A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alhonvéd

New Member
2018. július 19.
17
14
3
Ekkora kiszervezést kétlek, hogy végre tudnak hajtani. Az biztos Nyugaton brutál leépítésre készült a civil MAN teherautó és busz üzletág. Már a Covid előtt is. Marha sok költségmegtakatítást igényel az elektromos és önvezető teherautók fejlesztése, közben az Unió szopatja a szigorú CO2 szabályozassal.

Mindezek mellett nem elképzelhetetlen egy beruházás a Rábánál. Azt nem tudtam, hogy ennyire szoros összefonódás van az RM MAN military teherautók kapcsán a VW és az RM között.
Akkor viszont már jobban ertem a Lynx bulit is. Ilyen kapcsolódó civil ajánlatokat a KMW nem tudott adni. Lehet 1-2 izgalmas elképzelés a hadiipoari üzlet margóján.
Jön a szokásos rész, várunk és figyelünk. :)
Az 50 ezer elütés, valamint a fogalmazás is telefonos, pongyola.
Köszönöm a választ
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Na de térjünk vissza a lényegre. Holland készlet. Ki mit lát esetleges realitásnak a pedzegetésével? Lehet még a 445 tankjukból lezsírozva? PZH 2000-ek nem aktívak náluk, akkor jöhetnének?
 
T

Törölt tag 467

Guest
Na de térjünk vissza a lényegre. Holland készlet. Ki mit lát esetleges realitásnak a pedzegetésével? Lehet még a 445 tankjukból lezsírozva? PZH 2000-ek nem aktívak náluk, akkor jöhetnének?
Semmilyen realitasatnem latom. A7-et rendeltunk eles celokra, kikepzesre A4-et lizingelunk.
Jelenleg arra folyik a kikepzes, utana atkepzes A7-re.
Hol van egy harmadik verzio helye ebben a kepletben?
Ha lesz tovabbi Leo, az A7 lesz.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Na de térjünk vissza a lényegre. Holland készlet. Ki mit lát esetleges realitásnak a pedzegetésével? Lehet még a 445 tankjukból lezsírozva? PZH 2000-ek nem aktívak náluk, akkor jöhetnének?

Szerintem ami ott használható volt (megérte kezdeni vele valamit) azt rég széthordták már ... Persze lehet kukázni még valamit, de lehet sem a mennyiség és/vagy a minőség sem lesz meg ...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Semmilyen realitasatnem latom. A7-et rendeltunk eles celokra, kikepzesre A4-et lizingelunk.
Jelenleg arra folyik a kikepzes, utana atkepzes A7-re.
Hol van egy harmadik verzio helye ebben a kepletben?
Ha lesz tovabbi Leo, az A7 lesz.

Én bárhol képes vagyok látni. Zlj alárendeltségben század, önálló zlj, 2. nehézdandár felállítása.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Az az érdekes, hogy csütörtök éjjel telefonoztak. Valamiért fontos, hogy ott legyen Magyarország.
Szerda este talán okosabbak leszünk...

Egyelőre ennyi, semmi vasak! :(
"Ezt követően a kormány nevében egyezményt ír alá a Virgin Galactic űripari vállalattal. Mint tájékoztatott, ennek nyomán a szektorban tevékenykedő magyar cégek szoros tudományos-mérnöki-műszaki együttműködésre kapnak lehetőséget. Szijjártó Péter a nap folyamán találkozik Jared Kushnerrel, Donald Trump vejével és közel-keleti főtanácsadójával is."
https://888.hu/amerika-london-pariz...sult-allamok-kozel-keleti-beketervet-4272631/
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
44 db A5-A6-ot elhozhatnánk. Meg néhány használt Pzh-t. De azért azt a 30+ Archert se hagyjuk ott a svédeknél (Hiúzból meg lehet még gyártani amannyi kell), aztán kezdhetjük a második nehéz dandárt is összebarkácsolni.

A Norvégoknak A4-ük van, asszem holland forrásból, de a kanadai A6-osok, azok németek tudtommal.

