A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Hat segitsunk be nekik a toborzasba es osszuk meg. Igazabol nem nagy dolog egy megosztas de hatalmas segitseg a inditvanyozonak. /ha csak 10 en jelentkeznek a poszt altal mar megerte azt a par percet/.
/meg annyit hogy legalabb itt ne huzzunk szet./
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Szerződés odaítéléséről szóló hirdetmény:

Az 1118 Budapest, Schweidel utca 2-4. szám alatti objektum részleges felújítása, karbahelyezése keretében az 1-es számú épület 2., 3. és 4. emelet kivitelezési munkálatai.

Beérkezett ajánlatok száma: 1db
Nyertes ajánlattevő neve: B-Omega-t PFMS kft.
Kifizetésre kerülő ár: 183.549.813 Ft + ÁFA
Szerződéskötés időpontja: 2020.07.30.

 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
ne becsüld le a facebook erejét, amúgy meg végre hogy igyekeznek tényleg minden platformot megragadni a kapcsolatteremtésre
mennyit keres most tatán egy lövész?
alapból, nem túlóra meg ilyenek. ha ez kevesebb mint 180-200 nettó, akkor a büdös életben nem fognak embert kapni. ha ez fölött van , akkor szabolcsból fel lehet tölteni.
netto 220-250ért kb 10.000 ember van azonnal csak szabolcsból. ugyanez borsodból. és hajduból is valszeg..ez alatt senkt ne is keressetek. elmegy havi 10-05 napot melozni 15 nettoert es szarik a vilagra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Portugáloknak is adtak el 37-et ha jól emlékszek.
Ebben igazad van, de akkor sem jönnek ki a számok nekem.
100 ment a finneknek. 37 a portugáloknak. 18 db-ot eladtak a németeknek, akik felhúzták őket A6MA2-re, és visszabérelték tőlük. Ez utóbbiakat a legújabb fejlesztésnél A7V-re fejlesztik.
Összesen 180, de egyes helyeken 188db A6-os upgraderől írnak. Azaz 25-33 db A6NL-ről én nem nagyon találtam semmi infót. De ezen felül még A5-öseiknek is kellene lennie, mert az eredeti 445-ből 330-at upgradeltek A5-re, majd abból 180 (188?) -at A6-ra.
De most olvasom, hogy elvileg PZH-ból is vannak elfekvő készleteik. Röhögnék, ha ők is a dán irányban mennének el. Azaz kerekes SPH vonalra módosítanának.
Mindenesetre ez szerepel a 2018-as Holland White Paperben:
We will modernise our weapon systems (midlife updates), such as the Bushmaster (all wheel drive armoured vehicle), Fennek (armoured reconnaissance vehicle), CV90 (infantry fighting vehicle), self-propelled howitzer, Apache (attack helicopter), landing transport dock (LPD) and hydrographic survey vessels.
Furcsa, hogy minden fontosabb esetben pontos típust jelöl meg, de a PZH-kat nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Ebben igazad van, de akkor sem jönnek ki a számok nekem.
100 ment a finneknek. 37 a portugáloknak. 18 db-ot eladtak a németeknek, akik felhúzták őket A6MA2-re, és visszabérelték tőlük. Ez utóbbiakat a legújabb fejlesztésnél A7V-re fejlesztik.
Összesen 180, de egyes helyeken 188db A6-os upgraderől írnak. Azaz 25-33 db A6NL-ről én nem nagyon találtam semmi infót. De ezen felül még A5-öseiknek is kellene lennie, mert az eredeti 445-ből 330-at upgradeltek A5-re, majd abból 180 (188?) -at A6-ra.
De most olvasom, hogy elvileg PZH-ból is vannak elfekvő készleteik. Röhögnék, ha ők is a dán irányban mennének el. Azaz kerekes SPH vonalra módosítanának.
Mindenesetre ez szerepel a 2018-as Holland White Paperben:

Furcsa, hogy minden fontosabb esetben pontos típust jelöl meg, de a PZH-kat nem.

