A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
ms07

Az előző rendszerből maradt idősebbek nem tudják vagy nem akarják felfogni mi az a szerződéses katona. Az előző rendszer ez esetben a sorkatonaság korszakára értendő.
Ők azért maradtak a seregnél mert semmi esélyük nem lett volna civil életben elhelyezkedni. A Honvédségnél meg azt hiszik ők a valakik mert mondjuk főtörzsőrmester. Az ilyenek között van bőven beképzelt ugyanakkor semmihez se értő "katona". Nem tud egy tárat betenni az AK-ba csak az a lényeg hogy fegyverkarbantartásnál basztasson. Meg azt hiszi parancsol hétvégére. Még jó, hogy házi feladatod nem ad fel.
Na mindegy ezek elfogynak szép lassan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Micsoda munka lesz majd mindent amit hagytak szétrohadni újrateremteni... Főleg az adott feltételekkel.... Eddig szarból építettünk várat, lassan már a semmiből kéne valamit teremteni.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A felvételivel kapcsolatban annyit hogy harminc-egy-két fővel kezdtünk és 6an maradtunk a végére.
Hozzáteszem volt dongalábú is a jelentkezők között .?.
A drogteszten és az orvosin sokan elhasaltak. ahogy az egészségügyin is ( de ha valaki egéségileg nem oké szerintem háborus helyzetbe inkább hátráltat mint segít a honvédelmében)
A pszihologiai is nagy kaszálást végzett szerintem szintén jogosan.
De hiszitek vagy sem az iq-teszten is meglepően sokan hasaltak el...

Akit meg megfelelt és nem lett szerződés a vége az vessen magára a tehetetlensége miatt (mert igen is havi 1x legalább illene bemennia kiegre érdeklődni meg szólni hogy még mindig aktuális...) mert ha csak az év elején van kiképzés akkor akor hiába teljesíti a felvételit mondjuk agusztusba...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
Nekem csak az a kérdésem, hogy ezzel az állománnyal valaki még háborúzni is merne? Vagy háborús helyzetben extra pénzt kapnának?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
A kemény mag még tartja magát. A fizetésemelés mindenképpen jól fog jönni az állománynak. A gond a műszakiak, ők ennyiért sem fognak visszajönni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
dudi
Én arra gondoltam, hogy ennyi pénzért még békében sem mennek el a seregbe "dolgozni", de egy háborúban sokkal rosszabb körülmények között még meg is lehet könnyen halni. A haza szeretetről pedig inkább nem foglalnák állást. Azt gondolom, hogy más országokban sem rózsás a helyzet.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
krisss: Van menekült státusz is és sajnos sokan élnének vele, más országokban.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Háborúban még ilyenebbekkel is mennének bárhol a világon.

Ezzel a megállapítással is egyetértek.
Ezért volt rossz döntés a sorkatonaság megszüntetése.
Mert ma Ukrajnában sem kizárólag profi, hivatásos katonák harcolnak egymással szemben.
A szakadárok is csak úgy tudtak gyorsan, az Orosz segítségen túl, emberben is felállni az elején, hogy volt egy jelentős létszámuk, akik egyszerűen szólva, voltak sorkatonák és volt katonai képzettségük és némi katonai tapasztalatuk.
Ezt nyugodtan hívhatjuk mozgósításnak is.
Na ez az, ami nem tudom nálunk ,egy hirtelen kialakuló válsághelyzetben hogy működne.
Szép dolog papíron, meg pár száz diák bevonásával, mozgósítási gyakorlatokat rendezni, de ez inkább csak kommunikáció.
Valójában, hamarosan, az életkor előrehaladtával, csak képzetlen embereket tudnának behívni ilyen minősített helyzetben.
Akiket felelősséggel, harctérre küldeni, csak több hónapos intenzív kiképzés után lenne szabad.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
krisss
Ezzel a hadkötelezettséggel, ami most van, kitörölhetjük a s@ggünket és akkor még finom voltam.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
krisss: Van menekült státusz is és sajnos sokan élnének vele, más országokban.

csodálkozol? ha gond lenne és kezembe nyomnák a kalast, hogy gyerünk fiam védd a hazát egyúttal a homlokomra is irhatnád hogy golyofogo. Kb. 10 perc múlva pedig elnyernem a hősi halott státuszt. Teszem hozzá ha anno fél évig csicskaztatnak sorosként az annyit jelentene hogy 10 perc helyett 15
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
eSeM

Ha G36-ot nyomnának a kezedbe sem élnél tovább...
Nem az AK-val van a baj vagy a BTR-el vagy bármi mással hanem a behívottak képzetlenségével.Szóval ha mindenből a legkorszerűbbet adod egy képzetlen embernek akkor az többet árt mintha mintha mindenből elavultat kapna mert azt hiszi a modern eszközeiből kiindulva,hogy van esélye,ellenben ha szart kap akkor ezt tudni fogja és jobban fog vigyázni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
dudi

Az emberek nagy része azt se tudja melyik a jó vagy rossz felszerelés. Aki nem érdeklődik a téma iránt annak mindegy mi van a kezében.
eSeM-el értek egyet, hogy kb. golyófogónak lennének jók az egykori sorkatonák. Nem hiszem, hogy sokat érne pár hónap szopatás. Én 3 éve szereltem le, de lenne bőven mit feleleveníteni. Ezért is lenne értelme egy jól működő tartalékos rendszernek. A jelenlegiről volt egy statisztika, hogy a nagy részük már csak a koránál is alkalmatlan például lövésznek. De tartalékos főtiszt biztos van elég, szóval vezetőség nélkül nem marad a sereg.
 

kikiforce

New Member
2014. augusztus 10.
15
13
3
Én most szeptemberben voltam alkalmasságin, pszichológiából meg is húztak és decemberben volt a pótfelvételi amin átmentem. Január végén fogok bevonulni Tatára. Szóval szerintem hulyeség hogy nem vesznek fel senkit (1oldallal elobb írta valaki).
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
eSeMki

Ha G36-ot nyomnának a kezedbe sem élnél tovább...
Nem az AK-val van a baj vagy a BTR-el vagy bármi mással hanem a behívottak képzetlenségével.Szóval ha mindenből a legkorszerűbbet adod egy képzetlen embernek akkor az többet árt mintha mintha mindenből elavultat kapna mert azt hiszi a modern eszközeiből kiindulva,hogy van esélye,ellenben ha szart kap akkor ezt tudni fogja és jobban fog vigyázni.

A kalas csak egy épp eszembe juto példa volt, nyilván adhatnanak bármit
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
<blockquote rel="pela3">krisss: Van menekült státusz is és sajnos sokan élnének vele, más országokban.

csodálkozol? ha gond lenne és kezembe nyomnák a kalast, hogy gyerünk fiam védd a hazát egyúttal a homlokomra is irhatnád hogy golyofogo. Kb. 10 perc múlva pedig elnyernem a hősi halott státuszt. Teszem hozzá ha anno fél évig csicskaztatnak sorosként az annyit jelentene hogy 10 perc helyett 15</blockquote>

Ezért kell a rendes kiképzés és mindjárt nem éreznéd hogy golyófogó vagy, ha mindezt megkaptad és érzed az egységed is normális katonai kötelék és nem egy felfegyverzett banda.
Ami a csicskáztatást illeti, attól függ mit értesz rajta.
Egy másfél éves sorkatonai szolgálat alatt a következő történt...
Egykoron és nem hinném hogy csak szerény hazánk haderejében, elfogadott dolog volt, hogy a takarítás és egyéb hasonló elfoglaltságok, alapvetően az első időszakos katonák "privilégiuma".
Emellett megkapták az alapkiképzést, ami az én időmben 1 hónap volt.
Majd következett az újoncok szétosztása.
Aki beosztásba lett tervezve, ( raj pk., harcjármű vez., operátor, stb. ) azok további 5 hónapos kiképzést kaptak speciálisan a feladatukra.
A beosztás nélküliek kerültek egyből "éles" alakulatokba, ahol sima lövész, tüzéreknél nem tudom milyen, harckocsizóknál nem tudom milyen, egyéb alakulatokhoz hasonló beosztásba. :)
Itt következett aztán, egy gépesített lövész dandár esetében, a sorozatos harcászati és lő kiképzések, majd hazai és nemzetközi hadgyakorlatok.
A másfél éves időszak végén, joggal érezhette a nagy többség, hogy katonaként szerelt le.
Természetesen voltak renitensek, de szerintem ez mindenütt megvan.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A pszichológia nem nem nehéz, én évente jártam míg Hőr voltam, mert otthon volt a fegyverem. Olyan pofon egyszerű kérdések vannak, pl Önnek tetszik- e ha az állatok szenvednek. És ezt a mondatot teszik fel kb 5 féle módon visszatérőként. Na meg rajzoljon egy fát, házat stb. Naná hogy nem fenyőfát rajzolz, hanem egy széles törzsű ,nagy lombkoronájú virágzó fát, a háttérben nincs felhő csak napsütés.:) Az elbeszélgetésnél meg full pozitívnak kell lenni mint egy hitgyülisnek.

Egyébként az állományra visszatérve, 99-ben mikor levezényeltek minket Nato országként a Natoval épp hadiállapotban levő Szerb határ mellé hadgyakorlatra (valami Zhcs volt, összekapartak 200 sorost meg 200 szerdzsót + tisztek kb 500 fő, plusz a romos gépek Tatáról) volt egy törzsőrmesterem atán aki kijelentette hogy márpedig ő nem megy,nem löveti agyon magát ha elkezdődik a háború.