Szóval úgy néz ki a dolog, ha a holland készletet számolgatjuk, hogy 445-ből lett 330 db a5-re felhúzva, azokból pedig 188 a6-ra. Szóval így maradt 115 db a4 amiből ment 52 norvégiába, az a6 ból, 100 a finneknek, 37 a portugáloknak, 20 kanadába.

tehát:

2a4: 63 db
2a5: 142 db (ha nem ezek a német készlet ami a lengyelekhez került)
2a6: 31(valójában 18)

Ezekből ha nem külön nézzük, valamennyi lehetett műszaki járművé alakítva, de talán lehet még mit kotorászni ott.


PZH 2000-ből 24 aktív, 6 kiképző és 27 önjáró löveg lezsírozva.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Szóval úgy néz ki a dolog, ha a holland készletet számolgatjuk, hogy 445-ből lett 330 db a5-re felhúzva, azokból pedig 188 a6-ra. Szóval így maradt 115 db a4 amiből ment 52 norvégiába, az a6 ból, 100 a finneknek, 37 a portugáloknak, 20 kanadába.

tehát:

2a4: 63 db
2a5: 142 db (ha nem ezek a német készlet ami a lengyelekhez került)
2a6: 31(valójában 18)

Ezekből ha nem külön nézzük, valamennyi lehetett műszaki járművé alakítva, de talán lehet még mit kotorászni ott.


PZH 2000-ből 24 aktív, 6 kiképző és 27 önjáró löveg lezsírozva.
most azt számolgatod hogy a hollandoknak mennyi harckocsijuk maradt készleten amúgy?
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Érdekelni kezdett PH felvetése után, így igen, azt számolgatom.
akkor van egy rossz hírem, 2015-ben már csak 15 eladó tankjuk volt (link) a számolsod sok helyen bukik
1.) mindet (445db) modernizálták A5/6 szintre
2.) ebből adtak el elég sokat, ahogy fel is soroltad, illetve a kettes pontodban a zárójelben lévő dolog sajnos igaz, de már mondtuk is párszor hogy jelenleg NINCS eladó A5 a piacon
3.) a mostani A6-os leok amik vannak abban az egy holland harckocsi században ami ugye egy német egység részét képzi azt is lízingelik a hollandok (link)
a hollandok kifújtak kb ami leokat illeti, máshonnan kell szerezni
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Aki nem tanul a múltból, az kénytelen megismételni azt. Volt, amikor a nácik is offenzívában voltak, és nem látszot, hogy valaki megállíthatná oket. Majd buktak egy nagyt és titeket magukkal rántottak. Azelot a világ egyik legkulturáltabb nemzetének voltak tartva. Erdogan pont olyan pusztító felsobrediségu ideológiával felvértezet bortonviselt elvetmult gazember, mind Hitler volt. Mindketten, amint szabadultak a bortonbol, megjátsottág a szeriózus politikus szerepét, hogy hatalomra jussanak, majd csak ost megmutatták a foguk fehérjét.
Volt hogy ti is Hitler csatlósként az elsők között voltatok, akik a lengyeleket meg támadtátok, mi pedig amikor érdekünkben állt akkor is kitartottunk mellettük, ennyit a barátságról. A történelmet mindig a győztesek írják, mint a szlovákot is, és a tótot is, és a ruszint is ami te őseid esetleg.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
erre a tételre érdemes lenne rámozdulni?

Az a baj ezzel, hogy nem tudjuk mikori verziók. Amennyiben felújítani - sőt modernizálni kellene, akkor megérhetné az új PzH-2000. Figyelem - a Lynx amit gyártani fogunk egy raklap közös rendszert és logisztikai áthallást tartalmaz a PzH-2000 -el. Csak egy hülye jelentéktelen példa: a lánctalpas meghajtása ugyanaz ...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Számításaim szerint mintegy 140 körüli Leojuk maradhatott
ember, likolod amit írtam, aztán benyögsz egy ilyet?
akkor újra :