Én még az A5-ökkel is kibékülnék, ha lenne raktáron náluk. Simán fel lehetne húzni őket egy strv 122 szintjére, csak modernebb eszközökkel, meg flw-200-zal felszerelve. Meg persze még 24 pzh sem lenne rossz dolog. :)
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
mennyit keres most tatán egy lövész?
alapból, nem túlóra meg ilyenek. ha ez kevesebb mint 180-200 nettó, akkor a büdös életben nem fognak embert kapni. ha ez fölött van , akkor szabolcsból fel lehet tölteni.
netto 220-250ért kb 10.000 ember van azonnal csak szabolcsból. ugyanez borsodból. és hajduból is valszeg..ez alatt senkt ne is keressetek. elmegy havi 10-05 napot melozni 15 nettoert es szarik a vilagra.
hozzáteszem hogy a kutyát nem érdekli a brutto.....ennyit kell hazavinni..igy vagy ugy...tehat ha 250-et haza tudna vinni valaki akkor sorban állnának..ez a véleményem
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
mennyit keres most tatán egy lövész?
alapból, nem túlóra meg ilyenek. ha ez kevesebb mint 180-200 nettó, akkor a büdös életben nem fognak embert kapni. ha ez fölött van , akkor szabolcsból fel lehet tölteni.
netto 220-250ért kb 10.000 ember van azonnal csak szabolcsból. ugyanez borsodból. és hajduból is valszeg..ez alatt senkt ne is keressetek. elmegy havi 10-05 napot melozni 15 nettoert es szarik a vilagra.
187 nettó a kezdő közkatona bér.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
A duplájától kezdődik az élet.
most őszintén..nem olyan rossz az. nyilván nem az elit, s lehetne emelni...mondjuk 220 körülre...
ez amugy egy nagyon jhó segédmunkás bére aki 12-14 órát gürüzik..napi 8000HUF egy igen kemény napszamos bére...szorozzatok, és kalkulaljatok..
nálunk egy valóban profi hegesztő az netto 300-at keres. ez 10-oraban es 60fokos meloruhaban egesz nap.
katonaként ez nem rossz..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
most őszintén..nem olyan rossz az. nyilván nem az elit, s lehetne emelni...mondjuk 220 körülre...
ez amugy egy nagyon jhó segédmunkás bére aki 12-14 órát gürüzik..napi 8000HUF egy igen kemény napszamos bére...szorozzatok, és kalkulaljatok..
nálunk egy valóban profi hegesztő az netto 300-at keres. ez 10-oraban es 60fokos meloruhaban egesz nap.
katonaként ez nem rossz..
Dunántúlon egy jó hegesztő fél millát keres és Tatát kéne feltölteni. A környéken egy albérlet meg 100 000 fotint/hó.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Dunántúlon egy jó hegesztő fél millát keres és Tatát kéne feltölteni. A környéken egy albérlet meg 100 000 fotint/hó.
Ha a dagadt lajcsinak futotta 50 lakasos lakoparkra a to kozelebe.
A honvedsegnek is futnia kellene 3x50 lakasos lakoparkra. 50 lakas a tiszteke 50 a altiszt /zaszlosok ide is oda is./ 50 lakas a legenyeegnek.

Kedvezmenyes vagy ingyenea alberleti dijjal. Csak es kizarolag jkatonaknak es nem sabadna megvasarolhatova tenni... 1 gyerektol lehessen igenyelni. Esetleg par sorhazat felhuzni akar konnyuszerkezetest.

Akar honvedsegi teruleten ha nincs tatan akkor Bajba a baji laktanya teruleten a telepuleshez kozeleso oldalon es buszjarat.... Baj sincs messze majdnem osszer tataval. Es ott a jokora laktanya.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A baji laktanya egyebkent ha egy resze ingatlanbefektetoknek ertekesitve lenne vagy a honvedseg ujitana alakitana ki lakasokat is jo penz lenne... A folosleges ingatlanok akar civileknek is mehetne alberletbe /csak egy ceg kellene ra./ meg az ottfelejtett harcjarmuvek is maradhatnanak :D
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Dunántúlon egy jó hegesztő fél millát keres és Tatát kéne feltölteni. A környéken egy albérlet meg 100 000 fotint/hó.
nem a dunantult kell védeni erre ez a válaszom...150 km keletebbre s ott lenne is értelme..és olcsóbb. a veszprémiek menjenek az audi-ba. a nyiregyhaziak meg legyenek katonak. mindenki jobban is jarna szerintem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
mennyit keres most tatán egy lövész?
alapból, nem túlóra meg ilyenek. ha ez kevesebb mint 180-200 nettó, akkor a büdös életben nem fognak embert kapni. ha ez fölött van , akkor szabolcsból fel lehet tölteni.
netto 220-250ért kb 10.000 ember van azonnal csak szabolcsból. ugyanez borsodból. és hajduból is valszeg..ez alatt senkt ne is keressetek. elmegy havi 10-05 napot melozni 15 nettoert es szarik a vilagra.
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
Aztán mégsem tolonganak keleten se pedig.
200 000 alatt kiröhögnek kb. Meg egy jó cafeteria nélkül.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
bocsánat csak kidobottt a gep.
szoval.
190-ert nem de 220-ert igen.
220 nettoert havi fix-ert az egész 3 m3gye elköltözne..borsod,hajdu es szabolcs
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb

Érdekes, azon az illetményes oldalon a csúszkákat tologattam kicsit. Ami meglepett:

- a szerződéses/hivatásos állomány esetén a 'honvéd-őrvezető-tizedes-szakaszvezető" mindnek ugyanannyi az illetménye,
- ez érdekes annak a fényében, hogy a tartalékosoknál (mind a 3 fajtánál) meg van különbség ezen rendfokozatok esetén is.

Ez tényleg így lehet vagy csak "programhiba"?

Még egy kérdés motoszkál bennem, hogy aki volt katona korábban (akár sorállományú) és volt rangja (azaz pl. a 'őrvezető-tizedes-szakaszvezető' valamelyike példának okáért) és mondjuk érettségije is van (ezt nem tudom befolyásolna-e bármit is az illetményen kívül) az megkapná azt szerződéses/hivatásosként vagy éppen tartalékosként avagy sem? Én úgy gondolnám, hogy nem - de lehet itt is tévedek ...

Úgy egyébként a sorállomány kialakításához semmi nincs meg jelenleg. Sem alakulatok, sem laktanyák, sem ruha/felszerelés, sem logisztika semmi-semmi. Már évtizedekkel ezelőtt olyan MN egyenruhákat osztogattak a sorállománynak, hogy "folt-hátán-folt" több évtizedes sz@rrárongyolódott fosok. Nem véletlenül kellett a tartalékosoknak is angol használt egyenruhát szerválni ...

Amennyiben csak a tartalékosokat tekintve a mostanihoz lenne 10 év alatt +10.000 fő (és esetleg átlagban magasabb "harcértékkel") már az bődületes eredmény lenne. Akkor megemelném a kalapom. A szerződéses/hivatásos állomány esetén meg bízom abban, hogy meg lesz talán hamarabb is a célok meg hosszabb távon is ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Érdekes, azon az illetményes oldalon a csúszkákat tologattam kicsit. Ami meglepett:

- a szerződéses/hivatásos állomány esetén a 'honvéd-őrvezető-tizedes-szakaszvezető" mindnek ugyanannyi az illetménye,
- ez érdekes annak a fényében, hogy a tartalékosoknál (mind a 3 fajtánál) meg van különbség ezen rendfokozatok esetén is.

Ez tényleg így lehet vagy csak "programhiba"?

Még egy kérdés motoszkál bennem, hogy aki volt katona korábban (akár sorállományú) és volt rangja (azaz pl. a 'őrvezető-tizedes-szakaszvezető' valamelyike példának okáért) és mondjuk érettségije is van (ezt nem tudom befolyásolna-e bármit is az illetményen kívül) az megkapná azt szerződéses/hivatásosként vagy éppen tartalékosként avagy sem? Én úgy gondolnám, hogy nem - de lehet itt is tévedek ...

Úgy egyébként a sorállomány kialakításához semmi nincs meg jelenleg. Sem alakulatok, sem laktanyák, sem ruha/felszerelés, sem logisztika semmi-semmi. Már évtizedekkel ezelőtt olyan MN egyenruhákat osztogattak a sorállománynak, hogy "folt-hátán-folt" több évtizedes sz@rrárongyolódott fosok. Nem véletlenül kellett a tartalékosoknak is angol használt egyenruhát szerválni ...

Amennyiben csak a tartalékosokat tekintve a mostanihoz lenne 10 év alatt +10.000 fő (és esetleg átlagban magasabb "harcértékkel") már az bődületes eredmény lenne. Akkor megemelném a kalapom. A szerződéses/hivatásos állomány esetén meg bízom abban, hogy meg lesz talán hamarabb is a célok meg hosszabb távon is ...
Szarakodik a progi, ilyen nettó 10 000 körül van a küönbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus