni! Ez vajon hogy lesz megoldva?

Rátesznek egy ATGM rakétaindító konténert a toronyra ? (szemléltetés képpen)
D3YhS0HXoAAcNin.jpg

a56e549aa5151b1bfdca17b313883cb9.jpg


Avagy a "B terv", ahogyan tervezték is eredetileg, hogy kétoldalt maximum 2-2 (azaz max. 4 db) ATGM zárható-nyitható tárolóban. Az RM szerint a vevő döntése értelmében akár az egyik tárolóba - akár mind a kettőbe lehet mást (pl. más fegyverrendszert) igény szerint.

Alábbi YouTube videóban a 0:40 -től jönnek az "érdekes" részek, ahol működés közben lehet látni a dolgot ...

 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Kezdhetik a magyar mernokok fejleszteni a kompakt lezerfegyvert dronok ellen de a ket mokust ami az aramot generalja a legvedettebb helyre tenni!

Nem kell ;) . Rheinmetall -nak az is van készen. Korábban írtam a drón-harcáskodásról (tudom már mindenki "fárad" a wall-of-text -ektől ... :)), meg arról is, hogy az RM mit gondol róla - és az egészhez raklap képpel meg rakás YouTube videóval.

Most csak pici részlet egy egész pofás rendszerről - ez RM Oerlikon toronyba lézeres cumó, nemcsak drón ellen jó ...

 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem voltam benne biztos hova tegyem előre is elnézést. Vitaindítónak szánom :)
VW csoporton belül MAN-t is elérte az átszervezés. A leépítés mértéke meglepő:
https://www.vg.hu/vallalatok/vallal...csat-el-a-volkswagen-ala-tartozo-man-3069731/

“Ennek keretében vizsgálják az ausztriai Steyrben, valamint a németországi Plauenben és Wittlichben működő üzem jövőbeni szerepét.”


Úgy tudom a HX-et Bécsben gyártják.
Mindenestre esetleg érdekelné őket 1 méretesebb rendelés. Talán valami helyi gyártással is...Rába? ;)
 
K

kamm

Guest
Az 50-es supershot lőszerben az a pláne, hogy a hüvely átmérője és a teljes hossz ugyanakkora, mint a 35-ös lőszeré, vagyis a lőszer tároló kialakításától függően akár ugyanannyi lőszert is be lehet hozzá málházni, minta 35-öshöz, viszont a torkolati energiája elvileg 2,5-szer nagyobb, ami alapján reálisnak érzek egy 250-300mm körüli páncélátütést, ami a TR-85-ösöket is hazavágná és az sem lenne kérdés, hogy milyen messziről lő ki akár egy Pumát.

Igen, ezert vagyok en is izgatott, hogy lesz-e Wotan, mert azt utolag pikkpakk 35-osre lehet cserelni...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Nem voltam benne biztos hova tegyem előre is elnézést. Vitaindítónak szánom :)
VW csoporton belül MAN-t is elérte az átszervezés. A leépítés mértéke meglepő:
https://www.vg.hu/vallalatok/vallal...csat-el-a-volkswagen-ala-tartozo-man-3069731/

“Ennek keretében vizsgálják az ausztriai Steyrben, valamint a németországi Plauenben és Wittlichben működő üzem jövőbeni szerepét.”


Úgy tudom a HX-et Bécsben gyártják.
Mindenestre esetleg érdekelné őket 1 méretesebb rendelés. Talán valami helyi gyártással is...Rába? ;)
Nem hiszem, hogy mostanában lesz belőle valami, mert egy pár éve építette a le a Rába a jármű összeszerelő üzemét.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nem voltam benne biztos hova tegyem előre is elnézést. Vitaindítónak szánom :)
VW csoporton belül MAN-t is elérte az átszervezés. A leépítés mértéke meglepő:
https://www.vg.hu/vallalatok/vallal...csat-el-a-volkswagen-ala-tartozo-man-3069731/

“Ennek keretében vizsgálják az ausztriai Steyrben, valamint a németországi Plauenben és Wittlichben működő üzem jövőbeni szerepét.”


Úgy tudom a HX-et Bécsben gyártják.
Mindenestre esetleg érdekelné őket 1 méretesebb rendelés. Talán valami helyi gyártással is...Rába? ;)

Ez VW érdekeltség. Hatása maximum áttételesen. Teherautó ügyben nem Velük, hanem a Rheinmetall -al (MAN Military - https://www.rheinmetall-defence.com...s/rheinmetall_man_military_vehicles/index.php) kell egyezkedni, ha a Rába -val szeretnénk valamit. Illetve pontosabban teherautót ilyen alapokon.

Ugye a románok - az Agilis után - pont teherautó bizniszből is kiütötték (Iveco lesz Náluk ...) a Rheinmetall -t, pedig Ők az utolsó pillanatig nagy reményeket fűztek a román teherautó bizniszhez ...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Nem voltam benne biztos hova tegyem előre is elnézést. Vitaindítónak szánom :)
VW csoporton belül MAN-t is elérte az átszervezés. A leépítés mértéke meglepő:
https://www.vg.hu/vallalatok/vallal...csat-el-a-volkswagen-ala-tartozo-man-3069731/

“Ennek keretében vizsgálják az ausztriai Steyrben, valamint a németországi Plauenben és Wittlichben működő üzem jövőbeni szerepét.”


Úgy tudom a HX-et Bécsben gyártják.
Mindenestre esetleg érdekelné őket 1 méretesebb rendelés. Talán valami helyi gyártással is...Rába? ;)
Az a baj, hogy elég rosszul idézted be a cikket. :rolleyes:
Szóval a lényeg, hogy a szóba került relokációs lehetőségek miatt vizsgálják a fenti osztrák, és német üzemeket.
Csak nem erről csiripeltek neked azok a verebek, @SilvioD?
 
W

Wilson

Guest
Néztem a cikk dátumát. Ugye akkora már kirúgták a Rheinmetall-t az Agilis-el (Piranha V). A maradék reményteljes Rheinmetall bizniszből meg egy hónapja sincs, hogy kirúgták az RM -et (teherautó - Iveco lesz gyárastul).

És akkor tavaly gondolkodtak egy Mauser rendszerű 30 mm gpá. -n alapuló (amihez hasonló sincs Náluk - ugye áluk Bushmaster van azaz agyő lőszer kompabilitás) Puma -n a KMW-Rheinmetall tandemmel ...

Háát - soxerencsét ...:D:D

Ezeket a román tárgyalásokat nem kell komolyan venni,tárgyaltak ezek már mindenkivel csak éppen nincsen semmilyen konkrétum az ügyben,ha mi a jövő héten bejelentenénk,hogy veszünk 24 db X-szárnyút az Incom-l a Grippenek leváltására.A románok kis idő múlva bejelentenék,hogy tárgyalásokat kezdtek Darth Sidious Sith Nagyúrral a TIE/ln starfighter vadászok megvásárlása ügyében.:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 523
72 522
113
Ezeket a román tárgyalásokat nem kell komolyan venni,tárgyaltak ezek már mindenkivel csak éppen nincsen semmilyen konkrétum az ügyben,ha mi a jövő héten bejelentenénk,hogy veszünk 24 db X-szárnyút az Incom-l a Grippenek leváltására.A románok kis idő múlva bejelentenék,hogy tárgyalásokat kezdtek Darth Sidious Sith Nagyúrral a TIE/ln starfighter vadászok megvásárlása ügyében.:)

És amiből náluk végül nem lesz üzlet (Airbus, RM, KMW...), azok jönnek Magyarországgal üzletet kötni? Akkor lesz TIE fighterünk is :D