akkor van egy rossz hírem, 2015-ben már csak 15 eladó tankjuk volt (link) a számolsod sok helyen bukik
1.) mindet (445db) modernizálták A5/6 szintre
2.) ebből adtak el elég sokat, ahogy fel is soroltad, illetve a kettes pontodban a zárójelben lévő dolog sajnos igaz, de már mondtuk is párszor hogy jelenleg NINCS eladó A5 a piacon
3.) a mostani A6-os leok amik vannak abban az egy holland harckocsi században ami ugye egy német egység részét képzi azt is lízingelik a hollandok (link)
a hollandok kifújtak kb ami leokat illeti, máshonnan kell szerezni
nincsenek már leok max amit lízingelnek meg ha nem tudták eladni azt a 15 darabot ami még megvolt nekik 15-ben
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
ember, likolod amit írtam, aztán benyögsz egy ilyet?
akkor újra :


nincsenek már leok max amit lízingelnek meg ha nem tudták eladni azt a 15 darabot ami még megvolt nekik 15-ben
Előbb írtam, aztán likoltam.
A eladott készlet:
Norvégia 52db A4
Ausztria 114 db A4
Finnország 100 db A6
Portgália 37+2 db A6
én többről nem tudok, ez alapján kellene legyen vagy 140 db
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Előbb írtam, aztán likoltam.
A eladott készlet:
Norvégia 52db A4
Ausztria 114 db A4
Finnország 100 db A6
Portgália 37+2 db A6
én többről nem tudok, ez alapján kellene legyen vagy 140 db
ott van a két link amit küldtem, az elsőben ott van hogy 2015-ben 15db eladó harckocsijuk volt, értem amit számolsz csak nem így működik
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ebben egyetértünk, de nekem az tűnt ki az eddigi hozzászólásaidból, hogy most és azonnal mindent is sok sok emberrel.

Na ezzel szemben forintra ki van számolva minden kb 2026-ig. És a lassú folyamatos építkezésre van belőve a fizetési modell és a kiképzési menetrend az új eszközökhöz. Ezen gyorsítani exponenciális költségnövekedést jelentene és a társadalom se nyeli be, illetve 5-8%-os gdp csökkenés lesz jövőre ami már most fáj, mert így csak előre tervezett pénzekre lehet számítani a haderőfejlesztésben, mert eddig ha volt egy kis plusz pénz azt be lehetett forgatni. Na most Varga Miska és Matolcsy aki eddig is anyatigrisként vigyázott a pénzre most még szűkebben fogja mérni.
Nem, ami eddig az ő mozgásterüket növelte az most be megy a költségvetésbe és akár a haderő fejlesztésbe, nincs megállás. Kényszer szüli ezt a helyzetet, hálisten felismerték, mégjó hogy mindent elloptak és még is van pénz mindenre, hihetetlen számomra a 2008-as gdp-vel.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
ott van a két link amit küldtem, az elsőben ott van hogy 2015-ben 15db eladó harckocsijuk volt, értem amit számolsz csak nem így működik

Na ja, csak az a kurva matek. Ha ennyit tudunk lekövetni, bár @tong djagbu számaiból levonnám még a 20 kanadai a6-ot, akkor is kurvára 120 jön ki, nem 15. Lehet azt mondani, hogy 105 nem eladó, vagy hogy 105 elrohadt. Vagy el lehet akkor mondani, hogy mi lett a 105 darabbal, mert linket küldeni mi is tudunk, de attól a matek még nem kerek. Szóval hacsak nem tudod felmutatni mi lett ezzel a csekély mennyiséggel, akkor azért hadd számolgassunk már. Elfogadom, hogy esetleg a németek értékesítették, vagy bármit ami alátámasztott információ, de ne legyünk már hülyék csak mert ismert számokat ki tudunk vonni egy ismert számból!!
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nem, ami eddig az ő mozgásterüket növelte az most be megy a költségvetésbe és akár a haderő fejlesztésbe, nincs megállás. Kényszer szüli ezt a helyzetet, hálisten felismerték, mégjó hogy mindent elloptak és még is van pénz mindenre, hihetetlen számomra a 2008-as gdp-vel.
Hát a haderőfejlesztésbe nem megy, sajnos pár dolgot megvágtak ami nagyon jól jönne, de nem közvetlen technikai beszerzés és az a plusz pénzből lett volna.