A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Dunántúlon egy jó hegesztő fél millát keres és Tatát kéne feltölteni. A környéken egy albérlet meg 100 000 fotint/hó.
nem a dunantult kell védeni erre ez a válaszom...150 km keletebbre s ott lenne is értelme..és olcsóbb. a veszprémiek menjenek az audi-ba. a nyiregyhaziak meg legyenek katonak. mindenki jobban is jarna szerintem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
mennyit keres most tatán egy lövész?
alapból, nem túlóra meg ilyenek. ha ez kevesebb mint 180-200 nettó, akkor a büdös életben nem fognak embert kapni. ha ez fölött van , akkor szabolcsból fel lehet tölteni.
netto 220-250ért kb 10.000 ember van azonnal csak szabolcsból. ugyanez borsodból. és hajduból is valszeg..ez alatt senkt ne is keressetek. elmegy havi 10-05 napot melozni 15 nettoert es szarik a vilagra.
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
Aztán mégsem tolonganak keleten se pedig.
200 000 alatt kiröhögnek kb. Meg egy jó cafeteria nélkül.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Ti Mondjátok állandóan hogy szar a pénz. Én azt mondom hogy ez annyirra nem rossz pénz.Azért tudom biztosan gogy lenne 10.000 ember mert ennyi emberről tudok az adatbázisomban aki ennyiert elmenne melozni,(ez az egyik cegem adatbázisa) 190
bocsánat csak kidobottt a gep.
szoval.
190-ert nem de 220-ert igen.
220 nettoert havi fix-ert az egész 3 m3gye elköltözne..borsod,hajdu es szabolcs
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
1.)mennyit keresnek? tessék : https://www.iranyasereg.hu/page/illetmeny
2.) honnan veszed ennyire biztosan hogy ennyien jönnének? nagyon érdekes számokkal dobálozól
3.) és ha jönnének hirtelen ennyien szerinted tudnánk velük kezdeni valamit? felruházni őket? kiképzeni hirtelen ennyi embert? normális felszerelést adni nekik?ellátni őket? elhelyezni őket? mindegyikre ugyanaz a válasz segítek... épp ezért mondtam hogy a sorkatonaság se lenne megoldás mert most sincs mindenkinek meg minden bent, nemhogy ha a nyakunkra szabadítanál 10.000 főt mondjuk, ha azt mondod hogy 5 év alatt 10.000 fő az már sokkal jobban tetszik
4.) az illetmény nagyon nem minden, kezdetnek az is megfelelne ha nem néznék lábtörlőnek bent az embert, csak mondom hogy aki felszerel pontosan tudja hogy mennyi lesz az illetménye, tehát vagy nincs más választása mert a semminél jobb VAGY szimplán elhivatott, aztán bent elveszik a kedvét bizonyos dolgokkal...
érdekesek a gondolataid de ahogy @Pogány is mondta, légy okosabb

Érdekes, azon az illetményes oldalon a csúszkákat tologattam kicsit. Ami meglepett:

- a szerződéses/hivatásos állomány esetén a 'honvéd-őrvezető-tizedes-szakaszvezető" mindnek ugyanannyi az illetménye,
- ez érdekes annak a fényében, hogy a tartalékosoknál (mind a 3 fajtánál) meg van különbség ezen rendfokozatok esetén is.

Ez tényleg így lehet vagy csak "programhiba"?

Még egy kérdés motoszkál bennem, hogy aki volt katona korábban (akár sorállományú) és volt rangja (azaz pl. a 'őrvezető-tizedes-szakaszvezető' valamelyike példának okáért) és mondjuk érettségije is van (ezt nem tudom befolyásolna-e bármit is az illetményen kívül) az megkapná azt szerződéses/hivatásosként vagy éppen tartalékosként avagy sem? Én úgy gondolnám, hogy nem - de lehet itt is tévedek ...

Úgy egyébként a sorállomány kialakításához semmi nincs meg jelenleg. Sem alakulatok, sem laktanyák, sem ruha/felszerelés, sem logisztika semmi-semmi. Már évtizedekkel ezelőtt olyan MN egyenruhákat osztogattak a sorállománynak, hogy "folt-hátán-folt" több évtizedes sz@rrárongyolódott fosok. Nem véletlenül kellett a tartalékosoknak is angol használt egyenruhát szerválni ...

