A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Harcjármű vezetőként, de nem számított semmit, mert az egész laktanya ennyit lőtt!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kávé helyett:
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/amerikai-nyomas-a-hadibeszerzesekben-1266111
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
alfa74

Gondolom 95`-ben voltál akkor katona .
Az igaz ,hogy abban az évben felvonult egy dandár a Szerb határnál ,hogy parancs esetén visszavegyék Vajdaságot?
Vagy ez még most is titkos ?:) Mert ,aki akkor volt katona az nekem azt mondta hogy errol nem mondhat semmit ...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
alfa74

Gondolom 95`-ben voltál akkor katona .
Az igaz ,hogy abban az évben felvonult egy dandár a Szerb határnál ,hogy parancs esetén visszavegyék Vajdaságot?
Vagy ez még most is titkos ?:) Mert ,aki akkor volt katona az nekem azt mondta hogy errol nem mondhat semmit ...

Itt olvashatsz arról, a délszláv válság idején milyen készenlét volt, illetve lehetett.
Nem sorkatonától, hanem egy főtiszttől.

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/savaria_laktanya_katonak_haboru_hadero
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Én is a határon voltan 95 nyarán! Az összes határvadász alakulatot készültségben tartották. Mi Ivándárdán települtünk a jó kis R-142es rádió állomásunkal! Szép napok voltak! Csak kicsit fostunk, hogy mi lesz! :)
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
mohacsan
Nekünk nem mondtak semmit, csak be voltunk málházva és 2 hónapig hksz-ben voltunk. A málhák be készítve és az össz dolgom a motor és a toronyfegyverek karbantartása volt!
Igen, 95.
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Pocok75

"Mi Ivándárdán települtünk" hmm az itt van tolunk pár km-re(Siklós).
Az eggyik rokonom is pont akkor volt honvéd Kaposváron,de soha nem mondott semmit az Operation -ról:)
Érdekes módon én se vettem észre semmi kulonos csapatmozgást vagy valamit ,ami arra utalt volna ,hogy melegszik a helyzet.
Jól el lett boronálva...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Nem tudom, hogy a nyusziknál mi volt, de mi le lettünk zavarva oda! A Körmendiek meg levonultak Kanizsára határt zárni helyettünk! Még anyámék is meglepödtek amikor beállítottam talpig terepben, mert a kimenönket nem málházhattuk be. Két hét után engedtek haza minket két napra, de megfogadtaták velünk, hogy nem mondunk semmi! Persze, hogy ezzel csajoztunk a dizsiben! "Frontszolgálatos katonák, lehet holnap lelönek a csetnikek, ma az utcsó esély, hogy velem légy...." :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 531
113
Mohacsan..... Ha Ti Ivándárdán voltatok települve, akkor tudnotok kell, hogy onnan egy köpésre, Kölked és Erdőfű térségében épp teljesen elaknásították a határ túloldalát. Még 2005-ben is volt ott néhány kóbor akna, utána szedték fel...... Ha felszedték.....
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Mohacsan..... Ha Ti Ivándárdán voltatok települve, akkor tudnotok kell, hogy onnan egy köpésre, Kölked és Erdőfű térségében épp teljesen elaknásították a határ túloldalát. Még 2005-ben is volt ott néhány kóbor akna, utána szedték fel...... Ha felszedték.....

A járörök miatt szaladt szarvas aknára állítólag! Én csak arra emlékszem, hogy egyik reggel arra ébredtünk, hogy riadó van mert támadnak a szerbek, de csak egy kiadós nyári zápor lett rengeteg dörgéssel villámlással! Nem mondom, hogy nem csokiztunk be minden dörgésnél, mert a távolban azért mindig lehetett hallani fegyverropogást, vagy a tüzérség moraját! :p
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@mickeymouse volt árverés HM -nél is. Meg asszem ezek az Amcsi cuccokat még ma is sokan rendszerbe állítanák.
 

mickeymouse

New Member
2014. szeptember 1.
5
0
1
@desertfox Igen tudok az árverésről, viszont most elsősorban az utóbbi idők pályázataira gondoltam pl.: T-72 eladás vagy korábban a BMP-k elpazarlása, bár tudom, hogy nem egy kategóriák az amcsi teherautókkal, de akkor is meg kellene húzni egy REÁLIS minimál árat ami alatt nem adják oda az eszközöket, ezáltal is csökkentve a jelenleg folyó pazarlást.
 

robinson

New Member
2015. január 13.
12
12
3
friss hír!!!
- rományoknál megérkezett az utolsó (hetedik) Spartanjukat vették át + 5 C-130-uk is van (most újítják fel őket). Slussz poén: Ponta miniszterelnök a gép átvételekor jelentette be, hogy modernizálják a helikopterflottájukat is (amit ők gyártanak!!!!!!)
 

robinson

New Member
2015. január 13.
12
12
3
megjegyzem, most úgy vannak az USA-val mint "borsó meg a héja", szerintem tutkó megkapnak valami használható heli licencet.
 

robinson

New Member
2015. január 13.
12
12
3
Ja, és azt még nem mondtam, de szerintem sejtitek: gazdaságilag fejletlenebb (!!! ja) ország még mindig, mint Magyarország, a fizuk is alacsonyabbak, stb ...