A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
hendecsaba.jpg
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@ghostrider ha oda adták utána is tudják zárolni , lásd a gazdasági világ válság elején közbe. Zárolták a minisztériumok költségvetését. Valami más van a dologban és szerintem EU-s szabályok megkerülése vagy éppen betartása.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
Hát én nem tudom, hogy ez a "közös rendvédelmi és fegyveres szerveknek kialakított illetményalap" micsoda, de pénzt vagy költségvetési szerveknek adnak, vagy az állam tartalék alapjában vannak elkülönítve. Fából vaskarika, vagy egy nagy blöff, Fidesz módra.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
Akkor ez a "kutya vacsorája" címre esélyes! Főleg, hogy az internet adóból akarták fedezni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Az csak balos pletyka volt. Lesz emelés csak a pótlékokat meg úgy csökkentik, hogy épp ugyanannyit fog mindenki hazavinni mint eddig. (legalábbis nekem ez a teóriám)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
Én nem tudom, hogy ki terjesztette, csak azt, hogy mindegyik eddig kormányzó erő, ugyan olyan pancser a hadsereg, meg a rendvédelmi szervek ügyeit illetően. De ide lehetne sorolni az egészségügyet, oktatást is. Én is úgy hallom több helyről is, hogy a pótlékok elvesztésével nem fog itt számottevően emelkedni csak azok fizetése, akiknél eddig a pótlékok annyira nem számítottak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Lesz emelés, ami érzékelhető is lesz, a szerződéseseknek biztosan. Ugyanis a jelenlegi jövedelmi viszonyok mellett, feltehetően kiürül a legénységi állomány rövidesen. Égett a ház rendesen már, itt mindenki tudja milyen nagy már a létszámhiány, még ennél a mini 29.000 fős haderőnél is.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
És nem csak ebben az országban hanem az egész világon... Na szóval ameddig az állományban dolgozoktól nem kapunk negatív tapasztalatot , addig minden csak fikció és belső képzelgéseink kivetülés :D Én sem vagyok már annyira hurráoptimista, de várjuk meg a végét.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Ketlem, hogy nemi fizuemeles megallitja a nagyaranyu leszereleseket, itt nem csak az anyagi megbecsuletlensegrol van szo szvsz
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ketlem, hogy nemi fizuemeles megallitja a nagyaranyu leszereleseket, itt nem csak az anyagi megbecsuletlensegrol van szo szvsz

Van még aki nem szerelt le? Öt éves szerződések vannak ha jól tudom, szal 2015/16-ra "ki kell ürüljön" a honvédség elvben, pontosabban csak azok maradnak, akik tényleg semmilyen más perspektívával nem rendelkeznek és az rosszabb lesz, mintha nem maradnának, mert mindenki akire egy kicsit is szükség lenne az megállja a helyét tisztességesebb körülmények között bárhol máshol.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Volt a facebookon egy toborzó cikk, Tatára, elég érdekes kommentek voltak alatta. elég sokan tisztában vannak vele, hogy nagyon kevés pénz kereshető, a többség kiröhögi az ilyen cikkeket, Volt jó pár jelentkezős történet is, hiába csinálod végig a jelentkezést, felelsz meg, elküldenek, hogy majd hívnak, aztán nem lesz belőle semmi. Vagy például a legkisebb probléma is kizáró ok, mintha tökéletes rambokat keresne a MH. persze a rendőrséghez, tűzöltókhoz gond nélkül felvették ugyanazokat az embereket. Amúgy arról tudtok valamit, hogy a tisztek, altisztek hogyan viszonyulnak a szerződésesekhez? Mert eléggé érdekes dolgokat kommenteltek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Akármennyi idejű szerződésed lehet amikor felszerelsz 5 vagy 3 éveset írsz alá de utána bármennyit hosszabbíthatsz.Már egy jó ideje az van,hogy az újak legalább fele életre is alkalmatlan.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Akármennyi idejű szerződésed lehet amikor felszerelsz 5 vagy 3 éveset írsz alá de utána bármennyit hosszabbíthatsz.Már egy jó ideje az van,hogy az újak legalább fele életre is alkalmatlan.

"Megélhetési" honvédek gondolom... Egyre mélyebb gödörbe csúszik az egész MH
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Szerződéses jogviszonya lehet tisztnek és tiszthelyettesnek is. Az Ő esetükben egyébként még jobb is az anyagi megbecsülés hosszabb távon.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Akármennyi idejű szerződésed lehet amikor felszerelsz 5 vagy 3 éveset írsz alá de utána bármennyit hosszabbíthatsz.Már egy jó ideje az van,hogy az újak legalább fele életre is alkalmatlan.

Sajnos kimondatlanul, én is gondoltam erre. Mármint, hogy annyira alacsony az anyagi megbecsülés, hogy a mostani szerződők többsége, nem épp a minőségi emberanyag kategóriába tartozik. Ez érthető is persze jelenleg.