Amennyiben csak a tartalékosokat tekintve a mostanihoz lenne 10 év alatt +10.000 fő (és esetleg átlagban magasabb "harcértékkel") már az bődületes eredmény lenne. Akkor megemelném a kalapom. A szerződéses/hivatásos állomány esetén meg bízom abban, hogy meg lesz talán hamarabb is a célok meg hosszabb távon is ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Érdekes, azon az illetményes oldalon a csúszkákat tologattam kicsit. Ami meglepett:

- a szerződéses/hivatásos állomány esetén a 'honvéd-őrvezető-tizedes-szakaszvezető" mindnek ugyanannyi az illetménye,
- ez érdekes annak a fényében, hogy a tartalékosoknál (mind a 3 fajtánál) meg van különbség ezen rendfokozatok esetén is.

Ez tényleg így lehet vagy csak "programhiba"?

Még egy kérdés motoszkál bennem, hogy aki volt katona korábban (akár sorállományú) és volt rangja (azaz pl. a 'őrvezető-tizedes-szakaszvezető' valamelyike példának okáért) és mondjuk érettségije is van (ezt nem tudom befolyásolna-e bármit is az illetményen kívül) az megkapná azt szerződéses/hivatásosként vagy éppen tartalékosként avagy sem? Én úgy gondolnám, hogy nem - de lehet itt is tévedek ...

Úgy egyébként a sorállomány kialakításához semmi nincs meg jelenleg. Sem alakulatok, sem laktanyák, sem ruha/felszerelés, sem logisztika semmi-semmi. Már évtizedekkel ezelőtt olyan MN egyenruhákat osztogattak a sorállománynak, hogy "folt-hátán-folt" több évtizedes sz@rrárongyolódott fosok. Nem véletlenül kellett a tartalékosoknak is angol használt egyenruhát szerválni ...

Amennyiben csak a tartalékosokat tekintve a mostanihoz lenne 10 év alatt +10.000 fő (és esetleg átlagban magasabb "harcértékkel") már az bődületes eredmény lenne. Akkor megemelném a kalapom. A szerződéses/hivatásos állomány esetén meg bízom abban, hogy meg lesz talán hamarabb is a célok meg hosszabb távon is ...
Szarakodik a progi, ilyen nettó 10 000 körül van a küönbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Enrollam sokan tudjak a seregbe hogy ide kommentelek... Pedig nem nagyon beszeltem rolla senkinek... Pl a knbsz es cimboram ;) is tudta/tudja. /egyebkent sokan nem mernek en is azert mert mar 2010 ota szinte napiszinten irok./megszoktak./
Persze, Neked könnyű. El se tudják olvasni "néha", amit írsz. A 3. szuperszámítógép dolgozik 2010 óta, hogy dekódolják -na de ha egyszer meglesz a megfejtés... :p:D
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Ebben igazad van, de akkor sem jönnek ki a számok nekem.
100 ment a finneknek. 37 a portugáloknak. 18 db-ot eladtak a németeknek, akik felhúzták őket A6MA2-re, és visszabérelték tőlük. Ez utóbbiakat a legújabb fejlesztésnél A7V-re fejlesztik.
Összesen 180, de egyes helyeken 188db A6-os upgraderől írnak. Azaz 25-33 db A6NL-ről én nem nagyon találtam semmi infót. De ezen felül még A5-öseiknek is kellene lennie, mert az eredeti 445-ből 330-at upgradeltek A5-re, majd abból 180 (188?) -at A6-ra.
De most olvasom, hogy elvileg PZH-ból is vannak elfekvő készleteik. Röhögnék, ha ők is a dán irányban mennének el. Azaz kerekes SPH vonalra módosítanának.
Mindenesetre ez szerepel a 2018-as Holland White Paperben:

Furcsa, hogy minden fontosabb esetben pontos típust jelöl meg, de a PZH-kat nem.

44 db A5-A6-ot elhozhatnánk. Meg néhány használt Pzh-t. De azért azt a 30+ Archert se hagyjuk ott a svédeknél (Hiúzból meg lehet még gyártani amannyi kell), aztán kezdhetjük a második nehéz dandárt is összebarkácsolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Lehet, hogy hülye a kérdés... ha valaki -pl katona- olvassa, hogy kiszivárog valami olyan, aminek nem kellett volna, azt mint sima olvasó, kell jelenteni a felettesének, megfelelő szervnek, embernek? Vagy csak átsiklik felette, hogy "jó nagy marha" és majd kiszűri akinek ki kell, de dolga nincs vele? Vagy ha tudják, hogy fórumozik/olvasó, de nem jelenti magától, azt elővehetik, hogy elmulasztotta?
Nem csak a HM/MH vonalán érdekel, hanem más rendvédelmi, vagy civil életben is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Lehet, hogy hülye a kérdés... ha valaki -pl katona- olvassa, hogy kiszivárog valami olyan, aminek nem kellett volna, azt mint sima olvasó, kell jelenteni a felettesének, megfelelő szervnek, embernek? Vagy csak átsiklik felette, hogy "jó nagy marha" és majd kiszűri akinek ki kell, de dolga nincs vele? Vagy ha tudják, hogy fórumozik/olvasó, de nem jelenti magától, azt elővehetik, hogy elmulasztotta?
Nem csak a HM/MH vonalán érdekel, hanem más rendvédelmi, vagy civil életben is.
Azért mert nem jelenti nem veszik elő szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ebben igazad van, de akkor sem jönnek ki a számok nekem.
100 ment a finneknek. 37 a portugáloknak. 18 db-ot eladtak a németeknek, akik felhúzták őket A6MA2-re, és visszabérelték tőlük. Ez utóbbiakat a legújabb fejlesztésnél A7V-re fejlesztik.
Összesen 180, de egyes helyeken 188db A6-os upgraderől írnak. Azaz 25-33 db A6NL-ről én nem nagyon találtam semmi infót. De ezen felül még A5-öseiknek is kellene lennie, mert az eredeti 445-ből 330-at upgradeltek A5-re, majd abból 180 (188?) -at A6-ra.
De most olvasom, hogy elvileg PZH-ból is vannak elfekvő készleteik. Röhögnék, ha ők is a dán irányban mennének el. Azaz kerekes SPH vonalra módosítanának.
Mindenesetre ez szerepel a 2018-as Holland White Paperben:

Furcsa, hogy minden fontosabb esetben pontos típust jelöl meg, de a PZH-kat nem.

44 db A5-A6-ot elhozhatnánk. Meg néhány használt Pzh-t. De azért azt a 30+ Archert se hagyjuk ott a svédeknél (Hiúzból meg lehet még gyártani amannyi kell), aztán kezdhetjük a második nehéz dandárt is összebarkácsolni.

Elvileg Norvégiának is adtak el és Kanadának is az ő állományukból ment 20 db 2A6, szóval nem tudom, mennyi lehet ott készleten ha van még.
 

alhonvéd

New Member
2018. július 19.
17
14
3
Koszi!

Szamomra a lenyeg 18:30 korul van (Benko vegtelen kormondataibol kihamozva):
- a RM mmind az "ot labat" Magyarorszagon is akarja 'kinyujtani' - akkor ezek szerint varhato tovabbi RM terjeszkedes?
Nem tudom, hogyan jon ossze az 5 agazat - a RM Defence hagyomanyos divizioi a fegyverek-loszerek, eletronikus rendszerek ill a jarmuvek, mig a RM Automotivegyart minden autos istennyilat, kis- es nagyteljesitmenyu motorokat, mindenfele pumpat meg -, de erosen ugy hangzik, hogy mindenre kiterjed majd a magyar tevekenyseguk
- az R&D avagy K+F valoban sokkal tovabb megy majd, mind egyszeruen csak a Lynxet sajat magunkra szabni, mind az ot teruleten szamitanak a magyar mernokokre: "a magyar szakemberekkel, mernokokkel, fejlesztomernokokkel nagyon szepen tovabb lehet fejleszteni" ... "nemcsak haditechnikai eszkozrol, nemcsak harcjarmurol beszelunk, hanem sokkal szelesebb koru egyuttmukodesrol"... "kutatassal, fejlesztessel es innovacioval tudunk foglalkozni kozosen" (Benko)
- merheto, erezheto gazdasagi novekedesre szamitanak a RM valo szeleskoru ipari-fejlesztesi egyuttmukodesbol - ez mondjuk eleg korrekt mereteket sejtet...

...szoval pont ugy, ahogy josoltam, lesz itt minden, mint a bucsuban: terveznek es gyartanak majd pk meg medevacon kivul legvedelmi, mortar stb veriokat, sot, szerintem meg mobile kocsmat is terveznek Lynx alapokra, ha lesz ra igeny. :D
Az egyik az RM Man military teherautó (51% RM, 49%MAN Volkswagen). Ezt a képességüket is 0 közelébe amortizáltuk.
Rába teheautóüzletág bezárva, más cégről Tátra? nem hallani.
A MAN 3 európai gyárában a csökkent megrendelések miatt gazdaságossági felülvizsgálatot vannak (áthelyezésről is gondolkodnak).
Nagyon erősen fantáziálok esetleg a Rába-val közösen 1 gyártósor civil teherautó (megfordult a fejemben kategória) +1 military (tuti!!! ) a tervezett 50+20 ezres haderőnek (vajon ez mennyi 4*4,6*6,8*810*10). Vagy az USA tulajdon Csepel kerékpárnál kell rendelni riksákat (187 nettó-ért kihajtja?).
A azért a riksának ellentmond, hogy Tatára is jönnek MAN teherautók